Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórójavítás (otthon)
 
Témaindító: weasels, idő: Márc 18, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   115 / 119
(#) Directors válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Szept 4, 2022 /
 
Még egy olyan kérdésem lenne hogy mivel érdemes ragasztani ?

Ez vagy ez jó lehet ?
Jól olvastam hogy ez nem feltétlenül jó mert merevre köt ? Vagy nincs ezzel se gond mert a palma tartalom miatt ez a fajra faragasztó nem köt meg merevre ?
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2022
(#) GARFIELD13 válasza Directors hozzászólására (») Szept 4, 2022 /
 
Szia!
Kontaktragasztó azért nem jó, mert igazítani kell, hogy rendesen központos legyen.
Annál meg nem lehet.
Házi használatra én ezt javasolom:
Pvac
Ennek viszont nyomás kell amíg meg nem köt.
Csipesz szorítók a membránra, majd méretre vágott gyűrű és súlyozás és a kosárnál.
Én nem szoktam ilyenkor levenni a porvédőt sem, mert a membránra ragasztás után a kosárra illesztésnél a membránt párszor lenyomva a pille jól központosít. Nekem ez még a nyeklős unitra mélyeknél is bevált, de ezzel biztosan lesz aki nem ért egyet.
Mondjuk a vifákat nem biztos, hogy így csinálnám, de ennél a videotonnál a pille jól központosít.
Ami viszont nagyon fontos, az a felületek előkészítése.
Én a könyvben jelzett piros oldószerrel kezelem a nagyobb részek lekaparása után a ragasztót, a membránon csak kis mennyiségben és óvatosan kapirgálom, kapirgálom amíg tiszta nem lesz teljesen.
Ez az 599-es pár membrán hátsó rész nagyon időigényes volt, mer nehezen adta meg magát a maradék.
De ezen múlik a ragasztás minősége, így rá kell szánni az időt.
A kosárra mehet az oldószer jobban, majd utána nem fémmel kaparni.
Mostanában egy lottózóból beszerzett műanyag sorsjegy kaparót használok erre. Előtte a gyerekek lapos fa jégkrém pálcáit gyűjtögettem és azt feleztem majd némi élt alakítottam ki a kaparáskoz.
A festékbevonat miatt nem jó a fém penge ide.
Sikeres javítást.
Üdv.
(#) GARFIELD13 válasza Directors hozzászólására (») Szept 4, 2022 / 1
 
Szia!
Még annyi kiegészítés, hogy a konyhában is körül lehet nézni a kosárra préselés témában a kör alakú edények között.
Én pl. a 13 cm-es videotonokhoz onnan loptam egy vastagabb műanyag kis tálat, aminek a peremátmérője éppen jó méret volt és azt súlyoztam le.
Üdv.
(#) antiktelefon válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Szept 4, 2022 /
 
Teljesen jó a leírásod, de kezdőként én is inkább leveszem a porvédőt, a papír videotonokrólfecskendőbe töltött pár csepp aceton szépen oldja a ragasztót, csak a lengőcsévéig nem szabad beengedni. De még ha tönkre is teszi, H2000-től vehet is tartalékot. Amúgy ragasztottam én is palmatexszel még ezeket, annyira nem erős az oldószer benne, hogy felhabosítsa a peremet. Először a membránra ragasztottam, aztán miután megszáradt teljesen a lengőcsévét nem csak kihézagoltam, hanem raktam pár erősen 90 fokban meghajlított távtartót is, amitől a lengőcséve kihúzott állapotban is megállt magában. Ezután a peremet nyugodtan be lehet kenni ragasztóval, magában nem tapad hozzá a kosárhoz. Majd a lengőt kihúzva, kihúzott helyzetben az ékkel megszorítva a kosarat be lehet ragasztózni gond nélkül, várni picit amíg elpárolog az oldószer és visszanyomni alaphelyzetbe a lengőcsévét és körbe rányomogatni a peremet. Kicsit zavaros leírás és biztos van jobb módszer, de elég szépen meg lehetett csinálni így.
(#) Directors válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Szept 4, 2022 /
 
Köszi, és neked is antiktelefon.

Esetleg ez a ragasztò is jò lehet ? Ha jòl látom fához is jò, és ez is vízbázisú. Bővebben: Link Csak azért kérdezem mert ilyen van itthon is. Ha nem, akkor természetesen beszerzek másikat.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2022
(#) antiktelefon válasza Directors hozzászólására (») Szept 4, 2022 /
 
A kulcs itt szerintem az lenne, hogy PVA ragasztó, de kell tesztragasztást csinálni és kiderül.
(#) Directors válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 4, 2022 /
 
Igen, ez lehetséges.
Csak a hozzászólásban Pvac szerepel, de a linkbe "HOBBYMŰVÉSZ FARAGASZTÓ" szerepel ami vízbázisú, de akkor lehet csak véletlen. Mert abba az üzletbe van "HOBBYMŰVÉSZ PVAC RAGASZTÓ" is.
(#) GARFIELD13 válasza Directors hozzászólására (») Szept 5, 2022 /
 
Szia!
Én vagyok a Ba ...rom.
A keresés és másolás után feltűnt a google hirdetés linkje, ami túl hosszú volt és a tableten gyorsabbnak tűnt rákeresni, mint a végét kitörölni.
Természetesen rossz ragasztót linkeltem be a gyors keresés után.
Sorry
Pvac
A faragasztó nagyon nem OK, a fenti hozzászólásban képen látható a jó a ragasztáshoz a fenti hozzászólás link meg rossz.
Sorry
(#) Directors válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Szept 5, 2022 /
 
Köszi!

Akkor beszerzek egy ilyen ragasztòt.
(#) Inhouse válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Szept 5, 2022 /
 
Ez lenne az a ragasztó, amit szinte minden Youtube-os barkácsvideóban használnak?
(#) Directors válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Szept 5, 2022 /
 
Nahh hát azt hiszem nem lesz ebből semmi sem. Nem tudok regisztrálni a h2000 honlapjára hogy megtudjam rendelni a széleket.

Mindent megfelelően kitöltök és alul ezt írja. Hiába a "Nem vagyok robot" rublikába. Ugyan ezt írja.
Próbáltam telefonról, akkor PC-n, ott 2 böngészővel, és egyszerűen nem engedi.
Soha nem találkoztam még ilyennel.

Sikerült megvennem úgy hogy nem regisztráltam a honlapon, hanem "vásárlás vendégként" rendeltem meg.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2022
(#) tdi75 válasza Directors hozzászólására (») Szept 6, 2022 /
 
Szia! Van másik ragasztó is ami szintén használható.
Vízbázisú az is és az is fehér színű ameddig meg nem szárad.

A Plastdur csinálja, és PK3 Ultra a ragasztó neve.
Ez egy könyvkötészeti ragasztó viszonylag gyorsan szárad, de rugalmas marad és száradás után majdnem színtelen. Egész jól köt fémhez és műanyaghoz is. Nekem még nem szakadt le egy membránom sem a kosárról amit ezzel raktam fel. Egy bánatom volt a vételkor, hogy csak egy kilós kiszerelésben volt.
(#) segítő hozzászólása Szept 10, 2022 /
 
Szerintem a PALMATEX jó választás. Ha okosan használod, nem hólyagzik fel, és pont annyira oldja fel a membrán felfüggesztését, hogy ragasztható legyen. NEM PA-ról beszélek, ott mások az elvárások. A többi meg reklám.
(#) Zsarka hozzászólása Szept 10, 2022 /
 
Szép napot mindenkinek! Már sokszor jártam úgy hogy miután eltávolítottam a központosító távtartókat (ragasztás után) minden jó volt. Aztán ezt a hangszórót, nem használva ott állt a polcon. Kb. egy hónap múlva elővettem és súrol , dörzsőli a cséve a vasat. Palmatex 2 kompnenses epoxival ragasztottam be. Mi az ami menet közben megváltozott? Járt már így valaki? Én többször is.
(#) uniman válasza Zsarka hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Palmatex kétkomponenses...? Biztos van olyan? Mutasd...
(#) Zsarka válasza uniman hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Szerintem ez az. Polieszter
(#) uniman válasza Zsarka hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Köszi...szóval Pattex, a Palmatex csak gyűjtőnév...a kék mezőben olvasható nevét meg kitakartad (a honlapjukon sem látok pont olyat).
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Megvan...ez lenne?
(#) tépapa hozzászólása Okt 2, 2022 /
 
Úgy harminc évvel ezelőtt vettem két hangszórót.
Eltettem a sufniba és elfelejtkeztem róluk.
Nem olyan régen megtaláltam őket és kiderült, egyszerűen elporlott a gumi a szélükről.
A papír membrán átmérője 200 milliméter. A kosár, ha így nevezik egyáltalán, az 250 milliméter.
Soha nem voltak még használva.
Meg lehet ezeket javítani, vagy kár velük foglalkozni?
(#) mnyugger válasza tépapa hozzászólására (») Okt 2, 2022 /
 
Meg hát! Típus? Fénykép?
(#) tépapa válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Videoton gyártmány.

Közben rájöttem, hogy nem sok értelme van a részemről.
Nem tudom megoldani, hogy a tekercs ne érjen hozzá a benne lévő "vashoz".
Már a kukában is van. Papír szétrongyolódva.

Azért köszi a segítő szándékot.
(#) btamas81 válasza tépapa hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Hogyne tudnád. Egy papírlappal ki lehet központozni.
Kár volt kidobni. Vidihez van perem.
(#) tépapa válasza btamas81 hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Már most mindegy.

Mi a módja a központozásnak?
(#) antiktelefon válasza tépapa hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Teljes lengőrendszert is kapni, képes voltál kidobni új 25-ös vidi párt ilyen miatt? Porvédőt le kell oldani (alkohol vagy nitroval, a lengő kioldása nélkül felpuhítva a ragasztót körbe lehet nyomkodni és lejön). Aztán írásvetítő fólia vagy film csíkokkal a lengőt ki lehet ékelni.
(#) tépapa válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Nem tudom hol lehet kapni, meg hogy egyáltalán árulnak ilyesmit.
(#) antiktelefon válasza tépapa hozzászólására (») Okt 3, 2022 / 1
 
Mondjuk H2000-nél, akik a mai napig gyártják?
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2022
(#) tépapa válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Köszönöm szépen a tippet.
(#) mnyugger válasza tépapa hozzászólására (») Okt 3, 2022 / 1
 
Lehet kapni peremet is, membránt is.
(#) tépapa válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Már mindegy.
Elcsesztem.
(#) dB_Thunder hozzászólása Okt 3, 2022 / 1
 
A vidi cuccokhoz a H2000 KFT-nék lehet venni mindent!

Én peremeztem ilyen hangszórót, de annyira gyatra minőségű a h2000 hab, hogy max. 10 év és újra kuka! A javított hsz-en is álltában, a szekrényben rohadt le a perem...

Javasolni tudom a https://viktorsound.hu/ céget! Én személyesen is vásároltam már tőle! Főleg PA területen van otthon, de sok hangszórógyártó beszállítója, rengeteg olyan gyártmánya van neki ami nincs fent az "étlapon"!
A másik cég amit ajánlani tudok az a https://speakerindustries.shop/rolunk
Ő meg autós verseny hangszórókat gyárt.
Következő: »»   115 / 119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem