Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   53 / 66
(#) Alkotó válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Érdemes mérlegelni mivel éred el inkább a célt (nem csak az ár számít).
A panel méretének módosítása is jó lehet, de ehhez egy konkrét összeg tartozik (akkor is ha csak 51x51 mm a panel).
Ezzel szemben az ideális, kötöttségektől mentes panelméret is szóba jöhet, mert ilyenkor (JLCPCB esetén) van egy közel állandó "mérnöki díj", és ehhez jön egy pontosan területarányos gyártási díj. Tehát mondjuk egy 15x2 cm-es panelnél talán ez a jobb választás.
(#) SzilCsong hozzászólása Szept 13, 2022 /
 
Sziasztok
Azt hogy tudom ellenőrizni, hogy a tervezésből készült gerber biztosan jó-e?
Export menün belül rögtön van gerber és gerberX2, hogy ne legyen egyértelmű, de pl a drills jelölő négyzet alapból ki sincs pipálva, ezt is megszívtam volna, mondjuk nem is értem, hogy kinek kellhet fúratlanul a panel.
Mik a buktatók?
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Közbe találtam leírást, egyébként diptrace
(#) Régi motoros válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 13, 2022 / 1
 
Talán ha elmondanád melyik programot használod...

Alap esetben 8 fájl szükséges a gyártáshoz én a KiCAD -ban dolgozom. Ezek:

-felső és alsó réz rétegek F.CU / B.CU, kiterjesztése: *.gtl / *.gbl,
-felső és alsó alkatrészrajzolat rétegek F.SilkS / B.SilkS, kiterjesztése: *.gtl / *.gbl,
-felső és alsó forrsztómaszk rétegek F.MASK / B.MASK, kiterjesztése: *.gts / gbs.
-és a kontur és marás réteg Edge.Cuts. Ez a panel körvonala, és a különleges alakú rések *.gko.

A KiCAD -ben ezek a kiterjesztések akkor jönnek létre, ha bekapcsolom a "Kiterjesztett X2 fájlformátum" opciót. Ha ez nincs bekapcsolva ugyan olyan jó, csak a kiterjesztés mind *.gbr lesz. Ezért inkább érdemes a kiterjesztett fájlformátumot használni.

Ezen kívül kell még egy furatfájl, ami csak az alkatrészhez tartozó furatokat tartalmazza *.drl.
Ez külön művelet végrehajtása után jön létre, a jobb alsó "Fúrófájlok létrehozása" gombra kattintva.

Ha a gyártónak valami nem tetszik, úgyis szólni fog, főleg ha valami hiányzik, vagy olyan méretet használtál, ami gyárthatatlan.

Gerber.png
    
(#) SzilCsong válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
A JLPCB Gerber viewer-be nem látom, hogy tényleg ott vannak-e a lyukak, azért kérdeztem, hol tudom lecsekkolni.
https://support.jlcpcb.com/article/46-how-to-export-diptrace-pcb-to...-files
Ezt találtam, annyi külömbség, hogy nekem egy újabb diptrace lehet, mert az export all után egyből rákérdez a furatfájl elkészítésére.
Remélem jó lett mert leadtam, jópár panel rendeléset
(#) Régi motoros válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Talán ha elmondanád melyik programot használod...

Alap esetben 8 fájl szükséges a gyártáshoz én a KiCAD -ban dolgozom. Ezek:

-felső és alsó réz rétegek F.CU / B.CU, kiterjesztése: *.gtl / *.gbl,
-felső és alsó alkatrészrajzolat rétegek F.SilkS / B.SilkS, kiterjesztése: *.gtl / *.gbl,
-felső és alsó forrsztómaszk rétegek F.MASK / B.MASK, kiterjesztése: *.gts / gbs.
-és a kontur és marás réteg Edge.Cuts. Ez a panel körvonala, és a különleges alakú rések *.gko.

A KiCAD -ben ezek a kiterjesztések akkor jönnek létre, ha bekapcsolom a "Kiterjesztett X2 fájlformátum" opciót. Ha ez nincs bekapcsolva ugyan olyan jó, csak a kiterjesztés mind *.gbr lesz. Ezért inkább érdemes a kiterjesztett fájlformátumot használni.

Ezen kívül kell még egy furatfájl, ami csak az alkatrészhez tartozó furatokat tartalmazza *.drl.
Ez külön művelet végrehajtása után jön létre, a jobb alsó "Fúrófájlok létrehozása" gombra kattintva.

Ha a gyártónak valami nem tetszik, úgyis szólni fog, főleg ha valami hiányzik, vagy olyan méretet használtál, ami gyárthatatlan.

Idézet:
„...kinek kellhet fúratlanul a panel...”

Mondjuk aki SMD alkatrészekkel és csatlakozókkal szereltre készíti...
(#) Régi motoros válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Ha feltöltöd, az előnézeti képen meg tudod nézni. Ha nem látod, akkor lehet hiányzik a furat fájlod.
Ha jól emlékszem, az előnézetnél ki/be tudod kapcsolgatni a különböző rétegeket és furatot is.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2022
(#) SzilCsong válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Diptrace.
Ha megnyitom a zip filet, akkor van benne egy through.drl
nyilván ez lehet a furatfile
Mellékelt képen kijelöltem mibe külömbözik a régebbi verziótól.
Úgygondolom, ezzel meg is oldódott a kérdésem.
Köszi.

gerber.png
    
(#) Régi motoros válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Ha még javasolhatom, a mértékegységet állítsd át metrikusra (mm).
(#) SzilCsong válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Sajna már elküldtem, miért fontos ez?
(#) Régi motoros válasza SzilCsong hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Nem hiszem, hogy problémát okozna, csak azért írtam, mert nálunk (és ha jól tévedek kínában is)
a metrikus rendszer van használatban.
(#) SzilCsong válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Ez látod fel se tűnt, pedig nem inch-el számoltam, meg a méreteket is mm-be mértem, nem értem ide miért inch-et vett alapértelmezésnek.
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Hali!
Lehet egyből jóra csinálni, nem kell megvárni hogy a gyártó fúj-e rá....
A Jlcpcb oldalán tuti, de valószinűleg a többieknél is ott van a weboldalukon a kívánt fájlformátum, képernyőfotókkal eagle és kicad meg még jónéhány tervezőre is
https://support.jlcpcb.com/category/23-technical-support
(#) madzagos hozzászólása Szept 13, 2022 /
 
Két hete küldtem el a megrendelést ma meg is jött a panel.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2022
(#) Alkotó válasza madzagos hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Miért nem színes?
Így a megjelenése nem tetszetős, a későbbi korrózió árthat a fedetlen réznek és a forrasztás is nehézkesebb.
(#) bbb válasza madzagos hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Ezt majd beültetve megnézném. Az akku alatti SMD alkatrészekre vagyok kíváncsi hogy férnek el. Milyen színű ez a védőlakk? Mert látszik, hogy a vezetősávokon van valami védőlakk, de a színét meg nem tudnám mondani. A fekete panelek sokkal sötétebb színűek szoktak lenni, ezért kicsit zavarban vagyok, s szerintem ezért mondja Alkotó is, hogy fedetlen
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Igen, de miért nekem mondod ezt? Többször is rendeltem már tőlük, a kérdés pedig SzilCsongé volt.

Egyébként az én paneleimen már megszokás, hogy a felső oldali forrpontokat amikben sima átmenőfuratos alkatrész van, és nem szükséges felülről is forrasztani, a felső oldalát is lemaszkolom és így csak alulról forraszthatóak.
Erre általában megkérdezik, hogy valóban úgy szeretném, vagy valamit elnéztem.
Én meg mondom nekik szám szerint, hogy hány forrpont van kitakarva felül, aztán csinálják is.
Most már szólok előre megjegyzésben erről az állapotról, azóta csinálják is kérdés nélkül.

Azért írtam, ha valami nem tetszik nekik, úgyis maileznek, ez még a jobbik eset...
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2022
(#) Alkotó válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Ezt a forrasztási meggondolást mi indokolja, és milyen előnyt várunk tőle?
Én eddig azt gondoltam, a furatgalvánnak éppen azaz előnye (függetlenül attól indokolt-e a két oldal közti átkötés), hogy a furatban is kialakuló óntelítettség miatt lényegesen stabilabban rögzül az alkatrész, és biztonságosan alkalmazható kisebb padméret.
Viszont ha a "másik" oldalon eltakarod a PAD-et, akkor az óntelítettség ténye nagyon bizonytalan. Ha mindkét oldalon nyitott a PAD, akkor az egyik oldalról való forrasztás szépen megjelenik a másik oldalon is (éppen ekkor jó a forrasztás).
Én a fedett PAD-eket akkor szoktam alkalmazni (ezek mindkét oldalon fedettek), amikor egy forrszemnek csak a két oldal közti átkötés a célja.
Egy szokatlan galádságot én is alkalmazok, és nálam remekül bevált a módszer. Felületszerelt alaktrészek PAD felületébe is szoktam lyukat fúrni ha egy másik oldalra való átkötést akarok elérni. Tehát az átkötő lyukat nem az alkatrész mellé teszem valahová, hanem a PAD-jának a közepére. Itt 0,5-ös lyukat használok, ami a 1206-os alkatrész beforrasztását egyáltalán nem zavarja.
(#) Régi motoros válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Igazából csak annyi az oka, hogy ha valamelyik alkatrészt cserélni kell, könnyebben kiforrasztható,
ha csak egy oldalon van beforrasztva. Ha mindkettőn, azt kiforrasztani is sokkal nehezebb.
Szóval inkább csak javíthatósági szempont.
De ez lehet csak az én hülyeségem...
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2022
(#) pipi válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Én is van hogy furatos smd pad-et használok. De ha gyártásba menne így akkor leszednék rólam a keresztvizet, a pasztázás miatt nem lehet lyukas a pad...
(#) Alkotó válasza pipi hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Én sem állítom ennek a megoldásnak a kikezdhetetlenségét. Kézi beültetésnél nálam jól működik, eddig nem találkoztam semmilyen hátrányával. Tehát nekem jó, a gyártó gond nélkül el tudja készíteni, ezért én zöld utat adtam neki.
(#) bitmixer válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Én is gyakran szoktam ilyet csinálni, de szintén csak saját célra, kézi ültetésre
(#) bitmixer válasza pipi hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Idézet:
„képernyőfotókkal eagle és kicad meg még jónéhány tervezőre is”

Csak éppen a Tango nincs a listában , de sebaj, mert van rá megoldás, csak kicsit macerás...
(#) madzagos válasza madzagos hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Itt egy jobb kép.
(#) bbb válasza madzagos hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Jól tippeltem, hogy fekete Majd beültetve is mutasd meg, kérlek, mert az akku alatti SMD alkatrészekre kíváncsi vagyok hogyan férnek el, s egyáltalán milyen akku kerül bele.
(#) Skori válasza pipi hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Van olyan helyzet amikor elkerülhetetlen az SMD pad-en elhelyezett via (kellett már ilyet terveznem). Ilyen esetben megoldás lehet VIA feltöltéssel rendelni a panelt. Ez lehet forraszanyaggal, vagy rézzel feltöltött. Rézzel feltöltés esetén kisebb a VIA átmeneti ellenállása, és nem okoz gondot a pasztázás, lll. az alkatrész beforrasztása során sem a PAD-en elhelyezett VIA.
Egyes esetekben pedig pontosan azért van egy adott VIA az SMD PAD-en elhelyezve, mert a túloldalról lehet csak beforrasztani ill. hozzáférni. Tipikus néhány SMD IC alján elhelyezett thermal PAD, amit ha nem pasztázással lesz forrasztva, akkor az alul elhelyezett VIA-kon keresztül lehet megforrasztani, ill. ezeknek hőelvezetési funkciójuk is lehet.
(#) zenetom hozzászólása Szept 14, 2022 /
 
Sziasztok,
Ha már JLCPCB. Ha több (3) különböző tervet akarok megrendelni (amik ráadásul különféle alakúak), akkor azt egy gerberbe érdemes tenni (egymástól mondjuk néhány mm távolsára), és beállítani rendelésnél a "Different Design" résznél, vagy annyi rendelést hozzáadni, ahány terv van?
Fontos, hogy mindegyik NYÁK mikor elkészül, teljesen kimarva kell, tehát nem kitördelhető formában.
(#) bbb válasza zenetom hozzászólására (») Szept 14, 2022 / 1
 
Ha nem magad akarod tördelni, akkor jobban jársz a három különböző rendelésben leadni, kosárból egyszerre rendelni őket és csak egy szállítási díjat fizetni.
(#) Alkotó válasza zenetom hozzászólására (») Szept 14, 2022 / 1
 
Ha nem nagy erőfeszítés a 3 tervet egy panelre feltenni, akkor érdemes kipróbálni mind a két variációt. Több mindentől függ az ár, és így össze tudod hasonlítani.
Ha egyszerre rendeled, akkor mindkét esetben egy szállítási díj lesz, tehát csak a panelgyártás ára fog eltérni.
(Talán az is elég az összehasonlításhoz, ha nem teszel semmit a panelekkel, csak megadod a méreteiket egyszer 3 külön rendelésként, egyszer meg egy montírozott panelként de beállítva hány dizájn van rajta.)
(#) zenetom válasza bbb hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
+ Alkotó
Köszi!
Végül külön 3 termékként raktam be a kosárba. Ha egy tervben rakom fel, akkor felszámolnak még egy extra díjat ami végülis szinte elhanyagolható, de így külön egyszerűbb volt.
Következő: »»   53 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem