Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   74 / 87
(#) Doky586 válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Idézet:
„Ha nemlenne 1-2 domb szabadszemmel látható lenne.”

Ha nem lenne itt az Alpok akkor én is látnám..
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Azért iszonyú jó szemmel lehetne ellátni 50 - 60 km -t szabadszemmel, még két igencsak kimagasló hegycsúcs között akár.
Nem véletlen hordtunk mikrolánc beállításokhoz igen jó távcsövet, pedig majdnem minden mikrótorony legalább 100 m, és a legtöbb legalábbis púpon van
Az átlagos, normál körülmények között ez a távolság néhány km "földhözragadt" üzemmódban, de vidéki viszonyok között a templomtoronyból is csak tízegynéhány km. Mondjuk jöhetnél azzal, hogy Kékestető, meg Tátra, de ahhoz extra tiszta idő kell, és akkor is inkább csak sejteni lehet annak, aki tudja hol keresse.
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
"A torony 9.8 Km a háztól"
Ha a "domb" túl közel van akkor pont az a gond hogy túl közel van, a domb leárnyékolja a közelieket, de a távolabbiakat nem.
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
A távolság nem nagy, arrafelé hegyek nincsenek, csak dombok. A térerőnek elegendőnek kéne lenni, de láthatóan nem elég. Az ilyesmi reflexiós vételre utal, a dombok között elég jellemző az ilyesmi.
Jól irányba állított magas, külső antenna biztos segít a helyzeten.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Jól irányba állított magas, külső antenna biztos segít a helyzeten.
Az a torony Sárszenlőrinc//Uzd lesz, a potom 204 m magasságával, és Kistormás a mellette levő völgyben van, ránézésre szinte biztos a reflexiós vétel a padláson.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
bocsánat elírtam, az adótorony magassága 94 m, a 204 m a tengerszint feletti magasság.
Kistormás 105 - 120 m tf, és a kettő között nem látok nagyobbacska dombot.
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Idézet:
„Jól irányba állított magas, külső antenna biztos segít a helyzeten.”
Ez lett már a legelején javasolva neki a padlásantenna helyett.
(#) Inhouse válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Próbáld meg 1-2cm-el errébb, vagy arrább fordítani. Lehet, hogy reflexió amit veszel. Az meg nem stabil. Amikor én jártam így, este kezdte a hülyeséget, néha kocka, néha megállt, aztán vége, nincs TV-zés. Másnap reggel megint tökéletes...98%. Nekem is a tetőtérben van a csúcsban. Betoncserép alatt, csak nylon fólia. Fejerősítős Triax - a lepke nekem nem vált be amióta DVB-T van - és így 4 TV megy róla az osztás után. 20-25km-re kb a szomszéd városban egy kis teljesítményű adó.
(#) Massawa válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 19, 2022 /
 
60 dBuV a jo szint.
Ráadásul még a mérési eljárás is bizonytalan, mert a modulacio OFDM, azaz, nagyon rövid és változo frekvenciáju jelek vannak az átviteli sávban. Igy a hagyományos müszer nem biztos, hogy jol mér igy kétséges hogyan mérted a 48-50 dBuV-t.
Ráadásul egy másik dolog is szerepet játszik, hogy a digitális jelek általában nagyobb teljesitményt visznek át mint ugyanabban a sávban az analog TV jel jelentett, igy sok esetben moduláciotol függöen csökkentik a jelszintet, hogy a jel utjában levö eszközök ne legyenek tulterhelve. Igy általában a rövid és keskenysávu OFDM szubvivök szintje 3-5 dBuV-al alacsonyabb.
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Szept 19, 2022 /
 
Ez természetes, mert a digitális modulacioban nem egy frekvencia van, hanem rengeteg és a vevö csak akkor tud reagálni, ha minden fontos komponest már sikerült dekodolnia. Ez akár több másodperc is lehet.
(#) lacek29 válasza Massawa hozzászólására (») Szept 19, 2022 /
 
A jel erősséget,és a minőséget a dekóder írta,nem én mértem.De ahogy utána olvasgattam a neten ez a Prime dekóder nem egy nagy durranás,úgyhogy lehet nem is jók a mért értékek.
(#) sany válasza Massawa hozzászólására (») Szept 19, 2022 /
 
A TV-ben követített élő adás sem élő adás. A múltat közvetítik.
(#) Massawa válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 19, 2022 /
 
Ha dekoder irta, akkor az legalább rá érvényes, azaz 10 dB-l kevesebb a jel mint kellene.
(#) Massawa válasza sany hozzászólására (») Szept 19, 2022 /
 
Igy van!

(#) at22 hozzászólása Dec 25, 2022 /
 
Sziasztok! A képen látható antennát hogy tudnám használni?
A 12voltot hova kell bekötni?
(#) uniman válasza at22 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Itt olvasgass: Bővebben: Link De az a rozsda nem kéne oda!
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2022
(#) Suba53 válasza at22 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Szerintem a 12V-ot a koax meleg erén keresztül kapja. Vagyis itt sehova nem kell kötni.
De mielőtt bármit csinálsz vele, intenzíven rozsdátlanítani kellene a kontaktust adó lemezeket, a csavarokat meg kicserélni.
(#) at22 válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Persze megtakarítom.
Úgy szeretném használni hogy közvetlen a tv be dugom. Tv be bene van a mindig tv próbáltam koax kábellel de nem fogot semmit. De gondolom a rozsda véget.
(#) Suba53 válasza at22 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Nézd meg, hogy a TV antenna bemenetén van-e 12V, amit a koaxon feladhat az erősítőnek.
Ha van, akkor lehet hogy valóban csak a rozsda miatt nem működik, de akár az is lehet, hogy a rajta levő erősítő már elhalálozott, viszont akkor rozsda mentesen sem fog működni.
(#) uniman válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Az LCD TV-k az antenna bemenetükön csak 5V-ot adnak ki...(nem 10-15V-ot)), ha a setup-ban be van kapcsolva.
Persze ennek a tvnek ismeretlen a típusa...
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2022
(#) Suba53 válasza uniman hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Ez általános? Vagy csak azok, amik fel vannak készítve külső antenna erősítő táplálására?
Eddig nem tűnt fel a TV menüjében ilyen opció, de átnézem tüzetesebben. Samsung UHD.
(#) Ge Lee válasza at22 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Nem a rozsda miatt, hanem mert az egy antennaerősítő ami megfelelő táplálás nélkül nem fog működni. Ránézésre azzal együtt se, mert az antennát nem fogja helyettesíteni az a két drótdarab de mindegy is. A két képen látható hogy hogy is néz ki egy ilyen erősítő áramkör és hogy hogyan van megtáplálva. A koax TV felöli végén van táplálva, de ahhoz kell egy hozzá való olyan dugó is, amiben benne van a fojtó meg a csatolókondi.
(#) pont válasza at22 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Ezekhez volt egy dugasztáp, ami a tv-be menő koaxcsatlakozóba torkollott, anélkül az erősítő nem kap tápot.
(#) szs válasza at22 hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Az én tapasztalatom szerint sehová sem kell az antennába 12V-ot dugni.
Szobaantennával is jó eredményt lehet elérni, pláne, ha felviszed a padlásra.
Ha jól látom, kbarcikáról vagy. Tokajt kell célozni szerintem.
Bár nem tudom a tokaji adó teljesítményét...
De én (légvonalban) Kékestől kb 40 km-re vagyok. Jól forgatott szobaantenna megtette. (De igazi antennám is van, már azt használom, mert mióta nincs darázsveszély, az van bekötve)

Azt meg már megbeszéltétek, hogy a rozsdát eltávolítod
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2022
(#) szs válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 25, 2022 /
 
Idézet:
„mert az antennát nem fogja helyettesíteni az a két drótdarab”

Ugyanmár... Az antenna két, 4, 8 drótdarab (megmég lehet több is), bizony. Nem is látod a méretét a képen, pedig ha jól van méretezve, az a drótdarab az bizony antenna... Ha nem jó méretű, akkor meg fölöslegesek az áramköri rajzok.
Volt nekem is erősítős csodaantennám -a szobaantenna (amit adtak a TV-vel) jobban bevált.
(#) at22 hozzászólása Dec 26, 2022 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Sajons nem működik sehogy.
Beruházok egy szobai antennára.

Mégegyszer köszönöm szépen mindenkinek és kellemes ünnepeket.
(#) Ge Lee válasza szs hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Ahogy mindenhez, ehhez is jobban értesz... Nem, az a 2 drótdarab az sosem lesz antenna, mert az antenna ott kezdődik, hogy méretezett dipól! Ami a képen van az attól nagyon messze van! Miért nem írtad le a kérdezőnek, hogy miért nem vesz az "antennája" semmit? Mert nem értesz hozzá azért...
Az lett volna a csoda ha bármit vesz, ugyanis amit ő a TV-jébe dugott az nem más, mint egy nem működő antennaerősítő kimenete! Ahhoz, hogy az a két drótdarab ott bármit csináljon, ahhoz az erősítőt át kellett volna hidalni, azaz a kimenetét és a bemenetét össze kellett volna kötni, hogy a TV egyáltalán lássa azokat a drótokat. És akkor még ott van az illesztetlenség és az impedanciaviszonyok, mert az nem látszik a képen, hogy rajta van-e egyáltalán az illesztő balun a nyákon. Ahogy az sem derül ki a képről hogy ez milyen antenna lehetett fénykorában. Haéklan súgom meg, erre mifelén egy olyannal ami a képen van, a negyedik emeletről, rálátással sem lehet venni az égvilágon semmit.
(#) Ge Lee válasza at22 hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Felejtsd el, szobaantennát csak akkor vegyél ha az adótorony közvetlen közelében laksz, egyébként csak kidobott pénz lesz.
(#) szs válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Dehogyis értek mindenhez jobban Megvitatni kívánom a dolgot, ahhoz elő kell adnom az álláspontom

Csak arról beszéltem, hogy nem látjuk a "drótdarab" méretét, pedig jól méretezve lehet antenna. Azt nem látom azon a nyákon, hogy erősítés nélkül használhatatlan lenne (lehet, hogy igazad van pedig ebben), és az én antennámhoz viszonyítok. De találkoztam olyan antennával (csak nem azt vettem annakidején), ami egyaránt használható "erősítve" és anélkül, ezért gondolom, hogy ez nem áthidalhatatlan dolog.

A szobaantenna szobában valóban inkább zavargató, de átmenetileg beválhat. És volt már padláson, ott elég jól bevált egy időben -de mint mondtam, én csak 40km-re vagyok Kékestől. Persze, az igazi antennám használom inkább.

Éx valóban kaptam egyszer erősítős csodaantennát, nagyon dizájnos volt, csak nem fogta a TV-t Nem néztem bele, kitettem valahová, ahol nincs útban, és meg sincs (hálisten)
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2022
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 26, 2022 /
 
Idézet:
„mert az nem látszik a képen, hogy rajta van-e egyáltalán az illesztő balun a nyákon.”

Bal oldalon látszik pár huzal beforrasztva, szerintem az a balun, csak a másik oldalon van a "teste".
szs-el ellentétben nehezen tudom elképzelni, hogy tápfeszültség nélkül érdemben átmegy rajta a jel...
Következő: »»   74 / 87
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem