Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Általános antennás kérdések, válaszok
Lapozás: OK   74 / 74
(#) Doky586 válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /

Idézet:
„Ha nemlenne 1-2 domb szabadszemmel látható lenne.”

Ha nem lenne itt az Alpok akkor én is látnám..
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /

Azért iszonyú jó szemmel lehetne ellátni 50 - 60 km -t szabadszemmel, még két igencsak kimagasló hegycsúcs között akár.
Nem véletlen hordtunk mikrolánc beállításokhoz igen jó távcsövet, pedig majdnem minden mikrótorony legalább 100 m, és a legtöbb legalábbis púpon van
Az átlagos, normál körülmények között ez a távolság néhány km "földhözragadt" üzemmódban, de vidéki viszonyok között a templomtoronyból is csak tízegynéhány km. Mondjuk jöhetnél azzal, hogy Kékestető, meg Tátra, de ahhoz extra tiszta idő kell, és akkor is inkább csak sejteni lehet annak, aki tudja hol keresse.
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 18, 2022 /

"A torony 9.8 Km a háztól"
Ha a "domb" túl közel van akkor pont az a gond hogy túl közel van, a domb leárnyékolja a közelieket, de a távolabbiakat nem.
(#) pucuka válasza Doky586 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /

A távolság nem nagy, arrafelé hegyek nincsenek, csak dombok. A térerőnek elegendőnek kéne lenni, de láthatóan nem elég. Az ilyesmi reflexiós vételre utal, a dombok között elég jellemző az ilyesmi.
Jól irányba állított magas, külső antenna biztos segít a helyzeten.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Szept 18, 2022 /

Jól irányba állított magas, külső antenna biztos segít a helyzeten.
Az a torony Sárszenlőrinc//Uzd lesz, a potom 204 m magasságával, és Kistormás a mellette levő völgyben van, ránézésre szinte biztos a reflexiós vétel a padláson.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Szept 18, 2022 /

bocsánat elírtam, az adótorony magassága 94 m, a 204 m a tengerszint feletti magasság.
Kistormás 105 - 120 m tf, és a kettő között nem látok nagyobbacska dombot.
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 18, 2022 /

Idézet:
„Jól irányba állított magas, külső antenna biztos segít a helyzeten.”
Ez lett már a legelején javasolva neki a padlásantenna helyett.
(#) Inhouse válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /

Próbáld meg 1-2cm-el errébb, vagy arrább fordítani. Lehet, hogy reflexió amit veszel. Az meg nem stabil. Amikor én jártam így, este kezdte a hülyeséget, néha kocka, néha megállt, aztán vége, nincs TV-zés. Másnap reggel megint tökéletes...98%. Nekem is a tetőtérben van a csúcsban. Betoncserép alatt, csak nylon fólia. Fejerősítős Triax - a lepke nekem nem vált be amióta DVB-T van - és így 4 TV megy róla az osztás után. 20-25km-re kb a szomszéd városban egy kis teljesítményű adó.
(#) Massawa válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 19, 2022 /

60 dBuV a jo szint.
Ráadásul még a mérési eljárás is bizonytalan, mert a modulacio OFDM, azaz, nagyon rövid és változo frekvenciáju jelek vannak az átviteli sávban. Igy a hagyományos müszer nem biztos, hogy jol mér igy kétséges hogyan mérted a 48-50 dBuV-t.
Ráadásul egy másik dolog is szerepet játszik, hogy a digitális jelek általában nagyobb teljesitményt visznek át mint ugyanabban a sávban az analog TV jel jelentett, igy sok esetben moduláciotol függöen csökkentik a jelszintet, hogy a jel utjában levö eszközök ne legyenek tulterhelve. Igy általában a rövid és keskenysávu OFDM szubvivök szintje 3-5 dBuV-al alacsonyabb.
(#) Massawa válasza szs hozzászólására (») Szept 19, 2022 /

Ez természetes, mert a digitális modulacioban nem egy frekvencia van, hanem rengeteg és a vevö csak akkor tud reagálni, ha minden fontos komponest már sikerült dekodolnia. Ez akár több másodperc is lehet.
(#) lacek29 válasza Massawa hozzászólására (») Szept 19, 2022 /

A jel erősséget,és a minőséget a dekóder írta,nem én mértem.De ahogy utána olvasgattam a neten ez a Prime dekóder nem egy nagy durranás,úgyhogy lehet nem is jók a mért értékek.
(#) sany válasza Massawa hozzászólására (») Szept 19, 2022 /

A TV-ben követített élő adás sem élő adás. A múltat közvetítik.
(#) Massawa válasza lacek29 hozzászólására (») Szept 19, 2022 /

Ha dekoder irta, akkor az legalább rá érvényes, azaz 10 dB-l kevesebb a jel mint kellene.
(#) Massawa válasza sany hozzászólására (») Szept 19, 2022 /

Igy van!

Következő: »»   74 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem