Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV antenna jelerősítő
 
Témaindító: gege_01, idő: Jan 11, 2007
Lapozás: OK   8 / 13
(#) elektromania92 válasza gaben62 hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Közben szétkaptam az antennát amibe akartam tenni. Szinte ugyanilyet találtam benne. Persze régebbit, furatszerelt alkatrészekkel.Kicseréltem, az ujra.
A régire 250 dB Turbo van írva. Nem hinném, hogy 250dB az erősítése.Ennek amit vettem 25 - 30dB, a papír szerint. Tulajdonképpen ugyanazzal az adapterrel táplálom ami volt. Ha észlelek valami hibát akkor javítom.
Néha megesett, hogy csikos volt a kép, meg fel-le szaladgalt. Valaki, szinten a forumon azt tanacsolta, hogy csereljem ki az elkót. Ez segített is.

Az előző hozzászóllásodhoz: Mindig tanul újat az ember. És mi a feladata?
(#) gaben62 válasza elektromania92 hozzászólására (») Aug 14, 2010 /
 
Amit ráírnak,nem jelent semmit, és semmi köze a valósághoz.
Az elkót jó ha kicseréled 1000mikro/25V-ra, az megfelelő az adapterbe.
(#) Pixi hozzászólása Aug 20, 2010 /
 
Hali!

Ma bekötöttem az erősítőt a rendszerbe, és a helyzet változatlan! Ugyan úgy benne van a két fehér sáv mint amikor lent próbáltam ki egy TV-n!
A képen látható hogy is néz ki a kép!
Ez egy BA-860-as erősítő! Valaki tud segíteni, hogy a "tilt" poti mire jó? A másik gondom hogy mindegyik poti végállás nélkül forog mindkét irányban! Ez így jó?
Aki ismeri az erősítőt, kérem segítsen!

üdv
(#) kadarist válasza Pixi hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Ez egy 100Hz-es brumm. Ha jól látom két csík van a képernyőn. Bár ha 50Hz-es, akkor is kettő...
(#) Pixi válasza kadarist hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Hali!

Ezt mivel lehet eltüntetni? Mi a hiba forrása?
(#) kadarist válasza Pixi hozzászólására (») Aug 20, 2010 /
 
Az erősítő tápegysége okozhat ilyen hibát, ha szűretlen
tápfeszültség jön ki belőle.
(#) wrxtr hozzászólása Aug 23, 2010 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Otthon közösítettem a kábeltv és egy fejerősítős hagyományos "lepke" antenna jelét egy ilyennel. A relé dolgozik is a digitális adás hibátlan, viszont a kábeltv jele romlott, jellemzően ott ahol átfedésbe került a frekvencia földi sugárzású analóg adókkal. Ez legjobban két csatornát érint, amit az m1 zavar, az egyiknél csak simán gyengébb a jel, viszont a másiknál átlósan kék csíkok jelentek meg.
Szóval, hogy a kérdésre térjek elég ha beteszek egy erősítőt pl ezt vagy ezt?
Másfél év múlva elvileg megszűnne a probléma, de addig valamit kellene csinálni.

A kábeltv jelét kétfelé osztom egy splitterrel innetől trishielden megy a jel kb hasonló távolságra csak egy egyiken nincs közösítve. Ott az adás majdnem teljesen jó, az említett két csatorna picit rossz. Még a splitter és a szétválasztó szűrő közé (itt jön be az utcáról a vezeték) is teszek trishieldet hátha a padláson is bezavar valami az antenna felől.
(#) gaben62 válasza Pixi hozzászólására (») Aug 25, 2010 /
 
Az erősítő túl van vezérelve, vagy pedig a hálózati brummot összeszedi, kábelről az pedig ráül/rá modulálódik a nagyfrekis Tv.jelre.
Tilt. poti állítja az erősítő, frekvencia kompenzálását.
(#) wrxtr válasza wrxtr hozzászólására (») Aug 26, 2010 /
 
Itt egy kép a problémáról. A többi csatorna ahol átfedés van csak szimplán gyengébb kicsit a kép a normálisnál.

Tehát egy erősítővel ez a kék is eltűnne, vagy ugyanúgy bezavarna a földi analóg adás?

moto_0077.jpg
    
(#) gaben62 válasza wrxtr hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
Ugyanúgy bezavarja a földi adás, mert ha valamelyik egy csatornán megy a másikkal, azonos időben, akkor interferencia keletkezik.
(#) saja38 válasza gege_01 hozzászólására (») Feb 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Kérésem lenne hozzátok mert én nem tudom megcsinálni.
1 kétcsatornás jelmegszakítóra lenne szükségem.Ami
egy antenna jelet és egy UTP kábel hálózati jelét(Számítógép) zárja és nyissa.
Ilyet boltban nem lehet kapni.Nekem pedig szükségem lenne rá.Valaki megtudná-e csinálni nekem?
Előre is köszönöm
(#) nfero hozzászólása Feb 10, 2011 /
 
Sziasztok

Tápfeladót szeretnék készíteni, egy erősítős lepke antennát szeretnék vele táplálni. Tudnátok hozzá rajzot adni?
(#) Ferkógyerek válasza nfero hozzászólására (») Feb 10, 2011 / 1
 
Szia!
Gyorsan rajzoltam egyet. Persze feltétel hogy az erősítő alkalmas legyen a koaxon való táplálás fogadására.

tap.png
    
(#) nfero válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 11, 2011 /
 
Köszönöm a rajzot.
hétvégén kipróbálom.
(#) nfero válasza Ferkógyerek hozzászólására (») Feb 14, 2011 /
 
Megépítetem, jól működik a tápfeladó, köszönöm a rajzot
Van egy splitterem ami nem engedi át az egyen feszültséget, ezt át lehet valahogy alakítani hogy átengedje az egyik irányba a 12V-ot.
(#) Ferkógyerek válasza nfero hozzászólására (») Feb 23, 2011 /
 
Át kell hidalni egy induktivitással a be és kimenetét, 10-100uH szintén (az értéke nem kritikus) mint a tápfeladónál.
(#) gembird hozzászólása Ápr 20, 2011 /
 
helló
Lepke antennaát akarnák házilag készíteni van valami méretezés ehez vagy mindegy milyen nagyok az elemek benne és miből legyen ? Én arra gondoltam hogy koax kábelnek a réz vezetékéből a vastagból ami középen fut.
jah és ennek a bekötése hogy néz ki van valami elektronika benne?.
Előre is köszi a választ
(#) tuko hozzászólása Jún 17, 2011 /
 
Helló
A képen látható antennaerősítőn van két feke alkatrész, R2P25, ha tranzisztorok milyen tipúsúval helyettesíthetem?
Villámlásokkor lett rosz a kép, 12V-ot megkapja talán ott van probléma a többi alkatrész kondenzátor, induktivitás.
(#) Hx-2 válasza tuko hozzászólására (») Jún 17, 2011 /
 
Remelem segit:

3-418.jpg
    
(#) tuko válasza Hx-2 hozzászólására (») Jún 19, 2011 /
 
Nagyon sokat segített! Már tudom npn kell és ismerem a bekötést, ellenőriztem csak az egyiket kell cserélni. BFR93A nincs bekötöttem BF240-t, az M1,TV2 jó az RTL nézhető.
Köszönöm
(#) Jann hozzászólása Júl 31, 2011 /
 
Sziasztok!

Adott egy fejerősítős antenna amiböl 2tv-hez megy a koaxkábel. az egyik tvnél van ugye a tápfeladó. a másik tv-hez kellene nekem egy rajz amivel letudom választani a tápot a koaxrol.

Előre is köszi!
(#) kadarist válasza Jann hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Szia!
Sorosan iktass be egy 10nF-os kerámiakondenzátort a koax középső erébe.
(#) Jann válasza kadarist hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Köszi a választ!

Mondjuk a 10nf nem sok egy kicsit ?
(#) kadarist válasza Jann hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Miért lenne sok? Ha soros csatolókondenzátorról van szó, akkor inkább nagyobb legyen az értéke, hogy a kisebb frekvenciákat is kis csillapítás mellett engedje át.
(#) Jann válasza kadarist hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
ebböl kiindulva sokallom.
(#) gaben62 válasza Jann hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
Egy 470pf/63V kerámia kondi bőven elegendő, és ne feledkezz el a Dc. táp +ágba kis fojtót sorba kötni sem.
3mm. magon 20-25menet kell rá.
(#) kadarist válasza Jann hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
De ott nem lehet sok! Egyébként meg azt teszel oda, ami szimpatikus.
(#) Jann válasza gaben62 hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
A tápfeladó az gyári

namajd akkor veszek többfélét aztán meglátjuk melyikkel lesz jó
(#) kadarist válasza Jann hozzászólására (») Júl 31, 2011 /
 
De érted az elvet, igaz? Egy nagyobb méretű konidval könnyebben boldogulsz, könnyebben forraszthatod, stb... Nem kell mereven ragaszkodni gyári megoldásokhoz, ha a fizika enged mást, esetleg jobbat is.
(#) Jann válasza kadarist hozzászólására (») Aug 1, 2011 /
 
Értem az elvet persze. időközben sikerült is orvosolni a problémát igazi "megájvör" megoldással(mivel barátnőmnél nincs semmilyen célszerszámom) . egy régi szobaantennából bontott kábel valamint ismeretlen értékű kondenzátor és jó sok cellux felhasználásával. vérbeli kókány munka de működik . Köszönöm a segítséget.
Következő: »»   8 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem