Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   182 / 208
(#) antiktelefon válasza dara hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Én tudom, de nekem nem fog hinni, úgyhogy próbálja ki.
Viszont ezek a tápok mind ugyanolyanok topológiában is. 12V meg egy másik táp, amiről a backlight icje megy. Egy 12V-os labortáppal lehet helyettesíteni, maximum a backlight nem fog menni, de kis rajzolvasással azt is megtalálja annak az icnek hol a bemenete.
12V-ot be kell terhelni 2-3 régi karácsonyfa izzóval és ha tartja a feszt, akkor jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2022
(#) dara válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Igen én ezt tudom de ő mérés helyett a rajzot hajtja.Nem is értem én elöbb próbálom javítani,ha nem megy utána keresek rajzot.A tápra értettem.
(#) kadarist válasza kosaro hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Ha kell még a rajz, akkor innen letölthető: Bővebben: Link.
(#) kosaro válasza dara hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
A háttérvilágítás külső tápról lett próbálva, úgy megy, csak azt nem írtam le.
Hol és mit mérjek a panelen? Rajzod hozzá, vagy feszültségértékek amiknek kellene lenni?
Rajz nélkül hiába mérek, nem tudom hogy annyi-e mint amennyinek kell lennie. Mértem kondiknál van fesz, de nem tudom hogy a 35v-os kondinál a 28v jó-e vagy 33v kellene...
(#) antiktelefon válasza kosaro hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Most komolyan?
Bővebben: Link
Első találat, ha beírod googleba.
És nagyon ritkán nincs feliratozva a csatlakozó.
Van eg y24v szerűség a backlight icnek meg egy nagyobb fesz a backlight kimeneten és egy fix 12V és kb ennyi.
DC buszt esetleg kimérheted, de ha kimeneten van fesz, az is meglesz.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2022
(#) kosaro válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Köszi Neked is meg kadarist-nak is!
Ezek egy részét megtaláltam már.
Áttanulmanyozom, csak van még 2 fajta rajz, azokat is nézem.
Remélek jutok valamire vele.
(#) antiktelefon válasza kosaro hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
A tanyás rajz jobb alján ott a kimenő csati kiosztása.
(#) uniman válasza kosaro hozzászólására (») Szept 10, 2022 /
 
Ebből a 17IPS62-ből azért van jó sok változat...a tiéd vajon melyik? Azért is kell a TV típus...meg az LCD méret/fajtája. A tápot is rengeteg fajta alaplappal "társították"...
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2022
(#) deebo válasza kosaro hozzászólására (») Szept 10, 2022 / 1
 
Mielőtt tovább erőlködsz, inkább keress hozzá fimrware-t és, ha lehet meg kell írni az alaplapot, mivel a leírtak alapján kb. 99%, hogy szoftverhibás, mint mindegyik. Már csak azért is, mert, ha táphibás lenne, akkor ugyanúgy reagálna a gombokra és a távirányítóra is.
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2022
(#) kosaro válasza deebo hozzászólására (») Szept 11, 2022 /
 
Köszi az infót! Nekem is az lett volna az induló kérdésem, hogy ez a villogás hibakód-e? Lehet nem a táp a hibás, van másik tv-m háttérvilágítás hibával, de nem tudom hogy kompatibilis-e a két táp vagy mainboard, hogy tesztelni tudjam a maint hogy hibás-e?
Holnap megnézem a pontos típusát a main boardnak meg a tv-nek is. Akkor mindenkinek tiszta lesz, hogy milyen panelekröl van szó.
Idézet:
„... lehet meg kell írni az alaplapot...”

Erröl bővebb infód esetleg akadna?
Mert a tv nem kapcsol be, így nem tudom milyen módszerek vannak (utána se kerestem eddig, de majd most)...
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2022
(#) deebo válasza kosaro hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Ha sima flash IC-ben van a firmware (25QXX), akkor le kell szedni, be egy programozóba, beleírni, visszarakni és kész.
(#) kosaro hozzászólása Szept 12, 2022 /
 
A TV típusa:
N32TX279HDOSW
Main boardon ezt találtam:
17MB110 14102015R2
Táppanel:
17IPS62

A main boardon a CI foglalaton van még egy matrica, azon vannak még számsorok, ha kell azt is leírom!
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2022
(#) Remci hozzászólása Szept 13, 2022 /
 
Sziasztok!
Hozzám került egy Grundig 32 VLE 5324 BG tipusú tv. Akitől kaptam, azt mondta hogy volt már szerelőnél, de nem tudta megjavítani. Szétszedtem és a háttér világítás ledjei össze vissza voltak forrasztgatva,ugyan úgy, mint a led meghajtó panel. Ezeket kicseréltem, a táppanel átnéztem,kondikat stb. Össze rakás után,ha bedugom a konnektorba, akkor a stand-by led kéken világít. Ha a bekapcsoló gombbal akarom bekapcsolni- mert távirányító nincs hozzá- akkor kb 5-6 villogás után megint kéken világít a led,majd megint villog 5-6-ot és ennyi, de van mikor bekapcsol és van kép. A main boardja ilyen . A képen lévő szürke kocka proci meg elég jól melegszik. Ez alaplap hiba lehet,vagy újra kellene írni az eepromot?
(#) uniman válasza kosaro hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
"Majd most", hogy ismerté vált a TV típusa (az LCD típus még nem!) (Itt el lehet lesni a firmware "írás" módját) : Bővebben: Link
Persze még be kéne szerezni a megfelelő eepromtartalmat is... ami nem biztos, hogy egyszerű lesz. Mutatok egy helyet, hogy láthasd milyen adatok alapján lehet kiválasztani a megfelelő eepromtartalmakat...
(#) Remci válasza Remci hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Nos, az előző kérdésemre vissza térve. Eljutottam odáig,hogy bekapcsol a tv,van hang,kép. Viszont egy idő után elmegy a háttér világítás. Lehet 5 perc,negyed óra,változó. Ha ekkor kikapcsolom és 1-2 perc múlva ismét be, akkor megint jó .Ez mitől lehet? Szoftver hiba? Alaplap hiba?
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Szakadozik egy LED valamelyik sorban. Van ilyen.
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Erre nem gondoltam volna. Hogy tudom kiszűrni,hogy melyik?
(#) kadarist válasza Remci hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Van, amikor a fényereje árulja el a gyengélkedő példányt, de van, hogy kimérhetetlen és felismerhetetlen. Érdemes az összes LED-csíkot egyszerre cserélni és akkor tiszta lappal indul a tévé.
(#) Remci válasza kadarist hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
Értem köszi. Egyik csíkot cseréltem,mert azt már előttem valaki szétbarmolta. A másik kettőt led teszterrel átvilágítottam, mindkettő ugyan azt a feszültség értéket mutatta, ebből gondoltam hogy jók. De akkor kénytelen leszek azokat is cserélni,hátha megjavul. Közben mértem stopperral, van hogy bekapcsolás után másfél perccel,de volt hogy 4 perc után ment el a világítás.
(#) gubík gábor hozzászólása Szept 15, 2022 /
 
Sziasztok egy LG 43uk6400plf tévével van gondom (1.kép). Nincs kép, hang van, képernyő megvilágítása működik. Ha a baloldali szalagkábelt lecsatolom (2.kép) és egy bizonyos ponton megérintem, akkor a jobb oldalon megjelenik a kép, ami ha elengedem a kábelt, egy ideig stabilan megmarad (3.,4.kép), aztán szétesik függőleges sávokra. Ugyanezt a metódust a másik oldallal nem sikerült elvégeznem.Ha mindkét szalagkábel csatlakoztatva van akkor sötét a kép. Ez alaplapi hiba vagy a képernyő Tcon paneljei okozzák? Köszönöm a válaszokat.
(#) deebo válasza gubík gábor hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Inkább a kijelző nem működő fele rövidzáras, vagy egyéb okból blokkolja az egészet, vagyis ennyi volt a móka.
(#) jimmi12 hozzászólása Szept 15, 2022 /
 
Sziasztok, a képen látható Blaupunkt tv képe egyik percről a másikra "csíkozott/fátyolos" lett, érdemes vele foglakozni?

Blaupunkt.jpg
    
(#) kosaro hozzászólása Szept 17, 2022 /
 
Átnyargaltam egy másik tvre amíg az előzőhöz megjön az alkatrész.

Ez egy Thomson tv nem kapcsol be, standby sincs. Típusa: 32hc3101tx1. A benne lévő panelen egyben van a táp és a mainboard. Típusa: 3MT531B0. Van még rajta továbba: MPLE31N50-1B MPLE31T50-1A jelzések.

Vannak rajta mérőpontok, a 3,3V, az 5V és az 12V megvan. Van egy olyan mérőpont, hogy POWER_ON ott 2,3V-ot mérek. A Standby 5V is megvan, de a standby LED nem világít.
Nem tudom, hogy a POWER_ON mérőponton milyen feszültségnek kellene megjelennie...

Nem leltem hozzá semmi dokumentációt (eddig). Egy masik tv service manualban annyit írtak egy rajzhoz, hogy
"standby 0, pwr_on 1"

Nem tudom valaki esetleg tud-e és akar-e segíteni?

Van még kijelzőtörött, amúgy működő tv-m, de azok 24 és 43 collosak és más gyártmányúak (Hitachi és Hisense).
(#) jdani válasza kosaro hozzászólására (») Szept 19, 2022 /
 
Szia. Ne tévesszen meg a látszat. (vagy éppen a nem látszat)
Hasonló működő thomson tv úgy működik, ha be van kapcsolva, hang-kép van, akkor a Stby led nem világit. Ha áramtalanítom majd újra bedugom, a tv magától elindul, a Stby led nem világít (mert a tvd egyből bekapcsol, és csak kikapcsolt állapotban világit a led). Volt lehet csak egy háttérvilágítás a gondod. Csak egy tipp.
Pl bedugod a tvt, kép nincs, Stby nem világit, mert pl a tv rögtön kapcsol be, és hibás a háttérvilagítás.
Miután áram alá helyezed, és egy lámpával rávilágítasz a kijelzőre, látni valami képet, logót?
Ha tv gombjával (enyémen pl hosszan kell nyomni hogy kikacsoljam) vagy távirányítóval ha kikapcsot nyomsz neki, mi történik?
(#) Remci válasza kosaro hozzászólására (») Szept 19, 2022 /
 
Ugyan ilyet javítok én is. Ha bedugom, itt sem világít a stand- by led, mert a tv már bekapcsolt. Ha zseblámpával megvilágítod a kijelzőt, akkor jó esetben látnod kellene valamit. Ha távirányítóval, vagy gombbal kikapcsolod a tv-t, akkor világít a led. Az enyémen a háttér világítás nem működik. 2 db 6 ledes csík van benne, az egyiken 1 led szakadt. Most várom hogy meg jöjjenek az újak, aztán ha már nem leszek beteg, ki is cserélem őket
(#) kosaro válasza Remci hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Néztem, nem tudom "kikapcsolni", nem változik semmi hiába nyomkodok gombokat.
Nem néztem a háttérvilágítást, mert ahonnan elhoztam ott Settopbox volt rajta és hang se jött.
Elvileg a héten jön hozzá egy másik panel törött tv-ből (lehet hogy a LED-es panel is jön, meglátom ha ideér a csomag), így remélem megoldódik!

A Navont pedig próbálom szoftverelni de ahhoz is lett egy donor, szóval alakul a házasítás!
(#) kadarist válasza gubík gábor hozzászólására (») Szept 20, 2022 /
 
Lehet, hogy egy kerámiakondenzátor lett zárlatos az LCD fóliás nyákján. Bővebben: Link
(#) Remci hozzászólása Szept 22, 2022 /
 
Sziasztok. Még mindig ezzel a tv-vel szórakozok. Írtam a múltkor,hogy már a háttér világítás elindult,de bizonyos idő közönként lekapcsolt. Akkor 1 led csíkot cseréltem benne. Azt a tippet kaptam,hogy talán a másik két csíkban lévő ledek valamelyike egy idő után megszakadhat egy pillanatra,és ezért kapcsol le a háttér világítás. Most rendeltem bele komplett garnitúrát,kicseréltem, de most már fel sem kapcsol, viszont ha külső tápról megtáplálom, akkor mind világít. A led meghajtó panelről csatoltam egy képet,hátha ismeri valaki és tud segíteni abban hogy hol,mit kellene mérnem. A táp panelről bejövő kábelen, ha bekapcsolom a tv-t, akkor megjelenik a 24v és a 3,3-3,4v is. Kikapcsoláskor eltűnik. Viszont a ledek felöli oldalon csak 24v-ot tudok mérni. Esetleg valami ötlet?
(#) antiktelefon válasza Remci hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
Megfelelő feszültségű ledet vettél? Ránézésre egyetlen ic vezérli az egészet, adatlap alapján kereshetsz enable jeleket meg tápfeszt is, de akkor is valószínűbb a ledekkel valami nem ok. Csíkonként mekkora a nyitófesz a backlighton?
(#) Remci válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 22, 2022 /
 
3v-os ledek vannak benne. A nyitó feszültség 1 lednél 2,7v, úgy mint a réginél. Ha a 3 csíkot össze kötöm és úgy mérem, akkor is ugyanakkora feszről működnek mint a régiek. A háttérvilágítás teszterem szerint legalábbis.
Következő: »»   182 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem