Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanymotor bekötése
 
Témaindító: kozmaj, idő: Jún 28, 2006
Lapozás: OK   324 / 342
(#) VIM válasza IQNUKU hozzászólására (») Szept 11, 2022 / 1
 
Szia! Van ez a klasszikus bekötés de úgy is jó lesz ahogy mondod HA azt feltételezzük, hogy a piros színnel jelölt a fő és zölddel a segéd van kihozva a kapocslécre és most így működik is a motor. Azt nem értem, hogy miért nem jelölte meg a tekercselő, hogy melyik tekercs melyik? Legalább egy rámérést megérdemelne a tekercseket illetően.
(#) IQNUKU válasza VIM hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Szia!

Van igazság abban amit írsz!
Ha a "mester" a feltételezésem szerintitől is kontárabb volt, elképzelhető, hogy a főfázis tekercs
az "U2" - "V1Z1" kivezetésekre lett kivezetve. A segédfázis tekercs pedig az "U1" - "V2Z2" közzé.
Ez oltári nagy hülyeség lenne, de nem elképzelhetetlen.
Csak most tűnt fel, van még egy hiba az "eredeti" bekötésben. Fel van cserélve a relé "L" és "M" kivezetése! Ebben az állapotban ha meghúz a relé, a segédfázis árama is átfolyik a relé tekercsén, módosítva a keletkező mágneses teret. Ezáltal a relé munkapontja is módosul.
Idézet:
„Azt nem értem, hogy miért nem jelölte meg a tekercselő, hogy melyik tekercs melyik?”

Szerintem a szokásos trehányság. Ő tekercselte, és valószínűleg ő is kötötte be, így hát tudta melyik tekercset hová vezette ki.
(#) Bkrisz válasza IQNUKU hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
100% hogy tekert
Piros "zsugorcsőből" kéne kijönni a 2-2 kivezetésnek és 1 sárga 1 fekete vezeték van egy zsugorcsőbe ami kijön a mociból ha gyári lenne.
Szerintem 1 sárga 1 fekete a főfázis az U1en és az U2ön jelenleg. Tudom agyrém így...
Mérni kék...
(#) Bkrisz válasza IQNUKU hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Ezt a fajta trehányságot sosem értem, mikor ugyan annyi idő és munka jól megcsinálni mint sz@rul...
Ha már a vezetékszínkivezetést elkurta akkor utolag valami szövetes ragasztószalagot rábigyesztett volna egy kis írással...
(#) VIM válasza Bkrisz hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Szia! Szerintem a kezdet és vég jelölése itt a lényeg. Talán mindkét tekercs azonos "paraméterekkel" van tekerve és úgy pedig mindegy, hogy melyik melyik .... szerintem.
(#) Bkrisz válasza VIM hozzászólására (») Szept 14, 2022 /
 
A Miha miatt inditókondi a valószínű, ha meg az akkor ott elég különböző a 2 tekercs.
Megint odajutunk hogy mérni kék.
(#) Bakman hozzászólása Szept 29, 2022 /
 
Estét!

Élelmiszeripari szivattyú. Adattábla és kapocsdekni fényképe mellékelve. Piros - piros, zöld - zöld és fekete - fekete elvileg egy-egy tekercs, legalábbis az ellenállásmérő ugyanazon értékeket mutatja (ha jól emlékszem 30 Ω körüli értékeket). Kondenzátort nem adtak hozzá vagy még nem találták meg. Ettől több infóm perpillanat nincs, egy ismerősöm szeretné üzembe helyezni a gépet de itt elakadt, én is.

A kérdés: mire gondolt a költő, hogyan kell bekötni?

Motor.png
    
(#) pipi válasza Bakman hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Hali!
Nem lehet hogy suttyomban újratekerték 3F-re?
(#) Bakman válasza pipi hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Teljesen új gép, ismerős szeretné beüzemelni. Olaszországi masina, ha jól tudom, valamilyen borászati szerkezet.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2022
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Szia! Ha jól megnézzük az adattáblát akkor feltűnik, hogy ez egy kétsebességes egyfázisú motor. A többit már nem is kell mondanom.
(#) bandika válasza Bakman hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Ha 3 fázisú lenne akkor eltolva kötötték volna be a tekercsvégeket, hogy az áthidalókat (csillag háromszög) be lehessen tenni.
(#) bandika válasza VIM hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Mit nem láttam?
(#) Bakman válasza VIM hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Az adattáblán egy fordulat szerepel de két teljesítmény. Mit és hova kell kötni?
(#) pipi válasza VIM hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Csak okulásképpen, miből látszik hogy 2 sebességes? Én csak 2750-et látok.
(#) kendre256 válasza VIM hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Melyik adatból látszik, hogy két sebességes? Jó sok adat van rajta, de egy részük a szivattyúra vonatkozik.
(#) bandika válasza Bakman hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Szivattyúknál két teljesítményt adnak meg, valószínű a nagyobb a tengelyteljesítmény a másik a hidraulikai teljesítmény, ha úgy tetszik hatásfok. Mérget nem veszek rá.
(#) pont válasza Bakman hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
A neten rákeresve, létezik 3 fázisú CD 70/07 tip. ami így néz ki. Ez az adattábla egyfázisúé, de az a katalógusban nem így néz ki, ott a kapocsfedél alatt ott a táblán is szereplő kondenzátor. Az anyagyár japán ha jól értettem, ott viszont 200 volt körüli a 3 fázisú fesz. Nekünk van egy MAZAK CNC , trafóról kell üzemeltetni.....
(#) VIM válasza bandika hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Ezt nagyon benéztem, elnézést kérek mindenkitől. Pedig most vettem nemrég egy Pedrollót de úgy néz ki, hogy már nem emlékezte ezekre az adatokra az adattáblán pedig éppen ezt kellett figyelembe vennem (mármint a teljesítménynél a watt és HP "lóerő" adatokat). Mégegyszer elnézést kérek.
(#) bandika válasza VIM hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
Bárkivel előfordulhat...
(#) VIM válasza bandika hozzászólására (») Szept 29, 2022 /
 
.... de pont van itt, aki ért is hozzá, hogy hogyan kell értelmezni a hat vezetéket.
(#) Bakman válasza pont hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Igen, az adatlapot mi is megtaláltuk. Egy része illik a motorra, egy másik nem. Ebben a méretben van egy és három fázisú is, ugyanakkor a három fázisú kiosztás nem stimmel.

A két teljesítményérték is kérdéses (P2 és P1). Két tekercset párhuzamosan kötve nagyobb teljesítményt lehet kicsikarni belőle és a harmadik lenne a segédfázis?

Ebara.pdf
    
(#) pont válasza Bakman hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Jó, de ha 1f akkor hol van a kondenzátor, és a segédfázis ellenállása nem szokott megegyezni a főfáziséval..... Még próbálkozhattok a 3f motor 1f ra bekötéssel, de hogy egy új motornál erre gondoltak volna azt kétlem. Bővebben: Link És ha ez 70/07 3 f-re akkor harmatgyenge lesz 1f-on.

Mit mond a forgalmazó?
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2022
(#) bandika válasza Bakman hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Szivattyúknál két teljesítményt adnak meg: szivattyú jelleggörbe
(#) uniman válasza Bakman hozzászólására (») Szept 30, 2022 / 1
 
Pedig egyértelmű:

P1_P2.jpg
    
(#) Bakman válasza pont hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Idézet:
„Mit mond a forgalmazó?”
"Megkérdezzük a gyártót, türelmet kérünk..."
(#) JMarton87 hozzászólása Okt 3, 2022 /
 
Kedves Fórumozók!

Az alábbi x-akta miatt fordulok hozzátok, hátha van ötletetek.

Egy légkezelőgép befúvó ventilátorának motorja:
2,2kW; 1441 1/min; 230V/3~/50Hz

Frekvenciaváltó közbeiktatásával van bekötve.
A mért légszállítás elmarad a tervezettől. 2900m3/h lett 5250 helyett, és a ventilátor nyomásemelése is csak a fele annak, amit tudnia kéne (469 vs 885Pa). Kiszámoltam, hogy a tengelyteljesítmény a hatásfokot (71%) is figyelembe véve ez csak 532W.

Mivel nem vagyok villanyszerelő, nem tudom ellenőrizni a bekötéseket.
A frekvenciaváltóval egyszer kiirattam a fordulatszámot, az jó 30%-al eltért attól, amit én mértem a járókereken, vagyis többet mutatott. Azóta "elvileg orvosolták", sőt már nagyobb járókereket is tettek rá, de csak annyit értek el vele, hogy most nem tud felpörögni 82Hz-ig, mert kiáll hibára túláram miatt.

Van esetleg ötletetek hogyan tudnám ellenőrizni a villanyszerelők és a beüzemelők munkáját? Sajnos mindenki a másikra mutogat.

Előre is köszönöm válaszotok, segítségetek!
(#) JMarton87 válasza JMarton87 hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
ui.: jó irányba forog a motor
(#) erbe válasza JMarton87 hozzászólására (») Okt 3, 2022 /
 
Próbáld ki, mit művel frekiváltó nélkül az 50 Hz-ről! Persze csillagba kötve 400 V-ra.
Nem írtad, mekkora teljesítményű a frekvenciaváltó. Lehet, hogy csupán visszafogták az áramát.
(#) kadarist válasza JMarton87 hozzászólására (») Okt 3, 2022 / 1
 
Szia! Minél nagyobb fordulatszámmal forgatod a ventilátort, annál nagyobb teljesítményt igényel. Így nem csoda, hogy a motor egyszer csak megfullad, túlterhelődik.
(#) JMarton87 válasza erbe hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
Szia!

Bocs a laikus kérdésért de a 230V/3~ motort lehet 400V-ra kötni? 2,2kW-os a frekiváltó. Azt hiszem 7,7A-t írt ki a frekvenciaváltó, ami ha jól értem, megfelelő volna. :/
a fix 50Hz jó ötlet. Esetleg úgy, hogy megnézzük 50Hz beállítással a frekvenciaváltóval és anélkül, így van összehasonlítási alap.
Következő: »»   324 / 342
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem