Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   411 / 429
(#) nedudgi válasza Czikkely László hozzászólására (») Szept 7, 2022 /
 
Mennyi kell, milyen méretben, színben?
(#) Czikkely László hozzászólása Szept 7, 2022 /
 
Üdv.:
k.b. 2 cm széles, 10m hosszú, 0,08 mm vastag, ami feltétlen szükséges.
Nem ragaszkodok ezekhez a méretekhez.
Köszönöm.
(#) nedudgi válasza Czikkely László hozzászólására (») Szept 7, 2022 / 1
 
1 coll széles, DZM-180-ba való (szabványos lyukszalag méret) Mylar-Alu szalagom van, majdnem egy tekercs. Ha el tudsz jönni érte Újpestre, vagy Agárdra, folytassuk privátban.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2022
(#) Czikkely László hozzászólása Szept 8, 2022 /
 
Délután betudtam szerezni, köszönöm a segítséget.
(#) nedudgi válasza Czikkely László hozzászólására (») Szept 8, 2022 /
 
Ilyenkor nemes gesztus, ha megosztod a forrást - ezzel másoknak is segíthetsz...
Persze csak akkor tedd, ha valami boltról van szó.
(#) Czikkely László hozzászólása Szept 9, 2022 /
 
Természetesen közzé tettem volna a beszerzési helyet, de egy régi ismerősömtől kaptam.
(#) mrx23 hozzászólása Szept 18, 2022 /
 
Sziasztok,
Hol lehetne beszerezni DS1961S iButton-t? (nem az elterjedt DS1990)

HESstoreban nincs, aliexpressen sincs, ésszerű áron, lehetőleg nem USA-ból.

Köszönöm
(#) Bakman válasza mrx23 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Kb. minden lehetőséget kizártál. Ma már minden drágább és van, ami európában nem kapható. Perpillanat Mouser és Digikey tud azonnal kiszolgálni.
(#) mrx23 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
Köszönöm, megnézem!
(#) tufatofu válasza mrx23 hozzászólására (») Szept 18, 2022 /
 
(#) Bmw5 hozzászólása Szept 21, 2022 /
 
Van egy Genius SW g 1250 2.1 hangfalszettem, aminek a hangerőszabályzója elromlott, pontosabban nem lehet bekapcsolni az erősítőt, akár merre tekerem.

Mit lehetne csinálni vele?
Lehet valahonnan szerezni ilyesmi potmétert hozzá?
Vagy más megoldás?
A válaszokat előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza Bmw5 hozzászólására (») Szept 21, 2022 / 1
 
Olyan potméter kellene neked, ami egyrészt sztereo, másrészt integrált kapcsolóval rendelkezik, harmadrészt pedig megfelelő értékű.
(#) antiktelefon válasza Bmw5 hozzászólására (») Szept 21, 2022 / 1
 
Kapcsolós poti, kijött a tengelye. Vagy faragsz bele egy másik kapcsolós sztereo logaritmikus potit, vagy a kapcsolóját ideiglenesen átkötöd és ha hangerőt még állít, külön kivezeted a kapcsolólábakat egy külső kapcsolóra.
A kép alapján esélytelen a poti méretét beazonosítani, de a kérdés jellege alapján nem vagyok biztos benne egy ennyi lábas potit a nyák sérülése nélkül ki fogsz műteni.
Amúgy szerintem nincs teljesen bedugva a tengely, ha picit nyomod befele a gombot és tekered jobbra balra, akkor a kapcsoló nyílását is elkapja a végén és ameddig nem rántod ki, ha nincs porrátörve a belseje még működhet is.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2022
(#) Bmw5 válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Értem. Valamennyit azért értek az elektronikához. Akkor megpróbálkoznék a kapcsoló átkötéssel, ebben kellene segítség. Hogyan lehet át kötni?
Ha kellene még valamiről kép, akkor töltök fel.
(#) tufatofu válasza Bmw5 hozzászólására (») Szept 23, 2022 / 1
 
Az utolsó szelet szokott a kapcsoló lenni. Jelen esetben kb az utolsó kettő ami különáll.
(#) Hutty válasza Bmw5 hozzászólására (») Szept 23, 2022 / 1
 
Bocsi a rajzért, de valahogy így nézne ki.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2022

kapcs.jpg
    
(#) Bmw5 válasza Hutty hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Közben sikerült bekapcsolnom egy kapocs segítségével (a kapocs hajlított részét még jobban összenyomtam hogy bele férjen a potméterbe, aztán egy fogóval elkezdtem tekergetni, és egyszer csak elkapta a kapcsolót és bekapcsolt).
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2022
(#) Bmw5 válasza Bmw5 hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Szóval most működik.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2022
(#) Bmw5 válasza Bmw5 hozzászólására (») Szept 23, 2022 /
 
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2022
(#) Pali79 hozzászólása Szept 25, 2022 /
 
Sziasztok!
Ilyen izzót hol kaphatok? Egy autós erősítő kivezérlés jelzőjének világítása. Az a baj, hogy azt sem tudom minek nevezik az ilyen kialakítású izzót.
(#) Gafly válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 25, 2022 / 1
 
(#) Pali79 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 25, 2022 /
 
Köszönöm!
(#) ToMikaa hozzászólása Szept 29, 2022 /
 
Sziasztok!

NTC termisztort keresek a "Power AirFryer" nevu legkevereses sutohoz.
Sajnos semmilyen tipusszamot nem latni rajta, a forgalmazotol semmifele tamogatast nem lehet kapni garanciaidon kivul, igy csak kozelito ertekek alapjan probalok keresni, eddig sikertelenul.

Ezeket mertem rajta:

25C -> 100k
100C -> 18.8k
150C -> 6.6k
200C -> 3.2k

A fenti ertekek alapjan nekem 3100K-s Beta ertek jott ki, de ilyenre nem talalok a neten semmit. Tovabb neheziti a dolgot, hogy 200-250C-t kell elviselnie (200C a maximum a suton).

Meretei: a merohegy atmeroje 5 mm, hossza 12 mm. A csavarmenet M8-as.

Egyebkent a szenzor hibaja, hogy felmelegedes utan (kb. 150-200C) szakadast jelez rajta a multimeter. Gondolom kontakthibas lett, megrepedezett a hotagulastol, vagy valami hasonlo.
(#) bandika válasza ToMikaa hozzászólására (») Szept 29, 2022 / 1
 
Nem lehet hogy a meghibásodással a béta érték is változott? Fordítva: ha a sütőbe az ntc helyére egy potit teszel közvetlenül láthatod(?) a hőfokot, amiből ki kell jönni a jó karakterisztikának.
(#) ToMikaa válasza bandika hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Valoban, arra nem is gonoltam, hogy a beta is valtozhatott. Megmerem, koszi!
(#) bandika válasza ToMikaa hozzászólására (») Szept 30, 2022 / 2
 
Nincs mit 2 Ft.
(#) ToMikaa válasza bandika hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Nagyjabol sikerult megmerni, 4100-4900 kozotti beta ertekek jottek ki. Ezt betudom annak, hogy csak durvan tudtam allitani az ellenallast egy apro potival, es mivel aktualis erteket nem ir a gep, csak arra tudtam hagyatkozni, hogy a futoszal kikapcsol a beallitott homersekletnel.
Vegul ugy dontottem, kiprobalom 3950-es es 4092-es betaju NTC-kkel, ezeket mar megtalaltam Farnellen is, 250C-os turessel, filleres aron. Mar csak a tokba kell belevarazsolni az uj szenzorokat, erre talan jo lesz a hovezeto ragaszto, ami HEStore-on is van, az birja 200C-ig a doksi szerint.

Aztan ha ezekkel nem megy, meg mindig ott van a lehetoseg valami PIC-es kontrollert csinalni hozza, csak par relet kell tudni meghajtani.
(#) bandika válasza ToMikaa hozzászólására (») Szept 30, 2022 /
 
Amennyire ilyen sütőben kell annyira biztos pontos lesz. Akkor hajrá.
(#) Villanymozdony hozzászólása Okt 3, 2022 /
 
Lehet valahol Magyarországon TPS40210 IC-t kapni? Nem igazán találok olyan oldalt, ahol magánszemélyként tudnék venni.
(#) antikzsolt hozzászólása Okt 4, 2022 /
 
üdv.

Van egy candy clt 362l-s mosógépem. Ki akartam takarítani a mosószer adagolóját sajnos elkövettem azt a hibát hogy elejtettem. Sajnálatos módon a rögzítő fül letört. a tört alkatrészem van egy számsor 46002288 c.gias. ez sajnos nem hozott eredményt. Több órai keresés után is csak egy helyben toporgok. Az esélytelenek reményével futok neki a harcnak. Hol lehet venni mosószer adagolót?

image.png
    
Következő: »»   411 / 429
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem