Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Freecad-Miértek hogyanok
 
Témaindító: attika, idő: Máj 20, 2022
Lapozás: OK   2 / 3
(#) lóri válasza attika hozzászólására (») Szept 11, 2022 /
 
Próbáltam én is, de nem értettem dolgokat, ezért marad a solidworks.
(#) kivancsi4 válasza pisti hozzászólására (») Szept 11, 2022 / 1
 
Egy lehetséges megoldás, remélem erre gondoltál.
(#) pisti válasza kivancsi4 hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Köszönöm! Így most majd megy (remélem), de eddig egy kattintásra ment.
(#) pisti válasza kivancsi4 hozzászólására (») Szept 12, 2022 /
 
Most este megcsináltam és megy. Sokkal bonyolultabb, mint korábban volt főleg, ha nem kell teljes vastagságban kiszúrni. Miért lett ez így? Ez volt az egyszerű:
Korábbi módszer
(#) Régi motoros válasza pisti hozzászólására (») Szept 13, 2022 / 3
 
A hiba alapvetően a projektedben van, rossz módszerrel kezdesz, amit sok kezdő (köztük én is) gyakran elkövet. Most hogy tudom mi a szitu, ezt a hibát nem nagyon tapasztalom.

A projektedben te egyből a "Sketcher" munkafelülettel kezdtél, és elkészítetted a metszeti vázlatot, kihagyva egy rendkívül fontos lépést előtte.

A programnak van egy alapvető logikai tárolója, amit neked kell létrehozni, ez maradt ki. Képzelj el egy virtuális dobozt, ebben kell létrehozni mindent, mert ami ezen kívül van, azokon a tárgyakon bizonyos műveletek nem végezhetőek el. Ezt a virtuális dobozt (tárolót) nevezi a program "Aktív test" -nek. Tehát amikor hibaüzenetben azt kapod, hogy szükség van egy "Aktív Test tárgyra", a művelet végrehajtásához, tulajdonképpen ezt a virtuális dobozt, testet hiányolja.

A megoldás pofon egyszerű. Mikor elkezdesz egy új projektet, mindig a "Pard Design" munkafelületet választjuk, ekkor a "Feladatok" fül alatt megjelenik egy "Új test létrehozása" erre kattintva létrejön az a bizonyos virtuális test (tárolódoboz) amire szükség van (3-assal jelölve).
Ezután ugyanott meg is jelenik a "Vázlat létrehozása" parancs, amivel elkezdheted a vázlat megrajzolását.

A képen nyilakkal jelölve láthatod a sorrendet. Az eszköztáron a kék lépcső ikonnal (2) is létre tudod hozni ezt az úgynevezett "Aktív test" tárolót (3).

Ha megnézed a te projektedben lévő fa struktúrát és összehasonlítod az enyémmel, a tiédből a hármas számmal jelölt "Body" hiányzik. Ez mindennek az alapja.
(#) pisti válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 13, 2022 /
 
Köszönöm a nagyon részletes segítséget! De!
Most türelemmel csináltam végig és valamiért nem akarta kiszúrni. Most szerintem van aktív testem.
Újratelepítemés remélem ez meghozza a megoldást

hiba4.jpg
    
(#) kivancsi4 válasza pisti hozzászólására (») Szept 13, 2022 / 1
 
Ha nem gond, megosztanád a jelenlegi munkafájlt?
(#) bbb válasza pisti hozzászólására (») Szept 13, 2022 / 1
 
Húzd be a body alá a többi cuccot, mert most egyenrangú félként van bent, nem alárendeltként.
(#) Régi motoros válasza pisti hozzászólására (») Szept 13, 2022 / 1
 
Igen úgy van, ahogy bbb írta. Nem a tárolóban van benne, hanem mellette! És az nagy különbség...
Tehát valami hiba a folyamatodban van...

Egyébként frissíts a 0.20 -ra, ha már úgyis újra rakod. Lehet a régi verzió helyezi el rosszul...
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2022
(#) pisti válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 15, 2022 /
 
Most frissítettem, de még mindig nem működik a megszokott módon.
Szerintem betartottam a lépéseket. Kezdek kiábrándulni a programból, pedig korábban olyan sok jó dolgot terveztem vele.
(#) pipi válasza pisti hozzászólására (») Szept 15, 2022 / 1
 
inkább így?
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2022
(#) Régi motoros válasza pisti hozzászólására (») Szept 15, 2022 / 1
 
Nos elég ránézni a képedre, de máris látom, hogy a bal oldali fastruktúra elrendezésed nem jó.
Szóval kénytelen vagyok arra gondolni, hogy márpedig valamit nem úgy csinálsz ahogy kellene.
Csak még arra nem jöttem rá, hogy mit.

Ha megnézed a korábban feltöltött képemen a zárbetét modelled, láthatod, hogy a Body alatt lévő elemek mind egy kissé jobbra tabulálva jelennek meg.

A te előző képeden egyértelműen látszik, hogy az "Extrude" elem egyértelműen a "Body" elemmel egy szinten van (nincs balra tabulálva), tehát nem benne, hanem azonos szinten jön létre.

És azt sem értem, miért van egyáltalán három "Sketch" mikor a kívánt művelethez kettő kell csak...

(Ha találok valami ingyenes képernyő mentő progit, csinálok neked egy videót...)
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2022
(#) pipi válasza pisti hozzászólására (») Szept 16, 2022 /
 
Itt egy videjó, kocka üreggel
https://www.youtube.com/watch?v=uh5aN_Di8J0
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2022
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 16, 2022 / 1
 
Erre a célra használd a camstudio programot! Ingyenes, jó, egyszerű.
(#) Régi motoros válasza bbb hozzászólására (») Szept 16, 2022 / 1
 
Rendben, de úgy látom már pipi gyorsabb volt, nem kell videó. Abban látszik a lényeg.
(#) pisti válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 17, 2022 /
 
Köszönöm a segítő, tanító támogatást! Örömmel mutatom, hogy működik!
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 4, 2022 /
 
Valaki telepítette már az Assembly4 felületet? Most akartam felrakni és valami hibát jelzett.
Gondoltam újraindítotom, de a nagyobb probléma, hogy most már a freecad se indul el...
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2022
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 4, 2022 /
 
A
Idézet:
„C:\Users\Felhasználónév\AppData\Roaming\FreeCAD\Mod\”

mappából kellett törölni az Assembly4 mappát, így a freecad már magához tért.

Hogy miért nem tetszik neki azt nem tudom.
(#) pipi hozzászólása Nov 19, 2022 /
 
Hali!
Ennek a doboznak a sarkát miért nem lehet lesarkallni? Vagy hogyan kell?
Köszi
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Nálam megcsinálta egyből, ha így gondoltad...
Lehet a 0.19 verzió bugos még, cseréld le 0.20 ra...

Ha megfogadsz még egy tanácsot, a belső hengerek aljához is tegyél letörést, mert ha oda műanyag csavar megy, könnyen kitörheted a hengert a csavar becsavarás közben, ha kis felületen érintkezik az alappal. Sőt, egy X merevítőt is érdemes beletenni a henger köré...
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2022
(#) bbatka válasza pipi hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Próbáld a teljes sarkot kijelölni. Úgy hátha megy.
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Köszi, megpróbálom a 20-ast. Érdekes, amit csináltál jól megjeleníti a 19-es, de módosítani nem tudja.
Bbatka: próbáltam úgy sem ment, köszi
---
Na meg is próbáltam a 20-assal úgy tűnik műkik
Mégegyszer köszi
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2022
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
És köszönöm a henger letörési tanácsot is
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2022
(#) SzilCsong hozzászólása Jan 21, 2023 /
 
Sziasztok

A2plus-al állítok össze letervezett alkatrészekből.
Tegnap még minden jól működött, ma az istennek nem akarja se az egytengelyű, se a felület illesztést, próbáltam újraindítani...
Ha egy teljesen új dokumentumot csinálok, akkor jó, de most minden egyes alkatrész újra összeállítani irgalmatlan macera.
Lehet, hogy szoftverhiba, más is találkozott hasonlóval?

A2plus.png
    
(#) Régi motoros válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Nem sokat használtam még ezt az összerakót csak vagy kétszer, de a hibaüzenetből arra következtetek, hogy a kiválasztott alkatrész nem mozgatható mert fixálva van.

Talán nézd meg az adat fülön a "Fixed position" opció mire van állítva. Állítsd át "false" értékre, és úgy mozgathatóvá válik. Minden mozgatni kívánt alkatrésznél külön külön ellenőrizd ezt. Ha nem működik, más tippem nincs. (Arra gondolok, mivel már mentetted az elrendezést, az alkatrészek automatikusan fixáltakká váltak, azért nem mozgathatóak).
(#) SzilCsong válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Köszi, ezen túl vagyok, mindkettő mozgatható, manuálisan tudom is mozgatni.
Előtte a conflict finder tool-t jelezte, hogy le kell futtatni, ezt meg is tettem, kiszedett egy csomó illesztést, de nem lett jó.
Most elkezdtem újra csinálni az egészet.
Valami nem tetszett neki, de nem jutottam előrébb.
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Egyébként nem értem ezt a fixed positiont.
Ugyanúgy tudom mozgatni a tárgyat, ill, ha valamivel összeillesztettem, akkor azzal együtt nem mozog, bármilyen beállítást csinálok
(#) bbb válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
A hibát beírva gugliba, első találat: Bővebben: Link
(#) SzilCsong válasza bbb hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Már bocsi, de itt hol van a megoldás?
(#) bbb válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 21, 2023 /
 
Már bocsi, de megnézted a linket, amit adtam? Leírja mi okozza a hibádat. Egy objektum = egy fájl. Van benne tutorialhoz is link, ahol végigkövetheted hogyan kellene használni ezt a modult.
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem