Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IP kamera
 
Témaindító: ampervadász90, idő: Nov 30, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 12
(#) lelkes amatőr válasza papamaco hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Ha az ip scanner nem találja akkor az a kamera nem is létezik. (nálam még az elveszett frigyládát is megtalálja )
Elsősorban a 192.x.x.x vagy a 10.x.x.x tartományban keresd.
Nézd a router ledjét, csatlakozik-e, villog-e (adatforgalom).
(#) papamaco hozzászólása Okt 6, 2022 /
 
Ennyit mutat terminalban
(#) lelkes amatőr válasza papamaco hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Ha csak a gép és a kamera van a routeren akkor hamar kiderülhet.
(#) papamaco válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
A gép, egy NVR van a routeren, a kamerák az NVR-ből kapják a POE tápot.
(#) lelkes amatőr válasza papamaco hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Nem ismerem a kamerádat, de nincs 12V csatlakozó rajta?
Akkor az NVR-től független tudnád tesztelni.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2022
(#) papamaco hozzászólása Okt 6, 2022 /
 
Van, csak éppen táp nincs most hozzá, holnap behozok magammal egy poe switchet.
(#) papamaco hozzászólása Okt 6, 2022 /
 
Három egyforma kamera is van, de egyik sem látható
(#) lelkes amatőr válasza papamaco hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
Akkor addig jegelve a téma.
(#) bbb válasza papamaco hozzászólására (») Okt 6, 2022 /
 
A kameráid úgy nem fogod látni külső hálózatról, ha az NVR-be vannak kötve. Ekkor csak az NVR-en keresztül láthatod őket.
(#) papamaco válasza bbb hozzászólására (») Okt 7, 2022 /
 
Ma kipróbáltam poe switch segítségével, de ugyan úgy nem látható a hálózaton, a switch-en is csak a sárga led világit . Ezek szerint mind a három kuka.
(#) bbb válasza papamaco hozzászólására (») Okt 7, 2022 /
 
Ha nagyon ki akarod kukázni, akkor add inkább nekem.
Valószínűbbnek tartom, hogy nem simán tönkrementek, hanem egyszer a saját NVR-jük beállította őket valami elmebeteg hálózati címre és arról nem hajlandóak lebeszélődni egyszerűen. Lehet, hogy szétszedés után lehet találni egy reset lábat, esetleg rájuk lehet lépni valahogy JTAG-gal, vagy soros porton, de azért annyira nem egyszerű a mutatvány.
(#) Inhouse válasza papamaco hozzászólására (») Okt 7, 2022 /
 
Én azt hittem, hogy egy üzemelő rendszernél akarod elérni a kamerát. De ahogy most látom, te szereztél 3 ilyet, valahonnan ahol eddig üzemelt és életet akarsz bele lehelni.
Az eddigi helyen üzemelő IP tartomány lenne kérdéses, ha megtudnád, akkor a sajátot hozzáállítva nálad is működhetnének, bár a jelszó nem ártana hozzájuk.
Resetnek lennie kellene, de a jelszóra nem érvényes, azt meg kéne tudnod az eredeti helyről. A jelszó alaphelyzetbe állításhoz, vagy megváltoztatáshoz sokféle megoldást alkalmaznak a gyártók, van ahol csak a hivatalos forgalmazó tudja ezt megtenni. Ennek utána kéne járni.
Ezt találtam hozzá, bár ez elég általános.
Itt lenne hozzá leírás, de csak regisztrált felhasználóknak. Viszont errefelé lehetne érdeklődni.
(#) Inhouse válasza bbb hozzászólására (») Okt 7, 2022 / 1
 
A mi Fisotech kameráink elérhetőek NVR-en keresztül és direktben is.
(#) papamaco válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Tisztázom a helyzetet, ezek munkahelyemen lévő kamerák, kaptunk 4-5db pluszba, most ezt szerettem volna beüzemelni. Kipróbáltam 3db kamera + POE switch + router, bármilyen tartományba teszem a routert, sehol nem találja a 3 kamerát, a kamerákon is csak annyit látni, hogy az infra ledek kapcsolnak. Szétkaptam egyet, nem találok rajta reset gombot, komolyabban még nem néztem meg, majd jövő héten darabokra szedem.Az összes többi kamera a 192.168.2. tartományban van.
(#) bbb válasza papamaco hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Ezzel sokat nem tisztáztál sajnos...
Hol voltak előtte bekötve és milyen rendszerben? A "bármilyen tartomány" alatt azt érted, hogy végigzongoráztad az összes elérhetőt (kötve hiszem)? Tudod ezeknél a jószágoknál előfordul, hogy ha NVR-be voltak kötve, hogy valami elmebeteg 172.154.123.0 hálózatba kerülnek, vagy valami hasonló véletlennek tűnőbe. A legegyszerűbb az lenne, ha megkérdeznéd ahonnan jöttek, hogy ott mi volt beállítva.
(#) zamatőr hozzászólása Okt 14, 2022 /
 
Üdv!
Mi okozhatja az egyik felvételen a hanghibát? Wifi-n csatlakozik a kamera hálózathoz .Bővebben: Link
Bővebben: Link.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2022
(#) Kastler válasza zamatőr hozzászólására (») Okt 14, 2022 /
 
"ez privát videó" nálam mind kettő....
(#) zamatőr válasza Kastler hozzászólására (») Okt 15, 2022 /
 
Már nyilvános a link (bocsi) .
Tegnap jó volt a hang,van amikor egész nap jó de zavar ha nem hallom a "fontos hangokat" (a műhelyben van a gép) .
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2022
(#) enree hozzászólása Ápr 10, 2023 /
 
Sziasztok!
Szüleimnél van 2db régi 2020-as Hikvision, ami távrögzítésben van behúzva hozzánk, évek óta teszi a dolgát, de valamelyik nap azzal hívott fater, hogy hívták a digitől, hogy DDOS támadást érzékeltek a címükről. Odamentem, mindent átnéztem, semmin nem találtam vírust, de az egyik kamera annak ellenére, hogy a rögzítő látta elérhetetlen volt a helyszínen. Újraindítás után látta az SADP, régi volt a FW, így gondoltam, teszek rájuk újat. Az egyikre simán felment, a másiknál (amelyik elérhetetlen volt) is végigment látszólag a folyamat, de kiírta, hogy sikertelen frissítés és azóta se kép, se hang. Találkozott már valaki ilyennel? Ha belefagyott a FW ezen tudnak segíteni szervizben, ha igen, mi az ára kb? Vagy tegyem félre donornak. Ezer, meg kettő Hik-en frissítettem már, de ilyen sose történt...
(#) mlaci989 hozzászólása Aug 27, 2023 /
 
Üdv.
IP kamárás kérdésem lenne. RJ45 ös csatlakozóval vannak bekötve meg a 12V táp. Kérdésem hogy hogyan lehet a kamera által látott képet meglesni valami kijelzővel pl. dvd lejótszó vagy tolató kamera kijelző.? Macerás létrázni, szaladgálni a központi monitorig oda-vissza.
(#) kadarist válasza mlaci989 hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Szia! Mindenképpen számítógépes megoldás kell ezekhez, hisz IP alapú a közvetítés.
(#) Gabó válasza mlaci989 hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Vagy noti, és azon nézred, vagy kamera teszter.
(#) kadarist válasza Gabó hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
A noti is számítógép... Ezért praktikus wifis kamerát telepíteni, mert azt okostelefonról és kábeles számítógépről is lehet kontrolálni.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2023
(#) Gabó válasza kadarist hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Vagy marad a sima kábelesnél, azt az nvr-re csatlakozik, vagy a szerverhez ami kezeli, stb stb...
Nem kell rögtön a wifis cucc, mert van ezer és egy másik mód is távolról megnézni a képét...
(#) kadarist válasza Gabó hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
De éppen ez az, hogy közelről akarja megnézni a képet, leginkább a kamera mellől. Ezért praktikus a direkt wifis kapcsolat mobilapplikációval.
(#) mlaci989 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Köszönöm a gyors válaszokat mindenkinek.
A teljes hejzet az hogy a cégnél pár éve telepítették a kamerákat. Párás-nedves környezet (élelmiszer ipar) miatt lassan pusztulnak. Többnyire a csomópontok tápja döglik, meg a kábelok végén dugók rj45 oxidálódnak el. Kényelmesebb lenne beállítani vagy csak látni hogy megy-e a kép annélkül hogy szaladozzak a központi szerverhez. Ott csatlakozik minden és onnét lehet nézelődni. Föl is veszi meg minden. Netről- mobilról lehet nézni de nem tudom milyen alkalmazással, meg hogy tudhatom meg a jelszót. Elég lenne egy valami kisebb monitor ha lehetne.
(#) Gabó válasza kadarist hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Mert mobillal nem lehet az NVR-re csatlakozni?? Megsúgom, lehet....

mlaci989: Akkor kell beszélned a rendszer üzemeltetőivel, és meg kell ezt beszélned velük, hogy adjanak hozzáférést.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2023
(#) mlaci989 válasza Gabó hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Megsúgod hogyan?
(#) kadarist válasza Gabó hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Megsúgom, hogy ha nem kell (nincs internetre kötött) NVR, akkor jobb a wifi.
(#) kadarist válasza mlaci989 hozzászólására (») Aug 27, 2023 /
 
Ha te vagy a kamera-karbantartó, akkor a monitoros cég vagy a belső felelős igazán megadhatná a hozzáféréseket neked is.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2023
Következő: »»   11 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem