Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2420 / 2492
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
A 4k7 szerintem is megfelelő érték, ennyit biztosan tud kezelni a mikrovezérlő.
Szerk.: Nem tudom mérted-e a P/D POWER DOWN vonalat, ez is ott van CP714 csatlakozón. Ha nincs rajta feszültség nem megy az erősítő.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2022
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
4.7K-val behuz a relé lehúzott csatlakozóval.
PD vonalon nem mérhető feszültség.
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Szia,kapcsol a relé így.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Reméljük akkor ez a hiba forrása. A POWER DOWN, a társkészülék szerint egy 470 Ω ellenállás és egy 1N4148-cal helyettesíthető dióda.
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Rendben, legalább kiderült, hogy az a rész ott rendben van és jó lesz oda 2SD699. Azonban a 4,7 kΩ-os ellenállást is benne kell majd hagynod.

Csak egy tanács, legalább is így csinálnám.
Szerintem ne vágd be, illetve ne szakítsd meg a NYÁK-on a vezetősávot. Egy kicsit hosszabb lábbakkal beforrasztod a 2SD669-es tranzisztort, a bázis kivezetésének lábát egy kicsit rövidebbre hagyod. Az ellenállás egyik kivezetését ráforrasztod a bázis lábára, a másik lábát pedig közvetlen a panelon lévő furatba beforrasztod
.
(#) sany válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Van még ott még egy 10 kΩ-os ellenállás és egy 4V3 Zenner-dióda is. Remélem nem futott túl a táp.

P_D.jpg
    
(#) reloop válasza sany hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Üdv! A 470 Ω-nak eléggé be lehetett fűtve. Tippem, hogy az fáradt el, persze akármi is lehet.
(#) sany válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Érdekes, hogy nincs szűrve ez a tápág. Mármint a Zenner után gondoltam. Mi a feladata pontosan ennek a bemenetnek?
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2022
(#) reloop válasza sany hozzászólására (») Okt 23, 2022 /
 
Az eljárás az analóg koppanásgátlókból származik. A processzor így ismeri fel a hálózati feszültség megszűnését és gátolja a kikapcsolási tranziensek hangszóróra jutását. Feltétezem, ezért nem hajtja végre a készenléti állapot megszüntetését.
(#) krapulax6 hozzászólása Okt 24, 2022 /
 
Sziasztok.Nos a 470Ohm egeszseges,egesnyom sincs,diodat kicsereltem 4148-ra ,ugyanugy nem merheto feszultseg.
Mar a D711-es egyeniranyitonal sem.
A Zenert meg nem mertem es a hozza tartozo ellenallast.
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 24, 2022 /
 
Szia
Ki is mérted a 470 Ω-ost? Lehet szakadt.
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Okt 24, 2022 /
 
Mertem igen,bar beforrasztott allapotban.
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 24, 2022 /
 
Ez a 470 Ω-os ellenállás a egyenirányító diódák elé csatlakozik, tehát a D711 elé.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2022
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 24, 2022 /
 
Esetleg forraszd át a lábait.
(#) krapulax6 hozzászólása Okt 24, 2022 /
 
Gondoltam már lefotózom a tápot Nektek.10K-s ellenállás,4V3 Zener,470Ohm,és a cserélt 4148-as dióda is jó.Egy egy lábaikat kiforrasztva mértem.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2022
(#) krapulax6 hozzászólása Okt 24, 2022 /
 
Lehuzott elolapi csatival kiforrasztottam az R712-t es megjelent a feszultseg a D711-es diodan ahova csatlakozik.
Valami zarlatos volna?
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 24, 2022 /
 
Valószínű. Nem melegedett valami esetleg?
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Okt 24, 2022 /
 
Nem neztem,hogy oszinte legyek,meg greatz diodainak is egy-egy labat kiforrasztva kimertem oket.Mind mukodokepes.
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 24, 2022 /
 
Igen az valószínű, hogy működik minden dióda, mert a + 6 V megvan a kimeneten.
Én azt javaslom, hogy húzd le a csatlakozót. Forraszt ki a 4V3 Zenner-diódát a helyéről vagy csak az egyik lábát és mérj rá a 10 kΩ-os ellenállásra az 1N4148-as dióda után, hogy ott ilyenkor valamilyen értékű feszültség megjelenik-e a GND-hez képest.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2022
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 24, 2022 / 1
 
Emlékeztetőül: a POWER panelre rá ne dugd az előlapi csatlakozót míg a Q711 elé nem iktattad be az előtét ellenállást!
Ha javasolhatok vizsgálati eljárást a POWER DOWN-ra, nem forrasztással, hanem méréssel kezdenék. A doksiban gyönyörű szépen meg vannak csillagozva a mérési pontok, mellékelem őket bekarikázva. Add meg ezen három pont feszültségét testhez képest!
Szerk.: látom a panelre is fel vannak festve a csillagok. Ezek a jelek a javítást végző munkáját támogatják. Megspórolható az alkatrészek ki/be forrasztása, ha értelmezzük az eredményeket.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2022
(#) sany válasza reloop hozzászólására (») Okt 24, 2022 /
 
Teljesen jogos. Csak hátha forrasztási hiba van, így az is nagyvalószínűséggel javításra kerülne, azért javasoltam.
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Szia.Nincs mérhető feszültség.Ellenben a 7806 kimenetén 9.4V-ot mérek,a kondi miatt lehet ekkora érték?
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Szia.Sajnos egyik ponton sem mérhető feszültség itt sem.Az ellenállás már rajta van a 2SD-n.
(#) reloop válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Feszültségmentes állapotban (C717-ben se maradjon töltés) végezz diódavizsgálatot J718 és C712 csillag között!
(#) sany válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Azt így nem tudom. Lehet a múltkori relé próbát nem vészelte át a 7806.
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Keresek bontottat itthon,valamiben volt ha jól emlékszem.
@Reloop délután jelentkezem.
(#) Régi motoros válasza krapulax6 hozzászólására (») Okt 25, 2022 / 1
 
A 6V -os stabilizátort azért hívják 6V -osnak, mert a kimenetén 6V -ot szolgáltat.
Mindegy, hogy 100 vagy 1000µF -os kondi van -e rajta. A 6V -nál max pár tized volttal lehet nagyobb.
A 9.4V sok, az a stabilizátor nem működik rendesen.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2022
(#) krapulax6 válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Valóban megadta magát.
(#) krapulax6 válasza reloop hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
A mért pontokon mutat a multi mindkét irányban.0.545V ill. 0.877V-ot..
(#) krapulax6 válasza sany hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Nem találtam csak 7805-öt pedig rémlett ,hogy egy régi hifiben van...na mindegy.Próba képpen mehet bele 7805?
Következő: »»   2420 / 2492
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem