Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1035 / 1116
(#) Dióda válasza robis01 hozzászólására (») Nov 7, 2022 /
 
A h61-nek ha jól emlékezem akkor két usb csomópontja van. Mint írtad fesz megvan így adatvonali baj lessz ami a hűtőborda alatti chip-ben van. Elképzelhető hogy a chip mivel bga (mi más is lenne) golyói vagy a forrasztása elengedett lehet a ludas mindezért. Hacsak nincs lehetőséged reballozni és újraforrasztani a chip-et akkor alaplap csere lessz. Szerintem! De lehet csak szerintem.
(#) Georgee válasza Dióda hozzászólására (») Nov 8, 2022 /
 
Mindegy a lap gond nélkül működik. Tehát teszek be egy HUB-ot. PCI kártyán gondolkoztam, de a videókártya hűtője annyi helyet foglal, hogy belelóg a PCI slotba. A másikba teszem, akkor is a levegő áramlását rontom le. Így akkor marad a HUB-os megoldás.
(#) KBal76 válasza KBal76 hozzászólására (») Nov 9, 2022 /
 
Ehhez a problémához egy utolsó gondolat, mert még most is elôjön hogy nem áll le a Win10 minden alkalommal:
Adminisztrátori parancssorból, amit elérünk a lent: keresés -> "cmd" -> legelsô találat: "Parancssor", ezen jobb egérgomb, -> "Futtatás rendszergazdaként" -> a parancssorba beírni : "powercfg -requests"
Fel fogja tételesen sorolni, mi az ami miatt nem tud elaludni a gép. Ezeket kell módszeresen kiiktatni a Feladatkezelôbôl (legtöbbször a folyamatok fülön).
(#) Bakman hozzászólása Nov 15, 2022 /
 
Napot!

Cégünknél van egy CNC élhajlító ami szépen működik, egy dolgot kivéve, a monitort. Régi, képcsöves darab, masszívan beégve, fényerőt már nem tudjuk jobban tuningolni. Lecserélnénk egy konverter közbeiktatásával LCD monitorra de nem tudjuk, milyen videó jelkimenete van. Régi ipari PC, egy öcsipanelre van kötve a monokróm monitor.

Képek alapján meg tudja valaki mondani, milyen kimenettel rendelkező videókártya (?) lehet ez? A monitor csatlkazozója bekarikázva. Öt vezeték (fekete, fehér, lila, citrom, zöld), normál 2.54 mm-es tüskesor.
(#) antiktelefon válasza Bakman hozzászólására (») Nov 15, 2022 / 1
 
Monokróm vga vagy cga vagy bármi kb, ebből nehéz megmondani.
A monitort kéne megnézni.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2022
(#) Bakman válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Mindenféle értelmezhető felirat nélküli ipari kivitel.
(#) kadarist válasza Bakman hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Szia! Annak az öcsipanelnek a túloldalán vannak alkatrészek?
(#) uniman válasza Bakman hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Annak a PC/104-es rendszerű videokártyának a másik oldalán vannak az azonosítására alkalmas részletek!
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2022
(#) eyess válasza Bakman hozzászólására (») Nov 15, 2022 / 1
 
Mivel monokróm monitort írtál feltételezem , hogy valóban az is.
Tehát , ha a DB 9 csatlakozót nézed , akkor sorban a következők a bekötései.

1:Földelés
2:Földelés
3:Nem használt
4:Nem használt
5:Nem használt
6:Fényerő
7:TTL videójel
8:Vízszintes szinkronizáció (18,432 kHz)
9:Függöleges szinkronizáció (50Hz)

MDA videó kártya 80X25 ös felbontás grafikus üzemmód nincs.
(#) img válasza Bakman hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Esetleg egy ilyennel rá lehet kötni egy mai monitorra.
(#) Bakman válasza eyess hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Nincs DB 9 csatlakozó sehol, de a többi adat stimmel, nincs semmilyen grafika a kijelzőn csak karakterek. Ezek szerint MDA jelet ad. Köszönöm!
(#) Bakman válasza img hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Több ilyet használtam már, ismerem a dolgot. Az MDA jel miatt vannak kétségeim.
(#) pipi válasza Bakman hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Szerintem meg kell szkópolni, megnézni a szinkronjelek frekijét, polaritását, utána lehet elmélkedni milyen kijelzőt lehet rábarkácsolni.
(#) Doky586 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Ha találsz olyan analóg vga bemenetes monitort ami ismeri a ~18kHz sorfrissítést akkor már könnyű építeni egy (akár passzív) szintkonvertert.
(#) antiktelefon válasza Bakman hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Az mda 80x25 tudtommal 320x200-as CGA-ban működött, szóval ha valami retro gamingre tervezett konvertert talál, ami azt támogatja, akkor jó lehet. És az olcsóknál csak a delay a probléma, de nem hinném ilyen alkalmazásban sokat számít az.
(#) Skori hozzászólása Nov 15, 2022 /
 
Parancssoros ffmpeg használatához kérek segítséget.
Adott egy film, ami angol, és magyar nyelvű hangot is tartalmaz. Viszont a Tv-m nem tudja lejátszani a film hangját. Szeretném átkódolni a fájlt úgy, hogy video része változatlan maradjon, az audio részéből pedig csak a magyar nyelvű maradjon meg, sima mp3-ba átkódolva.
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Közben sikerült megoldani, kb. így (hátha segítség másnak):
ffmpeg -i INFILE.mkv -map 0:0 -map 0:4 -acodec mp3 -b:a 256k -vcodec copy OUTFILE.mkv
(#) Inhouse válasza Skori hozzászólására (») Nov 16, 2022 / 1
 
Esetleg egy másik megoldás, ahol nem kell parancssorozni az MKVtoolnix. (meg persze egy program, ami mp3-ba átrakja előtte, legyen az Audacity) Ingyenes és grafikus. Egyebek mellett ezt is pár kattintással megcsinálja. Nem lepődnék meg, ha az alapja az FFmpeg lenne.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2022
(#) Skori válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Köszönöm, végülis megoldódott a dolog. A filmben (kislányom egyik meséje) volt egy "marék" hangcsatorna, meg sok feliratsáv is, a tv meg besokallt tőle. A teljes konverzió mindenestül kb. 3 perc alatt megvolt. Így most csak 1 videósáv, és 1 sztereó mp3 magyar hang maradt a fájlban, amit gyakorlatilag minden le tud játsszani.
(#) Doky586 válasza Skori hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
MKVtoolnix pont erre való. Nem tömörít át, nem csökkenti a minőséget és 10s alatt végez.
(#) Ráx Aladár hozzászólása Nov 16, 2022 /
 
Sziasztok! Régi Olympus VN-240 PC, vagy hasonló régi diktafonhoz tud valaki illesztőprogramot? A számítógép érzékeli, hogy csatlakoztatva van, de nem ismeri fel. A gombok nem működnek rajta, úgyhogy nem tudom meghallgatni.
(#) Skori válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Muszáj volt az audio tömörítést (is) lecserélni. Az MP3 előnye mára az lett, hogy mindennel (is) kompatibilis.

Az MKVtoolnix nekem nem indul el win7 alatt, esetleg megpróbálom a 32 bites verziót.. Az se megy. Az ffmpeg viszont igen.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2022
(#) KBal76 válasza Skori hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Pedig az ajánlott "MKVtoolnix" tényleg egy frankó szoftver, egy hónapja nekem is kellett hasonló gond orvoslására (felesleges hangsáv, felirat kiütésére). Direkt GPL/open src szoftvert kerestem, mint mindenre elsô körben. Másik hasonlóan praktikus (GPL/open src) video-kezelô szoftver a "LosslessCut", a neve mindent elmond.
(#) Inhouse válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Keresd meg a hardverazonosítókat, és az alapján keress drivert!
Egy másik fórumon ajánlották a Driver Easy programot, én nem ismerem, de állítólag sokat segít. Én nem úgy, mint a DriverGuide oldal...
(#) Doky586 válasza Skori hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
MKVtoolnix-ben ki lehet exportálni a hangsávot akármivel áttömöríteni, majd visszaimportálni.
De valóban az ilyen ősrégi oprendszer támogatásával már sok program felhagy...
(#) martin66789 válasza Skori hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Próbáld ki a portable verziót, ha az sem működik akkor régebbi verziót használj.

Régebbi biztonságos verziók:
Link
(#) bbb válasza Ráx Aladár hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Elvileg ez a hozzá való illesztőprogram. Én 7 éve kerestem ezt utoljára, akkor már 64bites rendszerhez, szóval szerencséd van
(#) robis01 válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 16, 2022 /
 
Szoktam bütykölgetni és egyszer volt hasonló hibám, történetesen nem minden usb port működött. Igaz azért én voltam a hibás, mert fejlesztés közbeni elkötés miatt 25v váltó ment be az usb porton. A védő diódák zárlatosak lettek, ha jól emlékszem a GND felé. Az usb portért felelős ic meg hibaként érzékelte hogy mindkét adatvonal folyamatosan a GND-n van. Levéve a hibás alkatrészt részben megszűnt a gond, mert az a port nem működött, de a többi igen.
(#) Régi motoros hozzászólása Nov 22, 2022 /
 
Nod szokott néha feldobni ablakot, miszerint a cím le van tiltva. További információ nincs.
Mégis hogy a fenébe lehet kideríteni, hogy mi kezdeményezi a kapcsolatfelvételt?
Valamelyik böngészőkiegészítő / beépülő / akármi / mittudoménmi volna?
(#) Gombszem válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 23, 2022 / 1
 
Az oldal vírusos, magyarázat itt van.

Ha mindenáron be akarsz lépni az oldalra, ki kell kapcsolni a NOD-ot, de belepusztulhat a géped. Ez van.
Minek kell erőltetni egy köztudottan vírusos oldalt?
Következő: »»   1035 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem