Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Feszültség stabilizátor
 
Témaindító: amex, idő: Márc 17, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   43 / 44
(#) dokidoki válasza proba hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Szerintem csak a maximális különbözeti teljesítményre kell méretezni az autótrafót, Illetve átfolyó áramra a primer oldali huzalvastagságot.
(#) Ódenka hozzászólása Márc 11, 2022 /
 
Ha teljesen véletlenül visszanézitek az előző (!!!) oldalt, arról szólt, hogy 12-24Vos trafóval hogyan lehet csökkenteni-növelni a hálózati feszültséget.
A teljesítmény igény függvényében a trafók kívánt teljesítménye.
(#) Kinka István válasza proba hozzászólására (») Márc 11, 2022 /
 
Szia!
Nem kell nagy transzformátor. Vesz egy 24V-os transzformátort, annak feszültségét kivonva a hálózatiból, lesz kb. 220V feszültsége. A 24V-os trafó teljesítményét a fogyasztásmérőnél lévő kismegszakító áramához kell megválasztani, pl. 20A-hez 24Vx20A=480VA trafó elegendő.
(#) store92 hozzászólása Nov 20, 2022 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérnék! Van egy projectem amiben Esp12F-el hőmérséklet értékelt küldök, ez egy 4db AAA elemből álló telepről táplálódik meg. Viszont az elemek 4 nap alatt lemerülnek. Szereztem be LDO feszültség szabályzót pontosan a MCP1703 típust aminek 3uA a nyugalmi áramja. Viszont ezzel se lett jobb rámértem a szabályzóra 3mA vesz fel nyugalomban, úgy hogy nincs fogyasztó rakva az outputjára.

Kérlek segítsetek teljesen elakadtam nem tudom mikor lenne ez nyugalomban vagy rossz típust vehettem??
(#) pipi válasza store92 hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Mekkora áramot vesz fel a komplett cuccosod? Gyanús hogy rossz programszervezés van, az esp állandóan lóg a wifin, és kajálja az áramot. El kell küldeni megfelelő módon alukázni
(#) Bakman válasza store92 hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Az adatlap által ajánlott kerámia kondenzátorok ott vannak a NYÁK-on?
(#) store92 válasza pipi hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Esp 5 percenként felébred kb 30másodperc erejére és akkor 70mA cuppog be, mikor deep sleepben van akkor mértem, 5uA volt a feszültség stabilizátor kimenetilábátol elmenő áram esphez. De ha semmi nincs a stabilizátorra kötve akkor is 3mA vesz fel folyamatosan.
(#) store92 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
az 1uF? Igen ott de az fólia kondi amim van itthon, kerámiát nem találtam.
(#) pipi válasza store92 hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Az a 3mA sok, de nyilván nem ettől merül le gyorsan... Az a 70mA meg kevésnek tűnik...
Méricskélj még mi fogyaszt sokat. USB soros konverter van a körben? Az is kajál.
Nekem kb 2Ah li-ion akksiról 2 hónapig ment az esp32, 5 percenként, kb 2 sec-re ébredt fel: https://thingspeak.com/channels/1662920
Mit csinál az esp 30mp-ig, nagyon hosszú az az idő.
Ilyen spéci stepup/down stabról járattam: https://www.aliexpress.com/item/1005003262126410.html
Megnézted a 1703 adatlapját? 250 mA-t ír, megnézted az esp adatlapját? emlékem szerint akár 3-400mA-t kér, szóval nem igazán jó választás...
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) store92 válasza pipi hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Az esp teljesen jól működik 70mA nem sok de elég neki ezekszerint. 4db AAA aksirol megy ami 1000mAh így 4 nap reális a 3mA és ébredéskor 70mA-el. Na jó nem 30sec kicsit túloztam, 10-15 másodperc alatt meg van mindennel és alszik tovább. Nincs semmi UART a körön van a feszstab, esp, 2db kondi, meg a hőmérő ami egy DHT22 és ennek is a fogyasztása semmi mert ki van kapcsolva amíg alszik az esp. ha ezt le kötöm se változik a 3mA.
(#) pipi válasza store92 hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
A 3 mA 4nap alatt 288mAh.
15mp*70mA- >
4nap -> 96óra, óránként 12 alkalom -> 1152 alkalom * 15sec -> 17280 sec -> 4.8óra *70mA ->
336mAh
plusz a 3mA folyamatos 288 ->
624mAh számított fogyasztás, és azt mondtad 1000mAh akku van. Számítás szerint "csak" pár nappal "tudhatna" többet...
remélem jól számoltam...
Szóval keményen kell még faragnod a fogyasztásból, illetve ébrenléti időből
(#) store92 válasza pipi hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Igen az ébrenlétből is lehetne faragni, de engem jobban zavar az a 3mA ami mindig ott van és annak a stabilizátor adatlapja szerint kisebbnek kellene lenie.
(#) pipi válasza store92 hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Cseréld ki mi történik...
Ha nincs a készenléti fogyasztás akkor a fentiek szerint mennyi plusz időre is számíthatsz? Össz lesz talán egy-másfél hét? Bakkfitty.
Most látom... egyébként az AAA akksi biztos tudja az 1000mAh-t, nekem gyanús! Csak ha márkás, és újszerű akkor tudhatja az ezret. A noname akksi jó ha a harmadát tudja a ráírtnak.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) store92 válasza pipi hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Faragtam az ébrenlétből 7-8sec. Talán jobb lesz. Igen noname lehet csak 600-700mAh így valós a 4-5 nap szerintem is. akkor csak a faragás marad a wifi csatlakozás a több idő kb 4-5 sec, az meg annyi nem tudok mit tenni neki.
(#) pipi válasza store92 hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Ha gyenge a táp/stab, nem bírja impulzusban a többszáz mA-t, akkor az egész wifi csatlakozás/kommunikáció lehet nyögvenyelős, többször próbálkozik, tovább tart mire nagynehezen sikerül és észre sem veszed a többlet időt/energiát... Az a mért 70mA (átlagban) ne vezessen félre, lásd adatlap
(#) store92 válasza pipi hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Kipróbáltam egy 1A es feszstabbal, azzal is a wifi connecting elvisz vagy 3-5 secet. De így is 70mA az áram felvétele espnek. Próbálgatom még hogy mit lehetne tenni áram faragás szempontjából.
(#) Villanymozdony hozzászólása Márc 23, 2023 /
 
Sziasztok!
Van valamilyen megoldás durván kerregő szovjet feszültségstabilizátor elhallgattatására? Előkerült egy a padlásról, még abban az időben vették a szüleim, amikor gyakran 200 V alatt volt a hálózati feszültség, és a tévén szétment a kép. Kipróbáltam, nemcsak fel, hanem le is tud transzformálni, a napelemek miatti 240-250 V-os feszültség mellett is szépen tartja a 220 V-ot.
A cuccaim nagy részének nem árt a nagyobb feszültség, viszont a 220 V-ra méretezett erősítőm elektroncsöveit szétfűti, szemmel láthatóan jobban izzanak a katódok mint kéne. Ez a stabil 220 V ideális lenne a működtetésére, ha nem kerregne úgy, mint egy kistraktor.
(#) pipi válasza Villanymozdony hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Hogyan szabályoz? Relék kapcsolgatják a trafó kivezetéseit? A relék pedig kattognak Tedd a pincébe, vagy hangszigeteld
(#) Villanymozdony válasza pipi hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Nincs benne relé, van két vasmagos trafó, és egy toroid trafó.
(#) ferci válasza Villanymozdony hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Biztos szétszáradt benne minden és lötyögnek a lemezek a 2 vasmagos trafóban.
Öntözd meg valami lakkal és húzd meg a csavarjaikat.
(#) Gafly válasza ferci hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Ferrorezonáns, régen mi is voltunk fiatalok.
(#) ferci válasza Gafly hozzászólására (») Márc 24, 2023 /
 
Láttam nagyon régen, 1984. RT ÉK.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2023
(#) DAVA25 hozzászólása Máj 26, 2023 /
 
Sziasztok, van 2 feszstab IC-m TO92es 79L24 78L24, eddig a Trafóm összesen 36V rol táplálta meg az ICket, viszont most sajnos az otthoni hálózat valahogy úgy változott hogy a Trafó 45Vra transzformal.... Stabilan de +-29V van az IC-k kimenetein, szerintetek mit tudok ezzel kezdeni?
(#) ferci válasza DAVA25 hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Szia!

Kapcsold ki a tápodat, aztán mérd meg a 230-at, hány volt ténylegesen.
A megtáplálós szöveged nem egyértelmű.
Az ic-k bemenő feszültsége nem bírja el a 45 voltot.
Csökkentsd le valahogy a trafó szekunder feszültségét.
(#) DAVA25 hozzászólása Máj 26, 2023 /
 
Szia valszeg a hálózat rossz, mivel a Trafó 26V ra transzformal elv.... Most meg van vagy 33V om. Mindjárt megnezem a hálózati feszültséget
(#) DAVA25 hozzászólása Máj 26, 2023 /
 
A hálózatom 303V AC...... Fasza
Kitalalom : kene halozati feszültség stabilizator.
Azért mert laborban amikor teszteltem az egész kimenetem 35V volt az IC meg szépen +-24V......
(#) ferci válasza DAVA25 hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Azt is pontosan írd le, hogy a trafó szekunderről beszélsz, vagy már a pufferről.
Nem mindegy.
A hálózat azért nem ugrálhat sacc 30 %-ot..
A primerben se lehet 1-2 soros menetzárlat, hogy akkorát feltranszformáljon, mert akkor már le is éghetne.

Mennyi??? 303?
Áramszolgáltatót kérdezd meg.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2023
(#) DAVA25 hozzászólása Máj 26, 2023 /
 
Mi okozhatja ezt?
(#) ferci válasza DAVA25 hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Lámpák kibírják?
(#) DAVA25 hozzászólása Máj 26, 2023 /
 
Oke oke ez egy kettős szimetrikus +- táp. a szekunder fesz 33V ra emelkedett a halozat miatt ( alap értéke 24-27V között van névlegesen... Egyeniranyitas után (dioda híd) illetve puffer kondin után van a fő kimenet, amirol a 2 Fesztab IC működik, annak mostani értéke 45V a 33-35V helyett. A 2 fesztab IC meg alapból 24V most meg 29V.
Következő: »»   43 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem