Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   185 / 208
(#) tirisztortetróda hozzászólása Nov 3, 2022 /
 
Sziasztok!

Samsung LCD TV-n a háttérvilágítás nem működik. Szétszedtem a TV-t, a tápegységen 146V-DC-t mérek a ledek csatlakozóján. A kép látszólag rendben van. A TV típusa Samsung UE32H5000.
Jól néztem, hogy a LED sorok sorba vannak kötve, és úgy a tápra? Így lehet, hogy egy LED szakadt meg, és ezért nem megy. Sajnos egy szerelőt kérdeztem Ő nem vállalja ezt a típust. Van ötletetek, honnan tudok venni ilyen háttérvilágítást ? Vennék egy "szettet" egybe cserélném a négy sort.
Előre is köszönök minden segítő szándékú kommentet!
(#) proba válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Nov 3, 2022 /
 
Aliexpressen van.
(#) hbe válasza proba hozzászólására (») Nov 3, 2022 /
 
Ok, köszi az instrukciót!
(#) antiktelefon válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Nov 3, 2022 /
 
Bővebben: Link
D4GE-320DC1-R1 led típustfelsorolja a címben, arra keresve lengyelektől gyorsan és olcsóbban talán ez:
Bővebben: Link
Azért az első találatot kb 5 másodperc megtalálni, a fele annyiba kerülő gyors szállításút picit trükkösebb, de azért nem több idő, mint kiírni fórumra
Bővebben: Link
Picit több, de pár nap alatt itt van.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2022
(#) uniman hozzászólása Nov 10, 2022 /
 
Philips 32PFL3017H/12 tévé...bekapcsoláskor "lefagy" a Philips logo-nál. Semmire nem reagál, az USB-s "autorun..." frissítés sem működik. Mi a teendő...firmware szoftverezés, mainboard csere, vagy van rá valami trükk? Köszi.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2022
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Nov 10, 2022 /
 
Próbáld meg hajszárítóval a procit melegíteni,hogy akkor tovább lép-e. Ha igen akkor a proci környékén van a hiba.
(#) szs hozzászólása Nov 20, 2022 /
 
Fene essen ebbe a Philips nevezetű török TV-be
(Semmi baj a törökökkel, csak én akadtam el)
Előrebocsátom: semmi baj a maín-al, sem mással, (kipróbáltam másik táppal), kizárólag a tápegység beteg.
Szóval: a halott tápegységen kicseréltem
-Q9101
-C9126
-R9111
-R9109
-R9110
-R9113
-D9104
U9101 (ezzel megyűlt a bajom)
És mi történt? Kifelé akár a 12, akár a 18 V helyett 3,2V...
A nagy kondenzátoron 325V-ot mértem, a Fet "S"lábán hullámzó 325-290V-ot.
Azt márcsak nyalánkságként teszem hozzá, hogy bánatos méregetés közben elciccentettem az egészet végül. Holnap mehetek mosFet-ért, a többi van)
Mi lehet még a baj?
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Azonos trafón 1 más feszültségű kimeneted hogy lett ugyanakkora? De nyilván a tápic feedback lábán kéne feszt és jelalakot mérni. Először mérd és közbe kapcsold be és ki, működés közben ne változtasd a műszerzsinórral inkább, meg akkor félre sem nyúlsz vele.
Source ellenállás hogy nem nyúlt meg vagy szakadt meg, amikor kb minden is meghalt?
Amúgy azt mondtad még egy TV-t kaptál ingyen és meg akarod csinálni, azóta már 10+ készülék miatt írsz, ha nekiálltál szervizelni azért megnyithatnál pár ic adatlapot.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Ez a kérdés lényege: hogyan lshet az, hogy a nagykondenzátoron állandó fesźültség van, miközben az "S" lábon hullámzó.

De már nem te vagy az első, aki megszól ezért. Nehéz megérteni, hogy szeretek barkácsolni? Én attól még csak egy érdeklődő teherautósofőr vagyok. Nagyon nagy baj ez, hogy több TV-t barkácsoltam, mint ahányat nézek?
Kilépjek a fórumból ezért?
(Pont tőled nem vártam ezt. De ez is eljött)
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Másodjára írod le és fel sem tűnik magadnak se még a válasz alapján sem?
Source láb 0.27ohmon át - buszra van húzva a primeren. Mégis hogy a fenébe tudna 0.27 ohmon 290V esni? Úgy, hogy szakadt, vagy rosszul méred.
Arról nem beszélve, hogy rajz alapján sem a gaten sem a source ellenálláson nincs zener, a tápic biztos szereti a cs lábán a 3V helyett a 300V-ot.
A barkácsolni szeretés lehet nem kapcsolóüzemű tápok hálózati oldalának újraépítésénél kezdődik. Leválasztótrafó, alapvető ismeretek adatlap olvasásból és különböző kapcsolóüzemű konverter topológiákból nem árt hozzá.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Köszönöm.
Az alázást kértem, nem segítséget. Jól jön.

Hobbista fafej vagyok, nem szakember. Vágesz?

Idézet:
„Azonos trafón 1 más feszültségű kimeneted hogy lett ugyanakkora?”

Eleve kérdésként tettem fel. Most tőlem kérdezed vissza? Én értem, hogy szagemberek itt sokan, de mi azért kérdezünk, mert megakadtunk.
Nem azért, hogy bemutassárok: hülyék vagyunk, mert olyasmivel foglalkozunk, ami nem szakmánk.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) szs válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Van, ki szíves segítséget is kíván nyújtani?
(És nem szól meg azért, mert nem vagyok a brancsban, mégis kettőnél többhöz mertem nyúlni)
(#) kadarist válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Szia! Ha a primer puffer negatívja és a source között ilyen nagy feszültség van, akkor az a 0,27 ohm tényleg szakadt.
(#) szs válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Szia!
Akkor még (sőt, frissen volt cserélve) nem volt megszakadva.
Amiket írtam, azokat vseréltem. Azután félrenyúltam a "tű"-vel, utána (szinte) minden megint tönkrement. De az mar más tészta.

(Most épp azon gondolkodom, érdemes-e. Hiszen fentebb láthattad: útálatos vagyok, mert barkácsolok)
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Ha nem a drámát tolnánk itt meg privátban is, akkor leírtam itt is meg privátban is:
"0.27 ohmon 290V esni? Úgy, hogy szakadt, vagy rosszul méred."
"itt nem kapcsolóüzemű topológiákról és működésről van szó, hanem egy 270mohm ellenállásról, amin 300V-ot mértél, ami még egy ohm törvényes közelítéssel nézve is ordítóan irreális, így azonnal felveti a hibás mérés vagy alkatrészhiba gyanúját"

Nincs harmadik opció nagyon. Konkrétan javítottunk neked hasonló tápot és azon is cserélni kellett ezt és el is mondtam akkor is, nem a semmiből kéne tudnod. Nem odavágtam vakon, hogy az ellenállás rossz, vagy rosszul mérted, kifejtettem a gondolatmenetet.
De amiből adja magát a sönt hibája külön külön is:
R9113 szakadt volt
ic hibás volt
fet elszállt
Már külön-külön bármelyik elég erős gyanút adna a sönt szakadásra, de még ki is mérted.

"Akkor még (sőt, frissen volt cserélve) nem volt megszakadva." Sönt cserét nem is soroltál fel eredetileg.

Fet, ic ki, minden végigmér mégegyszer, új sönt, új ic, fet stb és utána leválasztótrafóról, soros áramkorláttal lehet éleszteni.
Táp szabályzókörbe meg nem méregetünk bele nagy kapacitású és kis ellenállású műszerrel üzem közben, ha nem 100% biztos nem fogja elhúzni azt, mert csúnya vége tud lenni.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Semmilyen söntről nem beszéltem.

Azt végig felírtam, mit mértem rossznak, ezért kicseréltem őket.
Azt, hogy utólag egy rövidzárat okoztam, ezért újra ki kell cserélnem szinte mindet, hát kár volt leírnom, mert ezen lovaglunk.
Persze, hogy újracserélem mindet, amit utólag elizéltem, de ezt hagyjuk már a p...ba.

Visszatérhetnénk az eredeti kérdéshez?
(#) szs hozzászólása Nov 20, 2022 /
 
Előrlöl kezdem, hogy ne az utólagos károkozásomon legyen már a hangsúly.

Van egy tápegység, amely meggebedt (nem nálam, így hoztam), én pedig (ha lehet) életre szetetném kelteni.
Hibásnak találtam, ezért kicseréltem:

-Q9101
-C9126
-R9111
-R9109
-R9110
-R9113
-D9104
-U9101 (ezzel megyűlt a bajom, kb másfél órát küszködtem vele)

Ezután történt az, hogy kifelé
-a 12V-os ágon is 3,2V-t
-a18V-os ágon is 3,2V-t
mérek
A nagy kondenzátoron ekkor 325V-ot mértem, a Fet "S"lábán hullámzó 325-290V-ot.

Ez a meglepő, és innen kérném a segítséget.

Az, hogy később rövidzárt okoztam, ne legyen már többé téma, tudom, hogy elizéltem utána
Az se legyen már téma, hogy miért szeretek barkácsolni. Talán hobbielektronika fórum?
.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) proba válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Esetleg ha ez az eredeti kérdés:
Idézet:
„Mi lehet még a baj?”

Esetleg minden csere újra? ( szakadt sönt R9101 következmény halott IC, oka halott FET )
Ha lelkiismeretesen mindent kicseréltél, és újra ez a vége, lehet nem ezen a tápon kellene gyakorolnod. Amúgy a kondikat is illik végignézni kapacitásra ESR-re, némely dióda is meghal néha.
De ezt már többen leírták. Lehet nem csak a számodra negatív részeket kellene elolvasni.....
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Másolom a privátom, mert látom nem olvastad.
Első leírás:
Source ellenállás hogy nem nyúlt meg vagy szakadt meg, amikor kb minden is meghalt?
Második leírás:
Source láb 0.27ohmon át - buszra van húzva a primeren. Mégis hogy a fenébe tudna 0.27 ohmon 290V esni? Úgy, hogy szakadt, vagy rosszul méred.
Arról nem beszélve, hogy rajz alapján sem a gaten sem a source ellenálláson nincs zener, a tápic biztos szereti a cs lábán a 3V helyett a 300V-ot.
Harmadik leírás:
Mert látod itt nem kapcsolóüzemű topológiákról és működésről van szó, hanem egy 270mohm ellenállásról, amin 300V-ot mértél, ami még egy ohm törvényes közelítéssel nézve is ordítóan irreális, így azonnal felveti a hibás mérés vagy alkatrészhiba gyanúját.
Negyedik leírás:
0.27r sz@r és ha méregetéssel nem nyírtad volna ki, akkor is rossz lenne az ic mert 3V-os feszt váró lábára küldtél 300V-ot. Ez van.
Ötödik leírás:
Nincs harmadik opció nagyon. Konkrétan javítottunk neked hasonló tápot és azon is cserélni kellett ezt
kardis:
Szia! Ha a primer puffer negatívja és a source között ilyen nagy feszültség van, akkor az a 0,27 ohm tényleg szakadt.


Itt alapvetően logikai hiányosságok vannak, mert nem látod be, ha a jó alkatrészek berakása után de a felrobbantásuk előtt 325V-ot mértél a sourceon, akkor az már szakadt volt és nem vetted észre!
Az eredeti kérdés fél oldalall feljebb meg lett válaszolva és ha nem privátban írnád hogy szégyeljem magam és elgondolkoznál, akkor belátnád, hogy logikus. Lehet bunkó vagyok, amikor ugyanazt 8+ alkalommal leírom, más is leírja és figylemen kívül hagyod. Hányszor kell leírni ahhoz, hogy leessen a dolog és ne ismételd a kérdést miután kaptál választ?

Van egy nyomorult 0.27 ohmos söntöd/ source ellenállásod. Mérsz rajta 325V-ot. Egyenáram teljesítménye az U*U/R
Az 325*325/0.27= 391000W
Vagyis ha jól mértél és az ellenállás nem szakadt és 325V van a sourceon akkor a tvd pillanatnyilag majdnem 400kW-ot, fél megawattot fogyaszt.
Ez nyilván nem áll fenn, tehát szakadt volt eredetileg is.
(#) szs hozzászólása Nov 20, 2022 /
 
Aztán a képet hozzá sem tettem.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Mert még mindig összekevered az utólagos károkozásomat az eredeti kérdéssel.
De így végül nem is kapok igazi választ.
Válasszuk már el az eredeti hibát a végúl ügyetlenségtől, kérlek.

Hidd már el: AKOR,, amikor mértem, akkor még nem vilt szakadt az a szegény 0,27, frissen volt berakva, ugyanúgy mint a többi.
Pont ez a kérdés, hogy ha minden szakadtat, sőt, gyanúsat cseréltem, akkor még mi lehet gyanús? Mert lehet még olyan, amit csak én, a gyanútlan barkácsoló nem veszek észre.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Mikor mérted a 325V-ot a Sourceon?
A: mielőtt felrobabtottad újra
B: miután felrobbantottad újra
C: előtte és utána is

Egy egyértelmű betűvel válaszolj.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
A.
Igen, előtte mértem a 325-290 közti hullámzót.
Ezért tettem fel a kérdést.

Az, hogy utána elizéltem... az az én újabb fél napom lesz.
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Akkor GoTo 0
Mivel az egész erről szólt folyamatosan, végig, szó nem volt arról, hogy felrobbantottad.
Azt próbáld már értelmezni, ami a linken van, miszerint a mérésed szerint 400kW-ot fogyasztott az ellenállásod-> akkor is rossz volt már!
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Azt mlndjuk soha nem gondoltam volna, hogy a vadi új ellenállas volt rossz -de elképzelhető.
Mondjuk, akkor meg miért durrant ő is ki, azt nem is fogom már megérteni...
Mindenesetre ő (is) már cserélve, az IC (u9101) még nem, de ki lesz, a FET meg ha lesz (remélem, holnap be tudok érte szaladni)
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
R9101 eddig sehol sem szerepelt a cserélt alkatrészek között! Amikor eredetileg elromlott a táp, akkor biztosan megnyúlt/megszakadt.
De akár új, akár régi, vagy maga az ellenállás szakadt vagy a vezetősáv valahol a test fele.
Vagy színkódot benézte valaki és nem 270mohm.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Nem írtam volna oda a cserélt alkatrésuek felsorolásába?
Pedig ő volt sz első, aki látványosan odavolt, elsőnek csréltem...
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Olvasd el újra, nincs ott. Q9101 meg U9101 van. De legalább ha mondom néznéd meg, mielőtt állítod ott van.
De megint nem mérted ki a fontos dolgot, mindenből többet vettél, meg tudnád nézni a másik söntöt is, jót adtak-e a boltban, illetve az ellenállás egyik padja a fetre a másik meg a --ra megy -e direktben.
(#) szs válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Dehogy állítom -sőt, megnéztem most, azt tényleg nem soroltam, nem írtam oda

Hm, pont az a baj, hogy valószínűen jókat adtak a boltban, az ellenállásokat, diódát tudtam ellenőrizni, a 100pF-ot ugyan nem, talán az IC lehetne gyanús, mert az helyettesítő
ic
(#) antiktelefon válasza szs hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Az icnem gyanús szerintem, ha írják bárhol jó, akkor jó, én most hirtelen nem tudom, eredetit szoktam rakni.
Mérj meg egy másik söntöt, amit vettél jó-e illetve azt ami benne van most az tényleg szakadt-e. Ne kelljen végtelen sok kört futni minden lépéssel.
Következő: »»   185 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem