Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Ion saját akkucsomag készítése
Lapozás: OK   23 / 26
(#) nedudgi válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Milyen terhelést akarsz rákötni?
(#) nagy hoho válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Egy kis hajó világítását, esetenként villanymotor a hajó haladásához, invertert 230 Volt tea, kávé főzés, kis hűtőgép.
(#) pipi válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Hali! Ez a kötés nem világos nekem. Ha 4-et kötöttél sorba, majd ezzel a 4-essel párhuzamosan a másik négyest akkor nem jó! Nem így "szokták", meg akkor 2 balanszer áramkör kellene...
2-esével kösd párhuzamosan, majd ezeket sorba.
(#) nagy hoho válasza pipi hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Az előző oldalon van egy gyári rajz a 4S 2P elrendezéséről, én abból indultam ki
(#) Kovidivi válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Milyen cellák ezek egyáltalán? Az a nagy, tégla méretű, kék borítású, jó nehéz cellák?
3.6V 60A, ez a max. leadható áram lenne? Vagy 60Ah-s? Ja, meg a terhelés is, de ezt már fent kérdezték, ez teljesítményben mit jelent? 2kW (kávéfőző), 3kW (motor)? Ez 4S akksin, 14V-on 150A és 215A lenne. Mert ehhez kellene a BMS-ed méretezni, de ilyen áramra nem tudom, hogy találsz-e.
Nagyon remélem, hogy nem valami 18650 vagy 21700 cellákkal kísérletezel, 4S2P felállásban és több kW terheléssel, mert ezek nem passzolnak össze, maximum 1 percig.
(#) pipi válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Nem tudom melyikre gondolsz... Ha a későbbi hozzászólásodban a bms melletti rajzra, akkor az jó
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2527557.html#2527557
2P árhuzamos majd ebből 4Soros... Te fordítva írod. 2P4S nem azonos 4S2P-vel
(#) nagy hoho válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 19, 2022 /
 
Elektromos autóból bontott cellák, akkor kávét kotyogóval főzők az elektromos csónak motor csak addig kell míg a vizirendőr elmegy. Ez a motor max. 15 ampert fogyaszt.
(#) nagy hoho hozzászólása Nov 19, 2022 /
 
Így néz ki az akku:
(#) Régi motoros válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Ilyen engem is érdekelne, honnan lehet ezt szerválni?
(#) dara válasza Régi motoros hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Elektromos autó talán röno.Nekem is van 15Db napelemes rendszerhez.Az aprokat kell nézni.
(#) boyscout válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Hány ilyen cellád van?
Egy centit légy szi tégy mellé, hogy legyen elképzelés a jó nagy kapacitásról...

Való igaz, hogy kávé jó a kis gázmelegítőn, ott is KW-os nagyságban van a láng teljesítménye...

A villanymotor "csak 15 A-t vesz fel", ez OK, csak hány volton?
Mert a gép amin dolgozok, csupán 6 A-t vesz fel, CSAK 600 Volton...
Nem mindegy, mert az etetőhajó is csak 8-10 At vesz fel 18 V-on, és teper rendesen a kukoricával,
meg miegymással...
Az Orfűi középső tavat egy 12 V 80 Aó-s akkumlátorral 1 X oda vissza,hosszában meg lehet tenni, meg még
biztonsággal át lehet kelni középen keresztbe, egy horgász ladikot hajtva.
Az átkelés végére már csak egy led világít a 8 ból, és az is villogni kezd a kikötéshez közeledve...
Ha ketten ülnek benne, akkor már keresztbe nem megy, és végig csak közép, vagy 1/3 sebességben
lehet menni. DE nem kell EVEZNI!!!
(#) nagy hoho válasza boyscout hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Lesz 8 cellám, talán holnap hozza a posta. Ha megjön lefényképezem.
A mérete 350 x 105 x 45 mm / cella. A villanymotorom 12 voltos 35 librás
(#) nagy hoho hozzászólása Nov 21, 2022 /
 
Megjött az akku, 8 cella. Ismét meg kérdezem, hogy a mellékel BMS jó hozzá?
2 x 4 sorosan = 14,4 V 60 Ah majd a két csomag párhuzamosan 14,4 V 120 Ah 4S2P
A töltésén még agyalok, gondoltam kapcsoló üzemű tápra aminek a feszültségét és az áramát lehet szabályozni helitrimmerrel. Mi a véleményetek?
(#) dara válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Nekem is ilyen akksiaim vannak,de nem egyértelmű hogy 3x8 cellád van,vagy 3x2+2? ha hagyod a hármasba kötést az már 180A.Nekem nincs balanszer.A töltés mehet 1C vel ami akár 16,6V 120A is lehet.Én a celláknál az átkötést flexel elvágtam így tudtam sorba és párhuzamba kötni.
(#) uniman válasza dara hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Milyen...miből bontva?
Pl. ez a cella a 2018-as Hyundai KONA cellája. "Olyan", de nem pontosan..
(#) nagy hoho válasza dara hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Összesen 8 cella ebből lesz 4 sorosan 2- szer. Most gyárilag 3 cella párhuzamosan 2 X + van még 1+1 cella
(#) dara válasza uniman hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Ez ua csak a miénk keretbe van rakva.
(#) Kovidivi válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Nem rossz. Ha nekem ilyen nagy akksim lenne, megcsinálnám rendesen, hogy menjen róla a kávéfőző is, inverterrel.
A BMS-ed jó, de az áram 40A, ekkora (vagy inkább kisebb) biztosítékot rakj utána. 120Ah? Ezt 10A-rel töltve is 12óráig tart. Én nem biztos, hogy a képen levő dc-dc konvertert használnám, hanem inkább egy dedikált töltőt. Mert a DC-DC-hez is kell valami táp 100-200W méretben, csak ott a feszültség lesz magasabb. Akkor inkább ilyesmit nézz, mint a képen. Vagy vehetsz 20A-eset is, az legalább biztos fog tudni 10A-t minimális átalakítással lejjebb veheted az áramkorlátot, és akkor biztos lehetsz, hogy nem döglik be a tápod 2 hónap múlva.
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2022
(#) pipi válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Azért nézd meg mekora árammal tud az a BMS balanszálni... 10-15A töltőáram esetén szerintem semmit nem ér
(#) Kovidivi válasza pipi hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
30mA-rel fog balanszálni, már ha egyáltalán eljut odáig a BMS töltés közben. Nem foglalkoznék vele. Ha elcsúsznak egymástól a cellák, akkor az egyik cella mélykisülése akkora, hogy az cserére szorul. Alap esetben minden cellaát maximumra töltünk, majd rákötjük a BMS-t. Innentől figyelhető, hogy lesz-e elcsúszás.
(#) nagy hoho válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Abból indulok ki, hogy a napelem általában termel és az akku nem lesz igazán igénybe véve. Ami fogyasztó lesz a hajon az a világítás, TV, laptop, esetenként a villany motor. De a hajó haladását egy 10 Le-s 4 ütemű Yamaha látja el.Tehát az akku nem lesz lemerítve. Azért kell a 120 Ah mert ha napokig nem süt a nap akkor se maradjak áram nélkül. A töltő jó lenne de nem biztos, hogy lesz inverter. Bár a laptop töltő is 230 voltos. Tavaszig még van idő agyalni.
Köszönöm a válaszokat.
(#) nagy hoho válasza pipi hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Az akkuk mindig töltve lesznek a napelem által, talán nem kell 10 - 15 amperes töltő áram.
(#) pipi válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 22, 2022 / 1
 
Laptophoz szerintem nem kell a 230-as inverter, energiagazdaságosabb egy stepup konverter arra 18V körüli feszre
(#) nagy hoho válasza pipi hozzászólására (») Nov 22, 2022 /
 
Jó az ötlet!
(#) uniman válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Laptop (notebook) tápok léteznek autóakkuról működők is gyári és uni kivitelben, pl.: Bővebben: Link Akár olcsón beszerezhetők gyártmány/tíipus ismeretében.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2022
(#) nagy hoho válasza uniman hozzászólására (») Nov 23, 2022 /
 
Köszönöm a válaszokat.
(#) nagy hoho hozzászólása Nov 24, 2022 /
 
Hogy lenne jobb kötni, 4S2P? Vagy mindegy ?

_SZF5103.JPG
    
(#) Gafly válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
A felsőt mindenképpen megbízhatóbbnak tartom, személy szerint.
(#) uniman válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Így elnézve...felmerülhet, hogy ennek a pakknak a feszültsége némileg(/jóval) magasabb lesz mint az autóakkuknak. Teljesen feltöltve biztosan meghaladhatja az autóakkuk max. feszültségét...vagy nem?

LG_E63B.pdf
    
(#) Régi motoros válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 24, 2022 /
 
Nem mindegy. A felső ábra szerint helyes. Nem is láttam még alsó ábra szerinti bekötést.
Értelmét sem látom. Ha ráteszed a BMS áramkört, és az alsó bekötést választod, két áramkör kell.
Következő: »»   23 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem