Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   95 / 98
(#) GAnna válasza Tomi94 hozzászólására (») Máj 15, 2022 /
 
Ez egy jó kérdés. Ehhez kapcsolódva kíváncsi vagyok méréssel hogy tudunk megkülönböztetni két azonos kapacitású kondenzátort (nem elektrolit) .
(#) Skori válasza GAnna hozzászólására (») Máj 16, 2022 /
 
Meg lehet különböztetni, mert a kapacitásán, és a feszültségtűrésén kívül még van néhány könnyen mérhető paramétere. Csak példaként említve: a kerámia kondik esetében a kapacitás feszültségfüggő (ez jól mérhető), ami torzítást okozhat ha csatolókondikánt funkciónál, ezenkívül pl. elég jelentős hőfokfüggése is van a kapacitásnak (szintén könnyen kimérhető).
(#) Laci66 hozzászólása Jún 12, 2022 /
 
Sziasztok!
A munkatársam hozott 6db 1500µF 420V DC-s kondit. Eladná őket. Egyet hazahoztam kimérni.
A négy kivezetés miatt azt hittem 3db 500µF-os kondi van egy tokban, aztán ért a meglepetés
az alábbi értékeket mértem: lásd a képen!
Utána néztem, nem olcsó egy ilyen kondi, inverteres cuccokban használják (15000/db körül van az áruk). Kérdésem a következő: miért van a "nagy" kondi mellett két "kicsi"? És hogy ezt használtan
mennyiért lehetne eladni?

mért.jpg
    
(#) ferci válasza Laci66 hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Szia!
Nincs mellettük "kis kondi".. azok a lábak csak a rögzítést segítik, ha nem közösek a közöttük lévő lábbal ( jobb oldal ).
Parazita kapacitások.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2022
(#) Laci66 válasza ferci hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Hoppá!!
Szia!
Szerinted mennyiért lehet eladni ezeket?
(#) ferci válasza Laci66 hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Nem tippelek.. nézz körül a hirdetésben és arányosíts.
De ott az alkudozás tilos.
(#) Laci66 válasza ferci hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
OK!
Értelek ez nem az apró, nehogy OFF-oljon a Modi.
Holnap elhozom a többit és kimérem aztán majd meglátom mennyiért teszem az apróba.
(#) mateatek hozzászólása Jún 12, 2022 /
 
Üdvözlet!

Azt szeretném kérdezni, hogy az úgynevezett szuperkapacitásokat, amelyek azonosak egymással, azokat lehet-e sorosan tölteni, vagy esetleg ezeknél is kell figyelni a "cellafeszültségre"?
(#) Suba53 válasza mateatek hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
A szuperkapacitások ugyanolyanok, mint az egyéb kapacitások, csak sokszoros kapacitás értékük van.
Ugyanúgy kell sorosan használni, mint az egyéb kapacitásokat. Ezek bár energia tárolók, nem akkumulátorok, a cellafeszültség nem paraméterük, és nem kell őket "tölteni".

Bár szerintem ahova ezeket érdemes használni, ott nem nagyon van szükség soros kapcsolásra.
1/Ce = 1/C1+1/C2. Ha C1=C2, akkor az eredő kapacitás a fele lesz. Vagyis máris nem annyira szuper..

Ha meg ellenállás osztót kötsz párhuzamosan, hogy a feszültségük azonos legyen, akkor megint csak a lényeg veszik el, mert a párhuzamos ellenálláson gyorsan kisül, és nem fog hetekig menni róla egy CMOS óra IC.
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2022
(#) Bakman válasza mateatek hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Igen, kell figyelni, lehet ilyen céláramköröket kapni de igény szerint építhető is.
(#) Suba53 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
A fránya kínaiak mindent kitalálnak.
Linkelj légy szíves egy ilyen szupercap figyelőt, mert még nem találkoztam hasonlóval. Köszi.
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
Ezt keresd (Google, eBay): super capacitor balancer.
(#) Suba53 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 12, 2022 /
 
És tényleg.

Elképesztő. Mondjuk a supercap élettartama az akkumulátorokénak sokszorosa, és ahol rövid áthidalási idők kellenek, ott gazdaságos lehet a használata.
(#) mateatek válasza Bakman hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
Köszi a választ. Balanszerrel már körülményes. Marad a fiókban.
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 13, 2022 /
 
Ez konkrétan igaz.
Jó példa erre, a Telkor "kék" pénzbedobós telefon.
48 V/4 mA-ből (ami általában messze nem ilyen "sok") kell működtetni mindent, feltankolva az energiát az elektromágnesek működtetésére is...
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2022
(#) Szurkee001 hozzászólása Aug 16, 2022 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy szerintetek a nagyobb méretű elektrolit kondenzátorok felújíthatók, újrahasznosíthatók?
(#) Bakman válasza Szurkee001 hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Mit értesz nagyobb alatt? Mit értesz felújítás alatt? A régi kondenzátorok többnyire gyengébb paraméterekkel bírnak, mint a mai társaik, nem nagyon éri meg foglalkozni velük. Általában az egyik fegyverzet alumínium de hogy pár grammért szétszedni... Elektrolit kondenzátor esetén az elektrolittal is kellene kezdeni valamit.
(#) Szurkee001 hozzászólása Aug 16, 2022 /
 
Csak pusztán kíváncsiságból kérdezem, hogy hol tart a technika ma, elsősorban környezetvédelmi okból.
(#) proli007 válasza Szurkee001 hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Hello! Vicces kérdés.. Környezetvédelmi okokból, visszafelé kellene haladnia. (Fog is..)
De szerinted ilyen általános kérdésre, hogyan lehet bármi választ adni?
(#) Bakman válasza Szurkee001 hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Vannak olyan cégek, ahol elektronikai hulladékot hasznosítanak újra, őket kell kérdezni.
(#) vadasz70 hozzászólása Aug 18, 2022 /
 
Sziasztok!olyan kérdésem lenne hogy hol tudok venni ilyen kondenzátor vagy esetleg tudom valamivel helyettesíteni!
(#) Bakman válasza vadasz70 hozzászólására (») Aug 18, 2022 /
 
Ha elfér, ez is jó: HEStore.
(#) linx hozzászólása Szept 24, 2022 /
 
Úgy tűnik, tönkrement a szivattyúm kondenzátora. 2µF van ráírva, de a műszer szerint csak 0.8uF. 30+ éves. Ezek idővel így elöregszenek?
Vennék helyette egy másikat, de nem tudom milyet, mivel az van ráírva, hogy:
400V~ ... Up=860V~
Akkor most 400V-os vagy 860V-os kondenzátort vegyek? Mit jelent ez az Up?
(#) Joe_001 válasza Laci66 hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Szia% Az Eaton 10kWkimenó kondijai Netto 80 ropi volt per darab 5 éve 8db van benne./ Tehát a ate kondid olcsó.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2022
(#) Gafly válasza linx hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Esetleg?
Peak?
(#) linx válasza Gafly hozzászólására (») Szept 24, 2022 /
 
Köszönöm, ezt megtaláltam én is, csak félek, hogy a 450V az kisebb, mint a 860V, és nem csinálok-e vele rosszat?
(#) kzozo hozzászólása Nov 25, 2022 /
 
Sziasztok,

Melyik márkájú elektrolit-kondenzátort javasoljátok, ha a cél a lehető leghosszabb élettartam?
Amiket használok (Hitano, Jamicon, Teapo, ...) kapcsolóüzemű tápokban, azok max 1-2 évet bírnak.
Természetesen low ESR, feszültség rendben.
A HQ meg is adja az élettartamot mindnél, de az csak 1000-5000 óra között van.
Lehet hogy máshol kellene vásárolnom?

Köszi.
(#) dB_Thunder válasza kzozo hozzászólására (») Nov 25, 2022 / 1
 
10000h, low ERS, 105 fokos kondik
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2022
(#) Ge Lee válasza kzozo hozzászólására (») Nov 25, 2022 / 1
 
Nem igazán gyártótól hanem inkább típustól függ, adatlapokat kell böngészni. Jártam úgy autós erősítő tápjával, hogy megvettem bele az új low ESR Hitano kondikat, megmértem, és 60mΩ volt az ESR-jük míg a 15 éve benne lévő (nevesincs) kondiknak meg 18mΩ, így maradtak benne a régiek.
De ha elkó, akkor Panasonic, Nichicon, Elna, ezekkel nem nagyon lősz mellé, de mint mondtam, adatlap, bár az adatlapok nem mindig tartalmaznak ESR értéket.
Kapcsitápban egy elkónak illik elmennie legalább 8-10 évet, nekem a PC tápjaim 10 év után szoktak oda jutni, hogy na akkor most elkó csere, persze nyilván attól is függ mennyit van használva ez idő alatt.
(#) kzozo válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 25, 2022 /
 
Meg is kaptam a választ a kérdésemre:
Idézet:
„Lehet hogy máshol kellene vásárolnom?”
A TME-nél nagyobb a kínálat, jó a szűrő, de pl. a 100µF/25V ott is csak 5000h max, más közeli érték meg nincs ami jobb lenne. Viszont náluk valóban vannak 8000-10000 üzemórás kondik, amik szintén kelleni szoktak.
Köszi.
Következő: »»   95 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem