Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   204 / 210
(#) Zoli_bácsi válasza niedziela hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Köszönöm, megnéztem. Nem igazán egyértelmű a makro. (legalább is nekem.) De azért köszönöm.
(#) niedziela válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Mi nem egyértelmű ?
Jel mutatja az 1. lábat és az óra járásával egyezően emelkedik a számozás.
(#) Zoli_bácsi válasza niedziela hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Arra rájöttem. Nincs jelölve a cső front része (ahol a szegmensek vannak) Csak gondolom, hogy ha így nézem a makrót, akkor a kör alsó része a szegmens.
(#) niedziela válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Azért nincs jelölve a front, mert azt te látod ha a cső a kezedben van, hogy az 1 láb milyen pozicióban van a fronthoz képest. Nyilván úgy kell fordítanod a cső lábnyomát.
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Tessék, jelöltem az elejét.
Ez a top/ felső nézete a csőnek.
(#) Zoli_bácsi válasza niedziela hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Értem. Na ez egyértelmű. Az előző makró nem volt ilyen egyértelmű. Ráadásul az előző makró bottom / alulnézetes volt, ehhez az új makróhoz képest.
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Adatlapod van ehhez a csőhöz? Esetleg azt feltehetnéd, hogy mi is lássuk.
Szándékosan vannak a lábak egy kicsit elforgatva függőleges-vizszintes viszonyításhoz képest?
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
A mellékelt csőről lehet szó?
(#) Zoli_bácsi válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Közben megcsináltam a makrót magam. Bizony, el van forgatva a függőleges iránytól 5 fokkal. Összesen 330 fokon van elosztva a 12 pin. 11X30fok
A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2022
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Nem értem az 5 fokos elforgatást.
Mellékeltem egy részben méretezett pontos ábrát, amin a szögeket feltüntettem.
A 11x30° + 30° az éppen egy teljes kör, tehát ez egy óralap kiosztás, csak 15 fokkal elforgatva. Szerintem ilyet is rajzoltál (lusta voltam ellenőrizni), de a szövegben 5°-ot írsz.
Hol értelmezed az 5°-os elforgatást?
(#) Zoli_bácsi válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Bocsánat. Hülyeséget írtam. 15fok, nem 5 fok. A mellékelt képen a függőleges piros vonaltól jobbra-balra 15 fokkal van elforgatva a kiosztás.

15fok.JPG
    
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
A mellékletet nem tudom feltenni, mindig elabortálja.
De a 15° már nekem is stimmel.
(#) FAZ1 hozzászólása Nov 28, 2022 /
 
Nekem régebben még fenn volt a gépemen, aztán egyszer csak simán eltünt. És valójában nem ez az egyetlen ilyen programom.
Mi van itt kérem?
(#) niedziela válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 28, 2022 / 1
 
Vajon miért kellett a cécó előtte ?
(#) HA5AWS válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Szia!
Köszönöm! Már sok nyákot csináltam nem ez lenne az első. Eddig még nem küldtem sehova gyártásra, vasalós módszerrel készültek el, meg sok egyéb technikával. A rétegek megvannak. A leadáshoz elengedhetetlen dolgokat kérdeztem. Sikerült is elküldeni, nagyon felhasználóbarát az oldal. (JLCPCB)
Köszönöm a segítségeteket!
Üdv: Gábor
(#) Alkotó válasza HA5AWS hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
A lényeget Niedziela mondta. Én csak arra tereltem némi figyelmet, hogy csak jó tervből lehet jó panelt gyártatni.
(#) HA5AWS válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Szia!
Így van. Még van hova fejlődni de azt hiszem első próbának ez is megteszi.
Üdv: Gábor
(#) Zoli_bácsi válasza niedziela hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
Gondoltam van valakinek egy jó makrója. Ha nekem van egy jó makróm, én is szívesen megosztom. Te is ezt tetted, a szívességet, a gesztust természetesen nagyon köszönöm. De sajnos a makró nem volt olyan jó, ezért megrajzoltam. DE! az általad feltöltött makró sokat segített a rajzolásban. (a második makród). Tudom: sült galamb. No de én is adok sült galambot.
A hozzászólás módosítva: Nov 29, 2022
(#) Alkotó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
Nem ismerem a csöveknél szokásos lábkiosztás megadási módját, de ha hasonló a félvezetőknél megszokottal, akkor itt van egy átfordítás. A félvezetők tokozását mindig felülnézetből adják meg.
Megpróbálom ma ismét csatolni a tegnap lemaradt mellékletet, amin látszik a "megadott" lábkiosztás. Ehhez képest a makród függőleges tengelyre tükrözött.
Legcélszerűbb lenne a cső birtokában eldönteni melyik körüljárási irány a helyes.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
Ez a bottom / alsó nézet.
(#) Zoli_bácsi válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
Az eredeti adatlapból nem derül ki egyáltalán, hogy milyen nézet sajnos.Utálom, az ilyet, hogy ha alapvető adatok hiányoznak az adatlapból... Igen, függőleges tengelyre tükrözött, mert amit küldött nekem niedziela fórumtárs, elvileg a tükrözött rajz a beültetés felőli nézet. Ebből arra következtetek, hogy az eredeti adatlapban alulnézetben adták meg a lábkiosztást.
(#) niedziela válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
Egyébként nincs semmi bizonytalanság ha kezedben a cső, csak rá kell nézni
9. láb a rács,
8. láb a fűtés.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
Nem láttam erre való utalást abban a pdf-ben, amit én találtam, ezért hoztam szóba. Természetesen ha alulnézet, akkor hibátlan a tükrözés.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
A cső jó mert átlátszik, a félvezetőknél sem törvényszerű a felső nézet,"régebbi" alkatrészek adatlapjaiban még találkozhatsz alsó nézettel.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Nov 29, 2022 /
 
Annyit segítsetek már légyszives, hogy az IV-22 adatlap hogyan értelmezi a lábkiosztást? Beültetés felől (felülről/szemből nézve a csövet), vagy alulnézet (cső lábak felől nézve)?

Köszönöm.
(#) niedziela válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
alulról
(#) niedziela hozzászólása Nov 29, 2022 /
 
Itt a foglalat hozzá.

IV22_SOC.LMK
    
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Még pár cső
(#) Karesz 50 hozzászólása Dec 3, 2022 / 1
 
Lerajzoltam néhány Fischer hűtőbordát magamnak. Ha valakinek szüksége lenne rá, töltse le.

heat sink.LAY
    
(#) szili83 hozzászólása Jan 21, 2023 /
 
Mostanában nem használtam a SprintLayout 6-ot.
A régebben tervezett áramköreimet nem tudom megnyitni, mindegyikre hibát ír ki. Valaki már járt így?
Következő: »»   204 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem