Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Teljesítmény -LED, powerLED (pl. Cree, Luxeon) vezérlése
Lapozás: OK   139 / 141
(#) Suba53 válasza vfd ora hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Az áramgenerátoros táplálásnak az a lényege, hogy mindegy mennyi sorba kötött led van a körben, az áramgenerátor fix áramot biztosít számukra. Így akár 18, akár 15, de akár 10 pár led esetén is ugyanakkora a tápáram. Vagyis elvileg simán mehet tovább a saját tápjával is, ha az valóban áramgenerátoros. ( Van valami az adatlapon, hogy mennyinek kell lenni a tápáramnak? )

Már csak az a kérdés, hogy a saját áramgenerátoros tápjával miért mentek tönkre ledek?
1: Az áramgenerátor rosszul van méretezve, gyártva, és nagyobb áramot ad, mint kellene.
2: Sokkal gyengébb, kisebb teljesítményt elviselő ledekből van összerakva a fényforrás.
3. Silány, selejt minőségű ledeket használtak fel a gyártáskor.

Egyik eset sem kedvező, mert akkor a továbbiakban is sorban fognak tönkremenni a ledek.
Meg kéne mérned az áramot a saját tápjával is, mert lehet hogy nem annyi áramot szolgáltat a táp, mint amennyit ráírtak. És az áramgenerátor áramát valószínűleg nem tudod állítani.

Akkor barkácsolnod kellene egy olyan áramgenerátoros táplálást, ahol te állítod be az áramot és a jelenlegi mért áramnál alacsonyabb értéket állítasz be. Az sokat számítana a ledek élettartamát tekintve.
A próbatápoddal is mehetne, ha tudnád mekkora áramot kell beállítanod.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2022
(#) nedudgi válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Nem szabad ledpárokban gondolkodni. Már két párhuzamosan kötött LED esetén sincs biztosítva az áram egyenletes elosztása.
Első lehetséges ok, ami a képeken (nem?) látszik, a ledek hűtése nincs megtámogatva hővezető pasztával.
Lehetséges még a hűtés elégtelensége, amit sokadszorra írok le. 17 cm (sugár? átmérő?) nagyon halvány hűtőfelület.
(#) Suba53 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 20, 2022 /
 
Ez egyértelmű, de mivel a fotón mutatott tárcsán eleve párban vannak szerelve, azért írogatok párokat.
Valószínűleg a hűtése sem igazán megfelelő. De a tárcsán a ledek alatt levő felületen mintha forraszanyag maradványok, vagy hővezető ragasztó maradványok lennének. ( A fénytörés miatt nehéz eldönteni hogy mit is látunk ) Az meg hasonlóan jó lenne, mint a hővezető paszta.

De amíg nem tudjuk pontosan, hogy milyen teljesítményű ledeket, hogyan szerelve, mekkora árammal gondolt ki a kínai gyártó, addig csak ötletelhetünk.
(#) uniman válasza vfd ora hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Ezen a fotódon (nemtudom miért piros...javítottam rajta!) három tápegység is látható.
Erről eddig nem írtál semmit. A kicsi fehér talán csupán a 12V-os ventilátort táplálja...na de a két egyforma fémtokos, azok hogyan vannak bekötve? Ha működnek, hány voltosak? Midenesetre a méret alapján (ha leírnád) talán megsaccolható a max. teljesítményük is (pl. ilyenek vannak az én 20-35W-os LED reflektoraimban).
Itt megtekinthető az én 200W-os LED reflektorom és annak tápja (20W!-os felirattal)...
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2022

LED_tapok.jpg
    
(#) vfd ora válasza vfd ora hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Sikerült bemérnem a saját tápjával a lámpát, amiből 2db van párhuzamosan kötve.
De most csak egyet kötöttem vissza a mérések miatt.
33V-ot, és 800mA mértem!
(#) vfd ora válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Igen, de valószínűleg azért van megtámogatva a ventillátorral.
(#) vfd ora válasza uniman hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Sikerült bemérnem a saját tápjával a lámpát, amiből 2db van párhuzamosan kötve.
De ezeken semmilyenadat nincs. A mérete 8*3.5*3cm
De most csak egyet kötöttem vissza a mérések miatt.
33V-ot, és 800mA mértem!
(#) vfd ora válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Sikerült bemérnem a saját tápjával a lámpát, amiből 2db van párhuzamosan kötve.
De most csak egyet kötöttem vissza a mérések miatt.
33V-ot, és 800mA mértem!
Minden pasztázva van, mert a leforrasztott ledek alatt volt paszta, de már nem igazán lágy az állaga. Három éve használom kb 3348 órát ment eddig.Napi 6 órát télen
(#) vfd ora válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
És 66W fogyasztást mértem.
(#) Suba53 válasza vfd ora hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Valamit nem nagyon értek.

A fehér ledek nyitó feszültsége 3V körül van. Nálad a 30 led úgy van bekötve, hogy 15pár van sorba kötve, már pedig 15x3=45. Ez hogy lehet 33V ? Pontos egyáltalán az a feszültség mérő?

Valamint 33V és 0,8A ( 33Vx0.8A=26,4W ) esetén hol van a közel 40 wattnyi különbözet?
De ha még 45Vx0,8A=36W akkor is hol a 30W? Az áram mérésed sem stimmelű?

Egyébként meg ha azt nézem, hogy a 66W az 30 led teljesítmény felvétele, akkor ledenként 2,2W jut, ami egy teljesen korrekt értéknek tűnik.
A teljesítményt mivel méred? Pontos egyáltalán az a teljesítmény mérő?

Úgy hogy valami nagyon nagy mérési bizonytalanságot érzek az erőben.
(#) vfd ora válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Ezek a ledek színesek, és 2 chipesek, régen így hirdették 2*5W.
Nagy részük, 27db piros de ebből 25 világít, és 2db átvezet, mert nem világít, 2db kék és 1 fehér. A 6db kiégett, 1 UV, 1 Infra és 2 kék és 2 fehér.

A fogyasztás mérését egy Orno or-wat-419(gs) tipusú dugaszos fogyasztás mérővel mértem.
Megmértem a 36W-os hagyományos fénycsövet, és itt 47W a fogyasztás.

A műszer analóg Unigor 6e, de hogy mennyire pontos, azt nem tudom.

S73R0318.JPG
    
(#) uniman válasza vfd ora hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Szóval ez lenne!: "Növénynevelő"...360W: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2022
(#) Suba53 válasza vfd ora hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Akkor a feszültség érthető, mert a piros ledeknek alacsonyabb, 2V körüli a nyitófeszültsége.
Ez az Unigor 6e mintha a Ganzuniv műszerek osztrák nagybácsija lenne.
De ezek szuper kis műszerek, lánykorukban elég pontosak voltak.

Én a helyedben, ha ennyire ellentmondásos mérési eredményeket kapok, megmérném több műszerrel is. Digit multimétered gondolom van a fiókban.

Szerintem vegyél 3W-os piros ledeket, és rakd be a leszedett, meg a nem világító ledek helyére. Szépen páronként, ellenőrizve, hogy működik. Az áramgenerátor miatt azonos áramot fognak kapni. Csak arra ügyelj, hogy páronként cseréld, mert az új ledeknek a nyitófeszültsége lehet hogy nem azonos a régiekével, így ha egy régi mellé párnak teszel egy újat, akkor túl nagy lehet az áram különbség a két led között.
(#) vfd ora válasza uniman hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Igen, ez az!
(#) uniman válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
A linkem alapjá ezek a LEDek vannak(voltak) rajta (keverve): Red 24, Blue 5, UV 1, IR 2, White 2, Warm White 2
(#) vfd ora válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 21, 2022 /
 
Köszönöm a választ!

Igen a teljes neve Goerz Unigor 6e.

Rendben, akkor veszek ledeket és hővezető pasztával beforrasztom őket.
(#) vfd ora válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Sikerült kicserélni a hibás ledeket, mostmár mind világít!
8db 3W-os full spektrum került bele.
Így a fogyasztás 66W-ról 88W-ra emelkedett. A plusz fogyasztás 8*3=24W, és ha ez így igaz akkor a 28db led csak 2W-os lehet ( 56W)+ a tápegység és ventillátor fogyasztása kb 10W, ami elég soknak tűnik, vagy rosszul kalkulálok?
(#) Suba53 válasza vfd ora hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Az, hogy 3W-os ledeket tettél be, az nem azt jelenti, hogy annyit is fogyaszt az adott körben.
A ledek fogyasztását a következőképpen tudod megnézni: ( páronként, mert ugye most már az összes led páronként van szerelve. ) Megméred az egész ledsoron átfolyó áramot. Mivel a párok sorban vannak kötve, így mindegyik páron ugyanakkora áram folyik. Majd voltmérővel megméred működés közben a ledpárokon eső feszültséget. Majd az áramot megszorzod ezzel a feszültséggel, és megkapod az egyes ledpárok által felvett teljesítményt.
( 3W-os ledet is lehet úgy működtetni, hogy csak 1, vagy 2 Wattot fogyasszon. Csak annyi, hogy a névlegesnél alacsonyabb árammal üzemelteted. )
(#) vfd ora válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 28, 2022 /
 
Ez a kevesebb áramos verzió jónak tűnik, mert ez a 88W nekem sok!
Milyen tápegységgel lehetne ezt a mennyiségű ledet szabályozni, mert napszemüveg nélkül elég durva!
(#) Kovidivi válasza vfd ora hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
De csak addig, amíg nem megy tönkre. 88W-nál szerintem legalább 80fokos a LED tokozása. Még szerencse, hogy van venti a lámpában, de nem tudom, mennyit ér, mennyire jó a levegő áramlása, eljut-e minden LED-hez... 2db led-táp van a lámpában, nem? Akkor elég csak az egyiket kikötnöd.
(#) vfd ora válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Már három éve használom napi 6 órát, eddig még bírta, csak most kezdte megadni magát ez a 8 db led! De most újból üzemel a 36db ledel.
Tegnap 6 órát simán lehúzott, és semmi melegedés, csak enyhe szellő jött ki a lámpa szellőző résein.

Ezek a gyári adatai.
Itt is 80W±5% van megadva!

"Acutal Power Consumption:about 80W±5%power,much better than the same products in the marketplace
Dimension:175*60mm"

Uniman megtalálta a linket, följebb olvasható
(#) vfd ora válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
A lámpát rákötöttem a 45V-os sima tápra, így terhelés alatt 42V-al és 370mA-rel üzemel, a fogyasztásmérő 22W-ot jelez!
(#) Kovidivi válasza vfd ora hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Még mindig nem kapisgálod, hogy nen feszültséggel, hanem árammal kellene hajtani a LED-eket.
(#) vfd ora válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 30, 2022 /
 
Dehogy nem, pont ez a lényeg, hogy ne a saját tápjával menjen 800mA-ren, hanem kevesebb A-ren üzemeljen.
A 18db lednek 57,6V illetve 64,8V kellene 800mA-rel, de nekem ilyen 45V-os tápom van jelenleg, ami csak 370mA tud. De ez pont jó, mert így nem 88W-ot fogyaszt hanem csak 22W-ot. És ez volt a cél!
(#) vfd ora válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
Azt kérdezném, hogy az aluminium lapra ragasztott power LED levételére van e valamilyen módszer?
Mert a lábai lejöttek, de a hő átadó rész nem engedi el az alumínium lapot.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2022
(#) uniman válasza vfd ora hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
(#) pipi válasza vfd ora hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
Én is olyan fűthető alulapot vettem az alin. Csak 220V-ost vegyél, a 12V-os nekem nem fűt fel akkora hőfokra...
(#) vfd ora válasza uniman hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
Köszi a linket, de erről van szó!
Szerintem ez nem ónnal van rögzítve, hanem ragasztással, de azért majd alámelegítek, hátha lejön.

S73R0408.JPG
    
(#) vfd ora válasza uniman hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
Végül sikerült, és ez inkább ón mint ragasztó.
(#) mraulajos hozzászólása Máj 9, 2023 /
 
Hali!
A képen látható tápot akarom beüzemelni, de nem akarok használni dimmert. Azzal a két szállal mit tegyek? Szabadon hagyni, (ellenállással) rövidre zárni???
Következő: »»   139 / 141
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem