Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Olajradiátor olajszint
 
Témaindító: tothgyula, idő: Dec 9, 2022
Lapozás: OK   1 / 1
(#) tothgyula hozzászólása Dec 9, 2022 /
 
A Home by Somogyi gyártmányú, FKOS7 typ (1,5kW) oljradiátoromból elfolyt az olaj nagy része. Az a kérdésem a Tisztelt Kollégákhoz, hogy meddig tölthető fel új olajjal? Vízzel mértem a mennyiséget, ez 2,5liter teljesen töltve. Hőtágulásra tekintettel pl. 2liter elég-e?
Még az a kérdésem,hogy a fűtőbetét kicsavarásakor sérült a tömítés.Hőálló és olajálló tömítés kell? Köszönöm.
(#) kaqkk válasza tothgyula hozzászólására (») Dec 9, 2022 / 2
 
Ha vizet öntöttél bele ,érdekes lesz az első felfűtés ! Én nem állnék mellette ... Az utolsó kérdésedet meg is válaszoltad .
(#) Bakman válasza tothgyula hozzászólására (») Dec 9, 2022 /
 
kaqkk nagyon finoman fogalmazott. Eszedbe ne jusson bekapcsolni! Vidd el hulladékudvarba.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Dec 9, 2022 / 1
 
2 liter olaj meg 5kg repesz jól mutat majd a nappali falán ...
(#) tothgyula válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
A kiszárításra és az esetleges gőznyomásra természetesen gondoltam. Csak az a kérdésem,lehet-e egyáltalán a tökéletes kiszárítás?Pl:hőlégfúvóval?
(#) kaqkk válasza tothgyula hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Nemtudom megéri e a próbálkozást , ha nem jön össze bombát csináltál . A hőlégfúvó kevés lesz a feladatra az egész radiátort nem fogja átmelegíteni annyira hogy az összes víz elpárologjon, és ha mégis mind elpárolog a gőz a kihüléskor lecsapódik nem tudod tökéletesen eltávolítani .
(#) Gafly válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
A másik kérdés pedig az lenne, hogy milyen olajat tesz bele?
Elsőként transzformátor olajra gondoltam, de azt nehéz beszerzni ekkroa kiszerelésben, és jó drága is.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Háztartási fűtőolaj ?
(#) Gafly válasza tothgyula hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
@tothgyula: Csinálhatnál egy (vagy több) képet levett deklivel róla.

@kaqkk: Nálunk volt olyan, hogy diesel autóba csapolták a trafókból az olajat. Volt is belőle balhé, amikor emiatt a pékség összes mirelit cucca megbuggyant.
(#) tothgyula válasza Gafly hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
Trf. olajat tudok beszerezni. Tudom,hogy szabálytalan,de ha behegesztek egy lefúvó valamilyen szelepet? Itt van néhány kép mellékletként.
Mellékelek 4db fényképet.
(#) még1MbR hozzászólása Dec 11, 2022 /
 
Itt tárgyalnak olaj hőtágulásról meg egyebekről.
Én tuti a gyári állapotot próbálnám közelíteni, nem mindenféle külön lefújószelep meg egyebek, amik újabb problémát vethetnek fel (kifúj és felgyújtja a fél házat a forró olaj, stb)
A belekerült vizet meg nyáron, tűző napon való több napos tartással távolítanám el. Aztán menne csak bele a trafóolaj.
(#) kaqkk válasza tothgyula hozzászólására (») Dec 11, 2022 / 2
 
Csak halkan megkérdezem tizenezer forintért vennél újat , megéri ezt kókányolni és bevállalni az összeégést-robbanást ? Mennyit költesz rá mire (talán!) használhatóvá válik ? Ha nem öntöttél volna bele vizet , még javítható lehetne , de én így tuti nem vállalnám be hogy bekapcsoljam ...
Nem akarok a zsebedben turkálni de a család biztonsága ennyit szerintem megér ...
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2022
(#) tothgyula válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 12, 2022 / 1
 
T! kaqkk!
Köszönöm a választ.Igazad van, nem kísérletezem vele tovább.
(#) Gafly válasza még1MbR hozzászólására (») Dec 12, 2022 /
 
Elég releváns a link.

Tulajdonképpen nagyon jó volt a kérdés, sokat agyaltam rajta...
Mérnökként arra jutottam, hogy nem is egyszerű rá a válasz, ha még a biztonságtechnikai vonatkozások leszámítjuk is.
Néhány tény és feltételezés:
- Összesen egy nyílás van rajta, azon keresztül lehet feltölteni, és ott van a fűtőpatron is.
- Ez az egy nyílás alul van.
- Ha talpára állítjuk, akkor a felső felében is kell lenni olajnak, különben nem tud keringeni gravitációsan.
- Nem lehet "csurig tölteni", mert akkor a hűtágulás miatt nagy nyomás keletkezik benne, tágulási tartályként felül a légpárna működik. Mondjuk ugyanaz miatt talán attól a kevés víztől nem robban.

Kulcsfontosságú a beletöltendő olajmennyiség. Gyárban könnyű, mert tudják hogy pontosan mennyit kell bekletölteni a kívánt olajszinthez. De mekkora legyen az olajszint? Látatalanban azt saccolnám, hogy a felső lyuk (ami nincsen) közepéig. Akkor még tud keringeni, és van elég légpárna is. Ezt egy másik hibátlan olajradiátor lötyögtetésével igazolni lehet...

Házilag már itt szembeköszön a hordó paradoxon, ami érettségvel gyakorlatilag megoldhatatlan, de diplomásként is komoly kihívás (és akkor meg szabályos testről beszélünk, nem egy olyan ormótlanról mint egy radiátor):
Vegyünk egy szabványos 200 l (595 x 820) mm méretű olajoshordót. Öntsünk bele 35 liter olajat.
- Állított helyzetben milyen magas lesz benne az olajszint?
- És lefektetve?
- Méréssel hogyan tudja ezt igazolni?

Kiszárítással kapcsolatban, mivel csak egy lyuk van rajta, ezért:
- A hőlégfúvó aggályos
- Saját fűtőpatron szintén (ha alul van, akkor nem tud hová menni a gőz, ha felül akkor meg nem ér bele az olajba, kifolyik, stb.)
- Nyáron tűző napon valószínűleg eléggé jól ki lehet szárítani
- De gondolom most télire kellene, ezért hanyattfekve egy másik radiáttoraa téve is szárítható lehet (ámbár valószínűleg büdös, és az is lehet hogy rozsdás már belül)
- Gőzt esetleg fokozatos felfűtés után a másik végére állítva óvatosan ki lehet szuszogtatni, de aggályos

Amit meg a olaj és a víz viszonyáról mondtak a többiek, azt nagyon komolyan kell venni.
(#) tothgyula válasza Gafly hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
T! Galfy!
Köszönöm az alapos elemzést.Természetesen ismerem a nyomás,térfogat,hőmérséklet összefüggést. Ezért is tettem fel ezt a kérdést és valóban veszélyes lenne a kísérletezés.A beépített hőelem(hőkorlátozó KSD301A-A324C, 110C fokos) szakadást mutat,tehát az utólsó használatnál ennél magasabb lehetett benne a hőmérséklet,mivel csak fél liter olaj maradt benne.A fűtőbetét jó az bírta.
Még megkérdezem a gyártót,hogy ők foglalkoznak-e a javítással.
(#) antiktelefon válasza tothgyula hozzászólására (») Dec 13, 2022 /
 
Én ingyen ajándékozgattam el az olajradiátoraim...
Milyen javítást vársz? Postázni? Házhoz jönni? Olajat külön berendelni, szárítani, bemérni, jegyzőkönyvezni, visszaadni?
Lassan egy forgalmis használt autó áránál tartunk.
Cégek 400-600 ezres cuccokat dobnak ki apró hibák miatt.
Persze leltározva, bezúzva, mert úgy le lehet írni, de nehogy valaki megjavítsa magának
(#) Inhouse válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
De a robbanómotoros autók európai betiltása majd megmenti a bolygót...
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Azon gondolkodom, hogy miként bukkant elő hirtelen ez a topic, csak úgy, egyszercsak.
(#) kendre256 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Én meg elbambultam, válaszoltam neked, aztán vettem észre, hogy ez egy több, mint egy éves topik. Töröltem a hozzászólást, de valószínűleg előttem másvalaki is hasonlóan járt, azért került elő a topik.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2024 /
 
Valaki írt egy hozzászólást, majd törölte. Ettől ugrik előre a listában. Amíg más hozzá nem szól, addig az elkövető szerepel a téma fölé vitt egér által előugró információban (help tag). A következő hozzászóló ezt a maradék infót is törli, ha akrja, ha nem.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem