Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   83 / 85
(#) em válasza vpvpvp hozzászólására (») Okt 24, 2022 / 1
 
Én indulásnak megmérném külön az akku feszültséget és, hogy milyen feszültség van a sziréna akku pontjain.
(#) handras1 válasza vpvpvp hozzászólására (») Okt 24, 2022 / 1
 
2.2K-t cseréld 1K-ra (zöld ellenállás), sziréna +táp vezetéket kösd Bell +-ra negatívját aux negatívra.
Ellenőrizd, a sziréna jumperelését.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2022
(#) handras1 válasza csibai hozzászólására (») Okt 24, 2022 /
 
Elsőnek az infrákat cserélném....
(#) handras1 válasza vpvpvp hozzászólására (») Okt 24, 2022 /
 
Paradox filozófiája, hogy csak telepítőket támogat. Itthoni hivatalos forgalmazótól nem is tudsz vásárolni, csak ha igazolod, hogy telepítő vagy.
Ezért nem tudtok belépni a Paradox hivatalos oldalára se.

Paradoxmyhome elérés két éve megszűnt, helyette van a Swan szerver.
Ez egy fizetős felhő alapú szolgáltatás.

Insite Gold-nak nincs telepítői felülete.
Lényeges az IP modul verzió száma, mert ettől függ, hogy hogyan lehet elérni.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2022
(#) vpvpvp válasza handras1 hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Köszönöm!
1 KOhm-ra cseréltem az ellenállást (Bell + és - között). A sziréna akku feszültség 6,2V, a töltő pontokon 6,9V-ot mérek. A Bell +, AUX - -ról táplálva a szirénát már nem terhelődik túl. Gyakorlatilag most minden tökéletesen működik, kivéve, hogy sziréna hiányt jelez a központ abban a pillanatban, ahogy Bell - -ról bekötöm az indítójelet a szirénába! Vajon miért???
(#) vpvpvp válasza handras1 hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Direkt egy külön hozzászólásban írom, hogy ne keveredjen a két féle központ!
Ha ugyanezt a szirénát SP4000-e akarnám kötni, ami ugye pozitív indítású, akkor honnan kellene a sziréna állandó 12V-ját betáplálnom? A Bell + és AUX - (mint az SP5500-nál) ugye nem lehet, mert a Bell + indító kimenet.
Köszi!
(#) vpvpvp válasza vpvpvp hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Megoldódott. A sziréna átjumperelésével eltűnt a sziréna hiány.
(#) dB_Thunder válasza vpvpvp hozzászólására (») Okt 25, 2022 / 1
 
Aki meg tudta szülni az SP4000-t azt agyon kellett volna csapni! Gyakorlatilag nem illeszkedik az SP családba.
Majd 10 éve telepítgettem Paradox, Teletec, DSC riasztókat, hááát volt pár szívás, és már akkor lehúzás ízű volt minden gyári Paradox kiegészítő!! Vagyonért alig tudtak valamit!
(#) handras1 válasza vpvpvp hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Örülök, hogy tudtam segíteni!
(#) handras1 válasza vpvpvp hozzászólására (») Okt 25, 2022 / 1
 
Ahogy a kolléga írta a 4000-es széria nem egy jó konstrukció.
Erősen alul méretezett a tápja. Ha mégis elkerülhetetlen a használata akkor én az akku kimenetről veszem a tápot, szigorúan egy 1A lengő biztosítón keresztűl.
(#) burgdavid hozzászólása Dec 8, 2022 /
 
Sziasztok!
Nemrég vásároltam egy házat, amiben van egy Paradox (valószínűleg SP szériás, de még nem tudtam kideríteni) riasztórendszer, K32LCD+ kezelőkkel. Az előző tulaj egyetlen kódot adott, amivel tudom ki/be élesíteni a rendszert, illetve ígérte, hogy előkeresi a telepítő cég telszámát, de ezt már elengedtem...
Szeretném kicsit átvariálni a rendszert, pl.: plusz füstérzékelőket feltenni illetve valamilyen remote értesítő modult, továbbá a zóna neveket is módosítani, nameg akksit cserélni. Illetve egy rádiós PGM modult is hiányol, erről sem tudott ill nem mondott semmit, mi lehet ez.
Amit kiderítettem, hogy a Winload ill. BabyWare programokkal lehet PC-ről konfigolni ezeket, és hogy ehhez egy "307 USB" nevű kábel kell. Ez egy mezei USB RS232-TTL illesztő, vagy van eltárolt VID-PID infó az illesztő IC-ben, esetleg valami hw kulcs? Festéskor az egyik pir érzékelő tetejét lepattintottam, akkor vadul riasztott, de a kapott kóddal ki tudtam kapcsolni. Ez működhet a riasztó rendszer dobozánál is, vagy "mesterkóddal" ki kell kapcsoni a zónát, mint a DSC1616-nál? A programmal való belépéshez is kell kód, vagy onanntól már feltételezi, hogy kikapcsoltam a szabotázs riasztást?

Köszi!
(#) Johnycorp válasza burgdavid hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
Szia.

Célszerű lenne pár fotó a rendszerről:
- érzékelő és bekötése
- központ doboz tartalma


A 307USB egy USB-TTL RS232 illesztő.
A program csatlakozási korlátja a központ panelban letárolt azonosítók a kommunikációhoz (ezek alapból üresek, nem kér semmit). Más trükk, azonosító nincs.

A mesterkód csak ki/bekapcsolásra és kódváltásra jó. Esetleg ilyen szétszedés utáni kikapcsolásra.
A programozásra minden esetben a mesterkód kell. 0000 nem játszik véletlenül (gyári)?

Üdv.
Karcsi
(#) burgdavid válasza Johnycorp hozzászólására (») Dec 8, 2022 /
 
Szia!
Nem nyitottam még ki a központ dobozát, mert arra tuti riasztana (gyerkőcök nem díjazzák), így a pontos típust sem tudom. A legtöbb érzékelő az vezetékes pir, illetve nyílászárókba mágneses. Van még egy RTX3 modul is, szerintem ahhoz volt ez a 2WPGM amit hiányol.
A hibalistát sikerült kiolvasni/törölni, más egyéb beállítást nem is nagyon erőltetettem még, inkább hagyatkoznék a pc-s konfigolásra. A mesterkódra szerintem túl amatőr lenne a 0000, de megpróbálom majd hátha. Köszi!
(#) Johnycorp válasza burgdavid hozzászólására (») Dec 11, 2022 /
 
A doboz nyitást én így szoktam gyorsra venni az ügyfeleknél:
CLEAR gomb, majd a kód (kivéve az utolsó számjegy). Amikor nyitom a dobozt és megszólal, akkor nyomja az ügyfél gyorsan az utolsó számot és csak rövid ideig szól. Meg a beltérit le is lehet takarni addig, hogy tompább legyen. Lehetne a programban is játszani azzal a szabotázs zónával ilyen esetekben, de nem szoktam.

Igen, az RTX3 az vevő, érzékelő vagy modul lehetett rajta. Majd programban tiltható, ha nem kell és nincs funkciója. Pláne ha nem is lesz meg az eszköz.

A masterkód gyárilag: 1234 (amivel ki és bekapcsolsz, saját és egyéb felhasználói kódokat módosítasz).

A telepítői kód pedig gyárilag: 0000
Ezért írtam, hogy hátha nincs megváltoztatva. Bár ha sikerül kommunikációs kábelen át kiolvasni, akkor nem is kellhet a telepítői kód szerencsés esetben.
(#) burgdavid válasza Johnycorp hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Rendben, köszi a segítséget! Hétvégén megpróbálom!
(#) Sly hozzászólása Dec 20, 2022 /
 
Sziasztok!Már második alkalommal szivok paradox dg85 ös drótnèlküli senzorral...Ez már nem vèletlen...Feltètelezem hogy bennem a hiba csak nemtudom mi...Ki hogyan szokta ezeket ilyen időben felszerelni?Nyáron semmi gondom nemvolt velük,de most hogy ilyen ködös hideg az idő,nemhajlandoak rendesen reagálni...Van hogy csak nagyon közelről látnak meg,van hogy messziről is de 2x 3x elkell mennem előttük....Ès ebbe mèg az is belerondit hogy a tulaj ott áll a sarkamban ès nèzi ahogy szenvedek,ès akkor aztmondja biztos.rossz a senzor,hozzak másikat...
Járt már igy más is vagy ez egyedi eset nálam?
Hozzáteszem,van dg85 felszerelve ami nem drotnèlküli,az mintha jobb lenne nincs olyan hogy nemlát stb...Elmegyek előtte ès már kiis gyullad a ledje...De ezek a drótnèlküliek ......
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2022
(#) zaza99 hozzászólása Feb 8, 2023 /
 
Sziasztok!
Már több éve az In-Field programmal nem tudok letölteni frissítést a szerverről. Tapasztaltátok már Ti is?

SP5500+ és K32Lcd+ szeretném frissíteni. Esetleg valaki elküldené nekem a fájlokat?

ip150.JPG
    
(#) Johnycorp válasza zaza99 hozzászólására (») Feb 9, 2023 /
 
Szia.

Írtam.
(#) SOS DSC hozzászólása Ápr 14, 2023 /
 
Üdv szakik!
Adott egy EVO 192 központ.
Babyware szoftverrel próbálom a központot programozni, de egyetlen ponton kifog rajtam.
Szeretnék egy zónát kulcskapcsoló zónának állítani, de ez az opció sajnos nem található a zóna meghatározások között.
Miképpen tudnám elérni a felületről?
Érdekes hogy a kisebb központoknál ez az opció megtalálható, kiválasztható, ennél sajnos nem.
Köszönöm.
(#) thecyrus válasza SOS DSC hozzászólására (») Ápr 15, 2023 / 1
 
Szia! Az EVO inkább egy magas szintű beléptetőként lett tervezve! Kulcsosként a programba válaszd ki azt hogy kulcsos kapcsolók és ott megtalálod már a választ is tetszőleges zónákkal. Remélem segített.
(#) SOS DSC válasza thecyrus hozzászólására (») Ápr 15, 2023 /
 
Köszönöm a segítséged, szívesen tenném, azaz kiválasztanám ha tehetném, csak sajnos a BabyWare program felületén, ilyen lehetőséget nem találok.
A telepítői útmutató tesz róla külön említést, arról is hogy milyen szekciószámmal érhető el a kívánt beállítás, de sajnos kezelő hiányában nem férek hozzá.
(A TM50 kezelő, forrasztással, öcsémhez már felszerelésre került, gondoltam itthon felütöm a központot addig, amég nem lesz időm felszerelni azt is. Így ez most nem játszik.)
Sajnálom, hogy a BabyWare programban nincs lehetőség szám alapján szekciókra rákeresni, elérni, ha már a felületén nem biztosít hozzáférést.
Jobb lett volna pl SP központtal dolgozni, -bár ettől az apróságtól, plusz a magasabb árfekvésű tartozékoktól eltekintve teljesen mindegy- de sajnos a négy partíciós felhasználási igény kizárta kisebb központokat.
(#) thecyrus válasza SOS DSC hozzászólására (») Ápr 16, 2023 / 4
 
Szia! Én nálam működik kipróbáltam! Nem értem neked hogy nem megy?! simán lehet programozni bármely zónát engedi nálam
(#) thecyrus válasza thecyrus hozzászólására (») Ápr 16, 2023 / 1
 
Még annyi hogy a választott zona üres legyen nem definiált! (letíltott) nem használt.
(#) SOS DSC válasza thecyrus hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Eljött a nap, hogy erősen szégyelljem magam.
Valóban ott van minden a helyén ahol lennie kell..
Nem értem miképpen lehettem ekkora pancser, miképpen kerülhette el a figyelmemet.
Talán csak egyetlen oka lehet, hogy mostanság ezer felé áll a fejem.
Persze ez sem mentség.
Köszönöm a segítséged és a belém fektetett energiád!
(#) thecyrus válasza SOS DSC hozzászólására (») Ápr 16, 2023 / 2
 
Semmi gond! Dobsz a válaszomra egy pipát ha segített! Úgy se kaptam még sosem! Nem kell mentegetőzni nekem is sok felé jár az agyam de kedvencem a paradox. A leírásban ha jól tudom 20-as oldalon vannak erről leírások.
Sok sikert! Ha elakadnál írj.
(#) SOS DSC válasza thecyrus hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Nagyon köszönöm mégegyszer, de még legalább százszor is!
Én már teljesen feladtam, ha tőled nem kapok segítséget akkor buta módon elkönyvelem hogy a szoftver a ludas.
(#) thecyrus válasza SOS DSC hozzászólására (») Ápr 16, 2023 /
 
Hidd el adott volna más! Csak hamarabb láttam mert rossz alvó vagyok
(#) elektroncso hozzászólása Máj 21, 2023 /
 
Sziasztok!
A mellékelt képen látható riasztó panelhez keresnék kapcsolási rajzot.

Illetve hogyan tudnék úgy szerelést végezni, hogy ne tudjon a kültéri sziréna megszólalni? Sajnos a mérnöki kód nincs meg, csak a saját felhasználói kódom van.
Annyit sikerült kiderítenem, hogy a szirénához 5 szál vezeték megy a központból. Ebből kettő az egyik zónabemenetre csatlakozik (gondolom nyitásérzékelő) a másik háromból egy GND egy fix TÁP és egy a SIREN/SPK csatlakozó - lábára csatlakozik. Itt alapállapotban a GND-hez képest +12,4V-ot mérek. Ha ezt összekötöm az AUX+ ponttal (ahonnan a sziréna is kapja a 12v-os tápot) akkor le tudom választani a szirénát a központról? (Ezért kéne a kapcs. rajz, hogy áramkörileg ez a rész hogy van kialakítva nem szeretném leégetni a vezérlőpanelt).
Egy kábelt kéne kicserélni ami az egyik kezelő felé megy mert beázott.
Még tanulmányozom a telepítési utasítást van benne egy gyári alaphelyzetbe állítás jumper ami elvileg a mérnöki kódot is alapállapotba teszi. Ezzel van valakinek tapasztalata?
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2023
(#) Johnycorp válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 21, 2023 / 1
 
Szia.

Elvileg, a sziréna 5 vezetéke úgy van, ahogy írtad.
A SIREN/SPK pontra kötött vezeték a kültéri sziréna indítójele.
Ha ott a GND-hez képest magas (12V) van, akkor alany jelszinttel vezérelhető a sziréna. Azaz a GND-hez kötve szól. Ha kikötöd, akkor elvileg meg sem szólal, de akár az AUX+ pontra is mehet.

A központ panel SIREN/SPK pontjára nem szabad semmilyen feszültséget, potenciált adni külsőleg!

Viszont, ha a kezelő kábelét cserélni kell, akkor nagyon ajánlott a központ leállítása, feszültségmentesítése.
Ehhez le kell venni az akku egyik sarujáról a kábelt (+) és a trafóról a központba menő táp egyik vezetékét (AC-val jelölik talán itt is).
Nézd meg, hogy a kültéri sziréna fix táplálási pontjai honnan kapnak feszültséget, mert ha a központ AUX pontjáról, akkor a megállításkor bizony be fog kapcsolni a sziréna tápellátás hiány miatt (elvileg 4-5 percre).

Szerelés után meg mehet vissza a trafó, majd az akku.
Viszont itt előfordulhat, hogy hozni fog hibát (órajel), amit remélhetőleg a kódoddal be tudsz állítani. Meg kell néznem.

Gyári alaphelyzetre állítás a telepítő kódot is törli. De a zóna beállítások és egyebek is alapra állnak!
Kivéve, ha a központ tud telepítői kód lezárás opciót és ez be is van kapcsolva. Ekkor reset után sem áll vissza a kód sajnos.
(#) elektroncso válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 21, 2023 /
 
Idézet:
„Viszont, ha a kezelő kábelét cserélni kell, akkor nagyon ajánlott a központ leállítása, feszültségmentesítése.”


Ez egyértelmű. A terv az, hogy miután megszüntettem annak lehetőségét, hogy a vezérlő el tudja indítani a szirénát labortápról pontosan akkora feszültséget kötök a sziréna tápvezetékeire mint amennyit a vezérlő ad nekik (így nincs potenciálkülönbség) majd a vezérlőpanelt leválasztom. Innentől kezdve a kültéri sziréna független a riasztóközponttól és utóbbi kikapcsolható a szereléshez.

Idézet:
„Gyári alaphelyzetre állítás a telepítő kódot is törli. De a zóna beállítások és egyebek is alapra állnak!
Kivéve, ha a központ tud telepítői kód lezárás opciót és ez be is van kapcsolva. Ekkor reset után sem áll vissza a kód sajnos.”

Van ilyen opció nem tudom be van-e kapcsolna. Számomra nem volna gond ha minden beállítás visszaálna gyárira, van pár idétlen dolog amit jó volna megváltoztatni, csak kérdés, hogy a rákötött RKP16 Plusz LED-es kezelővel újra tudom-e programozni? Számomra ez nem volt egyértelmű a telepítési utasításból. Bár még tanulmányozom.
A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2023
Következő: »»   83 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem