Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sütő javítás
 
Témaindító: kereszke, idő: Márc 5, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 14
(#) d-david válasza Gafly hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
Hozzászólás elküldése újraolvasás nélkül A sütő melleti HŰTŐgép kompresszora. Elírtam, elnézést.
(#) d-david válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
Tuti lesz benne valami tápegység, digitális kijelző van a sütőn + az összes tekerentyűje enkóderes. Köszönöm a tippet!
(#) uniman válasza d-david hozzászólására (») Máj 9, 2022 /
 
Persze, az Ariston mellé a sütő típusszámát is illene leírni!
(#) Janchee hozzászólása Dec 8, 2022 /
 
Sziasztok! Adott egy èvek óta nem működő gorenje k55303iw, csak az elektromos sütő rèsze tropa, a gázègő rèsze hibátlan. Nagymamámnak egy èv után felmondta a szolgálatot, de nem szereltette meg, mert van egy ilyen hülyesège, hogy nem szeret idegeneket a házba behívni, szerelőket sem (na mindegy is). Szóval nagyon kène neki egy működő sütő, ezèrt ma bedugtam hálózatba ès az óra rèsze működik, sipol is ha beallitom az időt rajta stb. , de nem melegedik a sütő, bármelyik programot is választottam. Az ègő sem világít benne. Mi lehet a problèma? Ha valami "kicsit kell benne cserèllni azt megoldom, de azèrt mivel nem vagyok szaki, nem szednèm szèt teljesen. Előre köszönöm a tanácsokat.
(#) zolika60 válasza Janchee hozzászólására (») Dec 8, 2022 / 1
 
Van benne egy hőbiztosíték valahol. azt keresd meg, valószínűleg tönkrement. Sajnos szétszedés nélkül nem fog menni.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2022
(#) Janchee hozzászólása Dec 8, 2022 /
 
Köszi, megnèzem holnap.
(#) Janchee válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 10, 2022 /
 
Kiszedtem ès leellenőriztem. Igazad volt az egyik olfala halott. Vèletlen nem tudja valaki hol lehet venni egy ilyen hőbiztosítèkot? Ilyet nem találok. Gorenje sütőhöz T1/11 145 Előre köszönöm!
(#) Janchee válasza Janchee hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Ma jött meg az új hőbiztosítèk, beszereltem, de sajnos mèg mindig nem működik a szerkezet. Az lcd kèpernyő príma, de ha kiválasztom a sütèsmódot ès a fokot ugyanúgy semmi sem törènik. Lámpa sem világít, ventillátor sem indul meg...nem melegszik.
(#) renegat1 válasza Janchee hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Szia!
A programóra ment tönkre. 1 éve cseréltem én is.
(#) Janchee válasza renegat1 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Mi a fene. Ugyanezeket produkálta neked is? Mert èn már a programkapcsolóra meg a tetmosztatra is gyanakodtam.
(#) renegat1 válasza Janchee hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Igen. Elsőre a programkapcsolót cseréltem én is. Nem jött be. Utána kivettem a programórát, és adta magát a hiba. A relé volt megégve. Mivel itthon nem találtam, így rendeltem Aliexpress-ről. Programórát meg hazai üzletből rendeltem, jó húzós áron.
(#) Janchee válasza renegat1 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Amint kivetted a programórát a sütő működött?
(#) Janchee válasza renegat1 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Nèzem az árakat ès nagyon drágák a programórák. Ha anèlkül műkődne akkor nagyon örülnèk.
(#) renegat1 válasza Janchee hozzászólására (») Dec 14, 2022 / 1
 
Nem próbáltam, de szerintem nem. Egyébként a relét kicserélve a másik programóra is működőképes lett. Így az eredeti került vissza, amit vettem, az a tartalék. Nem is kell kivenni a helyéről, hogy lásd a relét. Tiszta fekete volt. Ha kell küldöm a típusát. Talán azóta itthon is beszerezhető.
(#) Dino71 válasza Janchee hozzászólására (») Dec 14, 2022 / 1
 
Szia! Az elko kondikat vagy x2 és kondit ellenőrizzétek az órában, vagy cseréljétek. Az szokott rossz lenni, vagy kössétek rövidre a két vezetéket amit a relé kapcsol, de ekkor nem lesz időzítés a sütésre.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2022
(#) Janchee válasza renegat1 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
persze hogy kell,köszi szèpen.
(#) Janchee válasza Dino71 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Az se nagy gond, igazából a karácsonyi sütèsekhez kell most nagyon. Amíg a relè nem jön meg addig rövidre kötnèm
(#) renegat1 válasza Janchee hozzászólására (») Dec 14, 2022 / 1
 
Innen rendeltem:Bővebben: Link
Ez a típusa: RFH54009WG 9VDC
Nekem csak ez volt a híba. Más nem ment tönkre.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2022
(#) Janchee válasza renegat1 hozzászólására (») Dec 14, 2022 /
 
Köszi szèpen!
(#) TafiGabi hozzászólása Dec 26, 2022 /
 
Üdv. Találkozott valaki érintő fólia hibával, javítással?
Sajnos nekünk már csak 1-2 gomb érzékel és nem látszik semmilyen fizikai elváltozás. Köszönöm a tanácsokat.
(#) Stalker92 hozzászólása Feb 21, 2023 /
 
Sziasztok.Adott egy Electrolux (ezb3410aox) típusú beépthető sütő, ami 5 éve használatba van.A tegnapi nap sütés közben lecsapta a Fi relét illetve a konyhához tartozó biztosítékot. A sütő azóta nem melegít, a légkeverő ventillátor illetve világítások működnek benne de 50 Celsius foknál jobban nem melegszik fel. A kérdésem az lenne hogy fűtőszálmeghibásodás vagy esetleg a termosztát meghibásodása okozhatja e ezt ?
Köszönöm a válaszokat.
(#) vargham hozzászólása Feb 21, 2023 /
 
99% fűtőszál. Lekötöd a hálózatról, lehúzod a sarut a fűtőbetétről, és ellenállást mérsz közte és a föld között. Még jobb, ha szigetelésvizsgálóval mérsz. Olyan 2 MOhm alatt már gyanús. Ha megnézed a fűtőbetétet, és elvetemedett vagy repedezett, akkor biztosan az.
(#) elactrofan válasza Stalker92 hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Szia
Én is ugyan igy jártam kb egy éve sütésközben leverte a kismegszakítót. Test zárlatos lett/volt a z alsó fűtőszál, de csak melegen húzott át.
Megnéztem szigetelés vizsgálóval és ott már egyből kibukott hogy melyik a hibás
Igaz nekem zanussi zobxxx van de felépítésben hasonló lehet.
(#) gyuszo válasza Stalker92 hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Egy alapos takarítás és fűtőbetét csere után ismét mérj rá, ha nem tapasztalsz hibát, használhatod.
(#) Inhouse hozzászólása Feb 21, 2023 /
 
A mi régi sütőnk csak akkor verte le az ÉV relét, amikor tököt sütöttünk. Bármi más készült benne, soha nem volt semmi. A töknél akkora pára volt benne, hogy valahova rossz helyre mehetett? Pedig nagyon szeretem a tököt...az új beépítettel meg még nem is csináltunk.
(#) Georgee hozzászólása Feb 24, 2023 /
 
Üdv Mindenkinek!

Keresek Elektrolux kombi tűzhely kapcsolási rajzot. Vagy ha magyarázatot kapok a kérdésemre az is közelebb vinne a megoldáshoz. A problémám a következő lenne: A fent említett tűzhely fűtés visszajelző glimm lámpája kikapcsolt állapotban halványan parázslik. Ha sütünk és eléri a beállított hőfokot akkor kikapcsol teljesen. De ha a termosztátot és a fűtés funkció kapcsolót is nullára állítom akkor elkezd halványan parázslani a glimm. Van amikor abba hagyja, de naponta többször is látni, hogy parázslik. Eddig nem csinálta.
(#) Dino71 válasza Georgee hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Szia! Szerintem testzárlatos a fűtőszál.
(#) VIM válasza Georgee hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Szia! Az említett glimm visszajelző az alapesetben sötét ha le van tekerve a hőfokszabályzó nullára. Ha be van kapcsolva a sütő fűtőszála és állítva van hozzá egy hőfok akkor a glimm az teljes fénnyel világít amíg a beállított hőmérsékletet el nem éri a sütő hőmérséklete. Ha ki van kapcsolva minden (sütő és hőfok is le van tekerve nullára) akkor addig világít halványan amíg a kapillárcsöves hőfokkapcsoló alapértéke alá nem hűl a patron környezete. Ha lenyitott ajtóval kihűlik a sütő teljesen van úgy, hogy még akkor is világít halványan. Nálunk rendszerint csak télen fordul elő ilyen eset, mert a konyhabútor alatt is van padlófűtés és így a tűzhely hőfokszabályzója nehezen hűlik a kikapcsolási érték alá.
(#) Georgee válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 27, 2023 / 1
 
Nem lehet, mert se leoldás nincs az ÁVK-n, se nem mérek testfelé zárlatot.
(#) Georgee válasza VIM hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Ezzel megoldódni látszik a kérdés. Nekünk a tűzhely mögött van a fűtés visszatérő. Vannak pillanatok, amikor abszolút nem világít, de van amikor rákezd. A lenyitott ajtó mellett szokott is világítani halványan, de az megszokott. Viszont vagy most tűnt fel, vagy most kezdte el az említett jelenséget. Lehet akkor elég neki az is amikor megy a kazán akkor megzavarja a sütőt. Köszönöm a választ, ennek utána nézek.
Következő: »»   13 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem