Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   120 / 131
(#) SzilCsong válasza PJan25 hozzászólására (») Nov 29, 2022 /
 
Nice-éknál van lehetőség egy jumper megszakításával letiltani a tanítást a vevőn, nem lehet ilyesmi itt is?
(#) Remci hozzászólása Dec 1, 2022 /
 
Üdv!
Van egy érdekes problémám,hátha tud valaki segíteni. A képen látható vezérléssel van gond. A jelenség az,hogy az M1-re bekötött motor minden parancsra csak csukni akar,nyitni nem. Az M2-es motor tökéletesen működik. Először azt hittem,hogy biztos eltört az egyik vezeték a motornál és ezért nem megy másik irányba,de mikor direktben adtam rá a 230v-ot, akkor viszont nyitott is és csukott is.Tehát a motor jó. Ekkor megcseréltem a két motor bekötését, az M1-en lévőt át kötöttem az M2-re, az M2-ön lévőt az M1-re.A helyzet nem változott, ugyan az a motor ami idáig csak egy irányba ment,még mindig csak csukni akar. A másik motor viszont mindkét irányba jó.Na erre mondjon valaki valami okosságot. Haza hoztam a vezérlést, bekötöttem 4 izzót a motorok helyére és izzóval viszont mindkét kimenet úgy működik ahogy kell. Ilyenkor mi van? És az a poén,hogy van egy másik ugyan ilyen vezérlés és annak is ugyan ez a hibája.
(#) proba válasza Remci hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Van benne egy rakat jelfogó, vagy összeégett valamelyik, vagy nem jó a vezérlése. Az adott motor ahova van kötve, onnét a panelen gyorsan visszakövethető, melyek az érintett jelfogók.
(#) Remci válasza proba hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Én is gondoltam a relékre, de az a gond, hogy azt a motort tök mindegy melyik kimenetre kötöm,mindig csak egy irányba akar menni. A másik motor viszont mindkét kimeneten jól működik. De ha a rossz motornak direktben adok 230v-ot, akkor mindkét irányba megy. Holnap bekötöm az én kapumra,megnézem hogy az én motorjaimmal hogy működik.
(#) mraulajos válasza Remci hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Hali!
Ezek a motorok újak?
(#) Remci válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Nem. Proteco motorok vannak fent,de már tizen évesek. Idáig minden működött,pár napja van ez a dolog.
(#) mraulajos válasza Remci hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
A motor vezetékein mértél ellenállást?
(#) Remci válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Persze. Com-hoz képest mindkét irányba ugyan annyi.
(#) mraulajos válasza Remci hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
A vezérlés ez?
(#) SzilCsong válasza Remci hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Ha a motor bekötés felcserélésével nem visziszi magával a hibát, de a vezérlés jól kiadja a kapcsain az áramot, akkor a kapu szárnyak kábelezésébe kell keresni a hibát.
Ill ez a V2 vezérlésnél elég trágya minőségű sorkapcsot használnak, forraszd át az összes forrszemet, mert ha valamelyik meg van törve másképp nem lehet észrevenni.
(#) Remci válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Nem. Ez.
(#) Remci válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
A kábelezés kb 1méter. A rosszalkodó motor mellett van a vezérlés. Az átforrasztást megpróbálom, de átnagyítóztam és nem találtam rossz vagy repedt forrasztást.
(#) SzilCsong válasza Remci hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Bocsánat, nem a forrasztással szokott gond lenni, hanem a forrasztott láb eltörik a csavarhúzózástól, ezt nem lehet észrevenni, csak ha felolvasszuk a forrasztást.
(#) Remci válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Holnap jobban átnézem. Utána rákötöm a Nice motorjaimat,megnézem azokkal is adja-e a hibát.
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Ismerős hiba...: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2022
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Nekem meg a vezérlés, volt már hozzá szerencsém, 1 db triaccal oldották meg a két motor indítását, basszus, 200Forint egy 16 Amperes triac, ezen spórolni.
A hozzászólás módosítva: Dec 1, 2022
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 1, 2022 /
 
Biztos az a régi, ú.n. "Twister 2+ v1.30" vezérlés volt...szerintem az nem ez a típus lehetett.
(#) Remci válasza Remci hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Nos,kipróbáltam az én motorjaimmal a vezérléseket. Mindkettő tökéletesen működik, vagy 15-ször kinyittattam meg becsukattam a kaput. Nem produkálta azt a hibát,mint a helyszínen. Ilyen formán mégis a motor lehet rossz? De akkor miért nyit és zár ha direktben kapja a 230v-ot?
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Szerintem: A beragadt relé mostanra -ha a vezérlőt ide-oda mozgattad- kiakadt. Elég lett volna a helyszínen erőteljesen "megkocogtatani", pl. a csavarhúzó nyelével.
Nem írtad, de bizonyára nem a motorjaidat cipelted a helyszínre, hanem a leszerelt panelt vitted haza...vagy nem?
Ha most visszaszereled a panelt...bizonyára működni fog (egy darabig, amíg újra beragad a relé...de lehet hosszú ideig.)
Idézet:
„Beragadva marad csatolt képen látható relé egyik aranyozott érintkezője. Az egyik motor mindig csak egyik irányba (zárás) mozgott, nyitáskor és záráskor is egyaránt. A beragadás okát nem sikerült megfejteni...
Egy relére történő "koccintással" újra helyreállt a "rend”
A hozzászólás módosítva: Dec 3, 2022
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
Ezt értem. Csak a csatolt képet nem látom . De az miért van,hogy ha a jobb és bal motort megcserélem egymással a vezérlésen, akkor is ugyan az a motor nem hajlandó csak egy irányba menni. Akkor nem a másiknak kellene rosszalkodnia? Meg azt is furcsának találom,hogy mindkét vezérlésnek ugyan az a baja . Mindegy, hétfőn kiviszünk egy új vezérlést,kiderül hogy azzal is csinálja-e.
(#) uniman válasza Remci hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
A képkezelő már rég nem őrzi a "Twister 2+ v1.30" panel képét...
Most ezt újra átolvasva...: "Én is gondoltam a relékre, de az a gond, hogy azt a motort tök mindegy melyik kimenetre kötöm,mindig csak egy irányba akar menni. A másik motor viszont mindkét kimeneten jól működik." csak azt tudom elképzelni, hogy a motor 3 vezetéke nem jó helyre lehet bekötve. De ha kimérted közvetlenül a bekötés előtt ohmikusan és jó helyre is kötötted, akkor ez rejtély.
Persze kontrollnak a motorral párhuzamosan be lehetne kötni 1-1 darab 25-40 W-os izzólámpát, akkor láthatóvá válna a "történés"...

rele.jpg
    
(#) Remci válasza uniman hozzászólására (») Dec 3, 2022 /
 
A motor tekercseket megmértem, a közös szálhoz képest a nyitó és záró irányú tekercs ugyanakkora ellenállású,ha a két külső szálat mérem a közöst kihagyva, akkor viszont a két tekercs összegét mérem. A panelon jól van bekötve,, onnan a motorig csak 1m kábel megy. Átmozgattuk,nincs megtörve.Úgyhogy fogalmam sincs mi lehet a hiba. Majd hétfőn kiderül,remélem.
(#) SzilCsong hozzászólása Dec 20, 2022 /
 
Csak érdekességképpen csináltam pár képet, a gyártási dátumot figyelni és az új trechnikának mélyen elszégyellnie magát.
1db relét kellett cserélni és újraforrasztani a panelt, mert nem lyukgalván, mehet vissza a helyére még 25 évig.
(#) Coriolis hozzászólása Jan 6, 2023 /
 
Sziasztok!

Adott egy Hörmann ProLift 700-as kapunyitó motor. Úgy szeretném megoldani a garázsban a világítást, hogy amikor beindul a kapunyitó/bekapcsol a kapunyitó beépített lámpája, az egy relén keresztül vezérelné a garázs világítását. A motor vezérlésénél nem találtam 24V-os kimenetet, csak a képen látható 4 db forrasztási pontot. Onnan szerintetek lehetséges 24V-ot előcsalogatni? Sajnos nincs multiméterem, hogy kimérjem őket, így a ti tapasztalototokra tudok támaszkodni.
(#) pipi válasza Coriolis hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Ott az izzó a nyákon, gondolom a túloldalt ott vannak a lábai, kösd oda a relét
(#) Coriolis válasza pipi hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Köszi, az túl egyszerűnek tűnt!
(#) Gafly válasza Coriolis hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Lehet hogy az is, mert nem lepődnék meg rajta ha váltórámú relé kellene oda.
Valamint lehet hogy ki is van vezetve a lámpa jelölésű forrszemekre.
Az is lehet, hogy a mellette lévő 24 V-ot kapcsolja oda.
(#) Gafly válasza Coriolis hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Mellesleg arról a négy forrpontról a telepítői doksi bölcsen hallgat...
(#) uniman válasza Coriolis hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Illő lenne leírnod, hogy nem saját fotó, az a netről lett "ellopva"! ...ahogy ez is:
Hiányoltam is, hogy a nyák másik oldaláról mért nem mutatsz képet...azon látszódhatna a kérdésedre a válasz.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2023

24V.jpg
    
(#) Coriolis válasza uniman hozzászólására (») Jan 6, 2023 /
 
Nem tudom miért számít az, hogy egy panelről nem saját képet tettem be. De akkor pótolom a hiányosságomat, íme a saját felvételem mindkét oldalról, valamint ezt a relét vettem hozzá:
Következő: »»   120 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem