Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion hs 280 - 282
 
Témaindító: rolandosss21, idő: Okt 23, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 23
(#) sándor67 hozzászólása Jan 16, 2023 /
 
Köszi! Sajnos a linket nem tudom megnyitni a gépemről (HIFI magazin?) mert az nekem nem jön be sajnos.
Más: Szabad ilyen- Kínából származó kondikat vásárolni?:
Bővebben: Link
(#) uniman válasza sándor67 hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
A linkre visít a gugli, hogy nem biztonságos (de semmi baja):
(#) sándor67 hozzászólása Jan 22, 2023 /
 
Tudja valaki, hogy A Hifi Magazin melyik számában mutatták be a hs 280 ast?
(#) btamas81 válasza sándor67 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
(#) sándor67 válasza btamas81 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Köszi! De a gépemről nem tudom megnyitni valamiért ezeket az oldalakat!
(#) uniman válasza sándor67 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
A "gépedet" nem ismerjük...de meg lehet nyitni, csak egy kicsit "mókolni" kell a böngésződben (azt sem ismerjük, van azokből is min. ötféle), hogy a "nem biztonságos" oldalakat megnyissa... Pl. a Firefox simán nyitja!
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2023

firefox.jpg
    
(#) btamas81 válasza sándor67 hozzászólására (») Jan 22, 2023 /
 
Hifi Magazin 5 1981/1.
De próbálj valamit mókolni a gépen, jó ezeket olvasgatni.
(#) rozsdas111 hozzászólása Feb 12, 2023 /
 
Sziasztok! Végre találtam egy ORIONOS topikot. Ha tudtok segítsetek légyszives! A HS-20 paraméterei re lenne szükségem. Doboz méretei, hangszóró adatai, pótolható-e valami mai darabbal aminek az akusztikai jellemzői passzolnak?
(#) antiktelefon válasza rozsdas111 hozzászólására (») Feb 12, 2023 / 1
 
Mit kellene pótolni? Meg melyik féle HS20? (Szerintem van itt egy fél pár amúgy valahol)
(#) gyuszo válasza rozsdas111 hozzászólására (») Feb 12, 2023 / 1
 
HS-20 Méretei: 25,5x40x32 cm Hangszórók : PD 207 és KK10 25 VA
HS-10 21x32x25 cm Hangszóró : PD 167 20 VA

Ezek az eredetiek.
(#) rozsdas111 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
Nem pótolni kéne, de ha nem találok elfogadható árú és állapotú példányt, akkor gondolkodom a megépítésén. Akkor viszont találni kell az eredetihez hasonló paraméterekkel bíró hangszórót. Bízom a széles sávú változatban is , de akár a két utas is érdekel.
(#) antiktelefon válasza rozsdas111 hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
Ha építesz, akkor már jobbat érdemes. (Mondjuk a piac nem tudom milyen most, a HS40-et el kéne adnom, de biztos a feléből alkudnának, így inkább fel sem raktam...)
(#) rozsdas111 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
A HS40 -t volt szerencsém élőben hallani. Szerintem nagyon jó hangú doboz. Vágyom is rá de nincs helyem hozzá. Kisebb doboz számára van helyem, ezért gondoltam a HS20-ra. Ha sikerül találni egyet akkor meg kell válnom egy pár DC2050 vagy egy pár DC2550-től.
(#) antiktelefon válasza rozsdas111 hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Itt mindegyikből van, de egyik sincs már kihasználva, azért gondolkoztam eladni, mert együtt tényleg sok helyet foglalnak a semmiért. Főleg ha a HB1-et megperemezném végre, csak nem tudok dönteni milyet rakjak rá. Mondjuk 2550-hez képest alapterületben nem sokkal nagyobb.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2023
(#) rozsdas111 válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Kereshetlek privát, megbeszélni a dolgokat?
(#) antiktelefon válasza rozsdas111 hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Nem tudom mit, de nyugodtan. HB1 peremezésre lenne jó vélemény, csak ez az Orion topic
(#) zerko hozzászólása Márc 29, 2023 /
 
Sziasztok!!!!!
megörököltem egy hs280 hangfalpárt amibe az egyik mély elhalálozott, az Lb 1021 volt ,amelyik még működik az pedig lb 1031, ami elvileg nem belevaló. Hol tudnék emberi áron szerezni eredeti vagy azzal megegyező hangszórót?
(#) antiktelefon válasza zerko hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Nem írtad hány ohmos... De esélyes két félpár ez már, meg kéne merni a többi hangszórót.
De ezek nem halnak meg, ha bevezetőszálas az cserélhető, ha ragasztó elengedett az is javítható, de ha leégetted akkor is lehet másik csévét gyártani és akkor már lehet a másikhoz párba igazítani.
(#) dB_Thunder válasza zerko hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Idézet:
„Hol tudnék emberi áron szerezni”

Kb.mint a fehér holló!!
Nekem van itthon 3 pár HS280, és megvallom töredelmesen, az egyik párba már Vidi hangszóró került...
Néha ki lehet fogni, de nagyon rajta kell lenni a témán!
(#) zsozso72 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Szia!
Facebook marketplace-en beütöttem az LB1021-et és van rá találat.
Az eladó Kéry Bálint és Kaposfőn található a hangszóró pár, és hibásak.
Keress rá a leírásban minden benne van, persze csak ha érdekel.
(#) zerko válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Rámértem a közepekre azok 4ohmosok.
A 1021 elvileg 4 ohmos, a 1031 az 8ohmos ha jól tudom.
A 4 ohmos fizikailag sérült, átszakadt a membrán, valamivel kiszúrták.
A 8ohmos az rendben van, azon nincs sérülés. Kaptam még egy egy mélyközép hangszorót egy ismerőstől és egy tartalék magasat, mert neki is ilyen hangfalai voltak 15évvel ezelőtt, az is 1031 de az recseg ha jelet adok neki. Ha 8ohmos van a 4 ohmos helyett akkor az annyit befolyásol a 4 ohmos verzióhoz képest, hogy a mélyek valamivel halkabbak lesznek?
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2023
(#) antiktelefon válasza zerko hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Ha 8 ohmos a mély akkor más váltót kell csinálni és 8ohmosként lehet hajtani.
Ha a mély recseg, de nem súrol, akkor bevezetőszálat kell cserélni.
Venni nem érdemes, a ragasztásuk sorra enged el, ugyanúgy foglalkozós lesz.
De a membránt is lehet akár cserélni, csak picit szórakozós dolog korrekten megcsinálni.
(#) dB_Thunder válasza zsozso72 hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Hibással nekem is tele a szekrény!!
(#) segítő válasza zerko hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Eredeti, HS280 mélysugárzó már nem létezik. Ha van valakinek a fiók mélyén, rövid használat alatt az is szét fog esni.. Mivel közel 40 évesek, és az anyag öregszik. Aztán 40 mm-es dóm adja meg magát, ha még egyáltalán működik. Zsákutca.
LB1021 4, ohm 1031 8. A HS280 és az utódai felejtősek.
Esetleg gyűjtőknek.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2023
(#) segítő válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 29, 2023 /
 
Idézet:
„Nekem van itthon 3 pár HS280, és megvallom töredelmesen, az egyik párba már Vidi hangszóró került.”

Jó megoldás, ha jó hangszórót választ az ember.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2023
(#) Áki bácsi hozzászólása Máj 17, 2023 /
 
Szervusztok!

Van egy HS282-es hangfalpáram (oké, tudom, tudom, de szentimentális okai vannak, hogy megtartottam: gyerekkoromban minden karácsonykor erről szóltak a karácsonyi énekek, és az első kazettámat (a Europe – Final Countdown-t) is erről hegesztettem), és ami hangfalak jó pár éve szekrényben pihentek. Szerettem volna újra használatba venni őket, de „szemlátomást”, avagy „fülhallomást” bajuk van. Egyik magas kiment szerintem, másik recseg, egyik közepet szintén kukának érzem. Olyan érzés, mint amikor az egyik oldal fázisát átfordítják: „meglukacsul” az ember füle…

Tudom, hogy ezek nem világraszóló minőségűek, de ha valaki/valamelyikőtök bevállalná a megvizsgálást és esetleg (fel)javítását, szívesen áldoznék rá. Ráckeve környéki vagyok, de rendszeresen (vasárnaponként felváltva) tanyasi portékákkal járok a Ráckeve-Veszprém, illetve a Ráckeve-Budapest vonalon, el tudom vinni a „jószágokat”.

Segedelmetek előre is köszönöm!
(#) tomoktober hozzászólása Jan 21, 2024 /
 
Sziasztok!

Végigolvastam az egész Orion HS280-ról szóló topikot.
Azt szeretném megkérdezni, hogy aki "feltuningolta" a gyári hangváltóját az a régi nyákon tette, vagy készített újat? Sajnos nyák készítésben nem vagyok otthon, ezért kérdezném, hogy milyen alternatívák vannak.
Segítségeket előre is köszönöm.
(HS280, 8Ohm Rumba verzió)
(#) gyuszo válasza tomoktober hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Az eredeti nyák teljesen megfelel a célra.
(#) CIROKL válasza tomoktober hozzászólására (») Jan 21, 2024 /
 
Kb 10 db került felujjitásra ,mind az eredeti nyákon maradt.
(#) tomoktober válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Köszönöm a válaszaitokat.
Következő: »»   22 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem