Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laptop javítás, tuning
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 15, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   268 / 277
(#) stavi hozzászólása Dec 21, 2022 /
 
Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni egy ip kamera vezérlő alaplapjának javításához. Escam K-108
Az NVR tökéletesen működik, csak az USB-i nem. SE egér, se bill, se pendrive nem megy róla. Az egér egy pillára felvillan, aztan semmi.
Mértem feszültségeket az usb-n, elég gyanús. Forrasztani tudok, de a hibakeresésben absz kezdő vagyok
Merre induljak el, ha van 5let akkor szívesen fogadom. Talán nincs nagy baja.
Köszönöm a segítséget előre is
üdv Stavi
(#) antiktelefon válasza stavi hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Miért laptop javítás?
USB 2 középső lábát dióda módban mérd ki inkább mindkét irányba. 4.77V még elmegy amúgy, persze lehet jele hibának is, de nem biztos.
(#) stavi válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
köszi,

azért ebbe a topicba tettem, mert ami nvr-es fórumot találtam az inkabb beállitasról, meg telefonos nézegésről szólt.
Külön csak ennek, meg nem akartam nyitni.
Ez meg inkabb elkektronikai hibának tűnik, nem áll olyan messze egy laptop alaptól, gondoltam belefér.
Méricskéltem, egy tök alap manual műszerrel, 2k-s határon.
fekete test-re, és utanna a piros a testre,
így gondoltad a két irányt?
(#) antiktelefon válasza stavi hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Elég hasonlóak, nem úgy tűnik, mintha kimérhető hiba lenne. Ha beterheled esetleg az 5V tápot valamivel párszáz mA-re akkor stabilan tartja?
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2022
(#) stavi válasza antiktelefon hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Köszi, hogy foglalkozol velem.

ezen a terhelésem elgondolkodom, hogy hogy lehetne.
"szakadásmérővel" megnéztem az usb mögötti kondikat. Jól gondolom, hogy a kondi egyik lábának a testre sípolni kellene? Van néhány aminek mind a két lábán ugyan azt mérem...
Olyat nem találtam aminek mind a két lába a testen lenne...
Erre érdemes menni, vagy homályba vagyok?
(#) antiktelefon válasza stavi hozzászólására (») Dec 21, 2022 /
 
Az nem kondi, induktivitás és úgy jó. Az usb csati középső lábát kövesd vissza. De ha 5V nem esik be nagyon, és a 2 láb a nagy chipbe megy direktben, akkor nagyon nincs mit csinálni, szoftveres vagy chiphiba az oka. Ha még más is van azon a 2 lábon a nagy chip fele, azt meg lehet nézni. Terhelni ellenállással tudod, vagy rádugsz valami usb eszközt tölteni, az 500mA-t fel fog venni.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2022
(#) Lali24 hozzászólása Dec 23, 2022 /
 
Üdv mindenkinek!
A következő lenne a problémám, van egy Sony Vaio laptopon, amin nem tudom előhozni a boot menüt!
Kb 5 éve használom! Többször cseréltem már rajta Op. rendszert. Körülbelül 2 éve tettem bele egy SSD-t amin Wi7 volt, most újabbra akarnám cserélni, de nem tudom! Régen az Assist billentyűt megnyomásával hoztam elő, a boot menüt. Most azzal a gombbal csak bekapcsol, ugyan úgy mint a bekapcsoló gombjával. F billentyűkkel szintén nem sikerül!
Volt e már itt hasonló problémája valakinek?
VPCEB1M1E
(#) uniman válasza Lali24 hozzászólására (») Dec 23, 2022 /
 
Lépjél be a "BIOS Setup"-ba...
(#) areteosz válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 27, 2022 /
 
Igazán köszönöm a segítsèget. Lehúzott billentyűvel hibátlanul üzemel a laptop. Komolyan èn se akarom elhinni. Mègegyszer köszi!
(#) img válasza areteosz hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
"...az alaplap és a laptop belül csupa por volt..."

Magyarán semmit sem csináltak vele, mert ha legalább betették volna egy minimális ultrahangos mosásra egy körre, akkor olyan patyolat lenne a nyák, mintha most jött volna ki a gyárkapun.

Egy jó tanács így utólag, bár te magad is tapasztaltad: sima számtech boltra nem szabad adatmentést bízni, mert pont annyira értenek csak hozzá, hogy jobb esetben nem rontanak a helyzeten (Dunning-Kruger - hatás).

Az pedig, hogy ők halottnak titulálták azt az SSD-t, amiről később neked speciális céleszközök nélkül sikerült lementened az adatokat, az még valami mást is eszembe juttat, de ebbe inkább már nem megyek bele.
(#) airwalker hozzászólása Dec 29, 2022 /
 
Sziasztok!
Van nekem egy Dell Latitude E4310, ami használat közben, mindenféle előjel nélkül kikapcsolt. Természetesen, másik gépbe rakva nem indult el a vinyója, viszont egy működő mellé rakva már le tudtam menteni a cuccaimat.
A töltő a gépbe dugva letilt.
Felcsaptam a youtubeot, találtam is egy csatornát, ahol érthetően elmagyarázza a srác, hogy mi baja lehet, hogy kezdj neki, stb. Elkezdtem méregetni a tápnál, semmi rendelleneset nem találtam. Adtam a táp egyik mosfetje után tápot,1V 2A körül, majd fagyasztó sprayt fújtam az alkatrészekre. Egy 3 lábú schottky (PD20) melegítette el először, de azt kiforrasztva sem szűnt meg a táp tiltása. Végigfújkáltam az egész lapot, sehol nem jelentkezett a melegedés, bár zárlatot nem is nagyon találtam műszerrel.
Visszatéve a schottkyt adtam a PR161 után tápot, semmi sem változott.
(#) antiktelefon válasza airwalker hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Dc in fele lesz valami. A BQ chip vagy a cd3301 szinte biztosan halott, ekkor el sem indul a gép.
HDD az működik, az csak szoftveres dolog.
A PD20 melegedhet akkor, ha dc_in_ss felől táplálász be és PQ17 zárva van és jobbra valahol zárlat van.
Helyedben mondjuk cpu vrm high side feten meg lvds csatlakozón megnézném dc buszon nincs-e zárlat, mert kapcsoló fetek.mögött megbújhat még.
Ha dc jacken táplálsz be akkor felvesz valamit? Detect pinnel óvatosan, egyszer hozzáérsz 20V-tal és csereleted ami mögötte van (talán sio, nem néztem).
Jó lenne valami zárlatot találni, mert akkor könnyebb elindulni, így csak azt tudom mondani cd és bq csere, aztán lássuk mi lesz, úgyis hármasával ötösével kapni alin.
Kondi repedés is lehet akár, de az 1A-en elêg lassa ég csak ki mondjuk. Random helyen betáplálva ac detect miatt nem fog indulni szerintem akkor sem, ha minden jó.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2022
(#) areteosz válasza img hozzászólására (») Dec 30, 2022 / 1
 
Sógornőmè a laptop ès kezdésnek a szervíz lett volna a leggyorsabb megoldás. Egyetem miatt sürgős lett volna. A szervíznek hála lett véve neki egy másik, mondván ez kuka. Mondjuk ennyire jól működő kuka laptopot még soha nem láttam.
(#) img válasza areteosz hozzászólására (») Dec 30, 2022 /
 
Nagyon nagy szerencséje volt.

Az "addig jár a korsó a kútra..." modern változata az "addig rakják a poharat a laptopra, míg bele nem ömlik" lehetne.
(#) xxxyyy hozzászólása Jan 12, 2023 /
 
Sziasztok,

Adott egy 3,5 éves alaplap, ami nem indul el. CMOS elem 0,6V-on volt, amit beletettem helyette az percenként mV-okat veszített a feszültségéből. Ez esetleg utal valamilyen tipikus meghibásodásra?
(A készülék nem laptop, hanem egy AIO: ASUS V222U)
(#) pipi válasza xxxyyy hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Másnapra mennyire merül le, az inkább lehet mérvadó...
Cmos clear megvolt? Mit jelent a nem indul el? be se kapcsol, kikapcsol, muzsikál stb?
Zümmer van rádugva? Ha kiveszed a kártyákat, és a ramot akkor sipákol legalább?
(#) xxxyyy válasza pipi hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Nem ad semmilyen életjelet. A külső táp feszültsége az aljzaton mérhető. Elemcsere előtt a foglalat pólusait rövidre zártam. Hangszórók vannak csak rádugva zümmer nincs (ez egy all-in one gép, gyakorlatilag egy noti alaplap van benne). A ramokat nem vettem ki a lapból, de ilyen esetben nekem az még sohasem segített. Leginkább a hiba érdekessége miatt kérdeztem rá: most beletettem egy másik elemet és 5 perc után lement a feszültsége 2,9V-ra, onnantól drasztikusan lelassult a feszültség esése.
(#) xxxyyy válasza xxxyyy hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Ramok nélkül sem indul és természetesen a bekapcsoló gombot is teszteltem.
(#) img válasza xxxyyy hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Üdv!

Érdemes lenne mégis kivenni a RAM-okat, mert láttam már csodát, amikor annyitól megjavult egy gép (na jó, azért meg is lettek tisztítva izopropil alkohollal a RAM foglalatok lábai, kívül-belül). Ha ettől nem indul el, akkor az EPROM-ot lenne érdemes kiforrasztani és külső íróval beleírni egy tesztelten jó tartalmat aminek előtte kipucoltad az ME szekcióját, ha utána sem indul el, akkor a következő tippem a SIO vezérlő.
(#) xxxyyy válasza img hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Szia,

"Ramok nélkül sem indul " - már kipróbáltam
"(na jó, azért meg is lettek tisztítva izopropil alkohollal a RAM foglalatok lábai, kívül-belül)": 3,5 éves gép esetén ennek még elég kevés az esélye - hacsak nem egy medence mellett használták a gépet mint amivel egyszer találkoztam: TOTÁL ROZSDÁS VOLT BELÜL

Köszönöm javaslataidat, utána olvasok: LOW ESR kodik cseréjén kívűl eddig még nem ástam bele magamat az alaplapjavítás rejtelmeibe...

De miért merül ilyen gyorsan a CMOS elem?
(#) pipi válasza xxxyyy hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Ilyen? https://www.youtube.com/watch?v=FHaq0Rsh_PY
ha hozzá lehet férni, a bekapcsoló gombon tudsz feszültséget mérni? eljut egyáltalán odáig a villany? Nincs valami (smd) bizti a táp csati után?
(#) xxxyyy válasza pipi hozzászólására (») Jan 13, 2023 /
 
Ugyanígy néz ki csak dedikált VGA nincsen rajta.
Nagyon jól hozzáférhető, rámérek azokra a pontokra amiket írtál.
(#) xxxyyy válasza xxxyyy hozzászólására (») Jan 13, 2023 /
 
A nyomógomb két lábán 3,24V van nyugalmi állapotban.
Biztosítékszerű alkatrészt nem láttam a tápaljzat közelében.
(#) antiktelefon válasza xxxyyy hozzászólására (») Jan 13, 2023 /
 
A bq24780 a csatitól jobbra egy akku töltésvezérlő (nagyon gyakori 6-7-8 gen Asus és Lenovo laptopokban) és részben power manager ic. De az rendben kell legyen, ha a fő VRM-ek bemenetén megjelenik a dugasztáp feszültsége.
(#) elactrofan válasza xxxyyy hozzászólására (») Jan 13, 2023 /
 
Szia!
SIO 3.3V és 5 v megjelenik (amennyiben hozzá férhető) ROM 8 pin van 3.2V
(#) xxxyyy válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 13, 2023 /
 
Keressek FET-eket a proci közelében és azon kéne feszültséget mérnem?
(#) xxxyyy válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 13, 2023 /
 
Megpróbálom ezeket hétfőn beazonosítani.
(#) antiktelefon válasza xxxyyy hozzászólására (») Jan 13, 2023 /
 
Igen, azt amin nagy az ellenállás testhez, de nem egyedüli láb(gate).
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jan 24, 2023 /
 
Adott egy vadonatúj laptop. A jelenség az, hogy a Win10 telepítője nem látja a gépben lévő meghajtót. Ezzel a hibával vissza lett küldve és lett rendelve helyette egy másik ugyanolyan laptop, de azon se látja a Win10 telepítője a gépben lévő meghajtót. Mit tanácsoljak a tőlem ~200km-re lévő családtagunknak, hogy mit csináljon? Fontos lenne neki az új laptop.
(#) Udvari Zsombor válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 24, 2023 /
 
Felhívtuk azt az online helyet, ahonnan a laptopot rendeltük és azt mondták, hogy ha már a második produkálja ugyanazt a hibát, akkor lehet, hogy az egész tétel hibás, tehát küldjük vissza, kérjük vissza a pénzt és vegyünk laptopot teljesen máshonnan.
Családtagjaim azt állítják, hogy ha az ember vesz egy laptopot, akkor annak már telepítésre kész állapotban kellene lennie, hogy a kevésbé gyakorlott felhasználóknak is sikerüljön.
Ti mit gondoltok?
Következő: »»   268 / 277
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem