Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   250 / 259
(#) ZSS2 hozzászólása Jan 26, 2023 /
 
Sziasztok! Bosch SGS43f52EU/11 mosogatógépem be engedi a vizet program indításkor,ki is szivattyúzza de a szivattyú nem áll le...ha újra indítom akkor is a szivattyú be indul és nem áll le,15 éves készülék,ebben szeretnék segítséget kérni...köszönöm.
(#) Dino71 válasza ZSS2 hozzászólására (») Jan 26, 2023 / 1
 
Szia! Víz van a gépházban és bekapcsol az elárasztásvédelem. Valami folyik, vagy a keringető szivattyú, vagy valamelyik cső durrant el, de szokott rosszalkodni maga a mikrokapcsolója a hungarocell úszónál.
(#) Epu2 válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 26, 2023 /
 
Néhány év után jártam úgy, hogy málékonnyá vált az eredeti vízcső. Az utángyártott is egy hulladék volt.
(#) ZSS2 válasza Dino71 hozzászólására (») Jan 26, 2023 /
 
Oldalára fordítottam,pár dl víz kifolyt,egy program majdnem végig futott de ismét nem állt le a szivattyú,valahonnan csak folyik...holnap szétszedem és megnézem...
(#) ZSS2 hozzászólása Jan 29, 2023 /
 
A hiba oka a keringető szivattyú tömszelencéje,hol lehet ilyen javítókészletet szivattyú nélkül beszerezni?
(#) még1MbR válasza ZSS2 hozzászólására (») Jan 29, 2023 /
 
Én anno az Orczyban vettem, mert teljesen egyedi darab volt, semmilyen szabványos cuccal nem lehetett helyettesíteni. Nem volt olcsó, valami 10eFt körül volt kedvezménnyel is.
(#) ZSS2 válasza még1MbR hozzászólására (») Jan 29, 2023 /
 
Szia! Köszönöm holnap telefonon érdeklődöm…
(#) Josi777 válasza ZSS2 hozzászólására (») Jan 29, 2023 / 2
 
Ha Budapesten vagy, akkor lehet valamivel olcsóbban meg tudom neked venni, mert van kedvezményem náluk. Holnap megnézem, hogy nekem mennyiért adják.
(#) Gafly válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 29, 2023 / 1
 
Ezért fontos titkolni még település szinten is a lakóhelyet.
Végén még te könyörögsz az információért, hogy ingyen segíthess...
(#) még1MbR válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 29, 2023 / 1
 
Anno nekem is Te voltál a kedvezmény létrehozója, ha jól emlékszem, a gép azóta is tökéletesen működik nagycsaládos igénybevétel mellett!
Még egyszer köszönöm ezúttal is!
(#) Istvan0329 hozzászólása Feb 6, 2023 /
 
Üdvözlet!
Whirlpool ADP 8693 (8542 607 38020) a program indítása után szépen kiszivattyúzza a maradék vizet, beengedi a frisset, elzárja és mikor elkezd mosogatni, a gép első felében lévő túlfolyó csöveken keresztül kifolyik kb 0,5-0,7 liter víz, ami megemeli az úszót és F6E4 hibával kiszivattyúz, majd leáll. Ha elvezetem a túlfolyó vizet, akkor szépen dolgozik tovább, de a következő vízbeeresztés után újra túlfolyik.
Opto szenzor elvileg tiszta. A vizet szépen szivattyúzza ki, a vízbetöltést leállítja, amikor kell.
Mi mehetett tönkre benne?
Köszönöm, ha valaki tud segíteni.

IMG-0018.jpg
    
(#) Josi777 válasza Istvan0329 hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Amikor befejezi a vízvételt, nyisd ki az ajtaját és nézd meg, hogy mennyi víz van benne. Ugyanis az a cső a túlfolyó cső és elvileg akkor folyhat ki belőle víz, ha túl sok vizet vett a gép. Ennek az oka lehet pl. az átfolyás érzékelő mágnesének a gyengülése vagy a reed relé bizonytalansága.
De ritkán az alsó mosókar is okozhat ehhez hasonló hibát, amikor a kar oldalán elenged a hegesztés, ami csak akkor látható, ha egy kicsit "eldeformálod" a kart, pl. enyhén megcsavarod. Ilyenkor a víz egy része a repedésen oldalra is tud spriccelni, ami egy vonalban van a túlfolyó csövekkel.
Amit még lehet ellenőrizni, hogy az oldalában lévő alkatrész, ami egy víztartály, megtartja-e a vizet a feltöltés után vagy lassan belefolyik a mosótérbe a víz. Ilyenkor a regeneráló szelep rossz, nem zár le rendesen.
(#) Istvan0329 válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Nagyon köszi a gyors választ. Az alsó mosókar valóban elengedett. Próbáltam megragasztani, de egyelőre sikertelenül. A fene gondolta, hogy ettől lehet ez a hiba. Meg tudom valamivel barkácsolni, vagy keressek újat?
(#) Josi777 válasza Istvan0329 hozzászólására (») Feb 6, 2023 / 1
 
Elvileg kicsi réz facsavarral össze lehet csavarozni, de van egy "trükkös" ragasztás. A kar oldalát letisztítod és felcsiszolod, érdesíted. Az illesztést egy kicsit meg is kaparhatod, hogy legyen egy kis vályú. Vékonyan szórd meg szódabikarbónával, majd annyi pillanatragasztót teszel rá, hogy még ne folyjon le, szóval jó sokat. Majd megszórod bőségesen szódabikarbónával. A felesleges szódabikarbónát lefújod. Kis idő múlva már használhatod is.
(#) Istvan0329 válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Hmm Nagyon köszi.
Most csak gyorsan betekertem rag.szalaggal, hogy kipróbáljam. Teszt progi lefutott hiba nélkül.
A "trükkös" ragasztást megpróbálom. Köszi mégegyszer a segítséget!
(#) kaqkk válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Tényleg "trükkös" ha víz éri kioldódik a szódabikarbóna csak a "szivacsos " pillanatragasztó marad ... Az elv nem rossz de én inkább valami olyan töltőanyagot használnék amit nem old ki a víz .
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2023
(#) Josi777 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Hányszor próbáltad, hogy ennyire magabiztosan állítod?
(#) kaqkk válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
A józan ész azt mondja hogy víz közelében ne használj vízoldható töltőanyagot (elég egy kis repedés a ragasztón és kioldódódik ... ) Egyébként a tanult szakmám vegyész . De mint írtam az elv jó csak más dolgot kéne a ragasztóba szórni, talán műanyagreszeléket . De lehet hogy a legjobb megoldás valami kétkomponenses műgyanta ragasztó lenne ami "vastag" és ragad is a műanyagra .Ma már szinte minden feladatra lehet kapni ragasztót kár a neten látott okosságokkal kinlódni .
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2023
(#) Josi777 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 6, 2023 / 1
 
Értem. Szóval nulla tapasztalattal állítasz valamit, amiről semmit sem tudsz, amiről csak feltételezésed van, de azt viszont magabiztosan. Több kérdésem nincs, mindenki úgy oldja meg, ahogyan tudja vagy akarja.
(#) kaqkk válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Trükkös ragasztót én is tudok : acetonban vagy etilacetátban oldott hungarocell , ragad is és + pont hogy nem oldja a víz
(#) kaqkk válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 6, 2023 1 / 1
 
Igen nulla tapasztalattal, én nem kókányolok ... ha valamit ragasztani kell utánanézek mivel lehet és érdemes ragasztani . Műanyagokat leginkább olyan ragasztóval aminek az oldószere oldja , vagy legalább lágyítja az adott anyagot és rendesen kötődik hozzá.
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2023
(#) még1MbR hozzászólása Feb 6, 2023 /
 
(#) kaqkk válasza még1MbR hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Persze a címében is benne van , neppertrükk hogy meddig működik az a kérdés ....
(#) Dino71 válasza Josi777 hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Én egy spaklit szoktam felmelegíteni és végighúzom a repedésbe. Ahol elhaladok ott nyomom össze folyamatosan.
(#) kaqkk válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Műanyag hegesztés házilag , ahol nincs nyomás feszítés nagy erőknek nem kell ellenállni tökéletes megoldás ...
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2023
(#) Dino71 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Tudom, gondoltam elárulom
(#) kaqkk válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
Ha még a spaklis hegesztés után egy kis + műanyagot (nem árt ha azonos az a hegesztendő meg a felvitt anyag) ráolvasztasz hőlégfúvóval mondjuk vezeték szigetést vagy kábelkötegelőt akkor örök élet meg két nap .
(#) Dino71 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 6, 2023 / 1
 
Az úgy már csúnya. Ezt szinte észre se venni. És ugyan úgy tart mint az eredeti. Az ott már szét nem jön. Felesleges még puklizgatni, fölösleges. Ez a megoldás gyors, tartós és szinte észrevehetetlen. Próbáld ki.
(#) kaqkk válasza Dino71 hozzászólására (») Feb 6, 2023 / 1
 
Ha lesz valami törött műanyagom ígérem kipróbálom ...
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2023
Következő: »»   250 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem