Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hőkamera
 
Témaindító: rabego, idő: Márc 29, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) SzilCsong hozzászólása Jan 28, 2023 /
 
Sziasztok

Venni akarok hőkamerát, az elektronikai szerelésen és a házam hőszigetelés vizsgálatán kívül villanyszerelési problémák felderítésére is esetleg alkalmas?
Pl a falba/ gipszkarton mögött lévő kábel, esetleges túlterhelése, wago csatlakozónál előforduló kontakthiba... Ezeket látja?
Tudom, hogy nem lát át a falon, de ezeket se látja?
kamera
Ezt néztem ki, mi a véleményetek?
(#) StMiklos válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 28, 2023 / 1
 
Szevasz!

Ez itt egy hőkamerás felvétel, igaz a profi kategóriából, csak ehhez jutottam hozzá.
Minap készült MMfal alu. vezetékezést kellett valahogy használhatóra hozni. Hogy marad-e vagy sem így, majd kiderül.
Wago+paszta+mosógép vezetékezés készült korábban.
Ijesztőnek tűnik amit látsz, de ez nagyon intelligens kamera, a képen látható min és max közé oszt be, maximalizálva a felbontást. Van hozzá normál kép is, bár nem egy helyre néznek..

Alul az adat: min:24 max.28, miközben terhelve van.
Megfelelő (Testo) szoftverrel bármelyik pontra rakod a célkeresztet, mondja a hőmérsékletet.
Tudom, Te egy konkrét típust kérdeztél, csak annak kapcsán tettem fel ezt ide.
Hűtőrendszeren mondhatni csodadolgokat lehet látni.

Üdv: StMiklos
(#) djusee válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 28, 2023 / 1
 
CAT S62 telefonomon van hőkamera, sokszor hasznos kis kellék tud lenni. Gipszkarton mögött lévő kábelt megfigyelni szerintem nehezebb dolog mint sima vakolat alatt. A kábel át kell hogy melegitse a vakolatot(elég ha csak egy kicsivel is) hogy meg tudd találni a kábelt mivel ez nem "átlát" a dolgokon hanem a dolgok felületéről sugárzott höt tudja megjeleníteni. Az alábbi képen egy érdekes szituban használtam, ismerösnél a szigetelés(hungarocell) mögé befészkeltek a darazsak, nyáron reggel amikor hüvös volt meg tudtam határozni a fészek pontos helyét, ezután már egyáltalán nem elektro ami következett. . De így tudtam végig követni a hideg/meleg csöveket a falban, csak folyatni kellett kicsit a vizet.
(#) SzilCsong válasza StMiklos hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
szia

Köszi, nyilván így kibontva fogja látni, efelöl nincs kétségem. Csak valamelyik villanyszerelős témába olvastam, hogy hőkamerával is át szokták vizsgálni a rendszert.
Úgy gondolom, hogy a falon max akkor fog meglátszani a melegedés, ha már ment egy fél órát.
(#) Bakman válasza SzilCsong hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
Hasonló tudású volt nálam párszor. A viszonylag kis felbontás miatt messziről nem látszanak a kis területű hőforrások de kicsit közelbbről (1 - 1,5 m) már jó eredményt ad.

Házat körbenézni (kivül és belül) megfelelő. Falban lévő kábelek melgedését csak akkor fogod látni vele, ha azok a falnak, doboztetőnek is átadják a hőt, ez általában meg is történik. Gipszkarton a szigetelések miatt már határeset. Kis eltérést is észre lehet venni, ha a kamera látószögébe nem kerül zavaró hőforrás vagy be lehet állítani a mérési tartományt.

Kis gyakorlással nagyon jól használható eszközök, nevezett kamerának van reklámvideója, valós teszttel. Ennyi pénzért jó ár/érték arányúnak tűnik: YouTube: TOPDON TCView TC001.
(#) SzilCsong válasza Bakman hozzászólására (») Jan 28, 2023 /
 
köszi, megrendeltem
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 12, 2023 /
 
Megjött a TC001
leteszteltem és írok pár észrevételt róla:
-Érzékenységébe nem csalódtam, sőt, nagyon meg vagyok elégedve, mellékeltem pár képet, tisztán kivehető a padlófűtés csőkígyója.

-Ami nem nagyon tetszik, a hozzá tartozó szoftver, nem jegyzi meg a beállításokat, ill időnként lefagy, ami lehet, hogy a teló sara, úgy saccolom, eléggé megizzasztja a telefon processzorát. (xiaomi 11 lite)
ahogy elnézem, már fölemelték az árát, bár eddig se értettem, mi a jóég kerül benne ennyibe?
(#) jdani hozzászólása Szept 24, 2023 /
 
Sziasztok. Telefonomon van hőkamera, de a telefon hátlapja ramaty állapotban van, cserélném azt.
Viszont hátlapból, csak azt a verziót tudom beszerezni, amelyik telefonon a hőkamera helyett sima kamera van.
A probléma itt az, amíg a hőkamera előtt egy infra szűrő üvegecske van, addig a másik verzión a hőkamera helyett lévő sima kamera előtt, csak egy átlátszó üveg van. Kérdésem, ha ilyet hátlapot használnak, ahol a hőkamera előtt nem egy fekete infraszűrő üveg lenne, hanem csak simán egy átlátszó üveg, mi változást vennék észre a hőképek készítésében?
(egyszer levettem a hátlapot, és anélkül próbáltam hőképet csinálni, változást nem tapasztaltam.
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Az átlátszó üveg szemmel nézve átlátszó. Lehetséges, hogy az infravörös fény már nem, vagy csak részben megy át rajta.
(#) bbb válasza jdani hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Nagy esélyed van rá, hogy a sima üveg megfogja neked az infra tartományt és így nem fog működni. Próbálj olyat szerezni, amelyik rávaló, vagy meg kell próbálnod azt az üveget átrakni a régiről.
(#) jdani hozzászólása Szept 24, 2023 /
 
Gondolkodtam azon is, hogy régiből kiveszem, ha sikerül egybe..
Csak amit mondtam, próbáltam fekete üveg nélkül is, de nem vettem észre hogy nem jól működne..
(#) bbb válasza jdani hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Nélküle nincs baj. Vele van baj. Az új hátlapból ki is veheted az üveget, akkor is működni fog, de ha benne hagyod, akkor azon nem feltétlen fog átlátni. Szerencsés esetben csak tompítja az eredményt, de simán blokkolhatja is az egészet és akkor csak egy foltot fogsz látni vele.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem