Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   356 / 360
(#) djadji hozzászólása Feb 3, 2023 /
 
Megint bajban vagyok.
Pic12F629, belső órajel.
Oké, 4 Mhz a belső órajel sebessége. de hogy a fenébe csináljak ezzel egy órát? Nem kell hogy pontos legyen, de azért ne 90 perc legyen egy óra
Timer megszakításokat nézve nincs kerek Hz az előosztók között. Ilyenkor mit lehet tenni? Állítgatom és tesztelem egy óra alatt mennyit siet vagy késik és "állítgatom"?
Vagy van pl 1,907 Hz-es megszakítás. Mit lehet vele kezdeni? Elszámolok 19 ig és akkor az 19 másodperc? Más megoldás van erre?
(#) kaqkk válasza djadji hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
TMR2 ben a 256 os osztás átírható 250 re és a többi osztóval színte bármilyen egész értéket 50-100-stb innen meg már csak a megszakítást kell megírnod .Nézd meg a videókat
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2023
(#) djadji válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
ó. Köszönöm. És a videókat is, nagyon hasznos.
(#) niedziela válasza djadji hozzászólására (») Feb 3, 2023 1 /
 
tmr0-t is be lehet állítani kerek frekvenciára egy sor c-vel, meg némi matekkal.
Csak ahogy mást is, ennek a fránya picnek is az elején kellene kezdeni a tanulását mert igy csak egy sötét folyosón szédelegsz.
(#) djadji válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Kicsit hülye kérdésnek érzem, de nem tudok rájönni.
PIC-kel hogyan tudok áramerősséget mérni? Azt szeretném tudni, hogy egy 5V-os töltőkábelen milyen áramerősség mérhető és ebből következtetnék a töltöttség mértékére.
Ha tudom az ellenállást és a feszültséget, akkor kiszámolom az áramerősséget, de a kapcsolást nem tudom elképzelni...
(#) niedziela válasza djadji hozzászólására (») Feb 3, 2023 1 /
 
Volt egy ember úgy hivták, hogy Georg Simon Ohm.
Öt keresd meg a neten.
(#) kokozo válasza djadji hozzászólására (») Feb 3, 2023 / 1
 
Egy ellenállás 2 pontját méred adc-vel és abból megvan a fesz esés, abból és az ellenállás értékéből meg az áram..
(#) Bakman válasza djadji hozzászólására (») Feb 3, 2023 / 1
 
Ha az az 5 V-os kábel egy telefontöltő, akkor célszerű Hall elemes árammérőt használni, sokkal egyszerűbb lesz az áramkör. Pl. ACS712-5A-M. A mérendő árammal sorba kell kötni a zöld sorkapcsokat, a másik oldalra tápfeszültséget kell adni az IC-nek. Az IC kimeneti lábán az átfolyó árammal arányos feszültség fog megjelenni, amit már lehet mérni a PIC ADC moduljával.
(#) djadji válasza kokozo hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Ez eddig oké, az elv megvan. A kapcsolást nem tudom elképzelni. A teljes töltőáramot át kell folyatnom egy ellenálláson, és alul felül mérem a feszültséget. Akkor annak egy elég kis ellenállásnak kell lennie, hogy ne korlázza az áramot töltés közben, és ne melegedjen nagyon. Viszont azon nehéz lesz mérni a feszültésg esést. Jól gondolom?
(#) djadji válasza Bakman hozzászólására (») Feb 3, 2023 /
 
Köszönöm szépen! Ez nagyon jó megoldásnak tűnik!
(#) Bakman hozzászólása Feb 5, 2023 / 2
 
Annak, aki még nem látta: Flowcode v10: Bővebben: Link.
(#) kaqkk hozzászólása Feb 13, 2023 /
 
Egy jól használható gombkezelés . A javítási-fejlesztési ötleteket szívesen látnám ...

MENÜ.fcf
    
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
A feladatot sokféleképpen meg lehet oldani, ez is egy megközelítés. Én használom a mellékletben lévő megoldást is. Ha a gomb lenyomása hosszú ideig tartó (250 ms vagy több) folyamatot generál, akkor a felengedésre nem várakozok.

MENU.fcf
    
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
Régebben hasonlót használtam , viszont azt vettem észre hogy a 3 gomb által használt ciklusok "kiejtésével" majdnem 10% programmemóriát spóroltam a jóöreg628 nál ,és egyáltalán nem fogja a program futását .
(#) Baxi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Nagyon menő, köszönöm! s tényleg semmi idő vagy korlát nincs benne? Mi történhetett, ingyen a mai világban valami?
(#) Bakman válasza Baxi hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Csak ezek ingyenesek: Bővebben: Link.
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Csak gyakorlásra limitáltan és 30 napig ingyenes, ezt tegyük hozzá..
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
30 napig működik minden, azután csak azok az eszközök maradnak teljes értékűek, amelyek a linkelt oldalon vannak. Pl.:
PIC16F15323
PIC16F18877
PIC18F25K50
PIC24FJ128GA702
dsPIC33EP256MU806
GameCode
(#) kokozo válasza Bakman hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Ezt írtam én is Utána meg kell venni valamelyik chip packot, ami típusonként 35000Ft kb
(#) Bakman válasza kokozo hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Nem. A 30 nap lejárta után a jelzett kontrollerekre, feljlesztőlapokra továbbra is ingyenes, mindenféle pakk vásárlása nélkül.
(#) Baxi hozzászólása Feb 15, 2023 /
 
Így már értem helyre állt a világ rendje, hogy nem ingyenes
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Idézet:
„30 napig működik minden,”

30 napig full-ban megy a minden ? Jól értem ?
Érdemes letölteni, vagy teljesen szét van dizájnolva a lényeg meg elveszik ?
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2023
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Feb 15, 2023 / 1
 
Nem ! Bármeddig megy benne minden (mármint a 10 es verzióban) csak a hex re fordítást nem engedélyezi , ebben nincs próbaverzió csak ingyenes amiben az a korlátozás hogy csak játékra jó . Egyébként 101 fontra jön ki egy chip pack ha veszel rá licenszet .
Idézet:

There is no trial version for v10. It is just "purchased" licenced or "free" licence, all the components are free now so we felt that a trial was not warranted.

Regards,

David”
Ezt a levelet kaptam a "gyártótól"
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2023
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Értem, minden funkció működik, csak nincs hex kimenet.
Kicsit csodálkoztam is, hogy 30 napra mindent odaadnak ingyen.
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Idézet:
„Ezt a levelet kaptam a "gyártótól"”
Ezt miért nem írják ki az oldalukra?
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Idézet:
„Érdemes letölteni, vagy teljesen szét van dizájnolva a lényeg meg elveszik ?”
Egy másik fórumon írt tapasztalat szerint az utóbbi. Én nem tudok nyilatkozni, nem próbáltam ki.
(#) niedziela válasza Bakman hozzászólására (») Feb 15, 2023 / 1
 
Kicsit éreztem, hogy ez lesz.
Nem tudom miért kellett az 5.x után elmenni egy into the future mode -ba.
Az 5.x felület tökéletes volt, a lényeget kellet volna tolni a további verziókban.

Persze ez szubjektiv gondolat
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Feb 15, 2023 /
 
Egyszerű , letöltöd kipróbálod ha tetszik megveszel egy chip packot , ha nem akkor letörlöd és maradsz az 5 nél . Sőt ! Ha belenézel a fejlécben lévő link alatt a youtube csatornába ott is van szerintem videó a 10 verzióról ...
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2023
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 15, 2023 / 1
 
Idézet:
„Ha belenézel a fejlécben lévő link alatt”

Jó ötlet !
Belenéztem. marad ami van.
Következő: »»   356 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem