Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3834 / 3950
(#) toth1996 hozzászólása Feb 21, 2023 /
 
Sziasztok.
Ha ennek a modulnak igy kell működnie ahogy a videón akkor jó a modulom.
Azt hittem ez olyan hogy beállítok 1 amperes korlátot és nem le old ha nem azon tartja.
Bővebben: Link
(#) toth1996 válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Szia .
A áramkorlátozó kapcsolásba mi dönti el hogy az le old x-y áramnál vagy csak nem enged rá több áramot?
(#) harcipocok hozzászólása Feb 21, 2023 /
 
Sziasztok!

Ezeket az aranyozott tüskéket mivel érdemes forrasztani?
A sima nem aranyozottat nagyon könnyen forrasztom 290 celsuis fokon a SN=60%; PB=40 % összetételű ónnal, de az aranyozott nem nagyon folyik rá szépen.
Folyasztószert meg nem merek használni, valahol olvastam hogy kis mértékben vezethet... Mikrovezélrő lábainál így nem szívesen használnám...
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Feb 21, 2023 /
 
Keletkezett egy dilemma: adott egy mono leválasztós jack aljzat és egy soros ellenállás.
‒ ha nincs csatlakoztatva bemenet, akkor rákerül egy mikrofon kapszula az áramkörre
‒ de ha továbbra is ott marad az ellenállás sorban, mikor nincs bent dugó, akkor használhatatlan
Hogyan érhetném el, hogy csak akkor legyen jelen a soros ellenállás, ha dugó van csatlakoztatva?
(#) vargham válasza harcipocok hozzászólására (») Feb 21, 2023 / 1
 
Ugyanígy forrasztom, csak 320 fokon. SMD MCU lábainál is. Szoktam használni folyasztószert. Semmi gondot nem okozott eddig. Alkohollal mosom. Ha kell segít az ultrahangos mosó.
(#) Lamprologus válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Egy rajz sokat segíteni, hogy mit is akarsz!
Mit jelent, hogy használhatatlan, meg mi?
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza Lamprologus hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
A linkelt leválasztós mono aljzat van beépítve, ez vált a bedugott dugó és a mikrofon kapszula között. De az aljzattal sorbakötött ellenállás csak akkor szükséges, ha dugó van bedugva (nagy jelszint), csak bedugott dugó esetén kellene jelen lennie, mert amúgy az ellenállás miatt nem használható a mikrofon.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2023
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Hát dehát... Ha a jack-dugó elé, a "madzagjába" építed be az ellenállást -akkor csak akkor lenne ellenállás, ha be van (vannak, egy darabban) dugva.
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Bárcsak annyira könnyű lenne, de egy másik eszközhöz is használom azt a közdarabot, amivel csatlakozok ehhez is, így a jack dugóba nem építhetem be...
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Beleépíted és raksz egy kapcsolót rá. Konkrét dolgok ismerete nélkül nem lesz jobb tipp.
(#) antiktelefon válasza harcipocok hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Jó minőségű flux kell, itthon a loctite multicore hestoreból, de alkohol nehezen hozza le. Kínából csak a Mechanic sd360, semmi más. Ha komolyan gondolod, akkor meg Amtech nc559 flux CSAK eredeti, usaból, vagy hivatalos viszonteladótól amazonon ha olcsó akkor szemét, nem eredeti, 90% hamis annak, ami kapható)
Minden BGAs munkához is ezt használom, messze a legjobb és lemosható.
(#) Firefighter1 hozzászólása Feb 21, 2023 /
 
Sziasztok!
Létezhet olyan hogy egy töltőkàbel tönkremegy...
Jójó persze nem úgy... Vettem, a linken szereplő Töltőkábel link
kàbeleket.
Amikor megjött nagy volt az öröm.. a telefon mérése szerint, valóban mindegyik àtengedi a töltő álltal biztosított 4800 milliampert!
Igen àm, de az egyik kábel 2 hét utàn, elkezdte, hogy 300-350 milliampernél többet nem enged àt, és valóban... Mert a töltés drasztikusan hosszú lett!
De csak ez az egy kábel... A màsik kettő ugyan olyan jól szuperál!
Azt hittem hogy ezek "csak" kábelek... Lehet hogy valami megmukkant benne?

Köszönöm
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Feb 21, 2023 /
 
Ügyesen, tűvel kicsipogtatnám azt a kábelt, amennyire lehet... Nagyítóval belekukucs, valamelyik érintkező elgörbült, kitágult...
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
Az áramkörhöz két szál drót megy innen, az átkapcsolást itt a mono aljzatnál kell kivitelezni.
A lényeg az, hogy mikor nincs dugó bedugva, akkor úgy kellene viselkednie az ellenállásnak, mint ha ott se lenne.
(#) toth1996 hozzászólása Feb 22, 2023 /
 
Sziasztok.
Labortápnál egy 10k Ohm potméterrel lehet állítani a feszültséget de ez borzalmasan érzékeny. Pici tekerés 1-2v.

Láttam olyat hogy 2 pót méter van az egyikkel durván másikkal finoman lehet beállítani a feszültséget.
Ilyen kor sorba kötnek egy kb 1kOhmos potmétert?
(#) Jonni válasza toth1996 hozzászólására (») Feb 22, 2023 / 1
 
Ha nagyobb tekerőgombot raksz rá pontosabban be lehet állitani. Vagy van a drága megoldás, a neve "TRIMMER precíziós többfordulatú forgóhuzalos potméter"
(#) proli007 válasza toth1996 hozzászólására (») Feb 22, 2023 / 2
 
Hello! A megoldás függhet a tápegység szabályzókörének kialakításától is.
A "pót méter" a tartalék méterrúd. A "potenciométer", az a szabályzó..
(#) Udvari Zsombor válasza toth1996 hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
Ugyanolyan potméterből kellhet neked többfordulatú, amennyiben a tápodban nem olyan típus van.
(#) Patópali válasza toth1996 hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
Szia!
Elvileg lehet. Próbáld ki. Az 1 K poti középső lábát az egyik szélsővel kösd össze. Így kösd be a 10K poti 0 Voltos kivezetését megszakítva.
Üd.

DSCN0604.JPG
    
(#) Patópali válasza toth1996 hozzászólására (») Feb 22, 2023 / 1
 
Szia!
Megnéztem a rajzodat. A 10 -es pont és test közé kell tenni az 1 K potit.Előtte a fóliát értelem szerűen át kell vágni a poti mellett.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2023
(#) toth1996 válasza Patópali hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Köszönöm az infót kipróbálom.


Közben még mindig foglalkoztat a kérdés hogy lehet úgy alakítani a kapcsolást hogy "Visszahajló karakterisztikájú túláramvédelem." modon működjön a labortápom?

Leginkább azért lenne nekem jó ez a módszer mert igy tudom korlátozni egy 3.7 akkumulátor töltésénél az áramot.
(#) domel hozzászólása Feb 23, 2023 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy egy Mosfet adatlapján miből lehet megállapítani, hogy a Gate-re mekkora feszültséget kell kötnöm, hogy a Mosfet teljesen nyitva legyen? Egy 24V-os izzó elé tettem egy IRFZ44N -es Mosfetet, nagy naívan rákötöttem a 24V-ot a Gate-re, de csak 20V-ot kap az izzó, és persze melegszik a Mosfet. Eddig azt hittem, hogy a Mosfet-et 0-20 Volttal lehet szabályozni, de úgy tűnik, nagyon nem.
(#) vrbr válasza domel hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Az izzó a 2-es kivezetés és a pozitiv táp közt van?
Mert ha mondjuk a 3-as kivezetés és a negativ táp
közé teszed az izzót akkor az van amit leirtál...

IRFZ44N.png
    
(#) kendre256 válasza toth1996 hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Neked nem a visszahajló karakterisztika kellene a töltéshez.. A visszahajló karakterisztika arra jó, hogy rövidzár esetén ne fűtsön sokat az áteresztő tranzisztor (és ne menjen tönkre), a töltéshez viszont áramgenerátor kell (maximált kimenő feszültséggel).
Visszahajló karakterisztika
Azt nem tudom, mit kellene változtatnod a kapcsolásodban, hogy áramgenerátoros legyen, de alighanem az egészet (gondolva a megnövekedett disszipációra is).
(#) domel válasza vrbr hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Valóban a 3-as kivezetés és a negatív táp között volt az izzóm! Nem gondoltam hogy ez számít, de az indiai youtuber videójában az előbbi kapcsolás volt

Köszi a gyors válaszod!
(#) pipi válasza domel hozzászólására (») Feb 23, 2023 / 1
 
Adatlapban szokott lenni gyönyörű diagram Ha megnézed a hestoreban az adatlapját, ID-VGS diagram.Ha 24V-ot csaptál a Gatera, lehet ki is nyírtad...
Absolute Maximum Ratings
VGS Gate-to-Source Voltage ± 20 V
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2023
(#) toth1996 válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Akkor mi a kapcsolása annak az áramkorlátozó fajtának amikor az áramot be tudom szabályozni?
(#) kendre256 válasza toth1996 hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Egyszerűbb, ha veszel egyet a
Hestore-ból.
Vagy vehetsz (postai vámkezelési költséggel) kb. ugyanannyiért
az aliról ugyanolyat, "cserébe" várni kell rá több mint egy hónapot...
(#) toth1996 válasza kendre256 hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Lehet ez marad
(#) Régi motoros válasza toth1996 hozzászólására (») Feb 23, 2023 /
 
Hogy még jobban megkavarjalak, megemlítem, hogy a linkelt áramkör ugyan megfelelhet a célnak,
de nem jelzi mikor van kész a feltöltés. És ez lítium aksiknál nem szép, hanem inkább csak kényszermegoldás.

Hivatalosan olyan áramkörre volna szükséged, amin ez is beállítható, tehát minimum három potméteres töltőt vadásznék a helyedben. Első a feszültség beállításra, második a töltőáram beállításra, harmadik pedig a töltőáram küszöbérték beállításra. Pont a leg lényegesebb információt ugyan nem írtad még (vagy csak átsiklottam fölötte), hogy mégis milyen kapacitású és feszültségű akkut akarsz tölteni.
Mert csak ennek ismeretében lehet kiválasztani a megfelelő töltő áramkört is.

De egyébként van ennek a témának is topikja...
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2023
Következő: »»   3834 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem