Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK erősítők javítások
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Lapozás: OK   41 / 42
(#) Aldure válasza reloop hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Hát ha pontosítod az észrevételed akkor világosabb lenne. Így több dologra tudok gondolni.
1. Miért-nem smd kondit használt ha már egyszer utólag kellett ráforrasztani egy másik alkatrészre.
2. Az egyik kondi negativ erre a másik arra áll ha azt feltételezzük hogy a két meghalytó rész szimetrikus. Akkor ez hiba.
3. A kondik közel vannak a bordához.

De szerintem az első pontban leírtakra gondoltál.
(#) reloop válasza Aldure hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Minden bizonnyal behajtották az LME rögzítőcsavarját, aztán mókolták be egy előre nem tervezett helyre az elkót.
Nagy szerencséje Rowland-nek, hogy nem posztol a Ki mit épített? topicba
(#) Aldure válasza reloop hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Igen. 5 millió forintért ez a mókolás elég gáz. De úgy vannak vele a teteje úgy is rajtavan jó az úgy alapon, csak a hang legyen jó
(#) abstrax válasza reloop hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Sziasztok! Jól látom, hogy itt valahogy úgy lehet megoldva, hogy LME49810-es driver IC-k hajtják meg a végtranzisztor-párokat? Ez az IC elég vadállat 200V-os tápig elmegy (+-100V max.)... A Lundahl-trafók pedig lehet a szimmetrikus XLR-bementeket aszimmetrizálják (nem elektronikus balanced-inek, hanem trafósan)? Bár ezek az LL1588-asok 1:1-es áttételűek, lehet csak galvanikus leválasztók?.....hmmmm. Érdekes lenne erről egy komplett kapcsolási rajz (ámbár nem hiszem, hogy publikus...)
(#) mcc válasza abstrax hozzászólására (») Feb 27, 2023 / 1
 
Sajnos az LME49810-et sem gyártják már Minden jobb alkatrész kihal lassan...
(#) Aldure válasza abstrax hozzászólására (») Feb 27, 2023 / 1
 
Valami ilyesmire gondolsz?

LL1588.jpg
    
(#) abstrax válasza mcc hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Huh, akkor azért nem látom sehol sem? Próbáltam keresni idehaza, de csak Ali vagy Ebay....hát, tényleg nagy kár lenne, pedig szívesen kipróbáltam volna ezzel valamit....
(#) Aldure válasza abstrax hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Miért az Ali vagy ebay nem jöhet szóba?
(#) abstrax válasza Aldure hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Igen, valami ilyesmire tippeltem....
Én használtam Lundahl-okat már, igaz más alkalmazásban....
Baromi drágák (akkoriban volt 100 Eur körül darabja!), de igen jó hangú svéd cucc...
Nekem jó tapasztalatom van mikrofon preampokban a 1538 ill. 1517-es párossal (előbbi 1:5-ös bemeneti, míg utóbbi 1:1-es kimenő trafó).
Ez utóbbit volt, hogy csak "kolorizálásra" használtam vonal szinten - csak átengedtem rajtuk a jelet, de kellemesebbé tette pl. a digitális források hangját.
Szintén jó párosítás a 1576 (in) és 1585 (out) - ezeket gyári berendezésekban láttam, én magam még nem próbáltam ki.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2023
(#) mcc válasza Aldure hozzászólására (») Feb 27, 2023 / 1
 
Hamisítványok tárháza...
(#) abstrax válasza Aldure hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Hát...sajnos az utóbbi időben rengeteg bóvli jött onnan (részben a saját hibámból) - többek közt NOS (new old stock)-nak mondott germánium tranzisztorokkal jártam meg, vagy a nemrég említett (kínai) STK-hibrid IC-kkel... Sajnos nagyon nehéz kisakkozni, hogy mi a "fake", és mi eredeti esetleg. Ja, Vactrol-t (kvázi optikai adó-vevőt) is sikerült benyalnom (VTL5 és társai), pedig ugye elvileg "csak" egy egybe tokozott LED és LDR... de sajnos köszönő viszonyban sincs az eredetivel.... de ez csak pár példa, mostmár igyekszem óvatosabb lenni...
(#) Aldure válasza abstrax hozzászólására (») Feb 27, 2023 / 1
 
Hát nem tudom, én is sok dolgot rendeltem és rendelek is de nekem 1 esetben volt csak hamis cuccom az egy SI1050G volt 3 ból 1 a kettő stk hamisítványt meg itthon vásároltam üzletből szóval ennyit erről. STK IC-ben nagyon nem reménykednék hogy találsz eredetit csak úgy ha egy bontatlan készüléket veszel és te bontod ki. Nagyon ritka már az eredeti STK. Nézd meg ezt ez elég helytakarékos kivitel. LME49810 AMP
(#) reloop válasza Aldure hozzászólására (») Feb 27, 2023 / 2
 
Azt az utat tartom jónak amit Te is választottál, le kell gyártani a kapcsolást diszkrét elemekből a lehető legkompaktabb formában.
Van annak súlya, hogy a hibrid erősítő modulok írmag nélkül pusztultak ki. Már az eredeti technológiával készültek is rosszul viselték a meleget és a túlterhelés. A vékony-film helyett közönséges NYÁK-ra épített felületszerelt utángyártás ott sül meg a zárt "koporsóban", mert a vásárlók elvárják az eredetinek megfelelő kinézetet. Úgy látom az a sajnálatos helyzet állt elő, megfizethető eljárással csak használhatatlan terméket lehet előállítani.
A mini-hifi és sokwattos hangú TV dömpingje idején ez volt, ezt kellett szeretni. Mára a Downsizing-ot leuralta a "digitális" erősítő - megjegyzem nagyon helyesen, már a hatásfoka miatt is.
Az STK és társai kapóra jöttek az asztali erősítők gyártóinak. Pikk-pakk összerakták a készüléket, némelyek belseje kongott az ürességtől.
Mint írod is, akadnak köztük szívhez nőtt példányok, ezek megmentésén érdemes fáradoznunk.
(#) Aldure válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
Megérkeztek a darlingtonok amint lesz egy kis időm, ki is próbálom őket.
(#) Aldure válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
DENON AVC-X8500H Minden csatorna egy pár DHCT-A3/DHCT-C3 nagyáramú Darlington kompozit tranzisztort alkalmaz, amelyeket a Japan Sanken Company a Denon számára szabott meg a push-pull erősítéshez (High Power Darlington Pair Tranzisztor), amelyek maximális teljesítménye 160 W.

Tehát a Sanken gyártotta ezt is a DENON-nak
(#) Aldure hozzászólása Márc 2, 2023 / 1
 
Már az egyik oldal szól! Eddig anomáliát nem nagyon találtam. Majd egy nagyobb műterhelést rá akasztok hogy megnézzem nagyobb teljesítményen mit tud. És majd kb 50 Wattal fogom járatni egy darabig.
(#) Aldure hozzászólása Márc 18, 2023 / 4
 
Már alakul a dolog.
(#) Aldure hozzászólása Márc 19, 2023 / 5
 
4 Ohm műterhelésen járattam őket felváltva. 100Hz en 4A kimenő árammal és 15V kimenő fesszel. A gyári borda sztereó terhelésben nem tudná lehűteni a két oldalt csak ventilátor beiktatásával. De nem is erre tervezték az erősítőt, hogy hosszú ideig ekkora terhelést kapjon.
(#) Suba53 válasza Aldure hozzászólására (») Márc 19, 2023 / 1
 
Le a kalappal! Szuper lett, gratulálok.
(#) Aldure válasza Suba53 hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Köszönöm! Igyekeztem
(#) Pedrobácsi hozzászólása Jún 12, 2023 /
 
Sziasztok!
Kérdésem az volna, hogy a hozzám került Philips erősítőben van egy STK2129. Mindkét oldal betáp lábai totál zárlatba vannak. Más hibáját eddig nem találtam. Ez mitől lehetett? Esetleg kimenet zárlat vagy túlmelegedés?
(#) ONKYOS válasza Pedrobácsi hozzászólására (») Jún 12, 2023 /
 
Túlmelegedni nem tud, van mindegyik Ic-ben, hőmegfutás elleni védelem, de kimeneti zárlat-túlterhelés elleni védelem is.
(#) djkoko hozzászólása Júl 4, 2023 /
 
Sziasztok!
Került hozzám egy Universum csodából bontott STK4142II végfok trafóval együtt. Elméletileg működik, hallgatták. Egyenirányításig mértem, az rendben van. Kérdésem, hogyan lehetne bekapcsolni, ha szeretnénk bedozolni?
(#) gyuszo válasza djkoko hozzászólására (») Júl 4, 2023 / 1
 
Talán ez a segítségedre lehet:
Bővebben: Link
(#) pacal76 hozzászólása Dec 21, 2023 /
 
Sziasztok. Mi a külömbség az stk4241V és ll változat között? Felcserélhetők?
(#) mnyugger válasza pacal76 hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
Többnyire generáció. Az újabbaknak kisebb a torzítása.
Felcserélhető.
(#) zsozso72 válasza pacal76 hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
Szia,
hasonlítsd össze, én nem sok eltérést tapasztaltam.
Ha a láb kiosztás megegyezik szerintem gond nélkül lehet cserélni.

https://datasheetspdf.com/pdf-file/501806/Sanyo/STK4241V/1
https://datasheetspdf.com/pdf-file/501807/Sanyo/STK4241II/1
(#) pacal76 válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
Egy sharp 7700 cserélném de nem akar jó lenni. Izzókkal élesztek 230v is, meg az egyen +-64v rakok égőt. De sajna nem akar beállni a nyugalmi olyan mintha zárlat lenne. Ellenállások átnézve 2sc2911 cserélve zénerek jók. Már kinomba a kondikat tesztelem. Az STK HQ elekrtonikátol van.
(#) pacal76 válasza zsozso72 hozzászólására (») Dec 21, 2023 /
 
Ezt már néztem és van az ic belül eltérés nem is kicsi. Bár az alap kapcsolásban tényleg nem sok eltérés van.
(#) Cinema válasza pacal76 hozzászólására (») Dec 23, 2023 /
 
Cseréld ki a kis kerámiakondenzátorokat legalább 100V-ra, vagy méginkább 500V-os kerámia kondenzátorokra, mindegyiket, mindenféle mérés nélkül! Sokszor ezek okolhatók gerjedésért, melegedésért és megmagyarázhatatlan hibákért, tönkremenetelért. A táp hidegítő és szűrőkondenzátorokat érdemes mérni és cserélni, ha szükséges.
Üdv!
Következő: »»   41 / 42
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem