Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   291 / 312
(#) Kovidivi válasza sector99 hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Akkor ott kommunikáció van.
(#) Swedhart válasza Remci hozzászólására (») Feb 13, 2023 /
 
Szia én is hasonlóan jártam vele,nekem használat közben leáll állandóan.Tettem bele új akkukat is .Az lenne a kérdésem hogy az áramkörön hol lehet a korlátozást valahogy erősíteni?
(#) Remci válasza Swedhart hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Szia!
Az a helyzet,hogy én már nem foglalkoztam a hozzá adott akkukkal, így nem tudok a kérdésedre válaszolni. A cégtől hoztam 18v-os Makita akkut, igaz az sem 100%-os, de sokkal tovább bírja a gépet működtetni mint a hozzá adott vackok. Ráadásul kompatibilis a géppel. Makita töltőt meg találtam a MÉH telepen,pont az aksihoz való, így azzal tölteni is lehet. Annyi baja volt csak, hogy a 230v-os kábelt levágták róla. Tettem rá másikat és meglepődtem hogy működik. Miért dobhatták ki?
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Mert kellett valami máshoz a hálózati kábele?
(#) Remci válasza img hozzászólására (») Feb 16, 2023 /
 
Nem hiszem. Körbe volt tekerve vele.
(#) img válasza Remci hozzászólására (») Feb 17, 2023 /
 
Ja, akkor megfojtották vele. Lehet nem töltötte az akkut, aztán azt hitték, hogy a töltő a hibás, közben az akku volt a hunyó.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2023
(#) brazdas hozzászólása Feb 24, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy robot-porszívóba való akku-csomag, ami állítólag hibás. A csomagban 4db 2600mAh-s 18650 akkumulátor van, sorba kötve, kiegyenlítő-védő áramkörrel (cellánkénti figyeléssel) Kiszedtem az akkukat, és megmértem a belső ellenállását :mindegyik 38mohm körüli volt, és megmértem a kapacitásukat: 3-db 2300-2400mAh, és egy darab volt 2050mAh. Ezek alapján én ezt megfelelőnek vélem. Az egy darab 2050mAh-ás jelenthet problémát? Vagy ez még belefér?
(#) Régi motoros válasza brazdas hozzászólására (») Feb 24, 2023 / 1
 
A probléma az lesz, hogy mindig a csökkent kapacitású cella lesz leghamarabb feltöltve (az éri el leghamarabb a 4.2V-ot), míg a többi cella még esetleg nem. Ezért azon a cellán a balanszer elkezd meríteni, de tovább fog nőni a feszültsége, mert a töltő áram gyanítom nagyobb mint a balanszáló áram (mint ahogy általában lenni szokott), tehát a balanszáló nem fogja megfelelő árammal meríteni. Ha a BMS megfelelő tervezésű, akkor egy bizonyos cellatúltöltésnél már (elvileg) le fogja tiltani a töltést. Ha mégjobb tervezésű, akkor a balanszálás idejére fel is függeszti a töltést, aztán ha sikerült megfelelő szinte visszameríteni, újra tölteni kezd. Ezzel egészen addig elszórakozhat, míg a töltőáram a küszöbszint alá nem csökken, mikor már a többi cella is fel lesz töltve.
(#) brazdas válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Ekkora kapacitáscsökkenés okozhat működési gondot?
(#) Régi motoros válasza brazdas hozzászólására (») Feb 24, 2023 / 1
 
Feltételezhető ha sokáig szöszmötöl a balanszálással és töltéssel, az a balanszer áramkör nagyobb igénybevételét jelenti, az aktuális cellához tartozó balanszer esetleg jobban fog melegedni.
Az áramkörök meg ugye nem szeretik a túl nagy hőt, nem tudni milyen a szellőzés.

A csökkent üzemidő az viszont borítékolható.
Előbb utóbb kifekszik a gyengébb cella a folyamatos túltöltögetés miatt, ha az áramkör ezt engedi.
Ha nem engedi, akkor a gyenge cella amortizációja lassabb lesz.

Nem tudom végeztél e terheléses vizsgálatot, de az is előfordulhat, hogy a gyenge cella feszültsége beesik terhelésre, akkor pedig nagyon rövid lesz az üzemidő.

Ui.: A 300mAh eltéréssel lehet elmegy még néhány hónapot, esetleg egy évet. A próba során kiderül.
Áramkörfüggő, ha engedi túltöltögetni, akkor kevesebbet. Ha nem engedi, akkor többet.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2023
(#) Kovidivi válasza brazdas hozzászólására (») Feb 24, 2023 /
 
Nem. Más a hiba. 30mOhm es 2Ah fölötti érték szuper.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2023
(#) Walterd hozzászólása Feb 26, 2023 /
 
egy Bosch vezeték nélküli porszívó 7 db 18650-es akkuval, 25,2 V-on működk. Működni működik, de nem tölt, a vezérlő panel töltő része elhalt. Nincs 7 db. akkuhoz való BMS-em, ezért szeretném a töltést egyedi töltésfigyelővel megoldani. Kérdezem, hogy a mellékelt "rajzokon" lévő megoldás egyike működhet-e?
(#) pipi válasza Walterd hozzászólására (») Feb 26, 2023 /
 
Egyik megoldás sem jó, Ha külön modulokkal akarod tölteni külön, független tápegységek kellenek.
--
A li-ion akksik 4.2V-ra töltödnek, ha ezt szorzod 7-el... az a 25V karcsú számolás
(#) petya0 hozzászólása Feb 26, 2023 /
 
Üdv mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne a képen látható bosch 6ah akkupak elektronikája balanszíroz-e vagy csak lekapcsol megfelelő feszültség szintnél .
(#) zoly15 válasza petya0 hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Ez a tipus nem balansziroz! Sot meg a klasszikus ertelemben le sem kapcsol! Ugyanis nincs a nagyaramu reszen kapcsoloelem! A gepnek kiad egy OK jelet, amikor megvan a feszultseg…
(#) mnyugger válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
Idézet:
„A gepnek kiad egy OK jelet”


Ez az OK jel mi szokott lenni?
Táp, GND, 3V, 5V, 12V?
(#) micimacko hozzászólása Feb 28, 2023 /
 
Kedves Kollégák!
Ha már LiIon akku és töltője:
adott egy műszerben két akkupakk:
1.) 3S (1Ah) +BMS beépítve
2.) 2P3S (6Ah) +BMS a műszerhez csatlakoztatva a hosszabb üzemidő miatt.
Véleményetek szerint ez a két pakk tölthető-e párhuzamosan kötve? Gondolom, üzem közben (merítve) nem jelent gondot a párhuzamosítás.
Köszönöm!
(#) Kovidivi válasza mnyugger hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
Inkább digitális kommunikációra tippelek.
(#) Kovidivi válasza micimacko hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
A BMS megvédi az akksikat, töltheted párhuzamosan.
(#) micimacko válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
Köszönöm!
Én is erre gondoltam először, így bírni fogja 1 hétig
(#) mnyugger válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
Kaptam egy Güde akkumulátoros fűnyírót. Töltővel, akku nélkül. 24V-os
Szinte új.
Ebbe szeretnék lelket verni.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2023
(#) zolika60 válasza mnyugger hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
Hagyd ki az elektronikát. Kapcsolj 24V-ot a motorra aztán nyírd a füvet.
(#) mnyugger válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
3 fázisú a motor. 340W-os
(#) pipi válasza mnyugger hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
Mi a kérdés? Az elektronika jó? Milyen akku volt benne? Labortápról megy?
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2023
(#) mnyugger válasza pipi hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
Nem tudom, hogy jó e?
Akku nélkül kaptam. Annyit tudok 24V-os.
Nem megy

A kérdés.
Van egy akku csatlakozó a töltőn. 4 érintkezőhely van rajta, de csak 3 él. 1, 2 és 4
1 pozitív, 4 negatív. Gondolom a 2 a termisztoré. Eddig világos
Ugyanilyen csatlakozó van a gépen is. 1, 3 és 4.
1 pozitív, 4 negatív.
Mi a 3?
Arra gondolok, hogy ez lehet a "Power good".
Na de hogyan? Táp, GND, 3V, 5V, 12V? Esetleg digitális kommunikáció?
(#) pipi válasza mnyugger hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
A fűnyírót kéne hergelni pl labortápról mit csinál. Valóban kérdés a fűnyiró a tápon kivül figyeli-e a plusz érintkezőt, vagy működik nélküle.
A töltőbe, fűnyíróba belekukucskálni hová megy a plusz érintkező...
Ha nincs semmilyen akksid, kisérletezhetsz helyette jó nagy elkóval+soros+párhuzamos ellenállással, mit csinál a töltő, mi van a 3. lábon... Lehet mint írtad az akksi adhatja, vagy lehet csak sima (10k?) termisztor a tápra v. földre.
vagy kihajítod az elektronikát, veszel az alin BLDC vezérlőt hall vagy hall szenzor nélkülit, amilyen a motor, és kész is vagy, (+akku) csak lehet annyit már nem ér az egész
(#) mnyugger válasza pipi hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
Holnap lefényképezem az elektronikát.
(#) uniman válasza mnyugger hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
Meg a fűnyíró azonosítóit is leírhatod!
(#) mnyugger válasza uniman hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
Íme:
(#) mnyugger válasza pipi hozzászólására (») Márc 1, 2023 /
 
Az elektronika:

A második képen a piros a +, a fekete a -.
A vékonyabb fehér a kérdéses.

A másik csatlakozó piros és fekete a kapcsolóé.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2023
Következő: »»   291 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem