Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   243 / 249
(#) sany válasza Gyantáscin hozzászólására (») Márc 3, 2023 / 1
 
Túl szabályosan jön. Nem ufó.
(#) sdrlab válasza sany hozzászólására (») Márc 3, 2023 / 1
 
Pont a szabályosságon alapszik az ufó-kutatás...!!
(#) Gyantáscin hozzászólása Márc 3, 2023 /
 
Így jár az ember, ha hülye fájlnevet ad egy képnek
(#) sany válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
Attól függ milyen napjuk van.
Na pesze lehet, más is.
(#) Kera_Will válasza Gyantáscin hozzászólására (») Márc 3, 2023 / 1
 
Holland websdr mit mutat(ott) ?
(#) szendi001 válasza Gyantáscin hozzászólására (») Márc 3, 2023 / 2
 
Elindult egy rossz frekiváltó, vagy LED lámpa.
(#) Gyantáscin válasza Kera_Will hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
Sajnos, azt nem néztem, pedig az is fönt van nekem a könyvjelzősávban (BM - ez most nem a Belügymiinisztérium rövidítése)
(#) sdrlab válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
Elég nagy lehetett az, ha az ország különböző pontjain is lehetett fogni
(#) szendi001 válasza sdrlab hozzászólására (») Márc 3, 2023 /
 
Akkor ez valami hadi radar? Amikor a dél-szláv háború ment, 2 méteren és 70 centin 4 másodpercenként teljes kuss lett. Az S mérő feküdt. Van szakmai oka a tüskéknek amit láttok?
(#) szsrobert válasza Gyantáscin hozzászólására (») Márc 3, 2023 / 1
 
Űrlakók invázióját indító jel. négyszögjel "filharmónikusokkal". Othr, zavaróadó, bármi.
(#) sany válasza szsrobert hozzászólására (») Márc 3, 2023 / 2
 
"Az igazság odaát van."

Alien.jpg
    
(#) tnl hozzászólása Márc 4, 2023 /
 
Sziasztok !

Tudom a szupreg vevő nem a legjobb, de szeretnék építeni egy egyszerűt
vhf sávra 100 MHz és felette.

Melyiket javasolnátok?
(#) sany válasza tnl hozzászólására (») Márc 4, 2023 /
 
Én régebben elkészítettem egyet. Itt a fórumon is megtalálható és kaptam segítséget a megépítéséhez. Ha jól emlékszem 80-150 MHz -re tervezték. Én bátran ajánlom, mint lehetséges projekt.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2023
(#) tnl válasza sany hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
Könnyen lehet, nagyon jó, de nekem túl bonyolult hogy megcsináljam.

De köszönöm, hogy elküldted, tanulok belőle azzal hogy tanulmányozom,
összehasonlítom egyszerűbb társaival
(#) Kera_Will válasza tnl hozzászólására (») Márc 5, 2023 /
 
RT ÉK hivatkozott oldala egy teljes fejezetből van kiragadva.
3 4 féle megépített szupreg gyakorlati tapasztalatait összefoglalva, előtte pedig részletesen kitárgyalva a működésük hátterét is.
(#) tnl hozzászólása Márc 6, 2023 /
 
Sziasztok!

https://www.youtube.com/watch?v=DUP4uzaI3sc&t=295s


Ez milyen lenne?

Nem bc548 -al csinálnám, hanem bf199-el.
(#) bodgabo hozzászólása Márc 17, 2023 /
 
Hátha nem túl későn szólok, holnap Rádiós nap Debrecenben.
73
(#) ha4023 válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 17, 2023 / 2
 
Én ott leszek.

8-tól lehet bepakolni
(#) bodgabo válasza ha4023 hozzászólására (») Márc 17, 2023 / 1
 
Ajajj.. Ha te ott leszel, akkor az lehet hogy sokba fog nekem kerülni...
(#) ha4023 válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 17, 2023 / 2
 
Bàrmi megtörténhet

Viszek antennàkat, elektroncsöveket, foglalatokat, nagyfesz kondikat, rh vevőket, morze billentyűket s sok egyebet
(#) szendi001 hozzászólása Márc 26, 2023 / 5
 
Voltam a göteborgi rádió múzeumban. Teszek fel majd drivera képeket. Bővebben: Link

Több ezer rádió. Amatőrök csinálták, úgy hogy 600 tag van. Ők összegyűjtötték a cuccokat, és béreltek egy helyet még 1983 ban. Azóta a 600 fő elosztja a nyitvatartási felügyeletet, a jegyből meg megvan a bérleti díj. Amatőr rádióból is volt néhány.

Van egy állomás, egy FT1000MP-vel és egy kilowattos végfokkal. Ha valaki bejelentkezik némi önrész fizetése mellett QSO-zhat svéd hívójellel. Van pár képem elég egzotikus adó csövekről, illetve volt kiállítva komplett Marconi hajó rádió állomás is. A billenytűt állva lehet kezelni, az előlap közepén van. Vicces, de nem kell drót és nem hagyod el.
73! HA1DLX
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2023
(#) bodgabo válasza szendi001 hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Ez nagyon szuper!
Hasonló rádióamatőr állomással találkoztam Stockholmban (2009-ben) a technika múzeumban, csak akkor még nem volt engedélyem...
Stockholmi Technika Múzeum
(#) bbb válasza bodgabo hozzászólására (») Márc 27, 2023 /
 
Ha véletlen valaki Stockholmban jár, akkor feltétlenül látogasson el oda! Én nagyon szeretem a Tekniska museet egészét. Utoljára mondjuk 2009-ben voltam

S ha már onnan sétál az ember, akkor nincs túl messze a haditengerészeti és a Vasa múzeum se. Meg persze a helyi skanzen is szuper jó.
(#) don_peter hozzászólása Márc 31, 2023 /
 
Srácok van egy RTL.SDR adóvevőm, amellyel egy eszköz rádió adását akarom befogni. A jel meg is van, de nem tudom eldönteni, hogy még is hol a legerősebb a jel. Mit és hogy kell nézzek a programban, illetve hogyan tudom meghatározni hogy hol jön a legerősebben a jel. Hogy miért kell a legerősebb jel frekije? Mert van egy adóvevőm az egyik projektemben, amely egy CC1101-es 868MHz-es modul, mellyel ezt a jelet fognom kellene és az adatok alapján majd vezérelni.
Csatoltam pár képet. Főként az adas_1 nevű képen látható, hogy milyen tartományban hallható a jól. Feltöltöttem az adást is, hátha valaki rendelkezik ilyen programmal. (utóbbit nem tudtam feltölteni, de egy változat itt elérhető: HDSDR_20230330_132520Z_868600kHz_RF.wav
Köszi előre is.
(#) dokidoki válasza don_peter hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Én 868.280Mhz-nek látom. Tőle jobbra balra a túlvezérlődés vagy intermoduláció miatti hamis jelek láthatóak.
(#) don_peter válasza dokidoki hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Én is, pontosan 868,285MHz-nél van a középpont, de nem értem miért van az, hogy ennél a jelnél elég gyenge és elmosódott jelet tudok csak felvenni, de mondjuk 868,600MHz-en a hack elnevezésű képen is látható éles határokkal rendelkező jeleket tudok rögzíteni. Ezért volt kérdéses a számomra , hogy mit kell tennem, hogy a jó és erős jelet találjam meg.
(#) dokidoki válasza don_peter hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Túlvezérlődés van a vevőben, azért mutat úgy. Gyengíteni kell a vételt, ne antenna legyen a vevőn hanem egy 50 Ohm lezáró, esetleg plusz távolság növelés.
(#) don_peter válasza dokidoki hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Igen azt tudom, de ettől még a legerősebb jel forrása még adott. Elvileg. Kaptam egy olyan ötletet, hogy közelítsek hátúról a problémához. CC1101-el megpróbálok adatot küldeni és nézem milyen frekin tolja az adást. Majd az én adásomat próbálom minél közelebb hozni a másik által lehallgatott adás frekijéhez és elvileg, akkor egy hullámhosszon lesznek..
Majd kiderül mennyire jó ez a megközelítés.
(#) don_peter hozzászólása Ápr 1, 2023 /
 
Esetleg van itt valaki, aki C1101-es rádió modullal dolgozott már? Köszi előre is.
(#) Kera_Will válasza don_peter hozzászólására (») Ápr 1, 2023 / 1
 
Az sdr vevo tcxo frekijenek a csuszasat kalibraltad?
A ppm parametert kell allitani.

Keressel ra rtlsdr calibrate szavakra.
Talalni fogsz 1 exe-t ami gsm savon levo service csatornak frekijebol saccolja a vevod tcxo hibajat.
Azt meg a ppm parameterrel tudod javitani. Ezt a ppm ertekef adja vissza a program.

55!
Következő: »»   243 / 249
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem