Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1060 / 1121
(#) antiktelefon válasza david87 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Van ennek a gépnek valami konkrét ipari alkalmazása, vagy ok nélkül szenvedsz csak vele amúgy?
(#) david87 válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Igen van is itthon cd romom csak nem jó sajnos. Csak nincs táp hozzá a panelon mert ennek sima 12V adapter kell semmi más a cd rom nak +12V és +5V kell ahogy néztem 2A mind a 2 tápfeszből. Amugy a fekete csatin van egy merevlemez.
(#) david87 válasza antiktelefon hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Lenne neki nem is sok ra kéne egy ismerős akarná használni com porton keresztül valami programmal de hogy mire ne kérdezzétek nekem csak életre kellene keltenem hogy használható legyen ami csak egy op renceren múlik.
(#) Régi motoros válasza david87 hozzászólására (») Márc 15, 2023 / 1
 
Beizzitasz egy olcsó ATX tápot, és máris van táp a CD-ROM -nak.
Másik megoldás, hogy a HDD-n létrehozol egy 700MB-os partíciót külön a HDD végére, ide felmásolod az Xp lemez tartalmát. A partíciót BOOT -olhatóvá teszed, hogy kapj egy normál dos parancssort. Ha innen bootolsz, parancssorból el tudod indítani a win xp telepítést, és a másik partíciót választod a telepítés céljaként. De ugyan ezt CF kártyáról is megcsinálhatod, ott csak annyi a trükk, hogy rufus -sal készítesz egy bootolható CF kártyát a winxp -ből.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2023
(#) Régi motoros válasza david87 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Ui.: Adatlap katalógus 25.-ik oldalon ott van, van rajta USB csatlakozó is.
Innentől kezdve megy egyszerű dolgod van, elképzelhető, hogy USB -ről tud BOOT -olni,
akkor meg pofon egyszerű a dolgod, USB-s telepítőt kell készítened csak, ahogy már említették.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2023
(#) Doky586 válasza david87 hozzászólására (») Márc 15, 2023 /
 
Mit mutat a bios ha bedugott pendriveal kapcsolod be?
Valami gond van a bootolással? Biosban hdd módba kapcsoltad az usb-t?
(#) Udvari Zsombor válasza david87 hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Itt keresgélhetsz, XP ugyan nincs, de 2000 is (magyar is van) bőven megteszi egy ilyen öreg processzorra, elvileg az XP-s drivereknek is működniük kellene Windows 2000 rendszeren.
(#) david87 válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Linux mint el indul de valami CPU kernere hivatkozik.
többi amit próbáltam az meg nem bootol egyáltalán pég ISÓ-bol írom őket ki USB kulcsra
Csak Linux rendszeren nehéz boot pendrivét csinálni.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2023
(#) Pethical válasza david87 hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
A Winsetupfromusb-t próbáltad amit javasoltam? Az GRUB-bal bootal aztán a GRUB elindítja neked az XP telepítőjét.
(#) david87 válasza Pethical hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Azal aza baj hogy Windows os exe nekem az nem jó.
(#) Doky586 válasza david87 hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Az XP iso-t már linkeltem neked a napokban.
Pendrivera pedig így kell kirakni (legacy mód).
A gép biosát is megfelelően kell beállítani usb boothoz, nemcsak úgy mint a mai gépeket.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2023
(#) Pethical válasza david87 hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Ja, hogy neked linuxod van a normál számítógépeden is, ez nekem nem jött át. Akkor grubbal kézzel tudod megoldani (ugyanazt, amit ez a program csinál), de az is lehet, hogy a UNetBootin tud segíteni, ha jól tudom az is grubot tol fel a pendrivera, de ezt nem tudom.
A másik lehetőség, hogy becsengetsz a szomszédhoz, szinte 100%, hogy Windowst használ, megcsinálod nála a telepítőt és felrakod.

@Doky586 a WindowsXP nem tud USB-ről bootolni, neki még segítség kell ehhez, a gép meg nem biztos, hogy tud bármit emulálni neki USB-n.
(#) img válasza Pethical hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
(#) Doky586 válasza img hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
Gondolom a Linuxos gépén nem fog futni a WinSetupFromUSB_1-10.exe

Az én előző leírásom minden lépése megoldható könnyen linuxon is. Csak a
  1. bootsect /nt52 P: /mbr
win parancssor linuxos megfelelőjét kell önerőből előkeresnie. De ha ilyen nagy linuxos hogy nincs wines gépe biztos megoldja.
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2023
(#) lalca válasza david87 hozzászólására (») Márc 16, 2023 /
 
ventoy?
(#) img válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
"Gondolom a Linuxos gépén nem fog futni a WinSetupFromUSB_1-10.exe"

Ez igaz, benéztem. Bár összepartizánkodhatja más gépén is a telepítőt.
(#) bbb válasza img hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Mondjuk a Wine csodákra képes...
(#) img válasza bbb hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Igazad van, arról el is feledkeztem (mentségemre szóljon, hogy csak megélhetési Linuxozó vagyok).
(#) Skori válasza img hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Ehhez hasonló megoldással én is telepítettem már XP-t. Csak én "kézzel" tettem fel a Grub4Dost-t a pendrájvra. Ezután pedig nem csak XP telepítőt, hanem Win7 telepítőt, Linuxot, Hiren's Boot CD-t, és még egy csomó hasznos bootolható cuccot raktam fel a pendrájvra. Amúgy az XP ISO-t nem muszáj kibontani (ahogy a belinkelt leírásban van), az ISO is felmásolható a pendrájvra, abból is el lehet indítani a telepítést.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2023
(#) Pethical válasza img hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Igen láttam, pont én ajánlottam a kérdezőnek amikor azt hittem Windowsa van
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2023
(#) Udvari Zsombor válasza david87 hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
A "Rufus" nevű ingyenes programmal is próbálkozhatsz, azzal prímán lehet telepítő pendriveot írni.
(#) david87 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Windowsos progit ne írjatok mert az nekem nem működik.
Wine alatt a rufus használhatatlan.
(#) lalca válasza david87 hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Akkor mégegyszer:ventoy
Igaz, pont xp-t nem ír, de ki kell probálni.
(#) Doky586 válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Bocsánat, ez a módszerem mégsem működik XP esetén. Bocsánat.
De találtam egy táblázatot. Csak a Rufus működik XP+pen esetén, de az se mindenkinél. Nagyon háklis az XP.. (nincs usb dvd olvasód?)
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2023
(#) Pethical válasza david87 hozzászólására (») Márc 17, 2023 / 1
 
Összefoglalom eddig miket javasoltunk:
* Ventoy
* UNetBootin
* Pendrive létrehozása grubbal és onnan indítani a telepítőt
* Grub4Dos és onnan indítani a telepítőt
* CD meghajtó rádugása a gépre
* Rufus, WinSetupForUSB használata egy kölcsön windowsos gépen, virtuális gépen, ideiglenes windowson, windows LiveCD-vel

És akkor mondok még pár bónusz megoldást:
- Telepítesz egy Linuxot és a felrakott grub segítségével elindítod az XP telepítőt
- Virtuális gépre telepítesz egy Windowst és azzal létrehozod a pendrive-ot
- VM-hez csatolod a merevlemezt és ott rátelepítesz egy XP-t
- Kiveszed a merevlemezt, beteszed a gépedbe és ott rávarázsolsz egy XP-t
- Bebootolsz egy DOS-t egy pendrávjról amire másolsz egy win98 telepítőt. Felteszed a gépre a Windows 98-at DOSból, aztán frissíted XP-re

Egy ezek közül csak működik
(#) david87 válasza Pethical hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Most nézem hogy van fent a gépen egy másik merevlemezen egy win 10 csak nem tudom be bootol tatni.
linux alatt látom lemez kezelőbe is ott van viszont a bios már nem látja a merevlemezt.
(#) Régi motoros válasza Pethical hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Ha be tud bootolni pendrive-ról, felesleges W98 -at telepíteni és Xp -re frissíteni. Nem is ajánlom.
Ha már van parancssora, onnantól indítható a háttértárolón elhelyezett XP telepítő mappájában lévő setup.exe fájl. Ez lehet akár a pendrive egy mappája, van a használni kívánt HDD egy mappája.
A külön particionálást azért ajánlottam, mert úgy örökre ott lesz a telepítőmédia, így egy esetleges újratelepítésnél már nem kell szívni a rendszerindítással. Erre mondtam, hogy ezt a partíciót kell indíthatóvá tenni, egy másik gépbe áttéve a HDD-t, és kiadni az aktuális meghajtó betűjelére a parancsot:
  1. sys x:
Ahol x az adott meghajtó betűjele. Ezzel a paranccsal a HDD -re kerülnek a szükséges rendszerfájlok, valamint a rendszerindító szektor is beállításra kerül.
Ha rámásoljuk a WinXp telepítő fájlokat, és aktívvá tesszük a meghajtót kész is van.

A gépbe visszatéve ezt a HDD-t, indításkor nem az ismerős "Non system or disk error..." hibaüzenet fogad, hanem kapunk egy egyszerű "DOS prompt" -ot.
Itt pedig beírjuk a:
  1. setup.exe
parancsot, és indul az XP telepítő, ha a gyökérmappába tettük a fájlokat.
Ha nem oda, akkor egyértelműen előbb be kell navigálni az indítófájlt tartalmazó mappába, pl:
  1. cd XPSetup
A lényeg, hogy ha mappát használunk, szigorúan csak 8 karakter hosszú mappanevet használjunk, különben az utolsó két karakter kriszkrasz lesz, amit nem olyan könnyű az angol billentyűn megtalálni.

Ezért mondtam a külön partíciót, annak gyökerébe fel lehet tenni az Xp telepítő fájljait és senkit nem zavar. Sőt, ha a telepítés után nem adunk betűjelet ennek a partíciónak, akár még "rejtett" is lehet.
Így nem piszkálja szét a felhasználó.

Szerintem ezt linux alatt is meg lehet csinálni, de ne kérdezzétek hogyan, nem tudom linux alatt hogy kell a HDD boot szektorát felírni és a prompt elkészítéséhez szükséges parancsot sem tudom.
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Ui.: Mondok jobbat, mivel egy PATA kábelre két IDE eszközt lehet tenni, a használni kívánt merevlemezt szétparticionálni sem szükséges. Ha van elfekvőben egy bármilyen HDD amin ugyanezt megcsináljuk, akkor bioszból lehet választani, hogy melyik merevlemezről induljon.
Bootolunk a B merevlemezről ami tartalmazza a leírtak szerint a telepítő médiát, és feltelepítjük az XP-t az A merevlemezre. Ha kész a telepítés, a B merevlemezt eltávolítjuk, és az A merevlemezről megy a rendszer normál módon. Érdemes egy ilyen HDD telepítő médiát készíteni, jól jöhet később is és ennél gyorsabb telepítés nem nagyon van.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2023
(#) Régi motoros válasza erbe hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Nekem úgy rémlik, ha másik HDD-re telepítek, akkor a win megcsinálja magának a boot részt is.
De ha nem, akkor azt is el lehet intézni parancssorból.

Egyébként meg minek keresne másik meghajtón registryt, mikor az is ugyan ott van, ahová a telepítés történt? Nem Win alól telepítünk másik wint, hanem dos módban. Telepítés közben nem meghajtó betűjelet választasz, csak meghajtót. Ha penről telepítesz, akkor sem a pendriveon keresi a boot szektort, és a registry is rendben lesz.

Magyarán amit megadtál célnak, oda teszi a boot szektort a rendszerbetöltőt, meg úgy mindent.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2023
(#) Pethical válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Ja, arra nem emlékeztem, hogy az XP telepítő DOS-ból is elindul.
Következő: »»   1060 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem