Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapu távirányító hatótáv növelése. (Belső antennával)
Lapozás: OK   1 / 1
(#) l0m3x hozzászólása Márc 17, 2023 /
 
Sziasztok!

A képen látható Hőrmann RSC2 távirányítónak kicsi a hatótávja. Az lenne a kérdésem hogy a másik képen látható modul antennáját beforrasztom a táv. jobb oldali antenna-vég-pontjába az segíthet? Új elemmel is siralmas így.
433Mhz-es mind a kettő.
Csak hogy vállaljam a felelőséget ha bakizok :
Szerintem működhet, max a 3V úgy is megfogja, azért árúlják 12V-osan az utánuk következőket, mert ezzel lehetett gond régebben. Ha nem kérlek javítsatok ki.

Előre is köszönöm
(#) kaqkk válasza l0m3x hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Tegyél a veszérlő dobozba egy GSM modult akkor a világ másik végéről is nyílik ha megcsörgeted .
(#) l0m3x válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Nem kell nagy projektben gondolkodni, csak ne keljen a kapu előtt karatézni a távirányítóval. Csak a kérdésig akarok elmenni. Segítene az elképzelésem vagy sem.
Ha nem elengedem.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2023
(#) még1MbR válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Szintén ezt javaslom, nekem is így van. Évente veszek 990Ft-ért egy domino kártyát bele, amire nem töltök fel pénzt, csak a nyitást szolgálja.
(#) kaqkk válasza l0m3x hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Ha találtál egy témát amibe passzol a kérdésed miért nyitottál egy új témát ? Hogy a kérdésedre is válaszoljak , az antenna úgy működik tökéletesen ha a kellő frekvenciasávra van méretezve . Ha az adó-vevő frekvenciáját tudod és találsz arra frekvenciára méretezett antennát és jól sikerül elhelyezned a távirányítóban még működhet is .
(#) még1MbR hozzászólása Márc 17, 2023 /
 
Másik dolog meg az, hogy meg kell nézni a vevő oldalon a dolgokat. Ha annak az antennája nagyon le van árnyékolva, el van dugva, szintén okozhat hatótáv csökkenést.
(#) l0m3x hozzászólása Márc 17, 2023 /
 
Az a topik a vevő oldali vezérkéssel foglalkozik. Ezért nyitottam ezt.
Van ilyen antennám, így kipróbálom.
Köszön9m eddig mindenkinek, hátha befut valami ötlet még.
(#) még1MbR hozzászólása Márc 17, 2023 /
 
Nekem ezzel van megoldva:
https://www.hestore.hu/prod_10039209.html
Így nem kell külön távirányítókkal vacakolni, mobil meg minden családtagnál van amúgy is.
Fel lehet tanítani az eszközt sms-ekkel és csak a családtagok mobilszámáról felcsörögve nyitja a kaput.
Amúgy biztonságosabb is, mint a 433MHz-es nyitó, azt bárki lemásolja egy aliexpresszről beszerzett kis kütyüvel.
(#) kaqkk válasza l0m3x hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Ha van antennád és ki akarod próbálni akkor főleg nem értem miért nem tetted még meg ? Ezért tényleg kár volt új témát nyitni .
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2023
(#) l0m3x hozzászólása Márc 17, 2023 1 /
 
Azért, mert pici a cucc és ha nem muszály nem állok neki amíg okosabb embereket meg nem kérdezek.
Ezért is fontos olyan topikot nézbi ami érdekel és nem azt ami nem, mert az a felesleges, hogy ide irosgatsz, hogy : De niéért...?
Az infók hasznosak, még az is amiz én most nem valósítok meg, így a topik elérte célját. Aztán Isten áldja.
(#) kaqkk válasza l0m3x hozzászólására (») Márc 17, 2023 /
 
Alapjában véve kaptál tölem két választ viszont amikor a témát nyitottad nem olvastad el a szabályzat erre vonatkozó részét , ne nyiss új témát ha már van olyan ami passzol a kérdésedhez (csak 3 téma volt eddig ami erről szólt , már 4 van)
(#) dokidoki válasza l0m3x hozzászólására (») Márc 17, 2023 / 1
 
No, nem írta senki, de a fotón lévő panel elég csúnya. Izopropil alkohollal le kellene mosni, úgy hogy a nyomógombba a szenny ne kerüljön bele. Szerk: összevissza van forrasztgatva, és a másik nyomó gomb is hiányzik...
Ez és az egyik sms kondenzàtor, pont az antenna kicsatoloja hiányzik belőle. Ez simán okozza a hatótávolság csökkenését.
Mellesleg a felénk kapható cr2032 elemek öregek, érdemes frisset tenni bele.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2023
(#) dokidoki válasza dokidoki hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Az antenna meander vonal végén smd kondenzátor ki van törve a forrasztàsaból. Mennyi lehet az értéke egy másik példányból megmérhető. De kb 10pF indulásnak jó lehet.
(#) uniman válasza dokidoki hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Kiváló észrevétel... (Így a fórumcím is hibás...mert itt először is meg kéne javítani a hibás távot.)
A hozzászólás módosítva: Márc 18, 2023
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Márc 18, 2023 / 1
 
Tökéletesen igazad van, mi a reteknek kellett új topic-ot nyitni.
Én még mindig legalább két feltételhez kötném a topic nyitást:
- Bizonyíthatóan utaljon át ötezer forintot kóbor macskák ivartalanítására,
- Utána várjon egy hetet mire megjelenik...
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Márc 19, 2023 / 1
 
Meg aztán "duplázva" is volt itt: https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_5772.html
Amit időközben töröltek....sajnos inkább ezt kellett volna "kiradírozni".
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem