Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   282 / 287
(#) ONKYOS válasza fleta hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Üdv.
Nos én is azért hagytam abba,a Hv.modulos,porgyűjtőcsöves ionizátorok készítését, mert nem volt rá kereslet, és/vagy sokalták az árat,hiába adtam rá 3év garanciát..
A drága, és középkat.ás,kínai, cserélhetős szűrős' wifi-s légtisztítók,mindent felülírtak, ezekre van kereslet.
(#) CIROKL hozzászólása Dec 28, 2022 /
 
Nem konkrétan pasztor de ahhoz köthető lenne a kerdésem , villany pásztor szikraközét utánzó hangkeltő kellene úgy alacsony energia igénye kellene hogy legyen.
Tudnek hasznalni egy meglévő pásztort is ilyen celra de az sokat fogyaszt!
Nem csinalt valaki ilyet vagy ötlet a megvalósitásra ?
(#) ferci válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Szia!
Rakjál össze egy sokszorozót egy marék diódából és 1 kV-os kondikból, korlátozd be a 230-ból befolyó áramot és 5-10 kV körül már csettegni fog pár mm hézaggal.
(#) CIROKL válasza ferci hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Igen ez jó ötlet ,csak azt elfelejtettem hogy 12 volt rol kellene menni kint a kert végén ahol nincs hálózat.
(#) ferci válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Az se gond - összehozol egy ferrit trafós kicsi invertert, aztán a szekunderét sokszorozod.
Biztos van a fiókodban valami kisméretű vas, hasonlóan a legkisebb régi minitv sortrafóhoz, vagy még kisebb..
(#) Gafly válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 28, 2022 / 2
 
Esetleg egy ilyesmi?
Összerakhatod magad is, de akkor szerintem többe kerül.

Mellesleg az állatok nagyon tanulékonyak, lehet arra is rájön, hogy most nem az igazi megy, hanem csak a kamu.
Nálam egy énekesmadár tanulta meg az "áthúzó villantpásztor" hangját. Kerestem egy darabig a zárlatot, aztán megtaláltam. Ott ült a szomszédban a fán, engem nézett, és a hasát fogta a röhögéstől.
(#) JZoli válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
Esetleg egy ilyen:Bővebben: Link
(Ugyan nem a hangot utánozná.)
(#) CIROKL válasza JZoli hozzászólására (») Dec 28, 2022 /
 
A villanypásztor szikraköz hangja kellene ,villanypasztor nélkül vagy vele .
(#) jdani hozzászólása Jan 9, 2023 /
 
Sziasztok. Újra ezzel a vacakkal van gondom. Szikrát nem ad, nem is hallani hogy kisülne. A puffer kondenzátort feltölti, és úgy marad feltöltve. Nem egy nagy ördöngősség a kapcsolás, de attól függetlenül nem értek hozzá, miért nem süti ki a kondit.
Mi lehet a baja?
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Szerinted fejből vágjuk hogy te mivel szenvedsz megint ? Kapcsolási rajz nincs ? Ha nem sül ki akkor valószínűleg a kisütőkörben van a hiba . Legtöbbször diac ot használnak a kisütés indítására ha nálad is az van akkor annak a környékén keresgélj .
(#) jdani válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Leírtam mivel szenvedek, és meg is mutattam. Ez nem házi, nincs hozzá rajzom, azért készítettem forrasztási oldalról, és alkatrész oldalról is képet. Van ott egy diak...
Ez a rész felelős a kisütésért, vagy a puffertől jobb oldalon lévő alkatrészek is?
(#) deak francis válasza jdani hozzászólására (») Jan 9, 2023 /
 
Szia. Ellenőrizd a D8 meg a U4. Ha megtalálod a hibát figyelj oda a szikraközre!
(#) ferci válasza jdani hozzászólására (») Jan 10, 2023 /
 
Ellenőrizd a puffertől a diakig menő részt, eljut-e a feszültség addig is, valamelyik nagy ellenálláson keresztül. A multimétered valamennyire söntölhet, de legalább 20-30 voltot kell mérned a tirisztor katódjához képest.
A valóságban 30 volt van ( lesz ) legalább, akkor ad csak impulzust a tirisztor gate-re.
A tirisztort is leellenőrizheted egy külön kis tápról, 12....24 volttal, az anódkörbe egy kis izzót tegyél - akkor a trafó primerrel sorban legyen, úgy tedd rá a tápot ( a puffer pozitívra megy az izzó, arra a +táp ).
A gate-re pedig párszáz ohmon át adj egy impulzust ugyanerről a tápról.
Ha az izzó világítani kezd, a tirisztor jó.
A nagyfeszt előállító rész ekkor ne kapjon tápot.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2023
(#) Giovanny75 hozzászólása Jan 10, 2023 /
 
Üdv!

Adott egy probléma.
Lacme villanypásztort lecseréltem egy román gyártmányú gyújtótrafósra.
A csere oka nagyobb feszültségű pásztor kellett hosszú szőrű állat miatt.
Az új terhelés nélkül szépen szikrázik a szikraközön.
A karámra kötve sem a szikraközön sem a vezetéken nem müködik. Hallhatóan tölt és kisüt. A karámot kicsit eléri a gaz és kb kétszáz méter. Lacme clos 1800 a román dl4000. Lacme visszarakva a karám csattog rendesen. Földpoba sikeres. Románnál semmi. Ötletek?
(#) jdani válasza ferci hozzászólására (») Jan 11, 2023 /
 
Szia. Mértem feszültséget a diakon, 4V felé nem ment. Cseréltem a diakot, már kűködik, köszi.
(#) kaqkk válasza Giovanny75 hozzászólására (») Jan 12, 2023 /
 
Vedd elő a kaszát , és állítsd kisebbre a szikraközt , a román valószínűleg gyengébb mint a régi (alacsonyabb lehet a kimenő feszültség)
(#) moltam hozzászólása Feb 22, 2023 1 /
 
Helo.
Hozzám került egy villanypásztor azzal hogy túl gyenge. Szétszedtem, légszerelt csoda Lada trafóval, az inverter trafója meg szerintem Junoszty sorkimenő volt valaha. Vad ellen használnák, kéne az energia. Honnan tudnék beszerezni normális minőségű nagyfesz trafót? A sokat emlegetett Makrai Kft ad el földi halandónak? Webshopon amit találtam ott csak hálózati trafókat lehetett venni tőlük.
(#) mraulajos válasza moltam hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
Hali! Tegnap rendeltem a LOMEX től., ma át is vettem. 14e. Ft.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2023
(#) moltam válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
Köszönöm. Google valamiért ezt nem akarta megtalálni de lehet rosszul kerestem. "Csomagolási egység: 4 db" Ez azt jelenti hogy a minimum rendelhető mennyiség 4db? Bár most látom hogy ami ilyen ahhoz kékkel oda van írva hogy nem bontható.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2023
(#) elektrorudi válasza moltam hozzászólására (») Feb 22, 2023 / 1
 
Jól látod. Az ár akkor érvényes, ha 4db-t veszel. Ott van a kalkulátor, hogy mennyibe kerül, ha a 1-2-3 db-t veszel. Nyilván a kezelés költsége (számalírás, csomagolás) ugyan annyiban kerül 1db esetén, mint 100db esetén, tehát azt valahogy ráterhelik a vevőre.
(#) mraulajos válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 22, 2023 /
 
Én 1 db ot rendeltem/vettem. 12801.60 Ft + 1200 Ft ért hozta el a GLS. Ma megkaptam.
(#) moltam hozzászólása Márc 9, 2023 /
 
Vettem én is egyet időközben, az 1:30 áttétel sajnos nem a legideálisabb de ezt lehet kapni szóval ez lesz benne. 120µF motorkondit tervezek használni 400V ra töltve. SG3525 push pull inverter pctáp trafóval fog dolgozni benne. A primerrel párhuzamos kondi méretezésére van valami okosság? Elvileg az úgy egy párhuzamos rezgőkör lesz, ami számomra érdekes, de minden értelmesebb rajzon szerepel szóval tuti kell bele
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
A primer 1.5µF kondival 4170Hz körül rezeg, mondjuk az még odavág rendesen, skin hatás nagyságrenddel feljebb van. A primer induktivitás így elvileg 973uH.
(#) JAMAL hozzászólása Márc 21, 2023 /
 
Sziasztok!

Remélem jó topikot választottam ki, ha nem akkor előre is bocsi!

Segítséget szeretnék kérni tőletek villanypásztorral kapcsolatban, illetve ha valaki vállalkozó szellemű, akkor megbízni egy feladattal/munkával a részletek átbeszélése után.

Rengeteg időt visz el nap mint nap a villanypásztor ellenőrzése, sokszor az őzek kiszaladnak az erdőből és átszakítják, ezáltal az eredeti funkcióját onnantól már nem látja el. Folyamatosan be kell járni a terepet és egy erre kitalált kézi műszerrel mérnünk kell a feszültséget és az áramerősséget több ponton is, hogy tudjuk nincs szakadás vagy gond a körben.
Ezt szeretnénk picit automatizálni, amit kitaláltunk leírom, és akkor majd megmondjátok, hogy hülyeség-e vagy sem

Szeretnénk egy "kapcsolást-műszert" amit rácsatlakoztatva a villanypásztor körre, méri folyamatosan a feszültséget és az áramerősséget, és amint egy előre beállított szint alá csökken az érték (szakadás, akksi lemerülés) akkor riasztást küld nekünk mondjuk SMS-ben telefonra. Ha jól tudom a ház riasztók is így működnek, van talán egy sim kártya bennük és ha paraméter változás van automatikusan jeleznek. Ha minden megfelelő 8-10 KV van a villanypásztorban elenyésző áramerősség mellett, viszont ezek ugye impulzus alapúak, remélem jól fogalmaztam meg, tehát lökésszerűen nagyon rövid ideig állnak fent.

Mivel mindentől messze van így a villanypásztor 12V-os kapacitás akksiról működik napelemmel egybekötve, maga a műszer is hasonló tápforrásról működhetne.

Remélem érthető volt, szerintetek működőképes lenne egy ilyen elképzelés?
Van valaki érez magában egy kis affinitást erre a feladatra, hogy kicsit pontosabban átbeszéljük?

E-mailben is tudtok keresni: jamaltizenegy@gmail.com

Előre is köszönettel
Bakos Dávid
(#) proba válasza JAMAL hozzászólására (») Márc 21, 2023 /
 
Nem tudom ha a vezeték körbe megy, és a két vége nincs összekötve az egyik végen betáplálsz, másik végére egy ellenállássoral egy glim lámpát kötsz, és annak a fényét detektálod ?
(#) kaqkk válasza JAMAL hozzászólására (») Márc 22, 2023 /
 
Egyszerűen csak azt kell figyelned_mérned hogy a vezeték betáplálási pontján és a másik végén is megvan e a delej (ha mondjuk 1 perc után sincs a végen feszültség akkor hibajelzés )
(#) JAMAL válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Igen, ezt csináljuk most egy kézi műszerrel, csak ezzel még mindig az a gond hogy ott abban a pillanatban oké tudjuk hogy jó minden, de ha bejövünk a területről a telepre, akkor onnantól már vakon vagyunk abban hogy épp egy szarvas csorda nem szakítja-e át a villanypásztort. Ezért kellene nekünk egy folyamatos figyelő műszer, ami jelez azonnal ha lecsökken a feszültség tehát rögtön tudjuk hogy baj van és ki kell menni átellenőrizni a területet hogy hol van szakadás.
(#) JAMAL hozzászólása Márc 23, 2023 /
 
Igen, jó ötlet lehetne, csak ezzel még mindig az a gond hogy ott abban a pillanatban oké tudjuk hogy jó minden mert látjuk a lámpát, de ha bejövünk a területről a telepre, akkor onnantól már vakon vagyunk abban hogy épp egy szarvas csorda nem szakítja-e át a villanypásztort. Ezért kellene nekünk egy folyamatos figyelő műszer, ami jelez azonnal ha lecsökken a feszültség tehát rögtön tudjuk hogy baj van és ki kell menni átellenőrizni a területet hogy hol van szakadás. Mert a területek több kilométerre vannak a teleptől.
(#) robis01 válasza JAMAL hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Ha már van olyan készüléked amivel tudsz mérni nagyfeszültséget akkor annak kimenti jelét lehetne használni pl. egy ilyen megoldással
gsm riasztó
Én egy régi nokiát alakítottam át ami sokáig jól üzemelt, de aztán rendeltem Kínából egy wifi képes riasztót, az már mobil appon keresztül kommunikál a telefonnal.

Egy 12V-os autóstöltő megoldaná a telefon töltését is.

Akkumulátor feszültség mérésre elég lenne egy komparátor kapcsolás, ami átbillenéskor hívná a telefont.

És ha már idősóporolás, léteznek szakadási hely (távolság) érzékelők is helymeghatározás
Következő: »»   282 / 287
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem