Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » USB bekötése
 
Témaindító: (Felhasználó 1131), idő: Feb 16, 2006
Lapozás: OK   9 / 9
(#) Bakman válasza belatichy hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Ha akármilyen USB kábellel működik, akkor a kiosztással lehet gond.
(#) belatichy válasza Bakman hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Szóval úgy csináltam, hogy az usb kábelt elvágtam és az RPi usb aljzatába bedugtam a csatlakozót a visszacsupaszított végekkel. Az egyes vezetőket az alaplapon kisípoltam, így megkaptam az alaplapon (RPI), hogy melyik szín melyik forpontra tartozik. Ezek szerint lett beforrasztva. Az az érdekes, ha az eredeti kábelt újból egyesítve összeforrasztom, akkor működik, ha az RPi re van forrasztva meg nem.
(#) superuser válasza belatichy hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Használj USB toldót. Próbáld ki azzal, ha úgy sem megy akkor más a probléma.
Amúgy az USB differenciál jel (lenne), de ennyitől még működhetne is akár az USB 2.0, ha nem is szabványos a bekötés.
---
Elolvastam még egyszer amit írtál. Szóval differenciál jel lenne, használj USB toldót. Vannak rövidek is. Amúgy is kulturáltabb megoldás, mint forrasztgatni, meg ha nem is működik az duplán mutatja, hogy nem jó amit csináltál.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2021
(#) belatichy válasza superuser hozzászólására (») Jan 28, 2021 /
 
Sajnos az usb aljzat előtt már csak 1mm van, nem igen fér el semmilyen toldó. Valójában nem igazán értem mi a különbség, ha beforrasztunk egy csatlakozót és abba beledugjuk a csatit, vagy ha egyszerűen beforrasztom fixre a vezetéket. Mert ugye az a helyzet, hogy egyáltalán nem megy ha be van forrsztva. A vezetékek rossz helyre kötése kizárt. Van hasonlóra példa is pl. az alaplapokon a kivezetett usb csatlakozó.
(#) Gafly válasza belatichy hozzászólására (») Jan 29, 2021 / 1
 
Amit elmondtál, az ebben a formában, minden részletében nem lehet igaz.
Én azt csinálnám, hogy fognám a szétvágott USB vezeték másik végét, bedugnám oda ahol működött, és úgy mérném körbe szinhelyesen és pinről pinre...
Az már eleve gyanús nekem, hogy szerintem a +5 V-ot a GND-re forrasztottad.
(#) belatichy válasza Gafly hozzászólására (») Jan 29, 2021 /
 
Hát most rámértem még egyszer, a fekete a GND-n van. A piros az 5v. A GND mellett a zöld. ? Persze az usb külső fémrésze a GND. hmmm...
(#) Inhouse válasza belatichy hozzászólására (») Jan 30, 2021 / 1
 
Nekünk könnyű megjegyezni a szabvány USB vezeték színeket...piros, fehér, zöld, fekete
Ha jól lenne forrasztva, menne...mi lehetne még? A mellette levő USB3 forrpontjai elég vacakul néznek ki.
Itt meg a a testfólia körülöleli a forrpontokat, nem ér valamelyik össze valamelyikkel? A kábeldarab, amivel próbálod nem töltőkábel, ahol esetleg belül össze van kötve az öntött dugóban a 2 adatláb?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2021
(#) szabi95 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Én már találkoztam olyan kábellel aminél a zöld-fehér volt a táp és a piros-fekete meg az adat. Szívtam is vele egy pár órát mire rájöttem hogy nem az USB eszközzel vagy a programmal van a gond hanem a bekötéssel, mert gyökér volt a gyártó.
(#) belatichy válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Először is mindenkinek köszönöm a válaszait! Az usb3 forrpontjai csak a gyanta miatt olyan, mert először az USB3-al próbáltuk. Csak nem lettek lemosva. A rövidzárat ellenőriztem. A kábel adatkábel, elvileg mennie kellene, direkt úgy vetem. (data transmit & charging) ki is lett próbálva. elvágás előtt működött az adatátvitel.

"Itt meg a a testfólia körülöleli a forrpontokat, nem ér valamelyik össze valamelyikkel?" Úgy érted a RPI-n? valóvan közel vannak ,de a zárlatra ellenőriztem. Nem sípoltak össze.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2021
(#) belatichy válasza szabi95 hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
A kábelt kimértem, az aljzatba dugott vezetékkel, így ez kizáható. -talán.
(#) belatichy válasza Gafly hozzászólására (») Jan 30, 2021 /
 
Lehet, hogy nem voltam egyértelmű, de pont így csináltam.
(#) 444Tibi hozzászólása Ápr 21, 2022 /
 
Talán él még a topik.

Kaptam egy levágott vezetékes usb3 hubot es életre kelteném, van egy anya hiányos 40 centis usb3 madzagom, pont jó lesz.
A nyákra fel van szitázva minden, a nagysebességű oldalon viszont csak Rx es Tx. Nincs meg melyik az Rx- Rx+, Tx- Tx+.
Lekaptam a vezérlő IC adatlapját a kiskinaiaktol, meg is van minden de elakadtam.
Az ic adatlapon nem Rx+- meg Tx+- van feltüntetve hanem
Rxp, Rxn, Txp, Txn.
Valaki segitene ezt értelmezni?
Paraszti ésszel a p az a positive, az n meg a negative...?
Rx+ = Rxp
Rx- = Rxn
Tx+ = Txp
Tx- = Txn
?? Jol gondolom?
(#) bbalazs_ válasza 444Tibi hozzászólására (») Ápr 21, 2022 /
 
Jól.
(#) 444Tibi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 21, 2022 /
 
Köszi.
(#) uniman hozzászólása Márc 18, 2023 /
 
USB_C-s kábelből készitenék USB2.0-ás aljzattal OTG átalakító kábelt...na de hogyan?
Működhet? Bővebben: Link ...vagy sima kábelből esélytelen? Itt egy "aktiváló" ellenállás is beépítenek..
(#) Doky586 válasza uniman hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
(#) uniman válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Ez nem segít...mert van egy USB-C dugós (levágott -lighting- véggel) kábelem. Két piros. két fehér meg egy kék színű vezeték végekkel. Kimérni az apró USB-C érintkezőit számomra reménytelen.
Pinout van rengeteg...
(#) Doky586 válasza uniman hozzászólására (») Márc 18, 2023 /
 
Mérd ki. Bővebben: Link
(#) uniman válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 19, 2023 /
 
Ha lenne ilyenem...de nincs! Az áráért meg már kapok kész OTG átalkítót (meg van rendelve).
Amíg megérkezik, kellene átmenetileg megoldani...
(#) uniman válasza uniman hozzászólására (») Márc 22, 2023 /
 
Megérkezett a gyári OTG...a barkácsolás elmaradt.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2023
(#) Inhouse válasza uniman hozzászólására (») Márc 22, 2023 /
 
Én azt hittem az OTG adapter/kábel az egy aktív cucc...ez meg ennyiért olyan, mint egy sima átalakító.
(#) uniman válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Az eddigi netes infók alapján csak egy "aktiváló" ellenállás" van plusszba bekötve...
A gond az lehet, hogy mezei kábelekben ezt a pint nem vezetik ki...
A mikro/mini USB OTG-ben is csak a 4-es pin van GND-re (5) kötve.
A USB nem 4 pin-es, ahogy elsőre gondolnánk, hanem 5...

USB_5pin.jpg
    
(#) Inhouse válasza uniman hozzászólására (») Márc 23, 2023 /
 
Köszi, nem jól gondoltam.
(#) djstefan15 hozzászólása Okt 13, 2023 /
 
Üdv mindenki !
Olyan kérdésem lenne hogy van egy 12v feszültségű led szalag amit egy usb-s powerbankal szeretnék meghajtani .
A powerbank USB A kimenete elvileg képes a 12v feszültségre (QC3.0 12V-1.5A) gyorstöltő .
A kérdésem az lenne hogy ha nem akarom szétbontani csak egy usb kábelt bedugni azt hogyan kössem rá a ledszalagra hogy ne 5V-ot küldjön hanem 12v-ot .
Válaszokat előre is köszönöm !
(#) Gafly válasza djstefan15 hozzászólására (») Okt 13, 2023 /
 
Ha tényleg komolyan akarod, akkor itt vannak az alapok: USB Power Delivery (USB-PD) circuitry
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2023
(#) djstefan15 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 15, 2023 /
 
Tehát ha jól értem kell egy külön áramkör ami jelet küld a powerbanknak hogy küldheti a 12V-os feszültséget ??
Következő: »»   9 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem