Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ATX-táp problémák, meghibásodás
Lapozás: OK   44 / 45
(#) Nanok válasza zoli0078 hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Igen így néz ki. Az még egy érdekesség, hogy a PTC csak át van dugva a 3,3V tekercsén és lóg a levegőben. Még a ventilátor is egyenesen rá fújja a levegőt. Nem a bordához kéne rögzítve lennie?
Egyébként a primer oldalon 2db 13007-es tranzisztor van. A szekunder oldalon 2db S20C40C as kettős dióda a 3,3V és az 5V-nak. 1db F20C20C a 12V-nak. Egy-egy 2200µF-os kondival.
Illetve van még egy nagy PFC tekercse, annak a csatlakozója látszik a primer oldalon.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2020

nPower500.jpg
    
(#) antiktelefon hozzászólása Ápr 28, 2022 /
 
Üdv!
Egy csodás EVGA tápban a 3V nem jelenik meg és kb azonnal le is tilt a kimenet az összes többi pár század másodpercig teljesen elindul, a vezérlő ic (dcdc-s) fokozat, 6601 a32r02 feliratú icvel van megoldva, mögötte egy emlékeim szerint 10 ohmos ellenállás és egy mini dióda elég szépen ropogós a vezetősávval, de mérve az ellenállás 10ohm.
Gondolom ez az FSP6601 másolata lehet, mert az intersiles csak dip8, ez meg dip 16.
Van valakinek használható adatlapja vagy kapcsolása ezzel az icvel?
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2022
(#) Pörzsi hozzászólása Júl 22, 2022 /
 
Üdv!

Amatőrként nekiálltam visszahozni az életbe pár tápegységet, viszont van pár alkatrész amit egyáltalán nem vagy csak külföldön kapni. Hátha van itt valakinek aki foglalkozik ilyesmikkel. Szóval keresem a következő alkatrészeket:

-FSP MIA IC 6600. A gyártó a sajtát tápegységébe tervezett egyedi kontrollere.
Bővebben: Link Újként nem kapni sehol, csak a saját tápjaiba építi be a gyártó. Bontott hibátlan érdekelne.

-STF25N80K5. Egy darabot szeretnék belőle, helyettesítőt rendeltem, de csak to220 tokozású volt, az eredeti viszont to220fp. Tudom, szigetelő alátét a barátom, de jobban tetszik a gyári megoldás

-CM6800XT. 1db 16-PIN PDIP (P16) tokozással. Szintén jó bontott is.
(#) papi válasza Pörzsi hozzászólására (») Júl 22, 2022 / 1
 
Üdv!
cm6800 compatelnél kapható és raktáron van-
Papi
(#) Pörzsi válasza papi hozzászólására (») Júl 24, 2022 /
 
Elírtam, CM6800TX kell. A G nem tudom jó-e az helyett, de eltérnek a specifikációi.
(#) Kuvik hozzászólása Márc 11, 2023 /
 
Sziasztok!

Van egy Asrock B450 Fatality K4 alaplapom, ami üzem közben "kinyírta" saját magát és utána 3 tápegységemet is.

A hibajelenség:

A lap egyszer csak folyamatos kb 24 órás desktop üzem alatt leállt, azt hittem a táp ludas. Kicseréltem, az új táppal ment 7 másodpercet, majd mintha elvették volna tőle a feszt, leállt ezzel is.
Jött a harmadik táp, amivel el sem indult.
Azóta ez a 3 táp egyetlen lapban sem indul.

A tápok közül az utóbbi időben néztem meg egyet, "üresen" (vezetékkel indítva zöld + fekete) sem indul, csak ciccen egyet. Primer bizti átad, venti nem megy, a szekunder oldalon multiméterrel nézve a nagy büdös semmi...

A lap: Asrock B450 Fatality K4
A tápok:
- Cooler Master RS-600-ACAB-M4 (ezt teszteltem ma)
- Be Quiet! Pure Power 9 600
- Egy régi Chieftec, Delta belsős

Javítás ügyben a fórumon kihez tudnék fordulni?

Köszönöm,
Üdv, Zoli.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2023
(#) bbalazs_ válasza Kuvik hozzászólására (») Márc 11, 2023 /
 
A lila vezetéken mérsz valamit?
(#) Swedhart hozzászólása Márc 12, 2023 /
 
Sziasztok az lenne a kérdésem mi a különbség az ATX és ITX tápok közt?
(#) uniman válasza Swedhart hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Mutass egyet! Csak alaplap ITX formátumot ismerek....
(#) Swedhart válasza uniman hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Rendben ez az ITX ami bele került a gépbe
(#) Suba53 válasza Swedhart hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Ez nem "egy" ITX, hanem egy olyan kütyü, ami az ITX formátumú alaplap számára állítja elő egy külső tápegységből érkező 12V, vagy esetleg nagyobb feszültségből az alaplap számára szükséges tápfeszültségeket. ( 3,3V; 5V; 12V stb. ) valamint a SATA tápkábelek a HDD, stb számára.
(#) Suba53 válasza Swedhart hozzászólására (») Márc 13, 2023 /
 
Mivel az ITX szabványú alaplapok, házak sokkal kisebbek az ATX, mag BTX szabványú alaplapoknál, házaknál, így az ITX tápok mérete sem a szabványos ATX tápméret, hanem annál sokkal kisebb.
És mivel az ITX rendszerek általában kisebb teljesítményűek, ezért az ITX tápok sem tudnak annyit, mint az ATX tápok. Amit a fotón felraktál, az is nevezhető a külső adapterrel együtt egy ITX tápegységnek. De sok ilyen van, és mivel a tápcsatlakozó a szabványos 24 pólusú, akár kisebb teljesítményű ATX, vagy mini, mikro ATX rendszerek számára is jó lehet.
(#) Régi motoros hozzászólása Márc 30, 2023 /
 
Üdv!

Van egy ilyen (képen látható) tápegységem, de úgy néz ki, hogy ejti a feszültséget. Ha csak az SSD van a gépben, azzal megy rendesen. Ha ráteszek egy HDD-t, nem bír rendesen felpörögni, és le-le áll.
A HDD másik gépben működik. A vezérlő AT2005 de nem találtam adatlapot hirtelen. Van valamerre esetleg? Megpróbálnám esetleg fentebb tornázni a feszt, vagy módosítani a visszacsatoló ellenálláson.

Az 5V is kevesebb, tehát nem fog túllőni, ha módosítom. Esetleg más javaslat, tanács?

A "vegyél újat és cseréld ki" nem játszik, kéretik ennek tudatában válaszolni, köszönöm.

Ui.: És azt is tudom, hogy akár használtan is lehet venni 2-3EFt -ért, de mivel egy ócska műhelygépbe kell, tehát első körben inkább a javítás örömét szeretném átélni ebben a projektben.
A csere csak a végső megoldás.
(#) Régi motoros válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Fényképezés közben nem tűnt fel, de a képen úgy látszik, mintha a szekunder kondi kondi púpos lenne ott a jobb alsó sarokban, az a homályos. Akkor előbb kicserélem azt, és megnézem a többit is.
(#) robis01 válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Nem ismert a rendszer többi összetevője, de az sem kizárt hogy a táp a határ teljesítménye körül van. Ezért amikor rákerül egy újabb eszköz már nem tudja kiszolgálni a teljes rendszert.

De a kondi csere ártani biztos nem fog

Amúgy pedig ingyen is hozzá lehet jutni az 500W alattiakhoz. Olykor még itt a fórumon is hirdetnek.
(#) Poli válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 30, 2023 / 1
 
Szia

Néhány tápegység rajz.
Bővebben: Link
(#) Régi motoros válasza robis01 hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Igen ez is opció, főleg úgy, hogy a bontóst is ismerem, és ha kérek tőle, nekem is adott már ingyér,
csak nincs mindig képem elhozni tőle csak úgy, mivel sokat járok hozzá bontott aksikért.
Azt is ingyen szokta adni, aztán mikor eszembe jut, vagy épp van nálam készpénz
(általában kártyával járok mindenhová), néha szoktam adni egy kis szíverősítőre valót neki.
Olykor-olykor azt mondom, jól van köszi, akkor igyál meg az egészségemre valamit és otthagyok nála 1-2EFt-ot, épp mikor mennyi van nálam kallódóban.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2023
(#) Régi motoros válasza Poli hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Ó igen, ezt ismerem én is, csak épp a címét nem tudtam. De jó lenne ezt feltenni a topik címe alá.
Bár ahogy végig néztem, pont ilyen IC-st nem találtam. De azt írja, elvileg az LPG899 rajz hasonló.
(#) Poli válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
Más a lábkiosztása, de elvileg ugyan azt tudja.
(#) Régi motoros válasza Poli hozzászólására (») Márc 30, 2023 /
 
De jó, örülök neki.
(#) Poli válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 30, 2023 / 1
 
Rajzot nem, de egy adatlapot találtam a 2005-ösről.
(#) Poli válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 31, 2023 / 1
 
Itt a kapcsolási rajza.

Elektrotanya
(#) benjami válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Ha nincs oszcilloszkópod, akkor a feszültségmérővel a kimeneti feszültségeket megmérve ne csak egyenfesz állásban, hanem váltakozófesz állásban is mérd meg (ezzel a ráült zajt méred meg tulajdonképp). Egy jól szűrt tápegységnél néhány mV-nál nem szabad nagyobb feszültséget mérned így. Ha több, akkor az éppen mért ágon levő elkók kapacitáscsökkentek és/vagy rossz ESR értékkel rendelkeznek, vagyis cserélendők.
(#) Régi motoros válasza benjami hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
De van, ha cseréltem a kondit megnézhetem éppen ha muszáj. Nem volt kedvem elővenni a dobozból. Egyébként 11.1-11.4V közt ugrál multival mérve, annak függvényében, ahogy a HDD motor teker(ne).
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2023
(#) benjami válasza Régi motoros hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Az a baj, hogy ha erre ráül pl. 4V zaj a kiszáradt kondi miatt, akkor az azt jelenti, hogy
9.1...13.1 - 9.4...13.4 között ugrált (csak az egyenfesz állásban történő méréskor ez nem derült ki). Így akár tönkre is tud tenni dolgokat a tápegység, pedig hát mérve ugye nem kellett volna.
(#) Régi motoros válasza benjami hozzászólására (») Márc 31, 2023 /
 
Kíváncsiságból betettem egy gyengébb áramigényű gépbe, ott megy rendesen. A 12V 11.9 lett.
Szóval a terhelés elég rendesen lehúzta a feszt.
(#) devergo74 hozzászólása Nov 15, 2023 /
 
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, van egy 850W-os tápegység, ami nagyobb terhelésnél lekapcsol, pár napja kezdődött ez a probléma. Évekig hiba mentesen dolgozott, az általa meghajtott konfig nem lett változtatva.
Azt szeretném kérdezni, van valamilyen lehetőség arra, hogy tesztelni lehessen mennyinél kapcsol le, vagy mennyit is bír a táp?
(#) Inhouse válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Lehet egyszerűbb lenne átnézni az elektrolit kondenzátorokat, főleg a szekunder oldalon.
(#) devergo74 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 15, 2023 /
 
Azért kérdeztem, hátha lehetne valahogy mérni, mennyit is bír a tápegység. Még ha kondenzátor cserével meg is oldódik a hiba.
(#) proli007 válasza devergo74 hozzászólására (») Nov 15, 2023 / 1
 
Hello! Ahhoz egy kazal terhelő ellenállás kell, és minden feszültségre "szinkronba". Mert úgy van méretezve a táp. Ha csak egyik feszt terheled, felborul az egyensúly és letilt. Na ezért nehéz buli ez. (Olcsóbb egy másik tápot szerezni..)
Következő: »»   44 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem