Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   102 / 104
(#) SzilCsong válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 2, 2023 /
 
Kipróbáltam az előző két lámpán kívül: 1 ragasztóval együtt vásárolt gombelemmel működő 1db ledből álló UV léeddel.
ill. UV fénycsővel is.
A kinyomott ragasztó köszöni szépen jól érzi még mindig magát, 4-ből egyik se működik.
Elővadászom azt a videot, ahol a gyerek 1db leddel egy villanás alatt megkötötte az anyagot
(#) elactrofan válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 2, 2023 /
 
tedd ki napsütésre, ha ott se csinál semmit döglött az anyag.
(#) SzilCsong válasza elactrofan hozzászólására (») Máj 2, 2023 /
 
Fejlemények vannak.
Pont azt a videót nem találtam, de valószínűleg meg volt vágva szóval nem elég 1-2 másodperc.
Az is világos, hogy az 1db leddel is működik, csak nagyon lassan, ezért a több ledből álló, amúgyis kontakthibás zseblámpámat alakítottam át és 0,5A-ről hajtom.
Ezzel már egész jól köt, csak rajta kell hagyni pár percig.
Viszont le lehet kaparni.
Ennek mennyire kellene rákötnie? Ebbe a videoba Bővebben: Link Úgy látom először a panel felöli részére köt rá, az viszont masszívan, nekem nem ilyen az eredmény, sajnos.
Mi a trükk?
(#) antiktelefon válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 2, 2023 /
 
Mondtam hosszú idő kell neki. Meg a hatás a távolság négyzetével fordítottan arányos, rá kell rakni közel.
Tiszta nyákról lerobbanthatatlan kő kemény, túl vastagon rakod és nem éri uv az alját vagy koszos a nyák. Linket nem nyitom mobilról, de northridge fix ia pl belegyorsít az unalmas részekbe, azt akarod nézni, hogy 2-4 percet ott a lámpa?
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2023
(#) Thomas10100 hozzászólása Máj 12, 2023 /
 
Sziasztok!

Milyen forrasztóállomást ajánlotok, ami 100e Ft környéke maximum?
Ugyanez érdekelne forrólevegős állomásra is. Esetleg egyben a kettő. (jelenleg kínai van, 2in1, denormális pákahegyet nem találok hozzá. hőlég meg gyenge levegőmennyiséget tud, és már csapágyas a venti benne)
95%-ban smd alaktrészekhez, sok rétegű nyákokhoz is
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2023
(#) antiktelefon válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 12, 2023 /
 
Atten 862d. Pákának csak használt JBC ennyiért. De konkrétan milyen nyákok ezek?
(#) Thomas10100 válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 12, 2023 /
 
Laptop, számítógép alaplap. Ha hűtőpades az IC vagy FET, akkor visszahűti a jelenlegi pákát és nem olvad meg.
(#) Thomas10100 válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 12, 2023 /
 
Ilyenem van: Bővebben: Link

Nem vált be. Egyszer a kapcsolója is megrázott, átütött vagy nem tudom, de mindent eldobtam.
(#) antiktelefon válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 12, 2023 / 2
 
Akkor az kell neked, amit írtam.
Meg egy 946C preheater.
Ezt a hármat együtt milliós szettek sem verik.
JBC az t245, gyári vagy akár Skorys állomással.
Pákával ilyet amúgy sem tudsz forrasztani, hot airrel is lassú lehet, ha nem akarod a nyák égést kockáztatni. Meg rendes eredeti Amtech flux, anélkül szenvedés.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2023
(#) Thomas10100 hozzászólása Máj 19, 2023 /
 
Van aki rendelt 946C preheater-t? Melyiket szabad megvenni?
Azokat néztem amik EU raktárosak, de találtam 600W-ost és ott a visszajelzés nem jó, mert nem azt küldték.
Van 800W-osként hirdetett is, van aminek a felirata teljesen kínai.
Szóval várom ha valaki tud linket, hogy melyiket szabad megvenni.

Köszönöm!
(#) antiktelefon válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 19, 2023 / 1
 
A régebbi kis kijelzős a jobb, de random küldik úgyis. Az eus most elvben egy harmadik félét küld.
(#) Thomas10100 válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Forrasztópákából is van alin Atten.
Ez ?
Bővebben: Link

Illetve van olyan ami úgy néz ki mint a JBC. Azok?
Bővebben: Link

Köszi
(#) antiktelefon válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 19, 2023 /
 
Maradj az eredeti JBCnél, túl fontos a páka hozzá. Állomásból elvben lehetne nem eredeti JBC is, de azt tudsz venni használtat vagy a Skory félét meg lehet építeni és még olcsóbb is lesz. A hegy meg mindenhogyan drága, de okkal
(#) moltam hozzászólása Máj 22, 2023 /
 
Helo.
Bővebben: Link Ugyanezt a mosfetet szeretném kicserélni egy xboxban. De hiába melegítettem meg alul is a lapot levegővel előtte, nem akarja elengedni a forrasztás. Nem szeretném megsütni a környező alkatrészeket és a panelt sem hólyagosra égetni. ZD-8922 pákám van, 490 fokra állítottam és a légmennyiség poti kb 3/4 állásban van.
(#) antiktelefon válasza moltam hozzászólására (») Máj 22, 2023 / 1
 
Vagy nagyon hulladék a hot air vagy a halott fet 12V lába odahegesztette magát. Melegítsd a lapot 160 fok köré és adj fluxot meg ólmos ónt a lábához. (Vagy 11 kerbe ugorj el és lekapom ).
490 fok az amúgy nagyon sok lenne, Atten 400 fölé sosem megy és akkor is csak hibás alkatrészt szedek le vagy donor lapról fetet bontok.
Azt ne felejtsd el a fet mellett a gate drivert is mérd ki és cseréld is, mert szereti megölni.
(#) moltam válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Nem egy nagyon profi állomás az tény. Flux, ólmos ón megvolt de hiába. A videóban említenek 490 fokot, én is sokalltam és eleinte kevesebbel próbálkoztam, aztán állítottam feljebb. A gate drivert jó hallani, az nincsen kéznél, remélem hogy nem nyírja ki az új fetet is. Megpróbálok valami háztáji előmelegítőt bevetni.
(#) elactrofan válasza moltam hozzászólására (») Máj 22, 2023 / 1
 
Az se mindegy mekkora nozzle van a hotair gun-ra rakva én ezeket kb 8-10mm belső átmérőjű nozzle val szoktam leszedni. Kb 390 fok és 75% levegő. De a többréteg nagyon viszi a hőt
(#) moltam válasza elactrofan hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Pont olyan van rajta most.
(#) antiktelefon válasza moltam hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Melegítsd elő a lapot. De ha ráhegesztette magát akkor semmivel nem jön le, óvatosan melegítve le kell tekergetni és a padról lecsiszolni a fet maradékot. De szerintem csak nem elég a hő, melegítsd át a lapot rendesen.
(#) moltam válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Alápörköltem egy kenyérpirítóval, lejött szépen Megszűnt a zárlat a 12V ágon, remélem jó lesz a másik fettel.
(#) SzilCsong hozzászólása Máj 22, 2023 /
 
Sziasztok

Forrasztóanyagot akarok vásárolni és találkoztam ilyennel:
Idézet:
Sn60/Pb38/Cu2%”

gondolom 2% réz? Ez jó nekünk, vagy maradjak a sn60Pb40 mellett?
(#) antiktelefon válasza moltam hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Mondom mérd ki a gate drivert! Nem viccből írtam. Ezek szeretnek elszállni. Amúgy TMEn is kapható volt, ha nincs. Másik fázissal vesd össze dióda és ellenállásban, leginkább high side gaten.
(#) antiktelefon válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Ólmost vegyél, de az a 2% nem tudom sokat számít-e. Vennék régit, olcsó és biztosan jó.
(#) Bakman válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Biztos jó valamire, annó vettem egy kis adagot, semmi különbséget nem tapasztaltam, szerintem felesleges normál használathoz a réz tartalmú.

Sn60Pb40 összetételűt vegyél.
(#) moltam válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Működik. Vagyis ez a része, a kép feketén villog, hol előjön, hol csak a nagy feketeség. Próbáltam gyárira visszaállítani meg két tévén is, valami még nem stimmel sajnos, talán a hdmi chip.
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Úgy hallottam a pákahegyet kevésbé "oldja"...
(#) SzilCsong válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 23, 2023 / 1
 
Adatlapján pár fokkal alacsonyabb az olvadási hőmárséklete és még valamivel occsóbb is.
De mindegy, már lerendeltem a hagyományos 60/40-est
(#) Thomas10100 válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 23, 2023 /
 
Ez jó lenne nekem, vagy ez kicsi? Melyik a legunivezálisabb hegy?
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2023
(#) antiktelefon válasza Thomas10100 hozzászólására (») Máj 23, 2023 /
 
Én a T245 nyelet javaslom, sokkal praktikusabb ilyen munkára. Csak telefon javításra a 210 jobb, mert kisebb mondjuk. De széles ónszívóhoz való fejhez is pl 245 kell.
(#) Thomas10100 válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 24, 2023 /
 
Már ugyis elvitték
Következő: »»   102 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem