Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos gyerekautò
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Szili Zoltán válasza pipi hozzászólására (») Máj 25, 2023 /
 
Szia.
Nos átnéztem a "körítést". A vezérlő egy 16 lábú smd IC, 16 MHz külső kvarc órajellel.
Az IC kapcsol(gat) egy 1HC (NPN 25V/1,5A) szintén smd tranzisztort. A tranzisztor kollektora
vezérli a kettő ismeretlen teljesítmény "tranzisztort". A kettő "tranzisztort" fizikailag párhuzamosan kötötték, nincs kollektor ellenállás (talán válogatták?).
Közben megjött az új panel, ebben C3003A jelzésű a tranzisztor. Ki nem forrasztottam, úgy mértem. PNP tranzisztor lehet, nyitó feszültségek: B-C 600mV, B-E 860mV C-E között
valószínű dióda van. Gyanítom, PWM vezérlése van. Ami bosszant, hogy a C3030A
tranzisztorról sem találtam semmit! Az lesz, hogy kipróbálom PNP tranzisztorral, hátha
életre kel.
(#) robis01 válasza Szili Zoltán hozzászólására (») Máj 25, 2023 /
 
Próbáld úgy keresni hogy sc3030 vagy 2sc3030.
(#) Szili Zoltán válasza robis01 hozzászólására (») Máj 25, 2023 /
 
Bocsánat! Elírtam a típusszámot. Helyesen: C3003A.
A 2sc-re to92 tokozású FET jön fel, az sc-re valami rádió frekis tranzisztor.
Azért próbálkozok...
(#) Szili Zoltán válasza Szili Zoltán hozzászólására (») Máj 25, 2023 /
 
Megtaláltam.

Hogy miért mértem pnp tranzisztornak? Valószínűleg bezavart a környezet, egyébként
gyanús volt a nagy eltérés BE és BC "nyitófeszültség" között ami utólag nézve nem is az volt.
Egyébként az 1HC meghajtó tranzisztor is hibás.
Megpróbálom a javítást, majd jelentkezek.https://www.jjwdz.com/pdf/MOSFE

/pdf/JMTC3003A%20Datasheet%20%20Version%201.1.pdf
(#) Szili Zoltán válasza Szili Zoltán hozzászólására (») Máj 25, 2023 /
 
(#) Szili Zoltán hozzászólása Máj 26, 2023 / 2
 
Sziasztok.

Sikerült a FORD ranger 4X4 kisautó vezérlő javítása.

Azért leírom, hátha valakinek segítség lesz...
A nagyobb fordulatú és teljesítményű motorok beüzemelése után, tönkrement két FET és az
őket meghajtó tranzisztor. Három azonos típusszámú panelt három különböző FET-el szereltek (F20B3J, F2072J és C3003A). A FET helyettesítő IRF2903Z típusú lett, a tranzisztoré MMSS8005-H.
Az eredeti motorokkal így jól működik. A következő lépcső a FET nagyobb hűtőfelület és
kényszer hűtés (ventilátor) beszerelése, mivel a helyettesítő FET nagyobb teljesítményre képes.
(#) Inhouse válasza Szili Zoltán hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Esetleg az is lehet baj, hogy a nagyobb motorok miatt az akku kicsi és leesik a feszültsége egy olyan szint alá, ami már nem tudja teljesen kinyitni a feteket és elfűtik magukat...
(#) Szili Zoltán válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 27, 2023 /
 
Lehet. Nem mértem feszültséget. Egyébként van egy plusz akku is bekötve, így összesen
24Ah a kapacitás a 12Ah helyett. Persze ettől még használhatták merültebb állapotban.
A baj az, hogy nincs a feteknek termikus védelme, majd most kapnak.
(#) segítő hozzászólása Máj 27, 2023 /
 
Alternatív megoldás: megtanítod kerékpározni, meg sétálsz vele
(#) Deta hozzászólása Aug 27, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy nagyon egyszerű kisautóval gyűlt meg a bajom! Nincs benne semmi elektroninka, csak az akkuk, kapcsolók és a motorok. A kapcsolókat rendszeresen beégeti. Arra gondoltam, hogy rakok párhuzamosan a motorokra egy-egy kb. 470 nF, vagy 1 mikrós kondikat, hátha lezabálná az áram megszakadásakor keletkező induktív visszalökést!
Szerintetek van-e értelme!
(#) zolika60 válasza Deta hozzászólására (») Aug 27, 2023 / 1
 
Én nem vacakolnék vele. Beszerelnék egy akkus fúróból kitermelt elektronikát a gázpedálhoz. (Már csináltam ilyet) Ezzel megoldod a problémát és jobban kezelhető is lesz.
(#) mikrodigit válasza Deta hozzászólására (») Aug 27, 2023 / 1
 
Én az autókhoz (pl. fényszóróhoz) használatos reléket tettem bele, azok 30 A-t is kibírnak és nem drágák. A kapcsolók ezeken keresztül kapcsolják a motorokat. A kapcsolókra így csak a relé meghúzó árama jut, attól nem ég be. Több éve működik így hiba nélkül.
(#) Baxi válasza Deta hozzászólására (») Aug 31, 2023 /
 
Szia, van hozzá elektronika "apróért" a kínaiaktól, s nem "töri"ki a gyerek nyakát mikor elindul.
Lehet válogatni
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem