Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos fűnyíró probléma
 
Témaindító: Vadmagyar, idő: Jún 28, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   23 / 24
(#) Gafly válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Akku feszültségből és Ah kapacitásból ki tudod számolni mennyi energia (Wattóra) áll rendelkezére.
Abból meg, hogy 390 W-ot mennyi ideig tudja táplálni. Illetve annál jelentősen rövidebb ideig...
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
12 V és 10 Ah -> 120 Wh és 390 W -> 18 perc
Hatásfokról nem beszéltünk...
(#) rascal válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Szia!

Addig is kipróbálhatod, hogy egy lécet, vagy partvist hozzáerősítesz a fűnyíró fogantyújához valahol középmagasan úgy, hogy az egyik oldalra kilógjon a bot vége kb fél méterrel - egy méterrel a fűnyíró szélességén túl. Azon rögzíted a hosszabbító kábelét. Így amikor előre, vagy hátra mész, akkor a vezetéket biztonságos távolságra tartja a fűnyírótól, és a kezedet sem foglalja le. Mondjuk balra lóg ki a bot, elindulsz a gyep bal szélén előre, visszatolatsz ugyan azon a nyomvonalon, majd egy kicsit jobbra menve, pl. fél fűnyíró szélességgel megint levágsz előrefelé egy csíkot és így tovább. Ha beválik, akkor kitalálhatsz egy gyorsan fel- le- szerelhető megoldást.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2023
(#) erbe válasza SzilCsong hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
>30 éve nyírom elektromossal a füvet. Van egy telek, ami 125 m hosszú. A ház körül is van kb. 800 m2 felület. Fűnyíróval még sose vágtam el hosszabbítót, csak láncfűrésszel.
Előnyök: Csendesebb, nem büdös, sokkal olcsóbb a használata. Van, amikor még fűgyűjtővel is gyorsabb, mint a sógor kidobós benzinese.
(#) mikrodigit válasza erbe hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Ahogy én látom, sokaknak a vezeték összegubancolódásával van bajuk, nem azzal, hogy elvágják.
(#) segítő hozzászólása Máj 26, 2023 /
 
Egy teljesen új irányon agyalok. Mindenképpen elektromos. Jelenleg 2 megoldást lehet elérni:
1. Gyári, akkus készülék. Drága, és azzal is van macera.
2. Vezetékes, ezzel sem gondtalan az élet.
3. Az ötletet az egyre jobban terjedő 1 akku + sok gép adta. Itt is gond, hogy a hülyéket lehúzzák, és az akku a gép súlyát növeli. Ki kellene próbálni egy szokatlan ötletet.

Van egy övön vagy háton 1-1,5 kg hordozható akkupakk. Benne egy inverterrel, ami AC 230 V-ot állít elő. Ez csatlakoztatható a meglévő 230 AC elelektromos kerti (egyéb) eszközeinkhez, nincs távolsági korlát, nem kell vastag vezeték. Itt is kulcs az akku, de szerintem kezelhető. Vélemény?
(#) segítő hozzászólása Máj 27, 2023 /
 
Üdv. Ma számoltam.
1 kW körüli szerszám 30 perces üzemeltetése 500 Wh. Folyamatos üzemet feltételezve.
Egy 26650 akku 18,5 wh-tud. Kellene 30 db, ami kiskereskedelmi árban 100 ezer körüli akku ár. Cserébe kapsz egy legalább 10 évig megbízható akkupakkot, ami tényleg kiszolgál 1kW-ot. Súlya 4-5 kg körüli, inverterrel. A hatásfokot, beletett munkát nem számoltam. Csak ötletelés volt. Bocs.
(#) segítő hozzászólása Máj 27, 2023 / 1
 
A kábel nagyságrenddel olcsóbb jelenleg.
(#) ancsusz válasza segítő hozzászólására (») Máj 30, 2023 /
 
Ezen már mi is gondolkodtunk, csak a megfelelő inverter elég drága, + ahhoz is kell vmilyen akku, osztottunk- szoroztunk: nem olcsóbb.
(#) Massawa válasza ancsusz hozzászólására (») Máj 30, 2023 / 1
 
Kedves topiktársak, valahogy kiment a fejekböl az elektronika alapja. Minden további egység a szerkezetben csak a hatásfokot csökkenti.
Ha már akkurol akarjátok hajtani a fünyirót, nem lenne egyszerübb szerezni egy kisfeszültségü megfelelö teljesitményü motort az eredeti helyett, és akkor nem kell semmi más csak az akkupack.
Ha körülnézek a kinálatban sok ilyen motor olcsobb, mint egy inverter.
( ilyen motorok tömegével vannak a mai autokban meg buszokban ( ventillátorok, klimák stb) igy még egy roncstelep is jo cim lehet.
(#) segítő válasza Massawa hozzászólására (») Máj 30, 2023 /
 
A kisfeszültségű motort be is kell építeni. Kompatibilitási problémák. + a nagy fordulat, csapágyazás, rezonanciák.. A tizedik prototípus akár jó is lehet
A különböző elven működő elektromos fűnyírás nem valósítható meg kompromisszumok nélkül sajnos. Azonban a benzin a múlt, előre kell nézni.
(#) segítő válasza ancsusz hozzászólására (») Máj 30, 2023 /
 
Azért gondolkodtam a háti akkupakkon, mert volt szerencsém egy napig kipróbálni egy ilyen profi elektromos metszőollót. Itt nem volt kompromisszum. A háti akku hosszútávon sem fárasztó, a szerszám könnyű. Napi folyamatos 8 órás használatban sok napig elmegy töltés nélkül. Ipari cucc. Természetesen az ára is ennek megfelelő. 500 felett kezdődik.
Inverternek hobbi szinten szóba jöhet esetleg egy szünetmentes, ha olcsón hozzájutsz.
Egyenlőre a mai akkuk szintjén -szerintem- a kerti gépeknél nem jó irány az akku, a pár száz W-os gépeknél (fűszegélynyíró, metszőolló) megfelel. Csak sajnos a marketing. Konzumidiótizmus.
(#) robis01 válasza segítő hozzászólására (») Máj 30, 2023 /
 
Nem jöhet szóba olcsó szünetmentes mivel azok többnyire kvázi-szinuszosak, a motorokhoz viszont szinuszos inverter kell, ráadásul olyan ami képes a motor indulóáramát is elviselni.
Nézz utána mit használnak szünetmentesnek fűtésrendszerek keringtetőszivattyújához.
(#) Massawa válasza segítő hozzászólására (») Máj 30, 2023 /
 
Tudod hány döglött robotfünyiro hentereg a javitoknál?
Gyakorlatilag minden elromlott gép a roncstelepre kerül, mert minden javitás az eredeti ár többszörösébe kerülne ( én is már ott hagytam kettöt). Ilyen helyeken lehet, hogy ingyen is adnak egyet, amiben vagy kicseréled a motor meghajtot vagy a motort ( csak a vágomotort kell rendbe tenni) és szerelsz rá valamilyen tolato fogantyút, és már tologathatod is.
(#) segítő válasza robis01 hozzászólására (») Máj 31, 2023 /
 
Mi a kvázi-szinuszos? A sok lépcsős szinusz közelítés szerintem nem az.
(#) robis01 válasza Massawa hozzászólására (») Jún 1, 2023 /
 
Én pont döglött robotfűnyíróra vadászom, de ingyenes, vagy legalább elfogadható áron kínáltal még nem sikerült találkoznom. Merre vannak azok a szervizek amiről írtál?
(#) robis01 válasza segítő hozzászólására (») Jún 1, 2023 /
 
kvázi szinusz

A soklépcsős már fejlettebb szünetmentes, nem az olcsó kategória.
Számodra fontos azonban teljesítmény is, hiszen a motornak kezdetben kicsi az ellenállása, így magas az áram felvétel. Ha meg még kondenzátor is van beépítve az szinte rövidzárként funkcionál amíg feltöltődik. Nyugodtan számolhatsz 5-10 szeres teljesítménnyel kb. 1-5 sec (amíg felpörög a motor) közötti időtartamra. Ami szünetmentes ezt tudja, az nem olcsó kategória.
(#) segítő válasza robis01 hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Robotfűnyíró. Új készülékről beszélek, nem a döglöttekről, Elvi kérdés. Ha valaki szereti a természetet, vesz kertes házat, meg egy robotfűnyírót (lusta) az már a vég. Szerintem. Minek megy kertes házba?
Nálam a következő lesz a "végső" megoldás: erős kábeles elektromos fűkasza + akkus fűszegélynyíró. 1000 m2. Probléma megoldva.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2023
(#) segítő hozzászólása Jún 4, 2023 /
 
Bocs. Nem teljesen. 20V 4Ah akku van, wosai gépekhez. A makitával csereszabatos. Valami forrást tud valaki, hogy még milyen gyártókhoz jó? Köszi.
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2023
(#) kameleon2 hozzászólása Jún 23, 2023 /
 
Sziasztok!

Van egy megörökölt Ventura 2030 elektromos fűnyíróm. kiszolgált már egy generációt, kerekeket cseréltem, kést rendbetettem, takarítottam és használom jó ideje.
Elkezdett egyre gyengébb lenni, és mielőtt ripityre szedem, gondoltmam megkérdezem, hogy ismeri-e valaki közelebbről? Az érdekelne, hogy valamilyen kondenzátoros segédfázisa van-e, vagy más konstrukció? Remélem, nem maga a motor haldoklik. Ha igen, akkor is jobban megérné vennem egy motort bele, mert a műanyag és fém alkatrészek már rendben vannak teljesen, de ezt hagynám a végére. Mekkora teljesítményű motorja lehet? semmilyen adatot nem találtam róla.
(#) Elektro.on válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Én a kondenzátorra gyanakodnék először.
Gondolom a csapágyazást nézted.
(#) hg6dab válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Fedél levétele után láthatóvá válik a kondi. Elvileg adatok láthatóak rajta.
Meg is mérheted, de ha üzem közben nem lassul, csak gyengébb, akkor ez lesz az oka. Persze csapágy , illetve a lellítófék gondolom ellenőrizve volt. Itt (is) Kertész áruház kapható.
(#) proli007 válasza hg6dab hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Hello! Ennél azért olcsóbb helyek is vannak. (Persze nem tudom mekkora kell bele.)
(#) hg6dab válasza proli007 hozzászólására (») Jún 23, 2023 /
 
Ez volt az első találat. Az nekem is alap, hogy több helyen körülnézek.
(#) kameleon2 válasza Elektro.on hozzászólására (») Jún 24, 2023 /
 
Én is arra gondoltam, de az volt a gyanús, hogy nem láttam egyáltalán kondit. Persze lehet, hogy máshol van...
(#) hg6dab válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 26, 2023 /
 
Nincs mindegyikben kondi. Ha ilyen a tied is , akkor nem sok mindent tehesz tekercseltetésen kívül, az ugye meg...
(#) Zsolt71 hozzászólása Aug 22, 2023 /
 
Sziasztok! A következő problémában kérnék segítséget. Bosch ARM 32 fűnyíró, egy pillanatra beindul, és le áll a hőkioldó egyből forró, visszahűl utána megint egy pillanatra elindul. A hőkioldót kiiktatva működik, a motoron nem érzik, hogy meleg de a tengelyvégen igen. Mi lehet a probléma?

Köszönöm szépen!
(#) Bakman válasza Zsolt71 hozzászólására (») Aug 22, 2023 /
 
Simán lehet hőkioldó gond is. Mekkora áramot vesz fel a motor? Ha üresjáratban túl sokat, zárlat lehet a motorban.
(#) uniman válasza Zsolt71 hozzászólására (») Aug 22, 2023 /
 
A csapágyak és műa. fészkeik rendben vannak?
(#) Zsolt71 válasza uniman hozzászólására (») Aug 23, 2023 /
 
A motor, könnyen forgatható, nem látszik a fészken, hogy kiolvadt volna. A felső csapágyat megkentem zsírral. A héten tervezem, hogy ránézek az alsó csapágyra is.
Következő: »»   23 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem