Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3865 / 3945
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Majd holnap megpróbálom, hogy rámegy-e valami anya meg alátét, utána meglátjuk.
(#) Macsek71 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Ha még ma akarod használni :

-Passzos furat a műanyagba ( készülékház )
-(réz)drót ráteker a menetre, cinnel egybefogat -mint egy csavaranya
-aljzat beteker - ragasztópötty rögzít
- drótanya ráteker, vezeték hozzáforraszt
-Örül
(#) kendre256 válasza Macsek71 hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Idézet:
„-Örül”

ha sikerültek a forrasztások úgy, hogy nem olvadt össze minden... Van ennek a megoldásnak rizikója is, csak gyakorlottaknak ajánlott.
(#) Lacika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Gyártasz otthon egy anyát hozzá. Menetfésűvel megméred, hogy milyen a menet sűrűsége, tolómércével megméred, hogy milyen vastag, majd táblázatban megnézed, milyen fúróval kell kifúrni azt amiből anyát akarsz csinálni, majd olyan menetfúróval belevágod.
Nem olyan bonyolult...
Melléklet az ISO menetek táblázata és a fúróhoz ajánlott menetszámok persze emulziós kenéssel.
(#) Udvari Zsombor válasza Lacika hozzászólására (») Jún 28, 2023 /
 
Ennyire nem akarok túlzásba esni, majd kitalálok valamit, nincs menetfúróm sem.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 29, 2023 /
 
Hogyan kell helyesen bekötni egy 12V visszajelző LED-et?
Párhuzamosan kötöttem a fogyasztóval és így nem világít.
(#) Jonni válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 29, 2023 /
 
Multiméterrel mérd ki ,hogy ahova akarod kötni ott megjeleneik-e a 12V . Ha igen akkor már csak a polaritásra kell odafigyelj (anód , katód). Ha úgy se jó akkor rossz lehet a led.
(#) Udvari Zsombor válasza Jonni hozzászólására (») Jún 29, 2023 /
 
Kettőből kettő forrasztás kontakthiba volt, valamint a szerelés során valamikor véletlenül felcseréltem a két vezetéket, pedig az elején még külön ki is próbáltam a visszajelzőt.
(#) Jonni válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 29, 2023 /
 
Egy két led csak nem fog ki rajtad...
(#) Udvari Zsombor válasza Jonni hozzászólására (») Jún 29, 2023 /
 
Pontosan, nem is hagytam, hogy kifogjon rajtam.
(#) proli007 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 29, 2023 /
 
Nem.. Azért 2-ből két hiba? A 2000-ből 2 is sok lenne..
(#) maszatomyhu hozzászólása Jún 29, 2023 /
 
Segítsetek már lécci. Mivel nyitható meg a csatolt fájl?
(#) Udvari Zsombor válasza maszatomyhu hozzászólására (») Jún 29, 2023 /
 
(#) Alkotó hozzászólása Jún 30, 2023 /
 
PLCC28 tokozással kapcsolatban érdeklődöm.
Véleményezzétek, hogy a mellékelt ábra szerinti lábszámozás helyes-e!
Illetve az alul lévő forrasztható lábak hogyan kapcsolódnak a felső oldali tokozást fogadó lábakhoz?
Magam is próbáltam keresgélni, de csak a méretekre szorítkoznak az adatlapok, és a lábkapcsolódásról nem tesznek említést. Gondolom ez sokak számára alapinformáció, de számomra ismeretlen terület.
(#) majkimester válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
A képeden a számozás helyes. A kivezetések sorrendjére meg az alábbi kép ad segítséget.

PLCC28.jpg
    
(#) Alkotó válasza majkimester hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
Köszönöm a segítséged.
(#) villany-asz hozzászólása Jún 30, 2023 /
 
Sziasztok!
Két kérdésem is lenne egy több mint 20 éves dióda tönkrement, azt szeretném kicserélni, de ahol néztem nem tudtak ilyet adni, ez van ráírva:
1.5KE 27CA
1N6281CA GP
A kérdésem létezik e ilyen itt Magyarországon (mert a Google ad rá külföldi találatot), vagy mi lehet a helyettesítője? Illetve mi az áram irány, a felirat lehet e mérvadó, mert nincs rajta a fehér csík/sáv.
Válaszokat előre is köszönöm!

IMG_3711.jpg
    
(#) bitmixer válasza villany-asz hozzászólására (») Jún 30, 2023 / 1
 
Most éppen csak a HQ-nál találtam, de eléggé elterjedt típus:
https://www.hqelektronika.hu/hu/si-z-27v-15kw-bipolaris-szupresszor...ke27ca
(#) vision61 válasza villany-asz hozzászólására (») Jún 30, 2023 /
 
Szia!

Hogyan állapítottad meg, hogy tönkrement? Dióda méréssel nem tudsz rajta mérni semmit.
Így az egyik lábát kiforrasztva tesztelhető, pl. labortáppal.
Ez egy bipoláris 27 V-os túlfeszültség védő, azért nincs rajta polaritás jelölés, mert mindegy a beépítési "irány".
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2023
(#) villany-asz válasza bitmixer hozzászólására (») Júl 1, 2023 /
 
Köszönöm!
(#) villany-asz válasza villany-asz hozzászólására (») Júl 1, 2023 /
 
Igen kiforrasztva, 12V-os elektronikában van, és bármelyik irányból bekötve, (12 és LED-es próbalámpa, majd igazi izzós próbalámpa, és mindkét irányba szakadt.

Ezek szerint ő nem dióda? Mert a boltban ahol néztem ott azt mondták sima 1N... egy egyszerű dióda.
Akkor ha jól értem, tényleg rossz, mert vezetnie kéne mindkét irányba, csak a túlfesz ellen véd, nem úgy mint egy Zéner.
(#) antiktelefon válasza villany-asz hozzászólására (») Júl 1, 2023 / 1
 
Nem, szakadt kell legyen. Jó ez, ne piszkáld.
(#) kendre256 válasza villany-asz hozzászólására (») Júl 1, 2023 / 1
 
Idézet:
„Ezek szerint ő nem dióda?”

De végül is olyan, mintha két zener dióda lenne sorba kötve. Viszont 27V-os, ezért csak 27V-nál nagyobb feszültségen vezet, a 12V-os feszültséggel szakadást kell mutatnia mindkét irányban.
Az a szerepe, hogy ha a 12V-os rendszerre nagyobb feszültség kerül, akkor nagy árammal vezessen. Például kiolvasszon egy biztosítékot, vagy csak "elnyeljen" egy feszültségimpulzust.
(#) kadarist válasza villany-asz hozzászólására (») Júl 1, 2023 / 1
 
Két egymással szembe kötött Z-dióda van egy tokban. Bővebben: Link
(#) villany-asz válasza kadarist hozzászólására (») Júl 1, 2023 /
 
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! (meg el is szomorodtam, mert ezek szerint más baja van)
Jó, hogy hozzátok fordultam mert már majdnem beforrasztottam a barkácsboltban vett diódát, csak az volt gyanús, hogy semmilyen katalógust nem nézett, csak közölte, hogy ilyen nincs, de adott egy kb. olyan méretű és 1N-el kezdődő diódát.
Az elektronika egyébként egy Diesel Smart vezérlőt lát el árammal, (vagyis most épp nem).
Mégegyszer köszönöm az infókat!!!.
(#) bitmixer válasza villany-asz hozzászólására (») Júl 1, 2023 /
 
Annak, hogy meghalt, oka van, nevezetesen túlfeszültséget kapott az egység, amit véd. Ezért az nem segít, ha simán kicseréled, mert a hiba megmaradhatott. Először arról kell megbizonyosodnod, hogy a hiba elhárult. Ha ezen túl vagy, akkor átmenetileg enélkül a "védődióda" nélkül is használhatod az elektronikát. Csak óvatosan!
(#) antiktelefon válasza bitmixer hozzászólására (») Júl 1, 2023 / 1
 
Nem zárlatos és nincs darabokba robbanva, úgyhogy esélyes jó...
(#) bitmixer válasza antiktelefon hozzászólására (») Júl 1, 2023 /
 
Hát igen, az igazi teszt az lenne, ha névleges feszültségével lenne ellenőrizve. De valami miatt mégiscsak gyanúba keveredett... Én már láttam szakadt, de fel nem robbant TVS-t.
Mindenesetre az első lépés a tápoldal, majd a mögöttes elektronika ellenőrzése kell, hogy legyen.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2023
(#) moltam válasza bitmixer hozzászólására (») Júl 1, 2023 /
 
Sokszor a bikázás az ok, cseréltem ilyet forgókotróban is, miután megkínálták 24 volttal a 12 voltos rendszert. Mondjuk az csak 18V os TVS volt.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2023
(#) Fidel hozzászólása Júl 1, 2023 /
 
Sziasztok,

Vettem egy piezós párásítót, ami a képen látható.
Nem akar stabilan működni, ha megkapja a tápot.
Az aljában van egy kis fém rudacsaka, aminek a vége látszik csak ki.
Elvileg ez a panelre van kötve egy vezetékkel, ha elfogy a víz, akkor leáll a porlasztás.
Ha vízbe rakom, akkor hol megy, hol meg nem, vagy gyorsan leáll.
Ha kézzel hozzáérek, akkor meg elindul stabilan.
Mit lehet ezzel kezdeni, hogy jobban működjön? Mihez képest érzékeli ez a mit?
Következő: »»   3865 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem