Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1263 / 1269
(#) kadarist válasza c27 hozzászólására (») Aug 28, 2023 /
 
Teljesen jó, a hiba a képcsőpanelen vagy a képcsőben van. Most ugyanígy mérd meg a képcső katódok (képcső foglalatnál) feszültségeit is és hasonlítsd össze a végtranzisztorok kollektorfeszültségeivel (mérőpontok)..
(#) c27 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 28, 2023 /
 
A tápfeszek most már stabilak akárcsak a kép, mint ahogy a piros hiány is.
Lényegében most vagyok ott ahonnan indultam, tömérdek forrasztási hiba és pár alkatrészcserét követően.
C605 cseréje gondolom nem lenne nagy hatással a pirosra és a C206 sem.
Délután megnézem, legalább kiderül végül mi a gond.
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2023
(#) tufatofu válasza c27 hozzászólására (») Aug 28, 2023 /
 
A piros katódot válaszd le és kösd a testre, ha úgy sincs piros, ill ingadozik, akkor csőhiba.
(#) c27 válasza kadarist hozzászólására (») Aug 28, 2023 /
 
Mértem volna, de mérés közben pont megjavult.
A R617 lábánál mértem épp a feszültséget egy kis ideig 170V majd kb. 120V-ra állt be a másik kettő 120V és 138V. Amint beállt 120V-ra a piros megjavult és nem bírtam ismét előhozni a hibát, így a kis panelt újra forrasztottam, Q602 forrasztása teljesen törött volt. Pár apró nagyító alatt látható hajszálrepedés gyanús dolgot még találtam, de semmi olyat ami egyértelműen a piroshoz köthető. Ettől függetlenül az összes furatszerelt alkatrész átforrasztottam a csőfoglalatot is a panelen, kb. fél órát ment addig jó volt. Ha lesz időm járatom pár órát és meglátjuk.
Köszönöm a segítséget mindenkinek, ha ismét előjönne rámérek majd és jelentkezek, de hátha ennyitől újra erőre kap.
(#) Zoli925 hozzászólása Aug 30, 2023 /
 
Sziasztok!

Adott az alábbi képen látható LG TV melyben a mai nap cseréltem ki a ledet. Összeszerelés után az alábbi szürke csík jelent meg a képnek a bal oldalánál.
Valaki esetleg tud ötletet hogy mitől jelenhetett meg?

IMG_0193.jpeg
    
(#) tufatofu válasza Zoli925 hozzászólására (») Aug 30, 2023 /
 
A egyik COF nincs a helyén megfelelően, vagy levált az üvegről a művelet közben.
(#) robis01 válasza Zoli925 hozzászólására (») Aug 30, 2023 /
 
Érdemes átnézni a csatlakozókat, lehet hogy nem lett visszatéve jól, és nem érintkezik minden láb.
Másik lehetőség a már említett COF hiba. Próbáld meg végignyomkodni fóliát a NYÁK-on, és az LCD panelon miközben figyeled hogy változik-e a kép.
(#) proba válasza Zoli925 hozzászólására (») Aug 31, 2023 /
 
Ha morbid lennék, gyász szalag.
(#) Zoli925 hozzászólása Aug 31, 2023 /
 
Köszönöm a válaszokat!

Sajnos az egyik szalagon keletkezett egy hajszálrepedés.
Van esetleg rá opció kicserélni azon szalagkábelt?
(#) Udvari Zsombor válasza Zoli925 hozzászólására (») Aug 31, 2023 /
 
Ha magára az LCD-re ragasztott szalagkábel repedt meg, akkor RIP, akármennyire is kellemetlen.
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 31, 2023 /
 
Nem rip, mert javítható. Csak megfelelő szerszámok kellenek hozzá...
(#) robis01 válasza Zoli925 hozzászólására (») Aug 31, 2023 /
 
Van rá opció lcd cof repair videók sokasága szól erről. Mint látható házilagos cserére minimális az esély. Esetleg ha maga a flexibilis vezetősáv sérült akkor mikroszkóp, jó minőségű páka, na meg egy biztos és gyakorlott kéz meg tudja javítani repair flexible
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2023
(#) sa93 hozzászólása Szept 12, 2023 /
 
Szép napot mindenkinek!
Van nálam egy LG 42PC1RR tip. plazma TV. Ysus-on Vs bizti kicsapva, Vs bizti utan 0 Ohm föld fele. Gondolom a hibrid adta meg magát.
Kérdésem az lenne, hogy mi okozhatta a zárlatot (pl. Buffer)? Ha cserélem a komplett Ysus panelt (találtam elég jó árban) nem-e fogja agyon vágni azt is?
Plazmákat csak kóstolgatom, nem sokat fújdogál belőle a szél.

A válaszokat előre is köszönöm: Bálint
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2023
(#) kadarist válasza sa93 hozzászólására (») Szept 12, 2023 /
 
Szia! A panel elektrolitkondenzátorainak gyengülése okozhat ilyen problémát vagy kijelzőpanel átütése, amitől pxelhiba keletkezik. Persze csak úgy magától is tönkre mehet, mert miért ne?
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2023
(#) sa93 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 12, 2023 /
 
Szia! Köszönöm a válaszod. Megrendelem akkor a panelt és reménykedem, hogy nem kijelző hiba. A végkifejleményről beszámolok.
Üdv. és szép estét!
(#) Zoli925 válasza robis01 hozzászólására (») Szept 13, 2023 /
 
És maga ez a szalagkábel minden egyes kijelzőnél ugyan olyan? Vagy ez is típusonként változik?
(#) robis01 válasza Zoli925 hozzászólására (») Szept 13, 2023 /
 
Sokféle méretben van. Pl néhány méret: Flexible Cable
(#) sa93 válasza sa93 hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Sziasztok!
Kicseréltem az Ysus panelt, de a képernyő teljesen fehér. Kb. 5 másodperc után lekapcsolnak a nagyfeszek. Nem "Protect" módba kerül, továbbra is fehér az előlapi LED (mint amikor be van kapcsolva). Ha lehúzom az Ysus-t nem kapcsol le, megmarad a Vs és a Va is. Vs és Va feszültségek rendben vannak, kijelzőn lévő matrica szerinti értékűek.
Esetleg valaki tudna segíteni merre kutakodjak?
A válaszokat előre is köszönöm! Bálint
(#) kadarist válasza sa93 hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Az új panel belső DC-DC konverterei is jók, a belső feszültségek megfelelőek?
(#) sa93 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Azt néztem, hogy a két panel nem teljesen ugyanaz (csak a NYÁK száma ugyanaz...).
Ami benne volt: 6871QYH953A
Az új: 6871QYH048B
És még jó, hogy ez alapján árulták: 6870QYH005B... Benéztem.
Mennyire lehetnek kompatibilisek egymással?
Hogy mentsem a menthetőt: a hibridek ugyanazok szoktak lenni?
Ha hazaérek megmérem majd azért a többi feszültséget is.
(#) tufatofu válasza sa93 hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Egy V7 kijelző nem fog hibátlanul működni egy V8 vagy másmilyenhez való Ysus-al.
(#) beretiisty66 hozzászólása Okt 1, 2023 /
 
Üdv uraim.
A napokban hozzámkerült egy Orion AT 403 011-es gép és egy kis takarítás meg pár kondi csere után láthatólag magáhoztért úgy ahogy, bár a tapasztalatom elég limitált tv-k körében. A kérdésem az lenne hogy mi módon tudnék mondjuk vhs-ről koaxon jelet küldeni neki hogy kiderüljön valóban működik e, vagy csak fehéret tud meg egy pici zajt... Illetve bármi egyéb módon amire én nem gondoltam? Hallom a nagyfeszt, pásztázás van, fehér kép van, bár ütközésig lefele korrigált magasságpotival de betölti a képernyőt, viszont hallok egy enyhe pattogást mintha valamj átütne, de ettől függetlenül kép van, csak jó lenne neki valami jelet adni hogy lássam működik e az egész. Mondjuk az Álmaim asszonyát Rökk Marikától a nagyinak, stílszerű lenne, és nem is tudná lenézni a színt a szalagól ugye..
(#) tufatofu válasza beretiisty66 hozzászólására (») Okt 1, 2023 / 1
 
KF zaj nem ártana ha látszódna(szemcse nyüzsgés). 1-2 videómagnó modulátora tudott VHF sávban is dolgozni, egy ilyet próbálj meg keresni, ha nincs ábragenerátor VHF modulátorral...
"pattogást" legtöbbször az anódsapka és a körülötte lerakódott szennyeződés okozza. A tisztítás előtt ki kell "sütni" a képcsövet, mert nagyot tud ütni.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2023
(#) beretiisty66 válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Megpróbálok keresni egy ilyen gépet, köszönöm. A pattogás még most is megvan, így fülre olyan 30 Hz körül lehet, szemmel meg mintha szinkronba lenne a pásztázással, de igazán nemtudom, nem vagyok tv szerelő, van pár csöves rádióm, azokkal még ugy ahogy elbírtam de ez túl új túl gyorsan. Mielőtt kihúztam az elekronikát a dobozból agytam állni egy ideig, lévén az eredeti szakmám autószerelő, nem vagyok nagy barátja a magasfesznek, de valahogy mindig megtalál... Fülre aztmondanám hogy valahol az alaplapon csattog valami, de majd utánajárok, mer még a képcsövet nem mertem kivenni a dobozból hogy azon kívül kapcsoljam be. Valaki már járt itt előttem mert a szelén sorról le van kötve minden és egy nagyobb diódával van kiváltva. De így meg nem értem miért lett hanyagolva aztán majdnem eldobva ha amúgy meg úgynézki működik... Valahogy van egy olyan érzésem hogy újra kell kondizzam az egészet ha nem mondok nagy hülyeséget, lévén hogy ilyeneket is találtam benne, és a hangsávba félig folyamatosan belefütyül a pásztázás.
Igazán köszönöm a türelmet, ez hobbinak indult de úgynézki tébolyba torkollik.
(#) tufatofu válasza beretiisty66 hozzászólására (») Okt 1, 2023 / 2
 
Szerintem jó lesz az. Igen szép állapotban van ahhoz, hogy kidobják, főleg, hogy jó pénzt ér működve. A képcsövet nem kell kivenni a dobozból semmiképp. Sötétben jobban látszik, ha kék szikra átpattan valahol, amit porcica is okozhat a nagyfeszültség környékén. A lyukacsos lemezzel körbevett részlegen belül nézelődj.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2023
(#) tufatofu válasza beretiisty66 hozzászólására (») Okt 1, 2023 / 2
 
Itt a rajz.
(#) VJ72 válasza beretiisty66 hozzászólására (») Okt 1, 2023 / 1
 
A szelént diódával helyettesíteni csak plusz sorba kötött ellenállással célszerű, a szelénen lamellánként kb 1 volt esik. Megnő a tápfeszültség vele a boster és a nagyfeszültség is, hosszútávon sorkimenő trafó átütést okozhat vagy malomkerék zárlatot.
Ellenőrizd a 12-es ponton a feszültséget.
(#) beretiisty66 válasza VJ72 hozzászólására (») Okt 1, 2023 /
 
Elsötétítve nézegettem meg hallgattam müanyag pálcával, nem látok ívet sehol, és nem érzek ózonszagot se, de az alaplemezen egyértelműen hallható a pattogás. A nagyfesz dobozt is kitakarítottam, ki is jött belőle két darab bakelitnek tünő müanyag amin ugyanaz a textúra mint a nagyfesz tekercsen, de erről a tekercsről nem hiányzik semmi. Bevizsgálom azt a diódát holnap hogy lett bekötve, köszönöm a tippet. Ha kiveszem az alaplemezt mindennel együtt, a képernyő nélkül, be lehet e úgy kapcsolni hogy körbe tudjam nézni vagy a nagyfesz terhelés nélkül átüt majd valahol? Amúgy gyanús a trafo mert valahonnan arrol jön a kattovás de nemtudom hogy mellette a gyanús küllemű kondi, vagy maga a trafó csinálja a hangot.
(#) tufatofu válasza beretiisty66 hozzászólására (») Okt 1, 2023 / 1
 
Szerintem, a műanyag az anódbevezető sapka kikeményedett és lemállott darabjai. A pirossal bekarikázott részt úgy hagyni nem szerencsés, mert a 15-17KV-ot idegesítheti egyrészt a képcsőre felhordott árnyékoló grafit réteg, és a fém ketrec közelsége is. Emlékeim szerint kihúzható fiókszerűen valamennyire, hogy ne kelljen csatlakozást megbontani, de 40 éve nem volt a kezem között ilyesmi ezért lehetnek homályosak az emlékek...

NF.jpg
    
(#) sany válasza beretiisty66 hozzászólására (») Okt 1, 2023 / 1
 
Legyél óvatos, mert a képcső statikus feltöltődése miatt még maradhat ott feszültség, akkor is ha kihúztad a hálózatból. Mégha pihentetve is lett.
Akkor még nem volt divat a kis gumi korong.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2023
Következő: »»   1263 / 1269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem