Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lemezjátszó beállítása, javítása
Lapozás: OK   75 / 82
(#) Joe_001 válasza Massawa hozzászólására (») Szept 23, 2023 /
 
Van még a qvadróhoz Shibata tű is. Nyolcszögletű, és bielliptikus. Ez is kompatibilis minden lemezhez.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2023
(#) Massawa válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 23, 2023 /
 
Hát igen a gramofontüböl valamikor csak egyfajta volt és minden lemezt lejátszott. Ez az elv a mai napig megmaradt.
(#) Tomi94 válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 23, 2023 /
 
Én azt értem kompatibilisen, hogy be lehet tenni a másik helyére, és tartósan működni is fog vele (pl. hosszabb távon sem reped szét az oldala, ami apró méret-eltérés esetén megtörténhetne a műanyag kerettel). Az, hogy a tűhegy geometriája milyen, a hangszedőnek már mindegy kéne legyen, ha a mechanikus méretek és a mágnesek azonosak.

Hangminőség terén persze lesz különbség, de annyira azért a kúpos sem vállalhatatlan, hogy az ismerősnek, aki az 1983-as Videoton torony eredeti lemezjátszóját bízta rám, és azokkal az eszközökkel is fogja hallgatni, ne felelne meg teljesen. Pláne korabeli pop-rock lemezekkel, nem audiofil jazzkiadványokkal - sőt amennyire tudom, még az elhasználtabb lemezekre a klasszikus geometria kevésbé is háklis.

Azért is a kérdés, mert én tudom, hogy amit a sajátomról hosszas szemrevételezés után átraktam rá próbára, az 95E - az Akaiban levő hangszedőn viszont nem találtam semmi feliratot, csak külsőre teljesen olyan, mint a saját hangszedőm, és működik is szépen a tűjével. (A rajta levővel csak a fele szólt, mert az egyik pici mágnes valahogy letört a tűszárról.)
(#) GARFIELD13 válasza Tomi94 hozzászólására (») Szept 23, 2023 / 1
 
Szia!
Ez ide pont telitalálat lesz:
utángyártott...
Szóval egy valóban eredeti tű megéri azt az 1-2 eFT többletet ha kapható.

Csak szemléltetésnek:
gyári
Ha van hozzá gyári doboz, papír leírás, gyári tűvédő, az már igencsak esélyes, hogy gyári.

"az elhasználtabb lemezekre a klasszikus geometria kevésbé is háklis"
Ez így igaz, de ha egy lemezt mindig kúpos tűvel játszottak pl le (ahogy a linken olvasható erről az Akai hangszedőről), akkor egy másik tűprofil olyan helyen tapogatja le a lemezt ami még nincs agyon koptatva, így esetleg új részletek kerülhetnek elő egy kúpossal koptatott lemezről is.
Kieg:
Utángyártott tűben is vannak jók, van amikor nincs is választási lehetőség, mert gyári már nem érhető el, de egy névtelen utángyártott tű zsákbamacska, csak a használat során derül ki, hogy mit is vettél.
Természetesen a döntés joga a tiéd.
Üdv.
(#) küzmös Gergely hozzászólása Szept 24, 2023 /
 
Sziasztok! Került hozzám egy ilyen szerkezet, a pecsét alapján 1986 márciusi. Annyit mondtak róla hogy minden működik, kivéve a lemezjátszót, "csak egy tejgumi" kell hozzá ráteszem és annyi. Nos. Belelestem, a biztosító zégergyűrű levétele után leemeltem a tálcát. Hááát.. khm.. hogy is van ez? Csak nekem tűnik elsőre hiányosnak?
(#) nagym6 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
A tálca alsó felén van a gumi helye. Először oda kell a gumit tenni, utána a tálca lassan helyére téve, amikor még beférünk kézzel vagy valami eszközzel a gumi kihúzva a motorra.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2023
(#) küzmös Gergely válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Pont most nézegetem, tényleg lehet hogy az alján van a gumi helye.. érdekes hogy hogy fér oda az ember, na mindjárt megnézem. Talán bontható is, de nem akarom még most tudatlanul annyira szétbombázni.
(#) küzmös Gergely válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Na, most esett le hogy mit is írtál, de már módosítani nem tudtam, megpróbálom. Nőgyógyász kezek kellenek hozzá.. vagy valami kampós vacak.. minden bizonnyal.
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2023
(#) nagym6 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Gyanítom, ez a gumi kicsi lesz, nagyon feszülni fog. Nyávogás, és gyors motorcsapágy kopás lehet a következménye.
(#) küzmös Gergely válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Gondolom hogy ez nem a gyári gumi. Lehet még ilyet kapni valahol?
(#) nagym6 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Nem tudom. Ha nincs, olvastam itt valahol, hogy gyártanak méretre de nem tudom hol.
Hátha valaki itt mond valamit.
(#) küzmös Gergely válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Talált süllyedt, egy régi szemüvegnyél segítségével simán rátettem, de veszem is le, mert szinte húzza a tányért oldalra, annyira feszül, nyávogással honorálja, pont ahogy írtad.
(#) küzmös Gergely válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Szétnézek a befőttes üvegeimben, régen a hungarocell "zümi" nevezetű gumimotoros repülőkben pont ilyen lapos tejgumikat használtunk. Illetve kókány, de ezt is nyújtom.. hátha.

P1170576.JPG
    
(#) nagym6 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Tejgumi sem jó, nagyon nyúlékony. Ide merev alig nyúlós gumi kell, ilyenek a gyári gumik. Tejgumi ha éppen jó hosszúságú, akkor is nyávoghat.
(#) GARFIELD13 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 24, 2023 /
 
Szia!
Nincs a tányér felületén némi anyaghiány rendezett formában ami pont hozzáférhetővé teszi az alsó tányéron a szíjat és a motor tengelyét is megfelelő pozícióba forgatva?
Szerencsésebb csillagzat alatt született példányoknál így szokták ezt megoldani...
Üdv.
(#) Joe_001 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Szia!
A tejgumit felejtsd el!
Mérd le a hosszát, és vegyél egy lapos szíjat, ami nem nagyon nyúlik. A szélessége akkora, hogy a motor görgőjén alul, felül +ban fele, fele hely még legyen. Szerintem a hosszát gépkönyvében kellene megnézni, mert nem mindegy.
A hosszra a tipp. akkora legyen, hogy tányéron, ahol fut, még megálljon.
A hozzászólás módosítva: Szept 25, 2023
(#) benjami válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 26, 2023 /
 
A szíj hosszának meghatározásához használd ezt a segédprogramot. Az átmérőket és a tengelytávolságot talán nem olyan nehéz lemérni.
(#) küzmös Gergely válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 26, 2023 /
 
Azt nem tudom hogy létezik hogy a motor tengelyéről közvetlen hajt a szíj, vagy onnan hiányzik valami "tárcsa" féleség? A motor tengelyén ugyan van valami kis vájat, nút, ahová befekszik a szíj, de.. hm..
(#) nagym6 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 26, 2023 /
 
Motor tengelyről így közvetlenül hajt, hogy van a tengelyen az a vájatos izé. Általában hordó alakú szokott lenni a szíj felfekvő felülete, de itt nem olyan.
(#) küzmös Gergely válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 26, 2023 /
 
Pl itt van ez, a géphez adták. Ami a kezemben van, az mi? S vajon hová való..? Először azt hittem hogy a kis lemezekhez valami közdarab, de nem az. Szerintem az a fekete az a lemezjátszó testbe süllyesztve. Ez nem az, de akkor ez mi? Akárhová "matekolom" nem adja ki, pedig biztosan hogy "valami", s valahová való.
(#) Massawa válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 26, 2023 /
 
Az a kislemezekhez valo dugo. A kislemezeken ( 5 collos) gyakran volt nagy lyuk, ezért ezt rá kellett dugni a tányérra majd feltenni a kis lemezt.
Voltak gramofonok, ahol ez a tányér része volt és fekete, ami mondjuk agyrém egy diszkoban, ezért sokan a fehéret, világosat szerették ( én is). Voltak ettöl szebbek is.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2023
(#) küzmös Gergely válasza Massawa hozzászólására (») Szept 26, 2023 /
 
Akkor a másik micsoda? A géptestbe süllyesztve van a helye, onnan két ujjal kiemelhető. Mérete lyukátmérője, átmérője ugyanakkora.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2023

P1170581.JPG
    
(#) Massawa válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 26, 2023 /
 
Az ugyanaz, talán elég magyarul irtam.
(#) küzmös Gergely válasza Massawa hozzászólására (») Szept 26, 2023 /
 
Oks, már látom. No akkor mérés, aztán lapos szíj vadászat, rendelés, van a neten mindenféle méretben ahogy láttam. Aztán vagy jó lesz, vagy nem, majd kiderül.
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 26, 2023 /
 
Most látom a jobb képen, itt is hordó alakú a szíj felfekvő felülete.
(#) Joe_001 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
Közvetlen.
(#) Joe_001 válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
A kislemezekhez kell felrakni, hogy centerben legyenek.
(#) Joe_001 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
Ez így normális. Nagyobb terhelésnél, pl induláskor kimegy a szalag a szélére. Normálisan középen fut
(#) Massawa válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 27, 2023 / 1
 
Nem egészen van ez igy, és már vagy 200 éves találmány az akkor gyárak központi transzmisszion szerkezeteiböl. Ahol a plafon alatt forgo tengelyböl hajtották szijakkal a munkagépeket.
Azért hordo alaku a szijtárcsa, mert az automatikusan középen tartja a szijat, és az nem vándorol össze vissza.
Ugyanilyen okokbol a vasuti kerék futofelülete sem lapos, hanem egy kup szelete és a jármü igyekszik beálni a két sin közé és nem csikorog mint pl a villamos, aminek a kerekei egy rud szeletei és a villamost a kerékkarima vezeti. Ezért okvetlenül nyekereg meg csikorog minden ivben. ( ma már zsirozzák a karimát, hogy csökkentsék a nyikorgást).
(#) somitomi válasza Massawa hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
A villamos kereke is kúpos (egyenesben nem is csikorog), csak villamospálya kis sugarú ívein ez nem tudja megtartani a járművet (nagyon nagy kúpszög vagy bazi széles kerék kéne hozzá), úgyhogy ott jellemzően valóban a karima vezet. Kisebb sugarú ívekben (pl. pályaudvarok tárolóin) nagyvasúton is előfordul néhol, ott szintén szokás nyomkarimakenőt telepíteni.
Következő: »»   75 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem