Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3520 / 3553
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Nem tudom, hány százalék ad elég keménységet. Igen, vannak keményebb fúrók pl. a karbid (szén és volfrám).

Konkrét táblázat engem is érdekel.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Már megint igazad van, mert attól hogy "sárga", még a fene tudja mennyire kemény.
(#) granpa válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 29, 2023 / 1
 
Vídia betétes falfúróval, aminek a "véső" ^ élét fémvágóra (~70°) köszörülöd. Én a (régi, teli acél) gépi-fűrészlapot is ezzel fúrtam. (disznóölő késnek)
(#) szs válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Idézet:
„Betonacél”

Ez külön érdekes számomra. Tulajdonképp semmivel sem "fúrhatatlanabb", mint barmelyik. A "betonacél" az bizony: vas. A húzott oldalon kell a vasbetonnak rugalmasságot biztosítania. De lehet túlspilázni. A vasbetont meg ütvefúrni kell.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2023
(#) jani1987 válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Vannak ipari szárak csak bírja a pénztárcád is.
(#) Alkotó válasza szs hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Egyetértünk a betonacél fúrhatóságában és abban, hogy jellemzően vas.
De az alapvetően elvárt a mechanikai jellemzői mellett, úgy ötvözik, hogy a dilatációs értékei egybe essenek a betonéval, tehát nem is annyira közönséges. Lusta vagyok utána nézni, de talán 1% körüli rézötvözésről van szó, meg van benne egy kis szén is ha jól emlékszem (0,2-0,3 % körül).
A fúráshoz nem a fúrót kell "okosítani" hanem a forgácsolási sebességet (fordulatot) kell csökkenteni. Egészen lassú fordulaton sima fúróval is jól fúrható, közben szó szerint ropogást lehet hallani, és töredezett a forgácsa.
A hegesztése problémásabb, mert törékeny a varratnál.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2023
(#) tufatofu hozzászólása Okt 29, 2023 /
 
Sziasztok! Küzdött már fel valaki 50kg-os fedlapot téglakémény tetejére, esetleg látta a mesterfogásokat?
(#) mnyugger válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 29, 2023 / 1
 
Le már igen. Darabokban.
Ott fent kell önteni.
(#) tufatofu válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 29, 2023 / 1
 
Én a tüzépről vettem készen.
(#) zolika60 válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 29, 2023 / 1
 
Én kínlódtam már vele. Egy barátommal ketten tettük fel. Nekem a kémény közelében van egy tetőajtó. Onnan a kémény tövéig építettem egy állást amin mindketten elfértünk és így emeltük fel a tetejére. Nem volt egyszerű. Valószínűleg helyben önteném, ha még egyszer ilyenre adnám a fejem.
(#) tufatofu válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Köszi! Ez cseréptető és a kémény teteje kb. 1,5 métert lóg ki a tetőből, ami szerencsére még elérhető közelség. Azért nem öntögettem mert abban bíztam, hogy a gyárilag kivitelezett vízorros kivitel csak időtállóbb. Itt nincs tetőajtó, de a cserepet leszedem. Az állást, hogy csináltad? Deszkákból?
(#) zolika60 válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 29, 2023 / 1
 
Igen tetőlécből és deszkából. Az egyik végén a gerincre a másik végén a tetőajtó mellé támaszkodott. Te rögzítheted a tetőlécekhez. Én nem vettem, hanem a kémény bontásakor leszedtem és az újjáépítés után visszatettem.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2023
(#) tufatofu válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Köszi az instrukciókat!
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Igen, igaz. Most bee"S"tünk a tévedésbe.
(#) Suba53 válasza szs hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Nos 4db furatot kellett applikálnom egy ablak feletti vasbeton áthidalóba. 3db simán ment fúrókalapáccsal, de a negyedik pont telibe kapta az acélt. Az SDS betonfúró kb 1mm-t tudott faragni belőle, aztán nem erőltettem tovább, mert látszott, hogy nem igazán viszi, a fúrót meg nem akartam tönkretenni. Ekkor próbáltam sima HSS fúróval, amivel sima vasat simán tudnék fúrni. Nem haladt az anyagban szinte semmit. Ekkor a sárga bevonatos HSS-ből egy kisebbel próbálkoztam, szintén semmi eredmény. Ezért kérdeztem a keményebb fúrókra, mert azt a betonvasat át akarom fúrni, ha a fene fenét eszik is.
Úgy hogy hétfőn veszek valami keményebb, kobalttal ötvözött fúrót. Állítólag a HSS-E jelzésűek a legkeményebbek. 6mm-es kell, ez kb ezer Ft körül már kapható.
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Valaki azt írta, hogy áthidalóba nem fúrunk.
(#) nagym6 válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Lehet, hogy utána jön a többi vas is. Vízszintesen szoktak lenni sorban. Mind átfúrva, hát mennyi falat tart.
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Elméletben. Aztán az élet úgy hozza, hogy mégis.
(#) szs válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Csak nyugodtan. Szerintem minden HSS-t elhasználhatsz.
(#) Suba53 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Ez még a régi fajta masszív áthidaló, amiben nem csak egy sor vas van alul. És 2db van egymás mellett, még én raktam be 35éve, amikor építettem a házat. Egy vas átfúrásával nem lesz életveszély.
(#) Suba53 válasza szs hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Eddig egyet sikerült, aminek teljesen elment az éle. Valami olcsó fúró lehetett. Ezért is akarok keményet venni, ami tényleg eszi a betonvasat.
(#) szs válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Azt azért tudjuk már: az "SDS" az nem fúrót (fúróminőséget) jelent. Csak befogást. Nem kell csavargatni, csak bepattintani. Bármit.
Nem ám a befogástól lesz valami ütvefúró.
Ütvefúrással, vídiaheggyel fúrunk betont. Vasbetont is (Csempét is, de mindegy) Mindegy az, hogy SDS a befogása. Az is mindegy, hogy Hilti.
De lehet 3 órán át fúrogatni egy gyöngykavicsot. Aztán csodálkozni, ha a felébredt szomszéd lepofoz
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2023
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Miért nem fúrunk áthidalóba? Erre valóban kíváncsi vagyok. Úgy is, mint építéssel erősen foglalkozó ember fia.

(Bizonyos áthidalókba egyenesen szögeket verünk, hogy felfogjuk a rabicot. Másként nem áll meg a fán a vakolat. A vasbetonáthidalót meg megette a fene, ha pár furat elrontja. Az nem áthidaló.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2023
(#) szs válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Még mindig HSS-ben gondolkozol, az a baj. El is fog menni az éle, mindig. Úgy jársz, mint Mása. Rengeteg "flexkorong"-ot használtam el, mert drágállta a vídiásat a cserépvágashoz. Egy csarép-egy korong lett a végeredmény. Ő háza, ő fizette. Ő dolga.
(#) Suba53 válasza szs hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Ha nem mondod hülyén halok meg.
(#) Suba53 válasza szs hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Nem, csak az volt itthon. Most majd keresek olyat, ami jó lesz. De ha ilyen jártas vagy a témában, akkor akár javasolhatsz is típust ironizálás helyett.
(#) szs válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Bocs. Soha többé nem mondok semmit.

Pláne, ha a javaslat, a tanács, a tapasztalt dolgok elmesélése ironizálasként jön le. Akkor tényleg kár bármit mondanom
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2023
(#) Suba53 válasza szs hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Konkrét javaslatod nem volt, csak kioktatás, olyasmiről, amivel tisztában vagyok.
(#) szs válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Igen
Egyedül ne is akard. De azon állványról, amin a kéményt raktátok ketten fel fogjátok tenni.
(#) Suba53 válasza granpa hozzászólására (») Okt 29, 2023 / 1
 
Ez kiváló ötlet lenne, csak sajna nincs olyan köszörűm, amivel ezt realizálni tudnám.
Marad a boltban vásárolható, acél fúrására is alkalmas fúrószár keresése.
Következő: »»   3520 / 3553
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem