Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ponthegesztő akkumulátorcellákhoz
 
Témaindító: t-david, idő: Jan 19, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 19
(#) fecus válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 18, 2023 /
 
Köszi a videót. Nyilván megrántja a kivezetéseket azért melegszik. A melegedés nem izgat, mert pár aksit kellene csak megcsinálni és évente pár alkalom. Majd kivárom, míg lehűl.

GPeti1977: Nem tudom. Abból is pár ezer amperos kellene. Annak nem néztem utána mennyi az ON ellenállása és milyen gyorsan nyit ki.
(#) Ge Lee válasza fecus hozzászólására (») Nov 18, 2023 /
 
Ha nem napi szinten fogod használni akkor szerintem felesleges sok időt és pénzt rááldozni. Bontott mikró trafót kapsz fillérekért, ebben a videóban van egy szinte teljesen mechanikus, az időzítését (relé idejét) egy kondi állítja be. Hasonlóan jó (vagy még jobb) és nem kerül sokba ( már ha van otthon 12V-os akkud), lehet venni Kínából direkt ilyen kit-et, csak egy 12V-os akku kell hozzá, és egy 555-ös időzítővel működik. Annak a linkjét most nem találom.
(#) fecus válasza Ge Lee hozzászólására (») Nov 18, 2023 /
 
Mint írtam már megrendeltem az alkatrészeket. Persze az időt még megspórolhatom.
Érdekes a primer kapcsolta trafós megoldás.
Aksim nincs, de bizonyára tudnék szerezni egy kiszuperáltat. A MOHU úgyse fizet érte túl sokat az új rendszerben.
(#) erbe válasza fecus hozzászólására (») Nov 18, 2023 / 2
 
Idézet:
„A MOHU úgyse fizet érte túl sokat az új rendszerben.”

Keresőoldal: Legközelebbi leadóhely keresése.
Keresőszó: Zalaegerszeg
Találat:
Idézet:
„Cím: Budapest, Thököly utca - Zalaegerszeg utca
Tel.: Zöld szám (ingyenesen hívható): 06-80-204-386
E-mail: fkfzrt@fkf.hu, ugyfelszolgalat@fkf.hu”

(#) Ge Lee válasza fecus hozzászólására (») Nov 19, 2023 /
 
Természetesen olyat építesz amilyet akarsz, csak egy szuperkondi áráért már kapsz újan is egy olyan akkut ami tud 300A feletti indítóáramot, megveszed hozzá a kész nyákot vagy kit-et és kész is van a ponthegesztőd. Majd ha megtalálom a videót belinkelem.
(#) Einstein21 válasza t-david hozzászólására (») Dec 29, 2023 / 1
 
Sziasztok!

Én is kedvet kaptam egy ponthegesztő elkészítéséhez. Az indító lökést az anyósék tönkrement mikrohullámú sütője adta. Túlnyomó részt külföldről rendelt alkatrészekből áll és az itthon fellelt dolgaimból. Csatoltam néhány file-t is és képeket, hátha lát más is benne használható részt. Adatokat, linkeket is találtok a PDF-ekben.
A trafón lévő vezeték 35mm2-es és 1,8V körüli indukált feszültséget mértem üres járatban.
Még várok néhány alkatrészre (lábkapcsoló, főkapcsoló, hegesztő elektródák stb.) és a dobozba is még csak bele dobáltam az alkatrészeket.

Köszönöm, hogy elolvastad!
(#) exabit válasza Einstein21 hozzászólására (») Dec 29, 2023 / 1
 
Tegyél fel képet a hegesztett felületről is, kíváncsi vagyok milyen. Akkucella ponthegesztéshez kicsit nagyobb feszültséget (4-5V) szoktak használni.
(#) erbe válasza Einstein21 hozzászólására (») Dec 30, 2023 / 1
 
Az áramkorlátozó sönt vasmagokat vedd ki belőle!
(#) Gafly válasza erbe hozzászólására (») Dec 31, 2023 / 1
 
(#) erbe válasza Gafly hozzászólására (») Dec 31, 2023 / 1
 
A készítő képein még benne van. IMG-1016.jpg
(#) Einstein21 válasza erbe hozzászólására (») Jan 12, 2024 /
 
Köszönöm, az el is kerülte figyelmemet!
(#) Einstein21 válasza exabit hozzászólására (») Jan 12, 2024 /
 
Mindenképp készítek képeket. Már a lábkapcsoló is megérkezett, lassan, de biztosan
(#) fecus hozzászólása Jan 20, 2024 /
 
A hegesztő-csúcsot az Alin veszitek, vagy valami "okos" megoldás? A kábelre is ugyanezt kérdezem.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2024
(#) Einstein21 válasza fecus hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Én Aliról szereztem be őket. A képes hozzászólásomnál van egy Ponthegesztő.pdf, abba össze is szedtem az alkatrészeket linkkekkel együtt.
(#) Einstein21 válasza Einstein21 hozzászólására (») Jan 23, 2024 / 1
 
Sziasztok!

Végre kész. Még nem próbáztam, de ezzel kapcsolatban is jelentkezem még.
(#) erbe válasza Einstein21 hozzászólására (») Jan 23, 2024 / 1
 
Hosszú a kábel és vékony. Ha megnézed a kínaiak belét, a trafó ott lapul az előlap mögött és ahogy átjön a falon a trafó kivezetése, közvetlenül ott vannak a csúcsok. Nincs semmi tekergő "feszültségnyelő".
(#) Dióda hozzászólása Jan 25, 2024 /
 
Sziasztok!

Bővebben: Link

Vettem egy ilyen jószágot hogy a mocimba össze tudjam az akkukat hegeszteni.
Viszont próbálgatásnál egy darab szalagon annyit csinál hogy bekapcsolom és tesz a szalagra egy gyenge pöttyöt és kikapcsol.
Próbáltam egy kis vrla akkuról és gondoltam lehet kevés neki az áramja és azért kapcsol ki.
Most próbálltam egy félig töltött 100Ah traktor akkuról és azzal is ugyanazt csinálja.
Megpróbállom feltölteni fullosra és megnézem úgy is hogy hegeszt-e normálisan és hátha.
Valakinek van tapasztalata ezzel a modullal?
(#) pipi válasza Dióda hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Csak partszélről... Az akkuhoz elég vastag/rövid kábel megy?
(#) Dióda válasza pipi hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Jahh max 20 centi és jó vastag.
(#) bbb válasza Dióda hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Nincs vele tapasztalatom, de mindent elolvastál, amit írtak hozzá?
Idézet:
„Figyelem!
- Maximum 45Ah kapacitású akkumulátorral táplálja meg a ponthegesztőt, ellenkező esetben a MOSFET-ek tönkremehetnek az áram túlterhelés miatt!
- Az érintkezők szárára mindenképpen helyezzük fel a zsugorcsöveket! Semmiképpen se használjuk szigetelés nélkül az érintkezőket!
- A 2200µF-os kondenzátor helytelen beforrasztása vagy 14.6V feletti megtáplálás esetén a modul tönkremehet!
- Javasolt új 30-45Ah teljesítményű ólom-savas akkumulátor használata. Az elavult vagy kicserélt régi akkumulátorok általában nem felelnek meg a terhelési követelményeknek.
(#) Einstein21 válasza exabit hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
Sziasztok!

Egyenlőre semmi jó hír, bar még nem vettem ki az áram korlátozó vasmagokat. Remélem utána jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2024
(#) Pali79 válasza Einstein21 hozzászólására (») Jan 26, 2024 / 1
 
Vékony és hosszú a kábel.
(#) Gafly válasza Pali79 hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
Is.
(#) erbe válasza Einstein21 hozzászólására (») Jan 26, 2024 / 1
 
Ha nem veszed ki a söntvasmagot, akkor csak csiklandozni fogja a lemezt.
Annak éppen az a dolga, hogy korlátozza az áramot. Mikrónál fontos feladat.
De ettől még nem biztos, hogy jó lesz, hiszen cérnaszálakkal akarsz 100 A-eket vezetni.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2024
(#) Dióda válasza Dióda hozzászólására (») Jan 26, 2024 /
 
Nos 4 fajta akkuval is ugyanaz a helyzet.
Egy gyenge pötyi és kikapcs.
(#) fecus hozzászólása Jan 29, 2024 /
 
Van 6 db 2,7V-os supercap-om. Szerintetek elegendő a 3*2,7~8V a ponthegesztéshez vagy kell a 6*2,7~16V?
Ugyebár az első esetén több lenne az áram a párhuzamos kondik miatt.
(#) Einstein21 válasza erbe hozzászólására (») Jan 29, 2024 /
 
Ki szedtem az áram korlátozókat, de semmi változás. Mekkora keresztmetszet ajánlott? Köszönöm!
(#) zoly15 válasza fecus hozzászólására (») Jan 29, 2024 /
 
Elegendo, de nagyon melegedni fognak a kondenzatorok a nagy aram miatt!
(#) Einstein21 válasza erbe hozzászólására (») Jan 29, 2024 / 2
 
SIKER!
- 16mm2
- 4mm átmérőjű elektródák
- 2,86V feszültség
- és ahogy írtátok, semmi feszültség nyelő csatlakozási pont, ez fontos, ez volt a bajom!
- 0,15 másodperc
- 0,1x5 nikkel lemez
Az akkucella konkrétan ki fújta az orrát
(#) erbe válasza Einstein21 hozzászólására (») Jan 29, 2024 /
 
Ha 50 mm2-es kábellel készül, már 2 menet is elég lenne. De 2 menet belefér a legtöbb mikrotrafóba 75-120 mm2-es kábelből is.
Javaslom, hogy próbahegesztéseket kimerült normál elemeken csinálj, mert ha Li akkunak kilyukad a belső burkolata, nem áll meg ilyen kis maszatnál.
Következő: »»   17 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem