Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HiFi javítás
Lapozás: OK   68 / 69
(#) antiktelefon válasza RockFonok hozzászólására (») Okt 7, 2023 /
 
Ember nincs, aki ezeket vállalná és gazdaságos lenne. És nem is kifejezetten érdekes vagy ritka darabok, vidd el helyben valakihez vagy dobd ki, mert ha valaki azt mondja 10k/db, már nem fog tetszeni, és van ezek közül ami többnek is tűnik.
(#) RockFonok válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 8, 2023 /
 
Jó lett volna legalább csak a Blaupunkt MC60BT hifi javítása mert sajnos azt még használni se lehet így.

Három szervizben voltam de nem vállalnak már hifiket erősítőket sem, csak tv monitor, de a tábla az kint van hogy DVD-t is javítanak, rá is kérdeztem, azt mondta csak kint van, de nem éri meg nincs rá idő, meg nehéz alkatrészt találni hozzá itt Tolna megyében.

Szerinted ha egyszer ezt meg venném ezt a Auna mini hifit jól járnék vele?
Auna mini hifi
Hasonló mint az enyém:
Millenium mini hifi
Millenium 8 Wattos hangfala
8 W-s hangfala elég hangos a szembe vagyok vele dobhártyám nem bírja, de az egész házban lehet hallani meg az udvaron is, használati utasítás könyvben az van írva 80 Watt (PMPO)

Sok régi szép emlék köt hozzá szerencse még lehet használni.
(#) Tomi94 válasza RockFonok hozzászólására (») Okt 9, 2023 / 1
 
Ember... olyan eszközökről van szó, ami a használtpiacon nagyjából 3-4 napi ebédmenü árát éri. (Ha működik.) Újonnan is maximum egy heti átlagfizetés, de lehet kevesebb. Miért várnánk többet tőle, mint hogy 2-3 évig olyan-amilyen színvonalon működik..? Utána meg bármi baja lehet, és ha az egyik hibát meg is javítják az újkori ára feléért (szakemberi óradíjat és anyagköltséget is beleszámolva), majd 3 hónap múlva esetleg jön a következő, és igen csalódott leszel, hogy eddig bírta az eleve aránytalan ráköltést követően.

Ha tartósat akarsz, ami legalább ezt a hangminőséget tudja hozni, szerezz mondjuk egy karbantartott Videoton tornyot, meg köss rá a szabad bemenetére egy laptopot / szobai BT vevőt, az Auna új árából azt is meg lehet kapni. S akkor az elmegy utána még évtizedeket jó eséllyel. No persze nem is egy heti, hanem majd egy évi átlagfizetésbe került a maga korában. Pár millió mai forintért most is lehetne tartós hifi-berendezést készíteni, csak nem éri meg a "kommersz" szegmensben ilyet gyártani, mert a vevők 95%-a nem költ rá annyit, amíg van jóval olcsóbban is - ahogy tetted magad is. (A kis szériás audiofil eszköz megint más terület.)

... vagy ha már személyes kötődés, továbbá egy hobbi fórumról van szó, állj neki rendesen megbontani, és a folyamatban fotók, mérési eredmények alapján biztos segít valaki. De azzal a Millenium toronnyal évek óta megy a szenvedésed párhuzamosan több felületen is, nulla személyes akcióval. Többször ajánlottam privátban alkatrészbeszerzési forrást (amik mostanra nagyrészt kifutottak), aztán megbeszéltük, hogy fogadom akár postán is teljes felújításra, csak mindig "pont közbejött valami" (végül legutoljára az, hogy időközben magam sem vállalok több javítást - nem csak ilyet, komolyabb gépet se, nincs az az óradíj, amiért a már alig létező szabadidőmet megéri beáldozni, miközben nem éhezem). Gondold végig, hogy ha az oda-vissza postázás (3 évvel és egy benzinár-válsággal ezelőtti) díját sajnáltad kiadni egy korrekt javításért, akkor milyen munkát mennyiért vársz egy olyan valakitől, aki nem hobbiból vállalja, hanem bejelentett főállásként adó- és rezsiteherrel együtt ebből szeretne megélni..?
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2023
(#) btamas81 válasza Tomi94 hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Valami ilyesmit akartam írni neki én is. Pont a hozzászólása miatt nézegettem tegnap a jófogást, az Auna áráért elég pöpec kis rendszert lehetne összedobni.
Mondjuk én vidit semmiből se vennék. Canton, Arcus hangfalak 20körül, valami erősítő vagy receiver kb egy 20as, BT helyett meg vennék hozzá egy Audiocast M5-t és van minden csak wifi legyen.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2023
(#) reloop válasza Tomi94 hozzászólására (») Okt 9, 2023 /
 
Ha már az Auna szóba került. Pillantsunk a burkolat alá
(#) kistee válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2023 /
 
Ez durva...
(#) somitomi válasza reloop hozzászólására (») Okt 10, 2023 /
 
Néznék én, de úgy nehéz, hogy az operatőr folyamatosan lobogtatja a kamerát
(#) SaSa1228 hozzászólása Okt 16, 2023 /
 
Sziasztok!
Tud valaki esetleg segíteni, hogy hol tudok
Genius SP-HF3000A hangcuchoz trafót beszerezni, vagy a rosszat javíttatni?
(#) gyuszo válasza SaSa1228 hozzászólására (») Okt 17, 2023 /
 
Például itt. Nézd meg pontosan, milyen feszültségre, teljesítményre kell.
Bővebben: Link
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Okt 23, 2023 /
 
Szerinted használjam továbbra más készülékhez a Blaupunkt hálózati kábelét?
Vagy az is kuka a hifivel együtt?
(#) CHZ válasza RockFonok hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
(#) kadarist válasza RockFonok hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Szia!
Természetesen. Kérd úgy, hogy kétezerkétszáz mikrofarád, huszonöt volt. De ha elfér egy 35 voltos, akkor vegyél olyat.
(#) Suba53 válasza RockFonok hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Esetleg tegyél be helyette 105°-os LowESR típust, az nem púposodik ki olyan hamar.
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
El vállalnád a javítását?
Vagy valaki el vállalná javítását?
(#) RockFonok válasza kadarist hozzászólására (») Okt 29, 2023 /
 
Vagy ha senki nem vállalja a javítást, akkor melyiket érdemes meg venni ezek közül?

SENCOR SMC 8000B https://www.arukereso.hu/mini-hifi-c3401/sencor/smc-8000-p442808493/

Panasonic SC-PM600 https://www.arukereso.hu/mini-hifi-c3401/panasonic/sc-pm600-p335253182/#

Panasonic SC-UX100 https://www.arukereso.hu/mini-hifi-c3401/panasonic/sc-ux100-p368684393/#
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2023
(#) mcc válasza kistee hozzászólására (») Okt 30, 2023 /
 
Durva, de az még inkább, hogy a "szakértő" D osztályúnak titulál egy jól láthatóan szimpla AB osztályú végfokot. Ezzel kb. ugyanott van, mint a készülék gyártói...
(#) btamas81 válasza RockFonok hozzászólására (») Okt 30, 2023 / 1
 
Nincs valami ismerősöd aki kicserélné neked?
Amiket meg feltettél azokat akkot se venném meg, ha mellette találnám az árát. Látom ragaszkodsz a minihifikhez. Nincs hely egy normális rendszernek, vagy mi miatt nézel minihifiket?
(#) spgabor hozzászólása Okt 31, 2023 /
 
Sziasztok,

nem javítás, de hátha tudtok segíteni.
Van egy Panasonic SA-AK220 típusú régi hifink. Semmi baja, de kazettát és cd-t már nem használunk, viszont műhelybe bluetooth vevővel szuper lenne.
Van itthon egy modulom hozzá, 5V-os betáppal, amit rá tudok kötni az aux bemenetére a hifinek.
Viszont nem találtam a kapcsolási rajzában fix 5V vagy aux bemenetnél kapcsolt 5V-ot, amiről meghajthatom.
CD bemenetnél van kapcsolt 5V a vezérlőpanelen, de ez nem jó nekem sajnos.

Van valami ötletek, hogy oldjam meg? A hifi bekapcsolásával vagy az aux funkciógombbal szeretnék tápot adni a modulnak, így nem kellene külön táp. Ha nincs jobb ötlet, akkor a fő trafó secunder oldalára teszek egy dc-dc konvertert, vagy egy stabkockát és a bekapcsolással fogom indítani a modult.

Köszi a tanácsokat előre is!

Üdv.
spgabor
(#) btamas81 válasza spgabor hozzászólására (») Okt 31, 2023 /
 
Keresd meg honnan jön az 5V a CD bemenethez. Azt valami kapcsolja, szóval előtte a fix 5Vnak meg kellene lenni.
(#) Remci hozzászólása Nov 12, 2023 /
 
Sziasztok!
Van (volt) egy Sony HCD-EH15 tipusú rádióm, amit tegnap sikeresen lerántottak a helyéről és jól pofára esett. Azóta nem tudom bekapcsolni. Arra gondoltam,hogy megrepedhetett valahol a panel és az miatt. Világít a stand by led,de ha megnyomom a bekapcsoló gombot, akkor kialszik egy pillanatra,majd ismét világít,de nem történik semmi. A paneleket át nagyítóztam,de semmi repedést,vezeték szakadást nem találtam. Nem nagyon értek a rádiókhoz,de jó lenne megcsinálni,hátha nem kellene kikukázni. Mi mehet még ilyenkor tönkre benne? Már jojózik a szemem a sok nagyítózástól
(#) RockFonok válasza btamas81 hozzászólására (») Nov 26, 2023 /
 
Unokaöcsémmel meg csináltuk tegnap ki cseréltük benne 2 db kondít, jó lett.
(#) Kolti0 hozzászólása Dec 1, 2023 /
 
Sziasztok. Gyakorlottabbak számára nyilván egyszerű, de én inkább megkérdezem, mint, hogy bajt csináljak.
Adott egy Sony MHC RG-30 Music Center található rajta három RCA "lik"
Milyen RCA-3,5Jack vezetékre lenne szükségem ahhoz, hogy a telefonomat hozzá tudjam csatlakoztatni?
Kösznöm.

hifi.jpg
    
(#) kadarist válasza Kolti0 hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Szia! Egyszerű Jack-RCA átalakító kell. Bővebben: Link
(#) Kolti0 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Igen, hasonlóra gondoltam.
No, de ahogy én látom van. kettő RCA, egy jack három RCA egy jack és talán még egy RCA egy jack.
Melyikre lenne szükségem? Illetve a polaritás ezeknél nincs variálva ugye?
Köszönöm.
(#) GARFIELD13 válasza Kolti0 hozzászólására (») Dec 1, 2023 /
 
Szia!
Érdekes szerkezet, ezzel a video jel átküldéssel.
Sima 3,5 jack sztereo RCA kábel, nem kell a világ másik végéről rendelni itthon is kapható.
Értelemszerűen a piros a pirosba, a fehér a fehérbe az RCA oldalon.
Ha színhelyesen csatlakoztatod, akkor a jobb bal oldal sem esz felcserélve.
A 23. oldalon írtak alapján a "Game" gomb megnyomásával lesz innen hang.
Használati 23_old
Jó zenehallgatást.
Üdv.
(#) Kolti0 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 2, 2023 /
 
Köszönöm.
Tényleg utólsó kérdés.
Van olyan kábel ami egy egy jack, kettő RCA
és olyan ami egy jack-három RCA
Mindkettőved működne, vagy fontos, hogy a három RCA be legyen dugva, tehát hármasat kell vennem?
(#) btamas81 válasza Kolti0 hozzászólására (») Dec 2, 2023 / 1
 
A harmadik a sárga, az a video jel lenne (kép). Neked az nem kell. Sima 2 rca-jack. Ahogy feljebb írták piros a pirosba fehér a fehérbe.
(#) GARFIELD13 válasza Kolti0 hozzászólására (») Dec 2, 2023 / 1
 
Szia!
3,5 mm jack vég 3 felé osztott csatlakozórésszel van, a másik végén 2 db RCA csatlakozó mondjuk piros és fehér színkombinációban.
Neked ez kell, mivel sztereo audio jelet szeretnél a telefonból eljuttatni a Sony centerbe.

Ahol 1-1 jack és 2 RCA van a kábelen, ott a jack csatlakozó része kétfelé van csak osztva, mert mono csatlakozók.
Hirtelen Hi-Fi készüléket sem tudok példának mondani, ahol ilyen audio kimenet lenne. Max néhány magnó rémlik, ahol a mikrofon bement volt 2 db mono jack aljzattal megoldva. Pl. Unitra mini torony magnója. Ez a kábel neked nem jó.
Egy jack és 3 db RCA.
Ilyen esetben a jack csatlakozó része az 4 részre van osztva. Ez a csatlakozó pl hordozható autós DVD lejátszón lehet, ahol a sztereo hang mellett a video jelet is át kell vinnie, ha nem a saját mini képernyőjét és hangszóróit akartad használni, akkor kellett ilyen kábel.
Neked nem ilyen kell.

A telefonod jack csatlakozója is 4 érintkezős, de ott a negyedik az a mikrofon jelének van, ha van vezetékes mikrofonos fülesed, annak a csatlakozóját meg tudod nézni.

Ha jobban el szeretnél merülni a csatlakozók világában, akkor itt egy régi, de átfogó írás a csatlakozókról.
Kábeli zűrzavar HFM

Ez a Sony valószínűleg a korabeli Playstation jelének fogadására lett felkészítve. A video jel csak keresztül ment a készüléken. Az előlapi csatlakozón be a hátoldalin meg ki a TV-be (lásd 23. oldal). Az audio jel meg ezen szólalt meg ami minőségileg sokkal jobbat nyújtott mint két gagyi TV hangszóró.
Üdv.
(#) Kolti0 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Dec 2, 2023 /
 
Köszönöm a válaszokat. Igazából annyira nem merülnék el a témában, de megvettem ezt a viszonylag régebbi centert és szeretném ha a műhelyben a telefonomat is tudnám hangosabban hallgatni. Vagyis pl. youtube.ot.
Vettem is egy ilyen kábelt:



működik is, bár ha a game gombot nem írod, várhattam volna, hogy megszólaljon. Ami furcsa, hogy a Huawei P40lite telefonomba nem tudom bedugni teljesen a jack.et. Valamennyi érintkezési problémája így van, bár ha nem nyúlok a telefonhoz folyamatosan szól.
Viszont nem olyan hangerővel, mint a régebbi buta telefonomról a rádió.
Megpróbálom majd hosszabbítóval. Valahol van elvileg egy jack hosszabbítóm. talán így változnak a csatlakozók.

rca.jpg
    
Következő: »»   68 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem