Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   93 / 94
(#) Gafly válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Ha a hátsódba dugod, akkor a többiek egy idő után remegni fognak.
(#) kaqkk válasza Macsek71 hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Ha cipeled körben a szobában a távirányítót akkor "mindig" ott lesz jó a hőmérséklet ahol jársz "elvileg"
(#) kaqkk válasza Acca77 hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Azt figyeld meg hogy amikor leáll akkor a beltéri elpárologtatója deres e , ha igen akkor hívj klímást .
(#) Joe_001 válasza Acca77 hozzászólására (») Okt 22, 2023 /
 
Szia! Kalorikusan rendben van?
Gáz elég benne, Kodenzációs hőméeséklet, milyen hővel fúj be...
(#) bodgabo hozzászólása Nov 1, 2023 /
 
Sziasztok!
Midea MS12FU-18HRFN1 készülék F4 hibakódot ad. Elvilg "Outdoor unit EEPROM parameter error". A service manual annyit ír, hogy ha teljes áramtalanítás és újraindítás után is fennáll a hiba, akkor a kültériben elektronika csere.
Találkozott-e valaki ilyen hibával? Holnap kiveszem az epromot és megpróbálom kiolvasni a tartalmát, de ezek a kis 8 lábú soros eepromok (talán 24Lxx) eddigi tapasztalaom szerint nem nagyon szoktak elhalni.
Kommunikáció van a kültéri és beltéri között. Ha megszakítom az "S" vezetéket akkor E1 hibát jelez, ha meg valamelyik termisztort húzom le akkor E4, amik a hibakód táblázat szerint rendben is vannak. Nem szeretnék új panelt venni a kültéribe, nem csak anyagi megfontolásból.
(#) Lucifer válasza bodgabo hozzászólására (») Nov 1, 2023 /
 
Idézet:
„de ezek a kis 8 lábú soros eepromok (talán 24Lxx) eddigi tapasztalaom szerint nem nagyon szoktak elhalni.”

Én láttam már olyan TFT monitort ami nem kapcsolt be, majd EEPROM-ot leszedve, kiolvasva, újba vuisszaírva ment szépen tovább. (Mentik az üzemórát és a bekapcsolások számát, szóval el tud kopni....).
(#) bodgabo válasza bodgabo hozzászólására (») Nov 9, 2023 /
 
Helyzetjelentés
Két eeprom van a panelen, mindkettő tartalmát ki tudtam olvasni, nyilván számomra értelmezhetetlen katyvasz ami bennük van, de mindenesetre működés szemponjából jónak tűnnek. Hogy maga a tartalom megfelelő-e, azt nem egyszerű kideríteni. Esetleg ha akadna egy pont ilyen elektronika...
(#) ngb hozzászólása Nov 27, 2023 /
 
Sziasztok!
Bocs, ha nem megfelelő topicban kérdezek!
Egy haveromék albérletében van egy RCA klíma, ami ha áram alá kerül csak annyit csinál, hogy a beltéri négy jelzőfénye villog. Sajnos semmi dokumentumot nem találtam ezzel a modellel kapcsolatban (RCAAC112IN), ezért itt szeretnék segítséget, tanácsot kérni. Előre is köszönöm!
(#) kaqkk válasza ngb hozzászólására (») Nov 27, 2023 /
 
Nagy a valószínűsége hogy az eepromban lévő mesterkód törlődött vagy sérült . Elvileg a távirányítóval újra írható , megpróbálok kódot keresni hozzá.A pontos típusszámot írd meg privátban és ha találok hozzá kódot leírom a javítás menetét .
(#) kaqkk válasza ngb hozzászólására (») Nov 27, 2023 / 2
 
Ezeket találtam a pdf ben ott a leírás is hogyan csináld .
(#) ngb válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 28, 2023 /
 
Köszönöm a segítséget!
Amint lehet áttanulmányozom és kipróbálom
Amennyiben még lenne kérdésem azt majd privátban felteszem.
(#) ngb válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 28, 2023 /
 
Juteszembe, az oldalán van egy címke, a típust (modellt) arról szedtem össze.
(#) kaqkk válasza ngb hozzászólására (») Nov 28, 2023 / 1
 
Remélem tudtam segíteni , de a kérdést itt tedd fel hátha a válasz még másnak is segíthet ..
(#) proba válasza ngb hozzászólására (») Nov 28, 2023 /
 
Amit én erről a listáról magához térítettem, abban a panelen lévő szám szerepelt ebben a listában, pedig direkt visszaküldtem lefényképezni a készülék adattábláját. Ment egy felesleges kört...
(#) thomato hozzászólása Nov 30, 2023 /
 
Üdv!
Lecseréltettem a régi klímám egy újabb, polar ultimate típusra, amivel fűtök. Azóta siet a digitális óra, ami a hálózat frekvenciájából veszi az órajelet. Akár napi 5 -10 percet is. Mi lehet az oka ennek?
(#) Gafly válasza thomato hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
Mert szerintem inverteres.
Első körben próbáld meg másik konnektorba dugni az órát, legalább próbaként.
(#) thomato válasza Gafly hozzászólására (») Nov 30, 2023 /
 
Igen, inverteres, egy fázison van az órával. Az inverter így megrángatja a hálózati frekvenciát?
(#) beers hozzászólása Dec 8, 2023 /
 
Sziasztok!
Van két Fisher Nordic-om!
Az egyik tavaly nyári, a másik idén nyári telepítés!
A klímák eddig nem üzemeltek, de most szerettem volna kicsit fűteni velük! Bekapcsoltam őket, de az egyik nem akar fűteni! Ezzel tavaly télen már fűtöttem 2x5 órát kb. ennyi az össz üzemórája! Most csak beáll középre a lapát és csak keringeti a levegőt! Próbáltam áramtalanítani, újra indítani, de ugyan azt csinálja :F !Venti megy, kompresszor megy, cső melegszik....
Mi lehet? Hiba üzenet nincs!
Köszönöm!
(#) levaitamas válasza beers hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Szia!
Ha vársz 15 percet a bekapcsolás után, akkor sem fűt?
(#) beers válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Sajnos nem, a másik 3-4 perc után nyomja a meleget!
Video
(#) proli007 válasza beers hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Hello! Próbáld meg néhányszor átváltani hűtésre, hátha betapadt a szelep. (Csak tipp!)
(#) elactrofan válasza beers hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Szia!

Ennyi infóból messziről borzasztó nehéz megmondani.
Hűteni se hűt. (tudom nem hűteni akarsz vele, de sokat segítene a táv diagnózisban))
Ha leveszed a deklit ahol csatlakoznak a csövek a kültéribe és ha a cső deresedik illetve izzad akkor valószínű a gáz hiány.
(#) beers válasza elactrofan hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Köszönöm mindenkinek!
Megpróbálom hűtésre kapcsolni párszor, hátha!
Sajnos csak a jövőhéten tudom majd kipróbálni!
(#) klimas 56 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Tökéltes a tipp!! Sajnos ez tipikus jelenség, a váltószelepet néha nyáron sem árt "megjáratni".
Este amikor már hűvösebb van , rövid időre átkapcsolni fűtésre.
Persze ez nem a szentírás, hogy így elkerüllhetjük a szelep leragadását, meghibásodását, de adjunk egy esélyt.
(#) klimas 56 válasza elactrofan hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Annyit kiegészítésként , a vékonyabb cső deresedik hűtő üzemeben hűtőközeg hiány esetén, persze ha működik a kompresszor !!!!!
(#) klimas 56 válasza beers hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Valószínüleg hűtőközeg hiány...... nem tudja a kompresszor a "kevés " hűtőközeget összenyomni, hogy forró legyen. A beltéri hőcserélőjén vannak érzékelők, ezek is hibásak lehetnek, bár ezt hibakód formájában valahogy jelzi .
A ventillátor addig nem is megy nagy fordulaton amíg nem elég meleg a hőőcsrélő és a terelő lap sem fordul lefelé.
(#) klimas 56 válasza klimas 56 hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
....hőőcsrélő = hőcserélő
(#) mraulajos hozzászólása Dec 8, 2023 /
 
Hali!
Ilyen tip. klímát szereltettem fel a tavasszal. A nyár folyamán, a hűtésnél nem tapasztaltam, mint amit most a fűtésnél. Néha, pár másodpercre, ilyen dübörgő hangot hallok. Ez természetes? A beltéri, és a kültéri, teljesen egymás mögött vannak, a fal egyik, illetve másik oldalán.
(#) klimas 56 válasza mraulajos hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Mekkora (sacc/kb) cső köti össze a két egységet? Ha esetleg rövid 3-4m-nél rövidebb (spórolós szerelés) akkor a kompresszort hallhatod belül, semmi gond csak zavaró!!!
(#) mraulajos válasza klimas 56 hozzászólására (») Dec 8, 2023 /
 
Senkit nem motivált, semmi féle spórolás. Mint ahogy írtam, a helység falának közepére, a mennyezet alá lett berakva/felrakva a beltéri egység. Itt, ahogy adódtak a gyárilag felszerelt csövek, ott lett átfúrva a fal, a csőátvezetés céljából, a kültéri egységhez. A fal másik oldalán, oda lett felrakva, ahogy kívánta a cső hossz. Egy, a 70 es években épült házról/lakásról van szó, közel 70cm es vályog fallal. Tehát, itt a csőhossz, kb. 80 cm. Ha jól emlékszem, sem toldani, sem levágni nem kellet belőle.
Idézet:
„Ha esetleg rövid 3-4m-nél rövidebb”
Következő: »»   93 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem