Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2473 / 2489
(#) Massawa válasza david87 hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Akkor mi a kerdés? Ott vannak a tápfeszültségek meg a terhelések is.
(#) david87 válasza Massawa hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Csak nekem a panelon 2Ic van nem 1.
Lent látható módon van bekötve.
És ennek nincs ki írva hogy mekkora feszültség kell 100w X ohm-on.
Az elején az adatlapnak a sztereó változathoz van ki írva.
(#) Massawa válasza david87 hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Pedig az is ott van az adatlapon a hid modra, ha jol emlekszem BTL vagy valami hasonlo jelzéssel.
A hid bekötesben a teljesitmeny duplázodik a terhelést meg a felére lehet csökkenteni ugyanolyan tápnál.Azaz 100W-hoz 2 Ohm terhelés tartozik.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2024
(#) Poli válasza david87 hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
A PDF 24. oldalától van a keresett információ.
(#) szendi001 válasza david87 hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
22 voltos trafo sok lesz neki. 1.41 el szorozva 30 volt minimum lesz a puffer fesz es megsulhet. Nem hajtanam tul, teszteld 15 Voltrol mekkorat szol. Ha eleg a feladatnak, elvan bekessegben igy. Ha van egetni valo penzed, meg lehet probalni mit csinal 30 voltrol, de lehet, hogy fust szag lesz a vege.
(#) reloop válasza david87 hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Szia! Mellékelem az adatlap vonatkozó részletét. A 2x100 W eléréséhez 24 V egyenfeszültségű, 16 A terhelhetőségű tápra van szükség 3 Ω-os terhelés esetén.
Ha a trafód terheletlenül 22 V-os, akkor van remény, hogy nem léped túl a megengedett legnagyobb 30 V-os tápfeszültséget.
(#) Fats Domino hozzászólása Jan 11, 2024 /
 
Üdv!
Onkyo 7.2 erősítőm remekül működik, majd kb. fél óra múlva kikapcsol és a kis piros LED villog. Fél nap állás után újra működni kezd. Mi lehet a hiba? Valakinek van esetleg ötlete, Javíthatom házilag? köszi
(#) Massawa válasza reloop hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Reloop ez csak remény lehet, mert ugye az erösitöt általában kis terheléssel ( modulacio nélkül) kapcsoljuk be a 22V-s trafo ilyenkor egyenirányitás és szürés utan több mint 31 V DC-t fog adni.
( hasonlo modon szokták tönkretenni a kollégák a kinai tápot is, amikor az 24 V-s traforol üzemeltetik.)
Ez már eleggé a határon van és eleg egy kis feszültség ingadozás és lehet, hogy ott lesz a baj. Talán érdemes lenne inkább egy jobb kapcsitápban gondolkodni.
(#) Karesz 50 válasza david87 hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Nodehát ott van az adatlapján, hogy 24V-os tápfesznél, 4 Ohm-on 60 W.
Sehány Ohm-on nem 100 W-os, mert valószínűleg letilt a védelme.
Ezekhez a reklám teljesítmény adatokhoz majd hozzászoksz ha vásárlás előtt nem nézel utána, hogy mennyi is az annyi.
Egyébként az 60W és a 100W között jelentéktelen a szubjektív hangosság különbség.

TPA3116.JPG
    
(#) Ge Lee válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 11, 2024 / 1
 
Ha szerencséd van akkor csak a segédtápok valamelyikében van kiszáradva valamelyik elkó, azokat kell végig méricskélni, ami egyéb esetben is ajánlott.
(#) david87 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
most bekötöttem 12V ra rá raktam a 100w 8 ohm hangfalamat szól erő is lenne benne csak kicsi a táp neki.
(#) Skori válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
PBTL-ben (a tokban a két végfok párhuzamosan) tud az 100W-ot, 2Ω terhelésre. Lásd az adatlapról kimásolt, csatolt képen.
(#) Karesz 50 válasza Skori hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Ilyen messzire nem jutottam el az adatlapban : ) De ennek szerintem csak autóhifiben van jelentősége, 2 Ohm-os hangszórót kevesen használnak otthon.
(#) Fats Domino válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Köszi! Ezeket megnézem, kimérem a kondenzátorokat. Ez egyébként általánosan előforduló hiba? A kondenzátorok mérésénél mit kell tapasztalnom? valami nagyon eltérő értéket, zárlatot vagy egyebet?
(#) tothbela válasza david87 hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
30V felett sem füstöl el, csak 27V körül bekapcsolt a túlfesz védelme, és leáll.

A tápfeszhez érdemes csinálni egy low drop stabilizátort 26V-ra, terhelve úgy is alá fog esni.
(#) Ge Lee válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 11, 2024 / 1
 
Az ESR értékét kell megmérni, amikor az az eredeti érték többszörösére nő akkor az elkót cserélni kell.
(#) david87 válasza tothbela hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Majd szerzek neki valami combos tápot most jelenleg 20V ról hajtom találtam egy laptop tápot 5A es 8 ohm os hangfal van rajta teszi a dolgát. Nem nyuzom sose lesz csumára kihajtva.
Már megyen egy ideje éppen langyos.
(#) tothbela válasza david87 hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Még combos tápot sem igényel. Nekem 80VA-es 24V-os toroidról ment, 35V körül volt a nyers tápfesz. Egy egyszerű diszkrét mosfetes stab volt előtte. Nem csináltam volna, ha egy basszus kombóban nem látom ezt a stabilizálást.
(#) Massawa válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Érdekes a minap futottam egy hasonlo gondba, igaz, hogy nem 10 meg 100W- krol van szo, csak egy USBröl hejtott ketyerühöz kellett valami hangokádo, mert nem akartam folyton fejhallgatoval dolgozni. Szereztem is egy kis 3W-s erösitöt ami megelégszik 5 Volttal, a fiokban csak 2 darab 8 Ohmos hangszorot találtam, hát mit mondjak a légy zümmögese zavarobb volt mint a hangerö. Nosza párhuzamosan kötve már késö este hallhato volt a hangja. Szerencsére elég sok roncs hangszorot rejtenek a fiokjaim, igy nem volt tul nehéz 2 darab 4 ohmost találni igaz vagy tizszer nagyobbak mint amit terveztem ( méretben), de azok már adták a 3 W hangteljesitményt. Most már csak valami kis méretü kellene mint laptopokban stb van, mert több helyem nincs.
(#) Fats Domino válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 11, 2024 /
 
Köszi! Az egy Ohm-os érték ugye? az ESR
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2024
(#) Régi motoros válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 11, 2024 / 1
 
Az, de ohm mérővel nem tudod megmérni. Váltóáramú ellenállás...
(#) Fats Domino válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 12, 2024 /
 
Igen, most megnéztem ,azt gondoltam a kis kézi műszerem is jó ehhez. Köszi a válaszodat! Megtudnád mondani milyen műszer az amit érdemes ehhez a méréshez megvenni? Sokfélét látok egy hirdetésben, de nem tudom eldönteni melyik az ami használható is? Tanácsodat kérném! Köszi, üdv !
(#) Karesz 50 válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 12, 2024 / 2
 
Ez egy hasznos kis szerkezet és doboz is van hozzá ugyanitt.
(#) Fats Domino válasza Karesz 50 hozzászólására (») Jan 12, 2024 /
 
Köszi szépen a hozzászólásodat! Tényleg jó kis szerkezet, de találtam másik weblapon pont ilyet 1.400 Ft-ért ingyenes szállítással, úgyhogy inkább onnan venném. 1 hét alatt itt van, valószínűleg sokkal hamarabb erről a helyről sem érkezne meg. köszi, üdv

lcr t4.png
    
(#) tothbela válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 12, 2024 / 2
 
Arra azért gondolj, hogy a HESTORE el is küldi neked, az ázsiacenter meg hasonló nem biztos. Én is vettem ilyen helyről egy marég fityiszt féláron.
(#) Ge Lee válasza Fats Domino hozzászólására (») Jan 12, 2024 / 2
 
Ha van a fiókban egy 100uA-es alapműszered akkor otthon is össze tudsz dobni egy ilyet, ez nem egyprecíz műszer de nem is kell neki annak lenni, mert durva változásokat kell detektálnia amire tökéletesen megfelel, én a mai napig ezt használom pedig ma már van ennél sokkal jobb is. Javításokhoz elengedhetetlen, mert az elkók állapotának a vizsgálata az első lépés amit egy öreg cucc vagy egy hibás kapcsolóüzemű tápegység esetén el kell végezni, csak utána jön minden egyéb.
(#) HA5AWS hozzászólása Jan 12, 2024 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy szélessávú erősítőt építeni mérőerősítő céljára. Kimenő teljesítmény nem kell nagy legyen elég 10W illetve ekkora kimenő teljesítményre lenne szükségem. DC csatolás nem feltétel de ha van az nem baj. A sávszélesség a kritikus DC vagy 10Hz-100kHZ-ig szeretném használni. Szeretnék ötleteket vagy kapcsolási rajzot.
Üdv: Gábor
(#) Fats Domino válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 12, 2024 /
 
Köszi a tippet, és a rajzot is. üdv !
(#) Fats Domino válasza tothbela hozzászólására (») Jan 12, 2024 /
 
Igen ,erre is gondoltam, de ennyit most kockáztatnék, amikor 500 Ft 1 liter tej. Amit Karesz 50 ajánlott, az is megoldás, de ahhoz még van egy 1300 Ft-os szállítási díj, ez már összesen közel 6,000 Ft.Ez azért nem mindegy, 1.400 vagy 6.000 Ft, de azért köszi a hozzászólásodat. üdv !
(#) Fats Domino válasza tothbela hozzászólására (») Jan 12, 2024 /
 
Csak érdekelne, ez a "vásárlás" mostanában történt, vagy már régebben?
Következő: »»   2473 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem