Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   206 / 209
(#) jdani válasza Janos78 hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Szia. Ha van rajta külön T-con lap, én azt cserélném.
(#) Remci válasza Janos78 hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
A T-con panelen van egy AS15F tipusú Ic,ha jól emlékszem a számára, annak a cseréjével nagy eséllyel megoldódik a probléma.
(#) jdani válasza Remci hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Tv típusát nézve, ez egy ,,újabb,, model. Régebbi tvknél találkoztam az AS15Fel, ebbe nemigen olyan lesz. Esetleg küldhet egy képet, meglássuk.
(#) kadarist válasza Janos78 hozzászólására (») Jan 14, 2024 /
 
Igen, még mindig a gamma IC a cserés.
(#) soos csaba hozzászólása Jan 22, 2024 /
 
Sziasztok!

Szükségem lenne egy pár tanácsra és véleményre hogy ti hogyan és milyen módszerrel veszitek ki az LCD képernyőt a tévéből.

Hoztak hozzám egy SHARP LC-55CUF8372ES tipsu tévét (LED háttér világitás problémával), és nagy szerencsétlenségemre sikkerült el törjön a képernyő!. "Azt hittem le marom magamat"

A dolog ugy történt hogy én ezeket a gumi tappancsokat használom ami a képen is van ha nagyobb képernyőjü tévéből kell ki emeljem az LCD képernyőt, most az történt hogy sikeresen ki emeltem a tévéből az LCD-t, el is tettem félre, ekkor nem volt még semmi baja, meg javitottam egy LED sort ugyan is a csatlakozoinál el engedett a forrasztás, mikor tenném vissza az LCD-t azt vettem észre hogy az egyik gumi tappancs körül a képernyő szépen körkörösen el repedt!, na most itt meg jegyzem hogy ezzel a két gumi tappancsal még soha nem volt ilyen problémám eddig, annyit észre vettem hogy mikor meg vettem őket akkor naggyon rá tapadnak a képernyőre, de nem gondoltam hogy egyszer ez fog történni.

Nézegettem a youtube-on más hogyan csinálja, és leltem egy srácot aki két kisseb tappancsal veszi ki a képernyőt (3 perc 31 másodpercnél mutassa) ITT honnan lehet ezt a tipusú tappancsot be szerezni?
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2024
(#) erbe válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Több rétegben összehajtott takaróra szoktam fektetni a képernyőt és a hátulját veszem le róla. Az üveg ott marad mozdulatlanul.
(#) adapter válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Szerintem túl nagy vákuum keletkezett a tappancs alatt, és akkor sérült meg. Én így jártam telefon akku csere okán amikor a ragasztott kijelzőt akartam kivenni ilyen módon.... utána 3 percig ismétlés nélkül..
(#) dara válasza erbe hozzászólására (») Jan 22, 2024 / 1
 
Oké nem ezt kérdezte,de akkor hogy rakod vissza?A tappancsa szívóereje törte az üveget.Valószinű hogy ezeknek van suly és tapadó erő külömbségük vagy is tapadó erő és suly terhelésük.Amit Csaba használ valószinű ablakhoz való.valamibel gyengébb terhelhetőségű kellene hogy a szívóerő és a terhelhető súly szinkronba legyen.
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Én mindig elölről szedem ki és nem használok segédeszközt. Óvatosan alá kell nyúlni kézzel, körömmel és fel lehet emelni az egész panelt.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2024
(#) soos csaba válasza erbe hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Szia!

Én is több rétegu takaróra szoktam rá tenni a tévét képernyővel lefele mikor szedem széjjel, de meg forditom a tévét mikor a képernyőre kerül a sor.

Akkor van még baj mikor a képernyő egyes szélei le vannak ragsztva a képernyő rámájához, amiben fekszik maga az LCD kijelző, na az tud még maceráns lenni...
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2024
(#) soos csaba válasza kadarist hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Szia kadarist!

Én értem hogy mit mondasz de akkor mit csinálsz mikor ekkora nagy képernyőröl van szó?, mert ugye mikor veszed kifele Az LCD-t hajlik össze vissza, és amilyen vékonyak könnyen el törhetnek a hajlástól is.
(#) soos csaba válasza adapter hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Szia!

Szerintem is túl nagy vákuum keletkezet a gumi tappancs alatt és ez okozta az LCD halálát, valahonnan be kell szerezzek olyan tappancsokat ami nem csinál ekkora nagy vákuumot.

Ötlleteket várok hogy hol is keressek.

Köszönöm!
(#) soos csaba hozzászólása Jan 22, 2024 /
 
Sziasztok!

Úgy néz ki találtam ITT egy oldalon hasonlo tappancsot mint amilyen a videóban is szerepel, ehhez mit szóltok, meg felelne a célrra?.
(#) img válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Szia!

Ez mobiltelefon kijelzőkhöz van.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2024
(#) kadarist válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
A hosszú oldalon felfejted, kibillented, majd ujjbeggyel fogva kiemeled. Tiszta kézzel végezve még az ujjlenyomat sem látszik meg a belső oldalon.
(#) Remci válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 23, 2024 / 1
 
Én csináltam egy ilyet,mint a képen. Kicsit kezdetleges,de működik. A vízszintes pálcákat több helyen ragasztó szalaggal ráfogatom a kijelzőre,majd a függőleges pálcákat megfogva kiemelem a keretből. Nem nyiklik-nyaklik a kijelző. Majd vissza is ugyan így teszem. A ragasztó szalagot meg símán le lehet venni utána róla. Én is gondolkodtam gumi tappancson, de attól féltem hogy olyan nagy erővel szívja magához a kijelzőt,hogy ott megtörhet. Arról nem beszélve,hogy a nagyobb kijelzőknél figyelni kell a kiemelésre,hogy ne csavarodjon,görbüljön meg,mert eltörhet.
(#) soos csaba hozzászólása Jan 24, 2024 /
 
Sziasztok!

Köszönöm szépen mindenkinek a jó tanácsokat, a tappancs ezentúl felejtős lesz, Remci azt a léces megoldást ki probálom, kadarist neked is köszönöm a segitséget!
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2024
(#) jdani válasza soos csaba hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Szia.
Eszem megáll a videót látván. Az utolsó percig, míg elkezdte úgy kiemelni a kijelzőt, azt hitem ez valami vicc, el fog törni mint a sicc. Fickó keresztet is vetett, volt rá oka, gondolom a szentléleken múlt csak hogy nem tört el. Akkora kijelzőt kés kis fogóval olyan pontot, ... még most se hiszem el.
Én ilyet vettem. Nagyok, több ponton fognak, stabilak, nem hajlik a kijelző. A lényeg a tisztaság, óvatosan belenyomom a korongot, tart mint állat. (minap épp 60x60as járólapot raktam vele )
(#) soos csaba válasza jdani hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Szia jdani!

Köszönom a linket, nagyon hasznos, úgy látom hogy ez dirrekt LCD tévék képernyő kiemeléséhez való, mikor lesz pénzem meg is vásárolom.

Igen a srác a videóban keresztet vetet mielott ki vette volna az LCD képernyőt, az elég vicces volt....

Be kell vizezni a tappancsokat mielőt fel helyezed az LCD képernyőre?, valamint nem csinálnak nagy vákuumot a tappancsok?, csak azért kérdem mert nem szeretnék ugy járni mint a régi tappancsaimmal, mik a tapasztalataid?.
(#) david87 hozzászólása Jan 27, 2024 /
 
Sziasztok hoztak egy lcd tv de csak annyit csinál ha be dugom a 230ba akkor világit folyamatosan a ledje de ha meg nyomom a power gombját akkor csak villog és semmi se történik.
Tápja rendbe minden érték meg van.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2024
(#) david87 hozzászólása Jan 27, 2024 /
 
Még egy kép a panelről de hiány érzetem van ahol a sárga kockák vannak.
Csatoltam egy rajzot hozzá.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2024
(#) uniman válasza david87 hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Nézegesd a neten a 17MB70-5P alaplapok fotóit...lehetőleg olyat is, aminek a papírfecnis száma egyezik a tiéddel. De ne telefonon, hanem számítógépen, rendes méretben/felbontásban...
Ha OK, akkor már csak belevaló eeprom tartalmat kéne hozzá szerezni. Persze villogni is többféleképpen tud a TV...
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2024
(#) david87 válasza uniman hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
belevaló tartalmam van már leltem.
A ledje lassan villog 2mp olyan mint ha bootolna de se a háttér világítás nem kapcsol be.
de az előlapi gombokra se reagál
(#) david87 válasza david87 hozzászólására (») Jan 27, 2024 /
 
Hogy lehetne át verni hogy azt hidje hogy jó a háttér világitás.
Mert van egy olyan vezeték hogy háttér világitás ki be.
(#) KBal76 hozzászólása Jan 28, 2024 /
 
Sziasztok, az miért van, ha TV-n lejjebb veszem fényerôt 100%-ról, villog a háttérfény, (15Hz-el kb.)? Samsung UE, külsô tápos, pici 22"-os, labortápról is ugyanez.
(#) david87 válasza david87 hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
El engedem a tv mert hiányos a 2 ic hiányzik belőle ez kuka sajnos megy vissza a gazdájának.
(#) img válasza david87 hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Szerintem azok gyárilag nincsenek rajta, ahogy erről is hiányzik egy tuner meg miegymás.
(#) david87 válasza img hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Olyat nem találtam még amin nics rajta a hűtőborda hogy ott mik vannak.
Már csak azt kéne még ki próbánom a szoftver cserét.
(#) david87 válasza img hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Valószínűleg él mert HDMI kábelt be dugtam neki és fel ismerte a gép a tv.
(#) szs válasza david87 hozzászólására (») Jan 28, 2024 /
 
Ezek a kijelentések:
"kuka"
"sajnos"
"megy vissza a gazdájának"
akkora hőzöngések.
Láttam én is, hogy hiányzik egy hűtőborda. És a franc se tudja, miért.
De ha elvállaltad (miközben ugyanúgy nem értesz hozzá, mint én), akkor kisebb orcával add vissza.
Nem "megy vissza", nem "kuka".
Nyugodtan megmondhatod: nem értesz hozzá.
Én ezt tenném.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2024
Következő: »»   206 / 209
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem