Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   64 / 66
(#) Régi motoros válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Mindenképp a postánál kuncsorogj először és minél hamarabb! Ha még nem ment ki az országból, és csomagszám alapján megtalálják, visszafordíthatod. Egyszer már én is jártam úgy, hogy olvashatatlan címre hivatkozva elkezdték visszaküldeni. Láthatóan már nyíregyházán volt pár napja, és aztán újra Pesten kötött ki. Ekkor bementem és érdeklődtem mondtam nekik a csomagszámot, hogy mégis hová a fenébe viszik??? Persze jött a hebegés meg a habogás, hogy biztos nem jó a cím vagy olvashatatlan, de vissza tudják hozatni. Aztán 2-3 nap múlva valahogy mégis nálam kötött ki. Természetesen a címzéssel semmi gond nem volt. Szerintem abba a csapdába estél, hogy mivel a csomag nem kézbesíthető levélszekrénybe a mérete miatt, mert ugye egy dobozban küldik, emiatt nem viszik ki. Csak mostanában úgy veszem észre, még értesítést sem küldenek, hogy menj be érte. Ehelyett pár nap után szó nélkül visszaküldik a feladónak.
(#) mcc válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Nálam teljesen jól működnek. Már legalább 50 nyákrendelést hoztak ki probléma nélkül. Legutóbb tegnap.
(#) kaqkk válasza mcc hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Persze mert ha jön a postás te megkínálod kávéval .
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2023
(#) mcc válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 9, 2023 /
 
Hozzám a DPD jön. Kicsit korábban írtam.
(#) PDM hozzászólása Dec 9, 2023 /
 
A JLCPCB elfogadja és ki is csomagolja a zip-file-t, de "Detected 0 layer"-ír ki, persze a viewerben
se látszik.
Egy kb.két éve gyártott panel Gerber file-jait újból feltöltöttem, ezek közül is csak egy layer-t mutat.
Hiába próbáltam *.GTL,*.GBL stb. kiterjesztéssel.
Kösz. előre is a segítséget.
(#) niedziela válasza PDM hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Ellenörizd a rajzod egy másik online vagy saját gerbernézön.
Töltsd fel a jlc oldalára és várd meg az ajánlatot.
Aj lcnek is csak egy online nézegetöje van ami vagy müködik vagy nem. Vagy a te böngészöddel pont nem.
Nem befolyásolja a gyártást.
(#) ONKYOS válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
én idehaza gyártom le, gondos tervezés után.
Egyfóliás üvegszálas panelokat használok, nem kell hozzá pc.se progi, sem nyomtató.
Hagyományos techn. Edding,Lakfilc/nyákfilc előrajzolás után, H2O2, és 20%os sósav keverék oldatban, maratom ki.
kb.4-5perc alatt kész van, 40éve már, bevált,módszer.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2023
(#) ONKYOS válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
üdv.sk.azt jelenti,hogy saját kezűleg minden munkát, a kapcsi rajztól a tervezésig, a kivitelezésig, és bemérésekig.próba stb.
Nem küldözgetem senkinek,sehova.
(#) Ge Lee válasza ONKYOS hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Csak azóta eltelt ugye 40 év, fejlődött a technika (a tervezésben is), egy kétoldalas furatgalvánnal, forrasztásgátló lakkal ellátott nyákot nem csinálsz meg otthon 4-5 perc alatt, de még 40-50 perc alatt sem. Valamint azt is megnézném, amikor 1mm-be berajzolsz 3 vonalat a nyákfilccel.
(#) mcc válasza PDM hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Milyen tervezőt használsz? Mert a JLCPCB oldalán vannak letölthető "feladatfile"-ok, amivel pontosan azt a végeredményt kapod, ami nekik kell.
(#) ONKYOS válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Az lehet ,hogy fejlődött, de ki a fene akar odahaza PLC-vezérlést gyártani, vagy esetleg wifi-modemet, amit készen lehet venni, kicsi pénzért.
(#) niedziela válasza ONKYOS hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Azért ennél szélesebb a skála, de ha neked ez a módszer és minőség kielégiti az igényeket, valamint mindent amit szeretnél meg tudsz rajzolni, akkor tökéletesen elég.
(#) Régi motoros válasza ONKYOS hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Ezt most nem értem miért nekem, gondolom félre ment.
(#) Cavalier válasza ONKYOS hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Mondjuk ez a Ki hol gyártatja a NYÁK-ot topic, nem a Miért ne csináljak magamnak NYÁK-ot. Van egy csomó hobbielektronikás projekt ami túlmutat ezen, én is használtam már TSSOP IC-ket, 603 SMD-kkel. Meg szeretem, ha szép igényes a cucc amit csinálok, pár ezresért olyan minőséget kapok amit megközelíteni se tudnék házilag.
(#) PDM válasza niedziela hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Mivel a saját "viewer"-ben (PCAD2006) jó volt, végül is megrendeltem.
Kösz. neked és mcc-nek is.
(#) Elektro.on válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Szia!

Itt írtam róla nekem mi volt. Olvasd egy kicsit tovább ís, hogy lásd nálam hogyan alakult.
Megsúgom, nem a JLC volt a probléma hanem a Magyar posta.
(#) KoblogPerGyok hozzászólása Feb 8, 2024 /
 
Sziasztok!

Érdekes minden amit mondtatok, elolvastam sok posztot és sok képet is néztem, profi munkák voltak. A kérdésem:
-Ezeknél a kínai gyártóknál beültetést is vállalnak? Nem baj, ha kicsit drágább is, mint a 2 dollár 5 panelre.
(#) kaqkk válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Feb 8, 2024 / 1
 
Igen vállalják
(#) niedziela válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Feb 8, 2024 / 1
 
Akkor csak ez maradt ki.
(#) diginewl hozzászólása Feb 9, 2024 /
 
Tiszteletem! Segítséget kérek, hogy az alábbi nyák-ot legyártja-e a JLCpcb? Nem egyértelmű számomra, mik pontosan a minimális vezetősáv, és lyuktáv minimális méretek. Lyukak között is megy vezetősáv.
Köszönettel: Jenő
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2024

untitled.zip
    
(#) kaqkk válasza diginewl hozzászólására (») Feb 9, 2024 / 1
 
Tedd fel az oldalukra rendeld meg amivel problémájuk van jelezni fogják
(#) diginewl válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Ok, köszönöm! Megvárom amíg kiünneplik magukat, aztán beküldöm.
(#) Alkotó válasza diginewl hozzászólására (») Feb 9, 2024 / 1
 
A sávok még csak-csak elmennek, de 0,4-es lyukak ritkán indokoltak.
Ilyen picike panelből praktikus lehet néhányat egymás alá-mellé pakolászni.
Érdekesek a fájlkiterjesztések, de ha én megértettem akkor ők is megfogják.
Mellékeltem képeket egy panelszimulációról.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2024
(#) diginewl válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Köszönöm!
A 0,4-es Via az elméletileg bőven a vállalási méret fölött van.
Ami nekem zűrös, az a pirossal bekarikázott rész. A lyukakhoz közel van a vezetősáv
(Természetesen több ilyen lapka lesz egymás mellett. 1mm-es nyákot simán lehet ollóval is vágni.)

Az Eagle nekem ezeket készíti el. Mindig ezeket fájlokat küldöm nekik - eddig mindent megcsináltak szépen.
Ha jól értelmezem, szólni fognak, ha valami túl közel van egymáshoz? Eddig nem rajzoltam ilyen mini dolgokat, nem is volt gond.
Pár nap múlva kiderül

nézet1.png
    
(#) Alkotó válasza diginewl hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Véleményem szerint nem a gyárthatóság az igazi kérdés, hanem a felhasználhatóság.
Ha a 0,8-as lyukakba bedugsz valamilyen pl. alkatrészlábat, akkor az lesz nagyon közel a vezetősávhoz. Illetve én nem látom ki a gerber fájlokból, hogy a 0,8-as lyukakban van-e furatgalván, mert ha igen, akkor az is egy kicsit "peremes" a másik oldalon (hiába nincs ott tényleges PAD).
A fájlneveket bármire be lehet állítani. Teljesen sajátos véleményem szerint az a jó ha a név utal a rétegre, és a kiterjesztés a formátumra. Mellékeltem én mire állítottam be a neveket, amiket szintén jól megértenek (és én is értem). És a nevek elé még automatikusan be lehet tenni a projekt nevét is, amit én nem szoktam
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2024
(#) diginewl válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 9, 2024 /
 
Ok, Köszönöm! A 0,8-as lyuk csak lyuk, nincs benn furatgalván, mert ott a csatlakozólábnak csak át kell tudni mennie a nyákon.
Meglátjuk mit szólnak hozzá az ünnepelő gyártók odaát.
Amúgy mindenkinek Boldog Kínai HoldÚjévet kívánok!
(#) lóri válasza diginewl hozzászólására (») Feb 9, 2024 / 1
 
Köszi, neked is. Amúgy, mi az az ohter side?
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2024
(#) Alkotó válasza lóri hozzászólására (») Feb 9, 2024 / 2
 
esetleg "másik oldal", vagy "túloldal"
(#) lóri válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 9, 2024 / 1
 
Á, nem hiszem, az other side lenne.
(#) diginewl válasza lóri hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Tudod mindig kell benne hagyni egy hibát, hogy ne legyen benne nagyobb
Az elírás szándékos volt. Az érdekelt, hogy inkább ezen fogunk-e rugózni, vagy tényleg a lyuk/vezetősáv táv lesz a kérdés.
Ezeket értem:
Drill Hole Size: 0.15mm - 6.30mm
Min. Via hole size/diameter 0.15mm / 0.25mm
ezt nem értem:
Hole to hole clearance(Different nets) 0.5mm (két lyuk közötti táv?)
Via to Via clearance(Same nets) 0.254mm (két via közötti táv? ez miért lehet kisebb mint a másik)
Pad to Track 0.2mm (vezetősáv/lyuk táv? )
Mert ha ez így van akkor az általam betett nyák nem felel meg, mivel ott a vezetősáv és a lyuk között 0,13mm van mindössze.

JLCPCB feltételek
Következő: »»   64 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem