Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3548 / 3551
(#) Alkotó válasza elactrofan hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Ha elvárás a síkfelület, akkor ahhoz a fűrészelés nem elég, gyalulni is kell a vágott felületet. Azt egyáltalán nem értem a felső maró mit tud itt segíteni, szerintem az másra való.
Az országot azért említettem, mert csak ennyi van az adatlapodon. Esetenként megütközök a titkolózásnak ezen a fokán, de nem vagyunk egyformák.
(#) KBal76 hozzászólása Ápr 6, 2024 /
 
Sziasztok, olyannal találkoztatok, hogy nem keményedik ki az egykomponensű neutrális szilikon? Van egy tubus (Dow Corning Toray) amiből régebben használtam, és tudom hogy kikeményedett. Direkt elektronikai szigetelésre van. Eddig az volt a gondom, hogy még a tubusban/kartusban kikeményednek ezek a dolgok, mielőtt elhasználhatnám, de hogy az ellenkezője történjen.. Kb. két hete kinyomtam egy védendő elemes elektronikára (amin egy nyomógomb van, tehát fogdosni kellene), de megtartottam amire kinyomtam egy plasztikkártyát is, hogy azt taperoljam kikeményedett-e, és... ragad. Már direkt beraktam egy napra nedves rongy társaságával edénybe, hátha nedvességhiánya van.
(#) Gafly válasza KBal76 hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Én is pontosan ezt szoktam tapasztalni, mármint ha megbontom a tubust akkor megszilárdulhat az egész (különösen ha nem sikerült rendesen visszazárni).
Két ötletem van:
- Vagy lejárt a szavatossága
- Vagy megfagyott
Mivel már rányomtad, az nem segít, hogy vegyél másikat.
Na jó igen, csak sokat kell előtte takarítani, ahová rányomtad.
Azt talán segít vakarászás közben, ha küldünk pár cifra káromkodást.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Még egy világmegváltó ötlet:
Vakarj le belőle valamennyit, kend fel valahová, és próbágasd hogy mi oldja.
Jól jöhet, ha már levakartad a nagyját, mert az ottmaradt maradékra szerintem semmi nem tapad rendesen...
(#) KBal76 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Ravasz voltam, mert mielőtt rányomtam, húztam alá/rá fekete csomagolófóliát (fôleg a nyomógomb miatt), így csak a mûanyag díszkeretbôl kell kirántanom (nyomógomb gumikupakját akartam pótolni). Végül is annyira megdermedt már, hogy az alakját visszanyeri egy óra alatt, ha belenyúlok, lehet egyben kijön. Csak gondoltam hátha van valami behatás/vegyszer amire ez még beindul.
Nem fagyhatott meg, de biztosan lejárt.
Belekevertem lézer-toner port, hogy legyen színe, még az is lehet ezzel rontottam el. Abból indultam ki hogy kukoricakeményítőt is szoktak ilyenbe keverni, amikor házilag kevernek "Sugru" gyurmát a DIY-erek. Ilyent csináltam is régebben sikerrel, ecetsavasból.
(#) hapro hozzászólása Ápr 6, 2024 /
 
Sziasztok!
Nagyon rég használtam ezt a fórum keresőt. Nem emlékszem hogy is kell adott felhasználó, adott szavas hozzászólását keresni. Kérlek segítsetek ebben. Valami csillag meg user meg kettőspont is volt arra emlékszem...
Köszi
(#) Skori válasza KBal76 hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Könnyen lehet, hogy a toner por is hat a kikeményedésre, de amúgy elképzelhető, hogy így is ki fog keményedni - csak kell még 1..2 hét...
(#) Frankye válasza hapro hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Az oldal alján ott a segítség, de a kérdésedre a konkrét válasz:
Idézet:
„user:xyz - XYZ nevű felhasználó témáinak és hozzászólásainak keresése”
(#) hapro válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Köszönöm a segîtsèget.
A helyzet az, hogy így már próbáltam. Eredmèny nélkül. Tehát beírtam, hogy user:hapro és erre azt írta a kereső, hogy nincs találat.
Akkor konkrét példával: a saját hozzászólásaim között szeretnék keresni, amit nem tudom hol, és nem tudom mimor írtam, de tartalmazza az alu, vagy a földkábel szavakat.
Mit csináljak máshogy?
Esetleg számíthat, hogy androidról vagyok?
(#) Bakman válasza hapro hozzászólására (») Ápr 6, 2024 / 2
 
Így:
  1. * user:hapro
Ha konkrét szóra keresel, akkor így:
  1. földkábel user:hapro
Utóbbi a nagyon gyakori szavak keresésére nem működik, mint pl. a nem, igen stb. A konkrét listát nem ismerem. Ha csak egy adott témában keresel:
  1. * topic:4595
Saját hozzászólásaid, adott témában:
  1. * user:hapro topic:4595
Konkrét szó, konkrét témában, konkrét felhasználótól:
  1. földkábel user:hapro topic:4595
Megesik, hogy nincs találat, pedig tutira kellene lennie. Ilyenkor a speciális karaktereket tartalmazó feltételt (felhasználónév és/vagy kulcsszó) idézőjelek közé kell tenni:
  1. "földkábel" user:hapro topic:4595
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2024
(#) zolika60 válasza hapro hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Az is előfordulhat, hogy a keresett hozzászólás már nincs a fórumon valamilyen ok miatt.
(#) reloop válasza hapro hozzászólására (») Ápr 6, 2024 / 2
 
Szia! Katt ide!
(#) Gafly válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Simán, de még a user sem biztosan.
Attól is függ, mennyire kérte/kellett utána takarítani.
(#) szs válasza hapro hozzászólására (») Ápr 6, 2024 / 1
 
Idézet:
„beírtam, hogy user:hapro és erre azt írta a kereső, hogy nincs találat.”


Mert egy lépést kihagytál.
Azután, hogy beírtad:
user:hapro
utána még az alatta lévő dobozkában (keresés módja) át kell váltani a kis nyíllal a
hozzászólás keresés
fülre.
És csak utána kattints a keresés gombra
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2024
(#) elactrofan válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Üdv!
egy szerszám nem egy feladatra való/lehet használni.
ajánlom figyelmed be a következő videót vége felé a lényeg
Bővebben: Link
-----
BBB: köszönöm a tippet a rókafarkú fűrész úgy vitte az anyagot mit a kés a vajat, Nagyát már sikerül is levágnom.
(#) bbb válasza elactrofan hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Ezt a fajta szerkezetet már sokszor láttam különböző videókban, te is készítettél egyet?
(#) Alkotó válasza elactrofan hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Tegyél belátásod szerint.
Korábban egy olyan méretű "kis fadarabról" volt szó, ami semmiképpen sem igényel egy ilyen szerkezetet. A linkeden bemutatott készülék, olyan nagy méretű anyagok megmunkálásánál jöhet szóba, amik nem férnek be egy normál gyaluba.
(#) elactrofan válasza bbb hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Nem készítettem ilyet, nagyon kicsi helyem áll rendelkezésre.
De ettől függetlenül egy kisebb szerkezet megalkotása nem áll távol tőlem, csak az idő mi nem sok amit rátudok áldozni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2024
(#) elactrofan válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
és ez meg akadályoz abban hogy kisebb munkadarabot ugyan ezzel a technikával megmunkáljak?
Meg ezt azért linkeltem, hogy a maróval nem csak marni lehet
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2024
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 8, 2024 /
 
Régen lehetett egybe öntött ütőt kapni tenisz labdához ma meg mindenhol ez a műanyag húros sz.. van. Hol keressek normál minőségűt nem horror áron?
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
A teniszütő mindig húrozott volt. Milyen teniszre gondolsz?
(#) mnyugger válasza granpa hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Asztali.
(#) granpa válasza mnyugger hozzászólására (») Ápr 8, 2024 / 1
 
Az nálam pingpong.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Milyen teniszre gondolsz?
Gönye láb.
Szerintem nagy örülés volt, amikor át lett adva.
(#) Alkotó válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 8, 2024 / 1
 
Én már régóta használok teniszütőket, de már a legelső fából készültekben is húrozás volt. A maiak ehhez képest már sokat fejlődtek. A sza-rnak minősített műanyag húr valahol a csúcstechnika tetejét képviseli, mert egy ilyen húr szakítószilárdsága nagyobb mint az azonos méretű acélhuzalé. De ha ettől idegenkedsz, akkor bélhúrokból is széles a választék, és manapság már szinte divatos lett a kevert húrozás is.
A "normál minőség" nem elég precíz megkötés, mint ahogy a horror ár is ködös behatárolás. Egy már használható ütő kb. 50 ezer körül indul, és egy átlagos húrozás kb. 6-7 ezer Ft. Utóbbi nem örökös, időnként elszakad és cserélni kell. És azt is érdemes mérlegelni, hogy ez egy olyan játék, amit legalább ketten játszanak, tehát a játékhoz 2 eszköz kell legalább. Ez akkor lesz érdekes, ha pl, a pároddal akarsz játszani, mert akkor neki is te adod az ütőt, illetve a gyakori húrszakadás miatt tartalék ütő is kell legalább 1, de az se baj ha több van.
Összefoglalva, kell egy kis beruházás a dologhoz.
Fontos! Az embereknek vannak sajátosságaik, és az ütőknek is van néhány egyedi tulajdonsága. Mindenképpen érdemes kipróbálni, mert a fejméret, a súly, a súlypont, és a nyél mérete meghatározó. Valamint a húrok sem egyformák, a vékonyabbak rugalmasabbak, de kevésbé tartósak, és a feszességet is érdemes próbálgatni.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 8, 2024 /
 
Nem tudom megnézni, mert az "adatai fontosak"-nál automatikus lekapcsolásra van állítva nálam.
(#) Suba53 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 9, 2024 /
 
Azok az egybe öntött "tenisz" ütők az olcsó gyerekjáték kategóriába tartoztak.
Egy bármilyen szinten játszó teniszező a kezébe se veszi az ilyet.
A normál teniszütőknél a húrozás rugalmassága, feszessége adja azt a dinamikát, amivel a megfelelő erejű ütéseket, szervákat tudják produkálni a profik.
(#) mek-elek válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 9, 2024 /
 
No meg megfájdulhat a váll, könyök, csukló, és az izomláz is látogatóba jön... És nem árt egy kis pingpongos előélet.
(#) Ódenka válasza mek-elek hozzászólására (») Ápr 9, 2024 /
 
Nekem meg forrasztópáka-könyököm van...
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 9, 2024 /
 
Idézet:
„Nem tudom megnézni, mert az "adatai fontosak"-nál automatikus lekapcsolásra van állítva nálam.”

Ha nem tanulsz meg (el)bánni a sütikkel, akkor a mai világban egyre több mindenről lemaradsz.
Következő: »»   3548 / 3551
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem